مدارس شبانه روزی کانادا

کانادا Canada یکی از مقاصد مهاجرتی برای افرادی است که قصد دارند در آن‌جا به تحصیل بپردازند. سیستم آموزشی این کشور یکی از برترین‌ها در سراسر دنیا است و تمام مدارکی که افراد در مقاطع تحصیلی مختلف از مدارس و دانشگاه‌های آن می‌گیرند، اعتبار بالایی در هر جای جهان دارند.

به این دلیل که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا فرزندان‌شان از پایه در مدارسه خوب تحصیل کنند، بنابراین به مهاجرت کانادا فکر می‌کنند.

تحصیل در مدارس معمولی و مدارس شبانه روزی کانادا مزیت‌های بسیار زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم آموزشی قوی اشاره کرد.

دانش‌آموزان با تحصیل در این مدارس می‌توانند به‌طور همزمان دو زبان مختلف را یاد بگیرند. علاوه بر این هزینه تحصیل در این مدارس نیز بسیار کم است. در واقع تحصیل در کانادا حتی برای افرادی رایگان که اقامت دائم این کشور را داشته باشند، رایگان است.

شاید شما تصمیم گرفته‌اید آینده تحصیلی خود را در این کشور رقم بزنید، اما اطلاعات کمی در مورد مدارس شبانه روزی کانادا دارید. بنابراین تصمیم گرفتیم تا مطلبی درباره این مدارس، مزایا، مدارک اعطا شده توسط آن‌ها و نکات مهم دیگر بنویسیم. پس ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

 

مدارس شبانه روزی کانادا

این مدارس در گذشته محل تحصیل فرزندان قشر ثروتمند جامعه بودند. با این‌حال امروزه بسیاری از خانواده‌ها در اقشار مختلف جامعه می‌توانند کودکان خود را برای تحصیل به این مدارس بفرستند.

مدارس شبانه روزی در کشور کانادا در سال‌های گذشته محلی برای تحصیل دانش‌آموزان و اتباع خارجی بود اما با گذشت زمان، فرزندان کانادایی‌ها نیز برای تحصیل به این مدارس روی آورده‌اند. 

در این مدارس امکانات آموزشی و رفاهی بسیار زیادی وجود دارد و همین موضوع باعث شده است تا خانواده‌ها تصمیم بگیرند تا کودکان خود را در این مکان‌ها ثبت نام کنند.

دانش‌آموزانی که در این مدارس به تحصیل می‌پردازند، در مکان‌هایی بسیار خوب و راحت اسکان داده می‌شوند. علاوه بر این خانواده‌های این دانش‌آموزان نیز می‌توانند به واسطه تحصیل کودکان‌شان، ویزا و اقامت بگیرند.

تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا چه شرایطی دارد؟

همان‌طور که افراد برای پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا باید شرایطی داشته باشند، تحصیل در این مدارس نیز نیازمند توجه به نکات خاصی است.

سن افراد یکی از شرایط مهم برای ثبت نام در این مدارس به‌حساب می‌آید. بنابراین دانش‌آموزان باید سنی بین 10 تا 19 سال داشته باشند. شرایط سنی با این‌که یکی از لازمه‌های تحصیل در مدارس شبانه روزی است اما با این حال در مدارس متفاوت، مختلف در نظر گرفته می‌شود.

مدت زمان تحصیل در هر پایه در این مدارس 1 سال است و دانش‌آموزان می‌توانند تا آخرین پایه تحصیلی، در این مدارس به درس خود ادامه دهند.

در مدارس شبانه روزی در کانادا دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. بنابراین دانش‌آموزان باید با این زبان آشنایی داشته باشند. 

البته نیازی به داشتن مدرک آیلتس نیست و دانش‌آموز بدون مدرک زبان نیز می‌تواند وارد یکی از مدارس شبانه روزی کانادا شود. تنها نکته حائز اهمیت برای مدرسه شبانه روزی درک دانش‌آموز از زبان انگلیسی است.

مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس شبانه روزی کانادا و سیستم آموزشی آن‌ها

همان‌طور که در بالا نیز اشاره کردیم، سیستم آموزشی کانادا یکی از بهترین و مفیدترین سیستم‌های آموزشی در دنیا است. بنابراین دانش‌آموزان با تحصیل در آن علاوه بر استفاده از امکانات بی‌نظیر در حین تحصیل، بعد از فارغ‌التحصیلی نیز می‌توانند از مزایای آن بهره ببرند.

در مدارس شبانه روزی این کشور هر سال آموزشی برابر با 3 ترم است و هر کدام از این ترم‌ها با ماه‌های سپتامبر، ژانویه و می آغاز می‌شوند.

دانش‌آموزان نیز می‌توانند در هر یک از این ترم‌ها برای ثبت‌نام اقدامات لازم را انجام دهند. معلمان این مدارس نیز از بهترین‌ها در دنیا هستند. بنابراین دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل سطح علمی بسیار بالایی خواهند داشت.

در این مدارس به ورزش، هنر، نقاشی، مجسمه‌سازی، صنایع دستی و این نوع از فعالیت‌ها اهمیت بسیار خاصی می‌دهند و همواره در حال برگزاری دوره‌هایی در این زمینه‌ها هستند.

شهریه در مدارس شبانه روزی کانادا چقدر است؟

در مقایسه با کشورهای بزرگ و پیشرفته دنیا می‌توان گفت هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی در کانادا بسیار کم و مقرون به‌صرفه است. بنابراین می‌توان علت مهاجرت دانش‌آموزان و اتباع خارجی به کانادا را بهتر درک کرد.

شهریه ثبت نام دانش‌آموزان در کانادا به موارد متعددی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به خدمات مدرسه، شهر محل قرارگیری مدرسه و نوع مدرسه اشاره کرد.

انواع مختلف مدارس شبانه روزی کانادا 

انواع متفاوتی از مدارس شبانه روزی مشغول فعالیت هستند و دانش‌آموزان می‌توانند با توجه به شرایط خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنند.

این مدارس عبارت هستند از:

  • مدارس شبانه روزی دخترانه
  • مدارس شبانه روزی مختلط
  • مدارس شبانه روزی نظامی
  • مدارس شبانه روزی متوسطه
  • مدارس شبانه روزی نیمه وقت که دانش‌آموزان در آن 5 روز در هفته مشغول درس ‌خواندن هستند.
  • مدارس شبانه روزی تمام وقت
  • مدارس شبانه روزی مذهبی که برای ادیان خاص در نظر گرفته شده‌اند.
  • مدارس شبانه روزی پیش دانشگاهی هنر

 

تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا چه مزایایی دارد؟

به این دلیل که بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند تا فرزندان‌شان را به مدارس شبانه‌روزی در کشور کانادا بفرستند، بنابراین این سوال پیش می‌آید که این مدارس چه ویژگی‌هایی دارند و دلیل ثبت‌نام دانش‌آموزان خارجی در آن چیست؟ در ادامه به پاسخ این سوال‌ها می‌پردازیم.

تحصیل در یک فضای دو زبانه

کشور کانادا یکی از کشورهای دو زبانه در دنیا است. به همین دلیل دانش‌آموزان می‌توانند از این فرصت نهایت استفاده را ببرند و مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنند.

داشتن سابقه کاری بعد از فارغ‌التحصیلی

مدارس شبانه روزی به دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل خود برنامه کاری ارائه می‌دهد. بنابراین دانش‌آموزان می‌توانند با کمک این برنامه‌های شغلی، برای خود یک سابقه کاری مثبت رقم بزنند. در واقع دانش‌آموز می‌تواند علاوه بر سابقه کاری، بر مهارت‌های حرفه‌ای خود نیز بیافزاید.

شرایط تحصیل در این مدارس با بهترین مدارس دنیا برابری می‌کند

تمام کالج‌ها و مدارس کانادا در سطح جهانی از شناخت کافی برخوردار هستند. سیستم آموزشی حاکم بر این کشور یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین سیستم‌ها است و این موضوع دلیل تمایز مدارس شبانه روزی کانادا از کشورهای دیگر است.

شهریه پایین مدارس شبانه روزی

تحصیل در کانادا نسبت به نقاط دیگر دنیا بسیار ارزان و مقرون به‌صرفه است. بنابراین با تحصیل در این مدارس می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌‌جویی کنید.

کیفیت مدارک اعطایی از جانب مدارس شبانه روزی

از آن‌جایی در مدارس کانادا به‌ویژه مدارس شبانه روزی، رشته‌ها و گزینه‌های تحصیلی بسیار متنوعی ارائه می‌شود، در نتیجه دانش‌آموزان می‌توانند برحسب علاقه خود تحصیل کنند.

همچنین آن‌ها در هر رشته‌ای که درس بخوانند، می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی در مدارس شبانه روزی کانادا یک مدرک دیپلم بسیار معتبر دریافت کنند و از آن برای ورود به دانشگاه بهره ببرند.

امکان کار و تحصیل به‌صورت همزمان

در کشور کانادا شرایطی برقرار است که دانش‌آموزان بتوانند علاوه بر درس و مدرسه به شغلی نیز مشغول شوند. بنابراین همه دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند در طول دوران تحصیل در هر هفته به‌ مدت 20 ساعت کار کنند. این میزان برای تعطیلات به هفته‌ای 30 ساعت افزایش پیدا خواهد کرد.

از طرفی دانش‌آموزان می‌توانند با کار کردن به درآمدهای بالایی دست پیدا کنند، زیرا اکثر مشاغل در کانادا از حقوق خوبی برخوردار هستند.

اوضاع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پایدار

یکی دیگر از مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا، اوضاع و شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی پایدار در کانادا است. درس خواندن در چنین کشوری تاثیر بسیار زیادی روی روند تحصیلی دانش‌آموزان، آرامش ذهن و زندگی آن‌ها در آینده می‌گذارد.

دریافت راحت ویزای دانش‌آموزی

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که خانواده‌ها کانادا را به‌عنوان مکانی برای تحصیل فرزندان‌شان برمی‌گزینند، دریافت راحت ویزای دانش‌آموزی است.

مراحل گرفتن این ویزا در کانادا نسبت به سایر کشورها در دنیا بسیار راحت‌تر به ‌نظر می‌آید. بنابراین بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند تا بدون دردسر ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند.

 

آشنایی با تعدادی از مدارس شبانه روزی کانادا

تعداد مدارس شبانه روزی در کشور کانادا بسیار زیاد است. به‌همین علت تعدادی از بهترین و معتبرترین مدارس را در ادامه معرفی می‌کنیم تا با شناخت آن‌ها راحت‌تر بتوانید از میان این مدارس انتخاب خود را انجام دهید.

مدرسه ترینیتی

یکی از معتبرترین مدارس شبانه روزی در کانادا، مدرسه ترینیتی است. این مدرسه مختلط، مساحتی بالغ بر 100 هکتار دارد و از بهترین و پیشرفته‌ترین امکانات و تجهیزات بهره می‌برد.

در قسمت روزانه این مدرسه حدود 280 دانش‌آموز و در قسمت شبانه آن 290 دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند.
به این دلیل که ترینیتی یکی از بهترین و معتبرترین مدارس در کانادا است، بنابراین شهریه آن نیز نسبت به دیگر مدارس تفاوت چشم‌گیری دارد. دانش‌آموزان برای تحصیل در این مدرسه باید چیزی حدود 27 هزار تا 68 هزار دلار کانادا برای شهریه خود بپردازند.

مدرسه سنت جان کیلمارنوک

از جمله بهترین مدارس شبانه روزی کانادا می‌توان مدرسه مختلط سنت جان کیلمارنوک را نام برد. این مدرسه در جنوب شهر اونتاریو، شهر واترلو قرار دارد. مساحت آن حدود 36 هکتار است و فضای سبز زیبای آن محلی برای برگزاری اردوهای مدرسه به‌حساب می‌آید.

در قسمت روزانه این مدرسه 350 نفر و در قسمت شبانه آن 50 نفر مشغول به تحصیل هستند. علاوه بر این شهریه این مدرسه از 33 هزار دلار کانادا تا 68 هزار دلار کانادا در نظر گرفته می‌شود.

مدرسه لئیکفیلد

مدرسه شبانه روزی لئیکفیلد، یکی از مدرسه‌های کانادا با شهرت جهانی است که در شهر لئیکفیلد قرار دارد. این مدرسه روی موضوعات بسیار مهمی مانند بهتر کردن روابط اجتماعی مانور می‌دهد و در این باره نیز اردوهای بسیار زیادی برگزار می‌کند.

در قسمت روزانه این مدرسه 100 نفر و در بخش شبانه آن 275 نفر مشغول به تحصیل هستند. دانش‌آموزان باید برای تحصیل در لئیکفیلد 33000 تا 70000 دلار کانادا بپردازند.

مدرسه کلمبیا

این مدرسه شبانه روزی کانادا از جمله مدارسی است که از مقاطع هفتم تا دوازدهم را به‌صورت مختلط ارائه می‌کند. مدرسه کلمبیا در استان اونتاریو قرار دارد و در سال 1979 نیز تاسیس شده است.

فارغ‌التحصیلان این مدرسه می‌توانند بعد از اتمام تحصیلات خود در مدرسه شبانه روزی کلمبیا به ادامه تحصیل در دانشگاه کلمبیا مشغول شوند. دانش‌آموزان برای تحصیل در این مدرسه باید 23000 دلار کانادا پرداخت کنند.

 

در این مطلب سعی کردیم تا درباره مدارس شبانه روزی کانادا صحبت کنیم. همان‌طور که متوجه شدید این مدارس از بهترین‌ها در دنیا هستند و شهرت‌های جهانی نیز دارند.دانش‌آموزان با تحصیل در آن‌ها می‌توانند آینده شغلی خود را تامین کنند و از لحاط علمی نیز در سطح بالایی قرار بگیرند. علاوه بر این با داشتن یک مدرک دیپلم از این مدارس شبانه روزی، فرد به‌راحتی می‌تواند در دانشگاه‌های مختلف در کانادا ثبت‌نام کند.

تحصیل و آموزش برای دانش‌آموزانی رایگان است که اقامت دائم کانادا را دارند یا از تبعه این کشور هستند. بنابراین دیگر دانش‌آموزان که ویزای تحصیلی گرفتند، باید هزینه شهریه این مدارس را بپردازند.در صورتی که تمایل دارید برای ادامه تحصیل فرزندتان به کانادا مهاجرت کنید، بهتر است از یک وکیل متخصص مشورت بگیرید تا در این راه به مشکل خاصی برنخورید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *