معرفی مدارس تورنتو

سیستم آموزشی کشور کانادا یکی از به‌روزترین سیستم‌های آموزشی در دنیا است. ‌مهاجران ممکن است برای تحصیل فرزندان خود بخواهند شهر تورنتو کانادا را انتخاب کنند. در نتیجه، تمایل پیدا می‌کنند تا در مورد این شهر و مدارس آن اطلاعاتی کسب کنند.

بنابراین هدف این مقاله دادن اطلاعات بیشتر در مورد مدارس تورنتو در ایالت انتاریو است. در این مقاله علاوه بر بهترین مدارس این شهر در مورد بهترین مدارس ایرانی آن نیز اطلاعاتی می‌دهیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

معرفی مدارس تورنتو

در شهر تورنتو مدارس خصوصی، دولتی و کاتولیک نیز وجود دارند و هر کدام شرایط و شهریه‌های متفاوتی را از دانش آموزان دریافت می‌کنند. از مشهور‌ترین مدارس این شهر می‌توان به مدرسه یورک، مدرسه آلبرت کمپل کلگیت، کلگیت آگینکورت، ای وای جکسون و مدرسه فنی مرکزی اشاره کرد. هر کدام از آن‌ها را در ادامه بیشتر معرفی می‌کنیم.

مدرسه یورک کانادا

یکی از مدارس مشهور تورنتو مدرسه خصوصی یورک است که این مدرسه مهدکودک و پایه اول تا دوازدهم دارد. این مدرسه در سال 1985 تاسیس شد و از اولین مدارس کانادا بود که دانش آموزان در آن از کلاس اول تا پیش دانشگاهی درس می‌خواندند. این مدرسه دو پردیس در مرکز شهر تورنتو دارد که یکی از آن‌ها در خیابان یونگ و دیگری در خیابان سنت کلایر قرار دارند. در کلاس نهم دانش آموزان باید واحد‌هایی مانند تاریخ کانادا، جغرافیا و ادبیات را بگذرانند و در آخر ترم نیز پروژه‌ای را در رابطه با دروس خوانده شد خود ارائه دهند.

این مدرسه گروهی از دانش آموزان کلاس یازدهم داوطلب را برای گذراندن یک دوره به هندوستان می‌فرستد. این دوره با یک برنامه آموزشی، ایجاد رابطه بین‌المللی، فیزیکی، عاطفی، اجتماعی و فرهنگی، خلاق با ارزش‌های اجتماعی قوی که توسط مربیان دوره دیده بین‌المللی رهبری می‌شود. برای دانش آموزان پایه ششم تا دهم نیز برنامه‌‌ریزی‌هایی انجام شده است. تمام دانش آموزان این مدرسه، برنامه‌ای به نام هفته چالش انگیز دارند که در آن هفته به یکی از شهر‌های کانادا یا آمریکا می‌روند و در مورد موضوع خاصی اطلاعاتی کسب می‌کنند.

همچنین از رشته‌های ورزشی مدرسه یورک می‌توان به رشته بسکتبال، فوتبال، والیبال، اسکوآش و شنا اشاره کرد. در این مدرسه دانش آموزان بومی و بین‌المللی با هم تحصیل می‌کنند و حدود 20 درصد آن‌ها بین‌المللی هستند. شهریه این مدرسه برای پایه‌های اول تا دوازدهم، حدود 31000 دلار آمریکا و برای مهدکودک حدود 24000 دلار آمریکا است. همچنین در زمان ثبت نام نیز از دانش آموزان مبلغ 8000 دلار آمریکا دریافت می‌شود.

مدرسه یورک یک مدرسه مختلط است که در آن دختران و پسران باهم در یک کلاس تحصیل می‌کنند. این مدرسه حدود 745 دانش آموز دارد. آخرین مهلت ثبت نام و اپلای کردن دوره مهدکودک اول اکتبر و برای پایه‌های اول تا دوازدهم، اول دسامبر است.

معرفی مدرسه آلبرت کمپل کلگیت

یکی‌ دیگر از مدارس تورنتو، آلبرت کمپل کلگیت نام دارد که دولتی است.این مدرسه در سال 1976 تاسیس شد. مدرسه آلبرت کمپل حدود 80 کلاس درس، 10 آزمایشگاه علوم و 3 استودیو موسیقی، 4 اتاق هنر، 3 اتاق کامپیوتر، 4 ورزشگاه و یک استخر بزرگ دارد.دانش آموزان این مدرسه در پایه‌های نهم تا دوازدهم درس می‌خوانند.

مدرسه آلبرت کمپل کلگیت حدود 1219 دانش آموز دارد.در این مدرسه از دانش آموزان امتحان OSSLT یا EQAO گرفته می‌شود که تاریخ برگزاری آن هر سال در فصل بهار است. این امتحان پیشرفت دانش آموزان در زمینه تحصیل را می‌سنجد تا به آن‌ها مدرک دیپلم انتاریو را بدهد.در مدرسه آلبرت کمپل دانش آموزان در رشته‌های کسب‌و‌کار، علوم کامپیوتر، موسیقی، هنر‌های بصری، انگلیسی، علوم اجتماعی و ورزش تحصیل می‌کنند.

میانگین شهریه این مدرسه سالانه حدود 16000 دلار کانادا و هزینه ثبت نام حدود 350 دلار کانادا است.دوره تحصیلی این مدرسه از فوریه تا سپتامبر است.

مدرسه ای وای جکسون کانادا

 • دانش آموزان این مدرسه در پایه نهم تا دوازدهم تحصیل می‌کنند.
 • مدرسه ای وای جکسون در شهر یورک شمالی قرار گرفته است.
 • این مدرسه در سال 1970 تاسیس شد.
 • زبان این مدرسه انگلیسی است.
 • حدود 1113 نفر در آن تحصیل می‌کنند.
 • در این مدرسه دانش آموزان واحد‌های علوم اجتماعی، موسیقی، ریاضیات، انگلیسی، هنر، کسب‌‌و‌کار و علوم کامپیوتر را می‌گذرانند.
 • دانش آموزان برای ثبت نام 350 دلار کانادا پرداخت می‌کنند.
 • شهریه این مدرسه حدود 13000 دلار کانادا است.

مدرسه فنی مرکزی کانادا

 • این مدرسه نیز در تورنتو ایالت انتاریو قرار دارد.
 • مدرسه فنی مرکزی در بین مدارس تورنتو دولتی به‌شمار می‌رود.
 • این مدرسه در سال 1915 تاسیس شده است.
 • حدود 1285 نفر در مدرسه فنی مرکزی تحصیل می‌کنند.

مدارس ایرانی تورنتو

جالب است بدانید تورنتو مدارس ایرانی نیز دارد و از بهترین مدارس ایرانی موجود در تورنتو می‌توان مدرسه البرز، مدرسه فارسی تورنتو، موسسه آموزشی فردوس و مدرسه فارسی شاه مقصودی را نام برد. در ادامه مقاله در مورد هر یک از این مدارس اطلاعات مختصری داده می‌شود.

مدرسه البرز تورنتو

یکی از مدارس تورنتو که ایرانی است، مدرسه البرز تورنتو نام دارد. این مدرسه مدرسه‌ای خصوصی و چند فرهنگی است که از دانش آموزان مختلف تشکیل شده است. این تنوع به همه دانش آموزان کمک می‌کند که به فرهنگ یکدیگر احترام بگذارند و تفاوت‌ها و شباهت‌ها را درک کنند.

این مدرسه دانش آموزان را قادر می‌سازد تا یاد بگیرند، رشد کنند و در دوران بزرگسالی افرادی مسئولیت‌پذیر باشند. مدرسه البرز تورنتو به‌طور کامل توسط وزارت آموزش‌و‌پرورش انتاریو تایید شده است. اگر دانش آموزی بخواهد در این مدرسه تحصیل کند باید شهریه‌ای حدود 6000 دلار کانادا بدهد.

مدرسه فارسی تورنتو

مینو گلشنی این مدرسه را حدود سی سال پیش با هدف آموختن تاریخ و فرهنگ زبان فارسی در کنار واحد‌های درسی معمول کانادا تاسیس کرد. هدف او این بود که جوانان ایرانی با فرهنگ کشور خود آشنا شوند و زبان فارسی را نیز فراموش نکنند.

موسسه آموزشی فردوس کانادا

این مدرسه زبان فارسی را به روش‌های جدید و به شکل بازی و سرگرمی به بچه‌های با سن پایین آموزش می‌دهد. برنامه این مدرسه برای ساعت‌های بعد از مدرسه دانش آموزان برنامه‌ریزی شده است. روز‌های تعطیل نیز این مدرسه باز است و به بچه‌ها در انجام تکالیف کمک می‌کند.

مدرسه فارسی شاه مقصودی کانادا

هدف این مدرسه نیز آموزش زبان فارسی در کنار دروس عادی دبستان‌های کانادا است. این دبستان در پایه‌های مهدکودک تا سوم ابتدایی دانش آموزان را ثبت نام می‌کند. همچنین گذشته از زبان فارسی دانش آموزان را با ساز‌های ایرانی آشنا می‌کند.

در نظر داشته باشید شهریه مدارس دولتی در تورنتو 14000 دلار کانادا، مدارس خصوصی و شبانه‌روزی سالانه حدود 35000 دلار کانادا است.

معرفی مدارس تورنتو

زمان شروع و پایان مدارس تورنتو

معمولا دانش آموزان از ساعت 8:30 یا 9:00 صبح تا ساعت 3:30 یا 4:30 بعد از ظهر روز‌های دوشنبه تا جمعه از سپتامبر تا اواسط ژوئن به مدرسه می‌روند.مدارس در تمام روز‌های جشن ملی بسته هستند. علاوه بر این، تمام مدارس در کریسمس و روز سال نو برای یک هفته در ماه مارس تعطیل هستند.

روش انتقال دانش آموزان به مدرسه یا از مدرسه

معمولا برای رفتن از مدرسه یا برگشتن مدرسه از اتوبوس مدرسه، اتوبوس شهری، مترو یا تاکسی استفاده می‌کنند. همچنین اگر دانش آموزی خانه‌اش به مدرسه نزدیک باشد، می‌تواند مسیر را پیاده طی کند.

تحصیل در مدارس تورنتو این روز‌ها بسیار مورد توجه بسیاری از والدین متقاضی مهاجرت کانادا قرار گرفته است. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد از جمله می‌توان به اخذ اقامت دائم والدین از طریق فرزند و مساله نظام وظیفه و نیاز نداشتن به مدرک زبان اشاره کرد.

همچنین هر مدرسه برای پذیرش دانش آموزان شرایط خاصی دارد که یکی از شرایط آن‌ها داشتن ویزای تحصیلی است.پیشنهاد می‌شود با توجه به این‌که فرستادن فرزندان از سن پایین به کانادا تصمیم سرنوشت‌سازی خواهد بود، بهتر است در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید. بنابراین در این مسیر می‌توانید از مشاوران با تجربه و موفق در زمینه مهاجرت کمک بگیرید.

4.9/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *