معرفی مدارس کبک

آموزش در مدارس یکی از موضوعاتی است که خانواده‌ها همیشه در مورد آن نگرانی دارند. بنابراین دنبال مدارسی می‌گردند تا در آن‌جا به بهترین شکل ممکن فرزندان‌شان آموزش ببینند.گاهی این نگرانی به میزانی افزایش پیدا می‌کند که پدر و مادر کودک تصمیم به مهاجرت می‌گیرند و کشور خود را ترک می‌کنند تا فرزندان‌شان از بهترین امکانات تحصیلی و آموزشی نهایت استفاده را ببرند.

از طرفی کشور کانادا یکی از بهترین کشورها در زمینه آموزش عالی است و مدارس و دانشگاه‌های موجود در آن رتبه‌های علمی بسیار بالایی در سطح جهان دارند.دانش‌آموزان نیز با تحصیل در این مدارس می‌توانند به سطح بالایی آز آموزش دست پیدا کنند و آمادگی لازم برای رفتن به دانشگاه و بازار کار را به‌دست آورند.

کبک یکی از ایالت‌های کشور کانادا است که مانند دیگر نقاط در این کشور مدارسی با سطح آموزشی عالی دارد. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را برای تحصیل کودکان خود دارند، ابتدا باید با مدارس و استان‌های این کشور آشنا شوند و اطلاعات کافی از آن‌ها به‌دست آورند.

به‌همین علت تصمیم گرفتیم تا درباره مدارس موجود در ایالت کبک اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. برای آشنایی بیشتر با مدارس کبک تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

معرفی مختصر استان کبک

کبک یکی از استان‌های شناخته شده و باکیفیت زندگی بالا در کانادا به‌شمار می‌رود و جمعیتی نزدیک به 8 میلیون نفر را در خود جای داده است. شهروندان در این ایالت به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. با این‌حال به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند.

از جمله بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهرهای این استان می‌توان به مونترال اشاره کرد. مونترال از نظر بزرگی دومین شهر بزرگ در کانادا است و مردم در این شهر به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.کبکی‌ها رفتار خوبی با مهاجران دارند و سازگاری آن‌ها با این افراد بسیار بالا است. کبک، سیستم آموزشی منحصر به خود را دارد و با توجه به این سیستم دانش‌آموزان را به نیروی کار ماهر و دانشجویان نمونه تبدیل می‌کند.

کودکان و نوجوانانی که در این مدارس به تحصیل می‌پردازند باید بعد از اتمام تحصیلات، شایستگی و صلاحیت خود را در دروس گذرانده شده نشان دهند.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مدارس کبک

افرادی که می‌خواهند فرزندان خود را در یکی از مدرسه‌های کبک کانادا ثبت نام کنند به مدارک زیر نیاز دارند. این مدارک را در زیر معرفی کردیم:

پاسپورت و شناسنامه: این مدارک سن کودک و هویت او را به اثبات می‌رسانند.
مدارکی که محل زندگی شما در ایالت کبک را تایید کنند: مانند اجاره نامه و قرارداد خانه
مدارکی از جمله Landing Document و کارت PR: این مدارک نشان‌دهنده وضعیت مهاجرت فرزندان هستند.
مدارکی که مشخص می‌کنند فرزند شما در کشور قبلی خود واکسینه شده است. این واکسن‌ها عبارت هستند از: کزاز، دیفتری، اوریون، فلج اطفال، سرخچه و سرخک
نمراتی که دانش‌آموز در سال‌های پیشین در مدرسه خود به‌دست آورده است، همراه با سوابق تحصیلی قبلی. این مدارک در تعیین سطح کلاس فرزند شما نقش موثری ایفا خواهند کرد.

پیشنهاد سردبیر  پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا

سیستم آموزشی کبک

مدارس کبک از سیستم آموزشی مختص به همین استان بهره می‌برند. این سیستم آموزشی شامل مهدکودک، دبستان و دبیرستان است.

گرچه رفتن به مهدکودک در این ایالت اجباری نیست و خانواده‌ها می‌توانند کودک خود را به مهد نفرستند. سن ورود به مهدکودک در این ایالت 5 سال است.دبستان در کبک 6 سال و دبیرستان نیز 5 سال به‌طول می‌انجامد. در این مدارس دروس به‌شکلی طراحی شده‌اند که تمام دانش‌آموزان تا دریافت مدرک دیپلم به درس خود ادامه دهند و کسی ترک تحصیل نکند.

در واقع دروس تدریس شده در این مدارس بسیار راحت هستند و دانش‌آموز می‌تواند به‌راحتی آن‌ها را فرا بگیرد. همان‌طور که در بالا نیز بیان کردیم زبان مردم کبک فرانسوی است. در مدارس نیز این زبان رسمیت دارد و معلمان به زبان فرانسوی تدریس می‌کنند.

بنابراین افرادی که بعد از دریافت اقامت کانادا ، کودک خود را در مدارس کبک ثبت نام کردند و کودک آن‌ها به زبان فرانسوی تسلط نداشت باید فرزندان خود را در دوره‌ مخصوصی شرکت دهند تا بتوانند به آن مسلط شوند.

نام این دوره Accuile است و در دانش‌آموز در آن دروسی از جمله زبان فرانسوی، هنر، ورزش و ریاضی را فرا می‌گیرد.کودکی که تا پایان این دوره آموزشی بتواند به زبان فرانسوی تسلط پیدا کند، در دوره عادی مدرسه ثبت‌نام می‌شود. گذراندن دوران ابتدایی و دبیرستان برای تمام کودکان در کبک اجباری است و تمام افرادی که تا 30 سپتامبر 6 ساله می‌شوند، باید دوره ابتدایی خود را آغاز کنند.

مدارس کبک
در کبک مدارس به‌صورت دولتی و خصوصی به‌صورت روزانه و شبانه مشغول به فعالیت هستند. هرکدام از این مدارس براساس قوانین خاص خود اداره می‌شوند. با وجود این مدارس دولتی از طریق دولت بودجه خود را تامین می‌کنند و سطح آموزشی آن‌ها نیز بسیار بالا است.

مدارس خصوصی نیز نزدیک به نصف بودجه خود را از والدین دانش‌آموزان به‌دست می‌آورند و مابقی آن را باید از دولت بگیرند. این مدارس باید در متقاعد کردن دولت در تامین بودجه خود همواره در حال تلاش باشند.با توجه به موارد گفته شده می‌توان متوجه شد تحصیل در این مدارس به معنای بهره بردن از امکانات آموزشی بالا نیست. این مدارس گاهی برای پذیرش دانش‌آموزان آزمون ورودی برگزار می‌کنند و از طریق مصاحبه، دانش‌آموزان مورد نظر خود را برمی‌گزینند.

مدارس کبک رتبه‌بندی‌ می‌شوند و مدارسی که فقط دانش‌آموزان زرنگ را ثبت‌نام می‌کنند رتبه بالایی دارند. در این استان معمولا برای ثبت‌نام دانش‌آموز در مقطع دبیرستان آزمون ورودی برگزار می‌شود و شرط ورود به دبیرستان قبولی در این آزمون است.تعداد دانش‌آموزان مدارس دولتی به بیش از 1500 نفر می‌رسد. بنابراین این مدارس بسیار شلوغ‌تر از مدارس خصوصی هستند.

پیشنهاد سردبیر  معرفی بهترین دانشگاه های روانشناسی کانادا

یکی از مواردی که در ثبت‌نام دانش‌آموز در مدرسه تاثیر می‌گذارد محل آموزش‌ و پرورش و کد پستی دانش‌آموز است. این دو مورد مشخص می‌کنند که دانش‌آموز باید در کدام مدرسه به تحصیل بپردازد. در واقع محل تحصیل باید در همان منطقه سکونت دانش‌آموز باشد.اما اگر رشته انتخابی دانش‌آموز در مدارس اطراف نباشد یا ظرفیت مدرسه تکمیل شود، دانش‌آموز می‌تواند به دیگر مدارس برای ثبت‌نام مراجعه کند.

سرویس مدرسه برای دانش‌آموزان در مقاطع دبستان رایگان است و برای دبیرستانی‌ها نیز با توجه به مدرسه، رشته تحصیلی و محل زندگی آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. مدارس کبک به‌صورت مختلط اداره می‌شوند و دختران و پسران در کنار یکدیگر درس می‌خوانند. اما اگر برایتان مهم است مدارس دخترانه و پسرانه‌ای نیز در کبک فعالیت می‌کنند.

 

معرفی چند مدرسه برتر در کبک

در این ایات 2670 مدرسه دولتی و 193 مدرسه خصوصی مشغول فعالیت هستند. از بین 2670 مدرسه دولتی، 1895 مدرسه ابتدایی، 199 مدرسه متوسطه و ابتدایی و 576 دبیرستان عمومی و تخصصی وجود دارند.

از جمله برترین مدارس موجود در این ایالت می‌توان موارد زیر را نام برد.

مدرسه The Study
این مدرسه دخترانه است و در شهر وستمونت کبک قرار دارد. تعداد 396 دانش‌آموز در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند و میانگین سنی آن‌ها بین 12 تا 20 سال است. مبلغ شهریه این مدرسه نیز چیزی حدود 21 تا 24 هزار دلار کانادا برای دانش‌آموزان بین‌المللی است.

مدرسه Lower Canada college
این مدرسه مختلط که از بهترین مدارس کبک است حدود 800 دانش‌آموز دارد و در شهر وستمونت فعالیت می‌کند. دانش‌آموزان در این مدرسه به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند.از جمله مزایای تحصیل در مدرسه لوئر کالج کانادا می‌توان به استفاده از امکاناتی از جمله سالن‌غذاخوری، سالن ورزشی، سالن رقص، دیوار صخره‌نوردی، سالن کنفرانس و همایش، مرکز فناوری و موارد دیگر اشاره کرد.

شهریه این مدرسه نیز رقمی بین 18 تا 23 هزار دلار کانادا است.

در زیر نام چند مدرسه برتر دیگر در کبک را آورده‌ایم:

  • مدرسه دخترانه خانم ادگار و خانم کرمپ
  • مدرسه دخترانه سلوین هاوس
  • مدرسه مختلط پرایوری کبک
  • مدرسه کالج بیشاپ

کبک یکی از ایالت‌های بزرگ در کانادا است که سیستم آموزشی بسیار خوبی دارد و دانش‌آموزان می‌توانند در مدارس آن به‌راحتی و بدون مشکل به تحصیل بپردازند.فرزندان افراد با قرارگیری در مدارس کبک از مزایایی از جمله قرارگیری در یک محیط با فرهنگ‌های متنوع، فضای امن رقابتی، زندگی امن، زیرساخت‌های آموزشی بسیار پیشرفته، شهریه‌های ارزان و دریافت مدارک تحصیلی معتبر در سراسر دنیا برخوردار شوند.

پس اگر شما نیز قصد دارید تا برای تحصیل فرزند خود ویزا بگیرید، کبک کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای شما خواهد بود.با این‌حال بهتر است قبل از هر اقدامی به‌طور کامل تحقیق کنید و از یک وکیل مهاجرتی باتجربه در این باره کمک بگیرید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *