غذاهای معروف کانادا

شاید از نظر شما مهم‌ترین جاذبه کانادا طبیعت زیبا یا شهرهای مدرن آن باشد. اما بد نیست بدانید که این کشور غذاهای منحصربه‌فردی دارد که مشابه آن را در هیچ جای دیگری پیدا نمی‌کنید. در واقع کانادا غذاهای معروفی دارد که هرساله گردشگران زیادی به‌خاطر چشیدن طعم آنها راهی این کشور می‌شوند. غذاهای معروف کانادا بیشتر توسط مهاجران آن ابداع شده است. به همین جهت بیشتر آنها ترکیبی از غذای چند کشور مختلف هستند. این موضوع هم به دلیل تنوع فرهنگی است که در این کشور وجود دارد .

دلیل ایجاد این غذاها هر چیزی که باشد، برای گردشگران جذابیت بالایی دارد. افزون بر گردشگران، مهاجران زیادی هم به این غذاها علاقه دارند. به‌گونه‌ای که بسیاری از مهاجران، قبل از مهاجرت خود، مروری بر لیست غذاهای معروف کانادا خواهند داشت.

اگرچه این موضوع نمی‌تواند تأثیر مستقیمی بر روی تصمیم‌گیری افراد داشته باشد، اما بدون شک بررسی این لیست جذابیت خاصی برای آن‌ها دارد. ما هم در ادامه قصد داریم تا این جذابیت را به بهترین نحو ممکن برای شما عزیزان تشریح کنیم. لذا بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید.

لیست غذاهای معروف کانادا

عموماً تمام مهاجران کانادا، در ماه‌های اول ورود خود به دنبال تست غذاهای معروف این کشور می‌روند. ما در ادامه برخی از معروف‌ترین غذاهای کانادا را خدمت شما عزیزان بیان می‌کنیم که مهاجران در ماه اول به بررسی آن‌ها می‌پردازند.

آشنایی با غذای پوتین

پوتین را می‌توان به‌عنوان یکی از معروف‌ترین غذاهای کانادا تلقی نمود. این غذا به حدی در جهان معروف است که تقریباً بیشتر شعبه‌های مک‌دونالد آن را عرضه می‌کنند. در حقیقت این غذا مربوط به استان کبک کانادا است و به‌عنوان غذایی فرانسوی – کانادایی شناخته می‌شود.

پوتین ترکیبی از قطعات پنیر، سیب‌زمینی‌سرخ‌کرده و سس آب گوشت است. البته این ترکیبات مربوط به مدل سنتی آن است. برخی از رستوران‌ها ترکیبات دیگری همچون بیکن و گوشت دودی را هم بدان اضافه می‌کنند. وجود این ترکیبات باعث می‌شود تا طعمی اعجاب‌انگیز به خود گیرد.

مزیت دیگری که پوتین دارد، قیمت مناسب آن است. به همین جهت است که بسیاری از رستوران‌های جهان آن را سرو می‌کنند. همین مورد هم سبب شده تا به‌عنوان یکی از غذاهای معروف کانادا قلمداد شود.

مطالعه بیشتر: بهترین رستوران های ایرانی در کانادا کدام اند؟

غذای تور تیری (Tourtiere) کانادا

تور تیری را می‌توان به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین غذاهای کانادا در نظر گرفت. این خوراک در حقیقت ترکیبی از آشپزی فرانسوی و  مواد کانادایی است. این غذا ترکیبی از دو لایه خمیر به همراه مواد دیگر است که درون آن را با گوشت قرمز، گیاه و ادویه جات پر می‌کنند.

سپس این ترکیب به خوبی پخته می‌شود. طعم بی‌نظیر آن باعث شده است تا از دیرباز مورد توجه مردم این کشور قرار گیرد. این موضوع به‌گونه‌ای است که تورتیری به‌عنوان یکی از غذاهای اصلی در زمان کریسمس قلم‌داد می‌شود.

نکته جالب قدمت این غذا است که به دهه 1600 میلادی باز می‌گردد. گفته می‌شود که نام این غذا از کشتی Tourtiere گرفته شده چرا که برای نخستین بار در این کشتی طبخ شده است.

غذاهای معروف کانادا

سوپ نخودفرنگی کانادا

سوپ نخودفرنگی را می‌توان از دیگر غذاهای معروف و البته قدیمی در کانادا دانست. این غذا برای نخستین بار توسط کاشفان اروپایی که به کانادا آمده بودند، طبخ شد. برای تهیه این غذا از گوشت پخته شده و نخود خشک استفاده می‌شود. از طرفی دیگر، در آن سبزیجاتی همچون هویج هم وجود دارد. طعم لذیذ این غذا باعث شده تا هنوز هم برای کانادایی‌ها محبوب باشد.

آشنایی با تارت کره کانادا

تارت کره از دیگر غذاهای محلی کانادا است. این خوراک دلپذیر در حقیقت یک نوع شیرینی به‌حساب می‌آید. این شیرینی دارای یک پوسته نازک و ترد است. درون این پوسته یک مرکز خامه‌ای وجود دارد که در حقیقت از ترکیب شکر، تخم‌مرغ و کره به دست می‌آید. مزه بی‌نظیر این خوراکی باعث شده تا موردتوجه تعداد زیادی از کانادایی‌ها قرار گیرد.

آشنایی با بیکن کانادایی

بیکن را می‌توان به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین غذاهای جهان قلمداد کرد. در حقیقت آن چیزی که در کشور ما بیکن گوشت نام‌گرفته، در تمام جهان به‌عنوان بیکن کانادایی شناخته می‌شود. این بیکن از گوشت کمر خوک تهیه می‌شود و با آرد ذرت هم آن را طعم‌دار می‌کنند. همین مورد سبب شده تا در لیست غذاهای شاهانه این کشور قرار گیرد.

طی یک قرن گذشته، کانادا گوشت خوک تولیدی خود را به انگلستان صادر می‌کرد. بدین منظور آن‌ها این گوشت را طی فرایند صادرات، درون دانه ذرت و یا آرد ذرت قرار می‌دادند. سرآشپزها کم‌کم متوجه شدند که این کار باعث می‌شود تا گوشت‌ها طعم بهتری داشته باشند. همین مورد سرمنشأ پیدایش این غذای پرطرف‌دار شد.

آشنایی با بنوک کانادا

بنوک را می‌توان از دیگر غذاهای معروف کانادا دانست. این غذا در حقیقت یک نوع نان ساده است که طعم بسیار بی‌نظیری دارد. درگذشته بنوک به‌عنوان غذای اصلی اغلب مردم کانادا تلقی می‌شد.

این غذا به دو صورت پخته شده یا سرخ شده در اختیار مردم قرار می‌گیرد. مدل سرخ شده عموماً نازک و پف‌کرده است. اما نوع پخته، تراکم و وزن بیشتری دارد. البته این روزها بنوک را با انواع تاپینگ دیگر ترکیب می‌کنند تا طعم‌های لذیذتری داشته باشد.

گوشت دودی کانادا

گوشت دودی یکی از بهترین غذاهایی است که می‌توانید در کانادا و به‌ویژه شهر مونترال بیابید. این غذا در حقیقت ترکیبی از گوشت سینه به همراه سس خردل زرد است که درون نان چاودار قرار می‌گیرد. نکته قابل‌توجه این است که این گوشت به مدت یک هفته در نمک و ادویه‌های مختلف خوابانده می‌شود.

به همین جهت است که طعمی بسیار منحصربه‌فرد دارد. همین طعم هم باعث شده تا در لیست غذاهای معروف کانادا قرار بگیرد. البته باید این موضوع را بدانید که میل این غذا به همراه پوتین، می‌تواند طعمی بی‌نظیر داشته باشد. لذا اگر وارد کانادا شدید، حتماً یک‌بار هم که شده آن را امتحان نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وکیل مهاجرتی روی کلمه داخل پرانتز کلیک کنید. (وکیل کانادا)

بیگل مونترال کانادا

بیگل مونترال به‌عنوان یکی دیگر از معروف‌ترین و البته لذیذترین خوراکی‌های کانادا شناخته می‌شود. این غذا در حقیقت مشابه بیگل نیویورکی است. با این تفاوت که نازک‌تر و شیرین‌تر است. از طرفی دیگر بر روی آن خشخاش و کنجد هم قرار می‌گیرد. این موضوع باعث می‌شود تا طعمی بسیار منحصربه‌فرد داشته باشد.

آشنایی با رول خرچنگ نوا اسکوشن

اگرچه ممکن است در مورد غذاهای دریایی کانادا مطالب زیادی نشنیده باشید، اما باید بدانید که این کشور تنوع بی‌نظیری در این زمینه دارد. رول خرچنگ نوا اسکوشن یکی از این غذاها بی‌نظیر است که می‌تواند توجه هر گردشگری را به خود جلب نماید.

این رول از بخش‌های نرم خرچنگ به همراه سبزیجات و نان مخصوص تهیه می‌شود. به همین جهت است که چشیدن طعم آن می‌تواند احساس ویژه‌ای به شما بدهد.

آشنایی با سالمون آتلانتیک

سالمون آتلانتیک به‌عنوان یکی دیگر از غذاهای دریایی معروف این کشور شناخته می‌شود. این ماهی به‌صورت سرخ شده یا دودی سرو می‌شود. از طرفی دیگر از ادویه‌جات ویژه کانادایی و فرانسوی هم برای لذیذ کردن آن استفاده می‌شود.

این در نوع خود می‌تواند طعم بسیار بی‌نظیری را به این خوراکی ببخشد. همین طعم هم آن را در لیست غذاهای معروف کانادا جای‌داده است.

آشنایی با نانومو کانادا

نانومو از دیگر خوراکی‌های معروف در کانادا است. این غذا در حقیقت یک کیک سه‌لایه است که این لایه‌ها به ترتیب از وانیل، کره و شکلات ساخته شده‌اند. طعم بی‌نظیر این خوراکی باعث شده تا بسیاری از گردشگران شیفته آن شوند.

جالب است بدانید که نام این دسر از شهر آن یعنی نانو مو گرفته شده است. نخستین دستور پخت این دسر هم به سال 1925 بازمی‌گردد.

آشنایی با سالاد سزار کانادا

سزار را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین نوشیدنی‌های کانادا تلقی کرد. این نوشیدنی ترکیبی از نمک دریایی و آب کالماتو است که برای نخستین‌بار در سال 1969 اختراع شد. در این سال، آقای والتر چل که مدیر یک رستوران بزرگ بود، این نوشیدنی را برای جلب مشتریان جدید ابداع نمود.

البته او به هدف خود رسید چراکه سزار به‌سرعت محبوب شد. این معروفیت به‌گونه‌ای بوده که طی سال‌های گذشته، یک رستوران آن را هم به غذا تبدیل کرده است. در این غذا از مرغ کباب شده، گوشت قرمز، بال مرغ، پنیر و خود سزار استفاده شده است.

وجود عناصر مختلف در این خوراکی باعث شده تا طعمی منحصربه‌فرد داشته باشد. لذا توصیه می‌کنیم که حتماً سری به رستوران Score in Davie ونکوور بزنید و این خوراکی را امتحان نمایید.

بیشتر افراد، کانادا را به دلیل طبیعت زیبا و منحصربه‌فرد آن می‌شناسند. در حالی که این کشور دارای غذاهای بی‌نظیر بسیار زیادی است که ما در این مطلب تعدادی از غذاهای معروف کانادا را خدمت شما عزیزان ذکر کردیم.بیشتر این غذاها ترکیبی از غذاهای سنتی و مدرن است. از طرفی دیگر مهاجران تأثیر زیادی در شکل‌گیری آن‌ها داشته‌اند. همین مورد هم سبب شده تا غذای این کشور با ذائقه بسیاری از مهاجران جدید سازگاری داشته باشد.

وجود همین غذاهای بی‌نظیر سبب شده تا این کشور مقصد بی‌نظیری برای گردشگران و عاشقان خوراکی باشد. این به نوبه خود تأثیر مثبتی در افزایش تقاضا جهت مهاجرت به کانادا داشته است.اگرچه این موضوع به‌تنهایی نمی‌تواند مهاجران را به سمت این کشور سوق دهد، اما این فاکتور در کنار مؤلفه‌های دیگری نظیر امنیت بالا، هزینه‌های مناسب، شاخص درآمد عالی، رفاه ایده‌آل و.. سبب شده تا کانادا به یک مقصد عالی برای مهاجرت تبدیل شود. چنانچه شما هم در فکر دریافت اقامت دائم کانادا هستید، می‌توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *