معرفی بهترین دانشگاه های معماری در کانادا

برخی از افراد در سنین پایین اهداف شغلی خود را در آینده تعیین کرده‌اند. آن‌ها می‌دانند برای رسیدن به این شغل‌ها و درآمد خوب باید در یک کشور طراز اول دنیا مانند کانادا تحصیل کنند. بنابراین اگر شما هم جزو آن‌ها هستید شاید کالج های کلگری این کشور انتخاب خوبی برای تحصیل باشند.

چون انتخاب درست کالج می‌تواند در پیدا کردن مسیر شغلی شما در آینده تاثیر مثبتی بگذارد. در طول گذراندن دوره‌های کالج، مهارت‌ها و استعدادهای لازم را برای ورود به نیروی کار توسعه و ارتقا می‌دهید و به همین علت باید به‌دنبال کسب بهترین تجربه‌ها و برنامه‌های آموزشی در این دوره باشید.

در ادامه مطلب همراه ما باشید تا کالج های کلگری کانادا را که برای گذراندن این دوره‌ها مناسب هستند معرفی کنیم. قبل از شروع بگوییم با ترسیم جداولی سعی کردیم بهتر بتوانید از بین این کالج‌ها مورد ایده‌آل خود را انتخاب کنید.

 

موسسه آلبرتا جنوبی کلگری

موسسه آلبرتا جنوبی کلگری (SAIT) یک دانشگاه وابسته به تدریس هنرهای فنی مختلف است که رقابت بسیار زیادی در این موسسه جریان دارد. بیش از 12 هزار دانشجو از 97 کشور جهان برای گذراندن کالج به این موسسه می‌آیند.

علاوه بر این، بیش از 43 هزار دانشجو در دوره‌های کارآموزی، تدریس مشارکتی و برنامه‌های آموزشی مداوم در موسسه آلبرتا جنوبی کلگری شرکت می‌کنند.

از مزیت‌های این کالج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه مدارک پایان دوره و دیپلم
 • نرخ بالای اشتغال بعد از اتمام دوره تحصیل
 • آموزش مبتنی بر مهارت
 • مشارکت و ارتباط با مشاغل و صنایع

از دید دانشجویان فارغ‌التحصیل از موسسه آلبرتا جنوبی که یکی از بهترین کالج های کلگری است محیط یادگیری و آموزش در بالاترین سطح کیفیت برای افراد علاقه‌مند فراهم است.

مسئولان این کالج از همه نظر حرفه‌ای و آماده خدمت‌رسانی به دانشجو هستند. همه در این کالج از نظر اهداف و شغل آینده با یکدیگر همفکر هستند .در نتیجه مشکلات پیش آمده به ‌آسانی حل می‌شود و دیگر تنها دغدغه دانشجو در این کالج کسب مهارت بیشتر برای ورود به حرفه مورد علاقه‌اش در آینده خواهد بود.

برترین مزیت

آموزش مهارت‌ها

رشته‌ها

تجارت، انرژی، ساخت‌وساز، بهداشت و ایمنی عمومی، گردشگری و مهمانداری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تولید و اتوماسیون، حمل‌ونقل، فناوری پیشرفته دیجیتال

وب سایت

https://www.sait.ca/

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری یک مدرسه دولتی با تمرکز بالا روی زمینه‌های تحقیقاتی است و بیش از 4 پردیس در منطقه و 50 مرکز تحقیقاتی دارد. این دانشگاه در بین برترین کالج‌های کانادا کلگری جایگاه چهارم را اشغال کرده است.

بیشتر از 30 هزار دانشجو در حال تحصیل در این کالج هستند و 160 هزار دانشجو نیز فارغ‌التحصیل شده‌اند. این دانشگاه برترین موسسه تحقیقات آکادمیک در کانادا بوده و از راه تحقیقات به درآمد 325 میلیون دلاری رسیده است. همچنین توانسته 790 میلیون دلار صرف تامین بودجه‌های مالی مورد نیاز در زمینه تحقیقات کند.

 

این مرکز آموزشی مشهور علاوه بر این که محل اقامت دانشجویان کانادایی و بین‌المللی است، از طریق مشارکت با بیش از 140 کشور خارجی فرصت ادامه تحصیل دانشجوها را در این کشورها برای گذراندن نیمسال‌های تحصیلی مهیا می‌کند.

دانشگاه کلگری همچنین بهترین آموزشگاه‌های پزشکی و کسب‌وکار را در این منطقه در خود جای داده است. از برتری‌های این مکان در مقایسه با دیگر کالج‌ های کلگری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برنامه‌های تحقیقاتی و ابتکارهای جدید
 • تنوع بالای دانشجو و استاد
 • پردیس‌های قابل دسترسی

برترین مزیت

تمرکز بالا روی زمینه تحقیقاتی

رشته‌ها

روانشناسی، هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، علوم فیزیکی، علوم زیستی و سلامت، علوم اجتماعی، حقوق، آموزش، تجارت و اقتصاد

وب سایت

https://www.ucalgary.ca/

کالج Bow Valley 

این کالج یک موسسه عمومی است که در پایان دوره‌ها گواهینامه، دیپلم و مدارک پایان دوره را ارائه می‌دهد و در مقایسه با دیگر کالج‌های منطقه شهریه بسیار مقطوع‌تری دارد.

این موسسه که جزو برترین‌ها است از معدود آموزشگاه‌هایی به‌شمار می‌رود که پذیرش در آن به دانش‌آموزان ناتوان توصیه می‌شود. برنامه درسی در این کالج راه‌حل‌ها و شیوه‌های ابتکاری جدید به دانشجو ارائه می‌دهد تا قبل از پیوستن به نیروی کار مجموعه مهارت‌های مفید را کسب کرده باشند.

کالج Bow Valley همچنین برنامه‌هایی برای تقویت زبان و مهارت برای افراد مهاجر که به‌تازگی وارد کانادا شده‌اند ارائه می‌دهد. این کالج هفت پردیس در مناطق مختلف دارد که برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته شده است.

گرفتن پذیرش از این کالج نسبتا آسان و بدون دردسر انجام می‌شود. علاوه بر این از مزیت‌های کالج Bow Valley در مقایسه با دیگر کالج‌ های کلگری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهریه مقرون ‌به‌صرفه
 • آموزش‌های مبتنی بر مهارت
 • در نظر گرفتن تمام خدمات و امکانات مورد نیاز
 • پشتیبانی مالی و تحصیلی دانشجو

برترین مزیت

دسترسی

رشته‌ها

مراقبت‌های بهداشتی، تجارت، خدمات اجتماعی و ارتباطی، فناوری ارتباطات و طراحی، مطالعات وابسته به فرهنگ دو کشور، سواد کاری و آموزش

وب سایت

https://bowvalleycollege.ca

دانشگاه هنر آلبرتا

همان‌طور که از نام این دانشگاه مشخص است، دانشگاه هنر آلبرتا مرکز ذهن‌های خلاق و تخیل ایالت است. در این دانشگاه برنامه‌های تخصصی برای هر دانشجو ارائه می‌شود.

متقاضیان در کلاس‌هایی با کمترین جمعیت ثبت نام کرده و از هنرمندان با افتخار در زمینه هنر آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند. این دانشگاه از هنرمندان بین‌المللی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی دعوت می‌کند تا دانش‌آموزان از این راه بیشتر با آینده شغلی خود آشنا شوند و با دیدن موفقیت این افراد برای تلاش بیشتر تشویق شوند.

برنامه‌های این مکان آموزشی پیرامون صنایع دستی، هنرهای جدید مانند کار با سرامیک و جواهرات، هنرهای تجسمی (از مجسمه‌ گرفته تا عکاسی) و مطالعات خلاقانه و انتقادی است.

معرفی کالج ‌های کلگری

از مزیت‌های کالج هنر آلبرتا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اساتید و مهمانان تحسین‌برانگیز
 • برنامه‌های سفر به خارج از کشور و برگزاری تورهای گروهی در منطقه
 • مشاوره‌های تحصیلی رایگان
 • مزیت داشتن از نظر مراقبت‌های بهداشتی

دانشگاه هنر آلبرتا یکی دیگر از برترین کالج های کلگری محسوب می‌شود که برنامه‌ها و مزیت‌های مختلفی برای دانشجو دارد و به دانشجویان کمک می‌کند تا در نهایت به هنرمندان حرفه‌ای در آینده تبدیل شوند.

گذراندن دوره‌های کالج در این موسسه یک انتخاب عالی است، تنها اگر بدانید می‌خواهید در زندگی چه کاری انجام دهید و چه آینده شغلی برای خودتان در آینده تجسم می‌کنید.

برترین مزیت

خلاقیت‌های هنری

رشته‌ها

صنایع دستی و هنرهای نوظهور، هنرهای تجسمی، طراحی ارتباطات بصری و مطالعات خلاقانه

وب سایت

https://www.auarts.ca

 

دانشگاه مونت رویال

از سال 1912 دانشگاه Mount Royal آموزش‌های باکیفیت را در اختیار افراد متقاضی برای ادامه تحصیل قرار می‌دهد و در پایان دوره‌ها گواهینامه، دیپلم و مدرک پایان دوره به دانشجو اعطا می‌کند.

این دانشگاه کلاس‌هایی با کمترین جمعیت برای یادگیری شخصی‌سازی شده و با برنامه تعیین شده در اختیار دانشجویان طبقه کارگر قرار می‌دهد.

موسسه مونت رویال دوره‌های مختلفی از روابط عمومی گرفته تا مراقبت‌های بهداشتی پرستاری ارائه می‌دهد. مدیران این مرکز نوآوری‌های تکنولوژیکی و سایر روش‌های یادگیری جایگزین را در برنامه درسی دانشجویان خود قرار داده‌اند.

محیط اطراف دانشگاه، مانند کوه‌های راکی به تجربه برتر دانشجویان دانشگاه مونت رویال اضافه می‌کند. کالج مونت رویال مزیت‌های زیادی دارد که برترین مزیت‌های این کالج شامل موارد زیر است:

 • تنوع رویکردهای آموزشی
 • برنامه‌های منعطف پذیر
 • برگزاری دوره‌های آموزشی باکیفیت

با گذراندن دوره‌های کالج در مونت رویال می‌توانید تعادل لازم بین کار و زندگی را برقرار کنید. اساتید در این موسسه با تمام توان به دانشجو کمک میکنند و حتی اگر بتوانید با برخی از اساتید مونت رویال برای انجام بعضی از پروژه‌ها ارتباط برقرار کنید درآینده رزومه تحصیلی قوی‌تری خواهد داشت.

برترین مزیت

برنامه آموزشی منعطف

رشته‌ها

هنر، ارتباطات، بهداشت، علم و فناوری، جامعه، تجارت، مطالعات مداوم

وب سایت

https://www.mtroyal.ca

سخن نهایی

برای متقاضیان مهاجرت کانادا از طریق تحصیل گذراندن دوره‌ها در کالج های کلگری بدون شک انتخاب مناسبی خواهد بود، چراکه حقوق بالا در کنار مالیات پایین آینده عالی را برای ادامه زندگی رقم خواهد زد.

همان‌طور که می‌دانید مهاجرت یک پروسه زمان‌بر و در عین حال پیچیده است، اما اگر برای تعیین نقشه راه از مشاوره‌های افراد متخصص و با تجربه استفاده کنید دیگر لازم نیست از سختی‌های این مسیر بترسید و با اطمینان در این راه قدم برمی‌دارید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *