معرفی شهر تورنتو کانادا

شهر تورنتو کانادا یکی از کلان شهرهای این کشور است که در استان انتاریو قرار دارد. این شهر به‌عنوان یکی از شلوغ‌ترین شهرها در آمریکای شمالی به‌شمار می‌رود و بعد از مکزیکوسیتی، نیویورک و لس آنجلس چهارمین شهر شلوغ این قاره نام گرفته است.

تورنتو شهری چند ملیتی است که در چند سال گذشته از نظر اقتصادی پیشرفت چشم‌گیری داشته است. این شهر علاوه بر پیشرفت اقتصادی، به‌عنوان یکی از مراکز مهم تجاری کانادا نیز شناخته می‌شود.

معرفی شهر تورنتو کانادا

از طرفی تورنتو جاذبه‌های شهری و طبیعی بسیار زیادی دارد که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. این جاذبه‌ها باعث شده‌اند تا تورنتو به یکی از مقاصد توریستی و گردشگری تبدیل شود.در این شهر ایرانی‌های زیادی نیز ساکن هستند اما با این حال بیشتر جمعیت آن را مردم آسیای جنوبی، چینی‌ها، سیاه پوست‌ها و لاتینی‌ها تشکیل می‌دهند.

ساکنان اولیه تورنتو بومیان سرخ پوستی بودند که این شهر را تکارونتو می‌خواندند. تکارونتو به معنی محلی که درختان روی آب ایستاده‌اند، است. قدمت زندگی انسان‌ها در این قسمت از کانادا به 11 هزار سال می‌رسد. این منطقه در سال 1834 به‌عنوان شهری مستقل در نظر گرفته شد.با این مقدمه همان‌طور که متوجه شدید، در این مطلب قصد داریم تا به معرفی شهر تورنتو کانادا بپردازیم. پس برای آشنایی بیشتر با این شهر تا انتها با ما همراه شوید.

آب‌وهوای تورنتو چگونه است

تورنتو در ارتفاع 76 متری از سطح دریا قرار دارد. دما در این شهر در سردترین روزهای سال به‌طور میانگین به منفی چهار و در گرم‌ترین روزهای سال به 21 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

سردترین دمای ثبت شده در تورنتو مربوط به یکی از روزهای زمستانی در سال 1981 است که دما در آن روز به منفی 32 درجه رسید. از آن‌جایی که این شهر در موقعیت جغرافیایی خاصی قرار دارد، بنابراین دما در زمستان بیش از حد سرد نمی‌شود و تابستان‌ها نیز تا حدودی خنک هستند.فصل زمستان در ماه‌های مارس و دسامبر در این شهر برف می‌بارد و در تابستان نیز در بعضی از روزها هوا به‌صورت غیرقابل پیش‌بینی مرطوب می‌شود.

شهر تورنتو کانادا در واقع شهری چهار فصل است و هر یک از این فصل‌ها زیبایی‌های مختص به خود را دارند. اگر می‌خواهید برای گردش و مهاجرت به کانادا این شهر را برگزینید، ابتدا بهتر است سازگاری خود با هوای سرد یا گرم را مورد سنجش قرار دهید.فصل پاییز و بهار بهترین فصول برای سفر به این شهر هستند. در این دو فصل خبری از سرمای زمستان یا گرمای تابستان نیست. علاوه بر این زیبایی‌های مناظر نیز در این دو فصل دو چندان می‌شوند.

با آن‌که تورنتو یکی از شهرهای شلوغ کانادا است و وسایل نقلیه زیادی در آن تردد می‌کنند اما تورنتو از نظر تمیزی در دنیا شهرت دارد.

جمعیت تورنتو چقدر است

همان‌طور که گفتیم تورنتو شلوغ‌ترین شهر در کانادا است. جمعیت این شهر بیش از 6.5 میلیون نفر تخمین زده می‌شود که بیش از 3 میلیون نفر از آن‌ها در حومه تورنتو زندگی می‌کنند.

مردم در این شهر با زبان انگلیسی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. با این‌حال اهالی این شهر از کشورهای گوناکونی دور یکدیگر جمع شده‌اند که گویش و فرهنگ هرکدام از آن‌ها متفاوت است. به همین علت شهر تورنتو کانادا از نظر فرهنگی تنوع بسیار بالایی دارد.

علاوه بر این بیش از 95 هزار ایرانی این شهر را برای زندگی انتخاب کردند. این رقم هر ساله در حال افزایش است، زیرا ایرانیان زیادی تورنتو را در اولویت مقصد مهاجرتی خود قرار می‌دهند. مساحت تورنتو نیز حدود 630 کیلومتر است.

تحصیل در تورنتو

این شهر از نظر آکادمیک یکی از شهرهای بین‌المللی به‌حساب می‌آید. تورنتو از سراسر دنیا دانشجویان خارجی زیادی را به خود جذب می‌کند و دانشجویان زیادی نیز خواستار تحصیل در دانشگاه‌های این شهر هستند، زیرا در این دانشگاه‌ها امکانات آموزشی بسیار زیادی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

از طرفی اساتید نیز با دانشجویان خود ارتباط بسیار خوبی برقرار می‌کنند و همین ویژگی دانشجویان را برای ورود به بازار کار راحت‌تر آماده می‌کند.دانشجویان ایرانی زیادی نیز برای دریافت پذیرش تحصیل در یکی از دانشگاه‌های این شهر اقدام می‌کنند و البته باید اشاره کنیم رقابت در این زمینه بسیار بالا است.

برای تحصیل در شهر تورنتو کانادا ابتدا باید یکی از اساتید دانشگاه‌های آن را متقاعد کنید تا شما را در آن دانشگاه بپذیرند. برای این‌که استاد متقاعد شود لازم است تا نشان دهید بعد از اتمام تحصیل خود قصد ماندن در این شهر را ندارید و به کشور خود برمی‌گردید.

علاوه بر این، باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و مدرک زبان آیلتس یا تافل خود را همراه با دیگر مدارک خود برای دانشگاه بفرستید.

از جمله دانشگاه‌های معتبر تورنتو می‌توان دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک، دانشگاه ریرسون و دانشگاه ترنت را نام برد.

معرفی شهر تورنتو کانادا

 شرایط اقتصاد و کار در تورنتو

تورنتو یکی از مراکز بزرگ سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی در کانادا است و توانسته نام خود را به‌عنوان یکی از قدرتمندترین شهرها از نظر اقتصادی در قاره آمریکا مطرح کند. این شهر مرکز عمده فروشی در کانادا است.

همچنین این شهر قدرت برق آبی بسیار زیادی دارد و در آن منابع فلزی زیادی دیده می‌شود. بنابراین کارخانه‌های بسیار زیادی در این شهر مستقر شدند.تقریبا بیش از نیمی از محصولات تولید شده در کانادا نیز در شهر تورنتو تولید می‌شوند. از آن‌جایی که موقعیت اقتصادی در این شهر برای کسب‌وکارهای مختلف بسیار خوب است، بنابراین آن‌ها باید مالیات زیادی را نیز بپردازند.

همان‌طور که متوجه شدید، شهر تورنتو کانادا موقعیت اقتصادی بسیار خوبی دارد. در نتیجه موقعیت‌های شغلی فراوانی نیز در این شهر به چشم می‌خورند. با این‌حال اولویت تصاحب هر یک از این موقعیت‌ها با افرادی است که در در رشته خود تخصص بالایی دارند.

افراد برای کار در این شهر باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط کافی داشته باشند و مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند. از طرفی آن‌ها با مدارک دانشگاهی معتبر بسیار راحت‌تر می‌توانند به استخدام شغل مورد نظر خود در بیایند.

در این شهر شغل‌های نیمه وقتی نیز هستند که برای دانشجویانی مناسب است که می‌خواهند در کنار تحصیل، به شغلی مشغول شوند.

مزایای زندگی در شهر تورنتو کانادا

از جمله مزایای زندگی در تورنتو می‌توان موارد زیر را نام برد.

در این شهر افراد با فرهنگ‌های متنوع در کنار یکدیگر با هم زندکی می‌کنند. بنابراین علاوه بر آشنایی با فرهنگ این افراد می‌توانید با آرامش در کنار آن‌ها زندگی کنید، زیرا کانادایی‌ها رفتار خوبی با مهاجران دارند.

  • در این شهر با هنرهای سایر کشورها آشنا می‌شوید.
  • هنرهای نمایشی در تورنتو در حال رواج است.
  • در این شهر فرصت‌های شغلی بسیار زیادی وجود دارد و افراد با استخدام در یک شغل می‌توانند درآمد خوبی داشته باشند.
  • تورنتو موقعیت اقتصادی بسیار خوبی دارد، در نتیجه امکانات بسیار بالایی برای شهروندان این شهر فراهم شده است.
  • دانشگاه‌های تورنتو از نظر سطح علمی جایگاه بسیار خوبی در بین دانشگاه‌های کانادا و دنیا دارند. افرادی که از این دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند به‌راحتی به شغل مورد نظر خود در هر کجای دنیا مشغول به کار شوند.
  • موقعیت جغرافیایی شهر تورنتو کانادا باعث شده است تا این شهر مناظر طبیعی بسیار زیبایی داشته باشد. بنابراین با زندگی در آن همواره از وجود چنین مناظری بهره‌مند خواهید شد.

از دیگر مزایای زندگی در این شهر می‌توان به استانداردهای بالای زندگی و هوای تمیز در آن اشاره کرد.

ایرانیان مقیم تورنتو

بیشتر هموطنانی که در تورنتو ساکن هستند در اطراف این شهر در مناطق تورنیل، مارخام، واقان و ریچماند هیل زندگی می‌کنند.این افراد معمولا برای تحصیل به کانادا آمده‌اند و بعد از دریافت مدرک تحصیلی خود، در شغلی استخدام شده‌اند و ویزای کاری گرفته‌اند.

شهر تورنتو کانادا یکی از بهترین شهرها در این کشور است که از نظر موقعیت اقتصادی و شغلی جایگاه بسیار خوبی دارد. افرادی که می‌خواهند برای زندگی به این شهر مهاجرت کنند، در ابتدا باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.تورنتو شهر بسیار زیبایی است که مناظر طبیعی بسیار زیادی دارد. اگر قصد دارید به این شهر مهاجرت کنید، از یک وکیل مهاجرتی مشورت بگیرید و از شرایط زندگی و اقامت در تورنتو اطلاعات بیشتری به‌دست آورید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *