مهاجرت کانادا دیگر رویا نیست

کانادا، بدون شک یکی از کشورهای مورد تقاضا برای مهاجرت در جهان است و جای تعجب نیست که این کشور سالانه پذیرای حدود چند صد هزار مهاجر جدید در مرزهای خود است.

اگر همین الان به اطرافیانتان پیشنهاد مهاجرت به کانادا بدهید، کمتر کسی است که از آن استقبال نکند. کیفیت زندگی در این کشور بر کسی پوشیده نیست، اما شاید شما از جزییات نحوه زندگی در کانادا بی‌خبر باشید.

نمایش ویدیو درباره انواع ویزا کانادا

مزایای مهاجرت به کانادا

شما با مهاجرت کانادا می‌توانید از یک شغل مناسب و باکیفیت و تخفیف مالیاتی برخوردار شوید.  هنگامی که بازنشست شوید امکان استفاده از پرداخت‌های بازنشستگی برای شما فراهم خواهد بود، ضمنا از مزایای ازکارافتادگی نیز بهره‌مند می‌شوید و چنانچه نیروی کار در هنگام فعالیت دچار سانحه و فوت شود، بازماندگان از حقوق و مزایای او برخوردار می‌شوند.

  • اعضای خانواده شما نیز می‌توانند با اخذ اقامت از مزایای شهروندی  بهره‌مند شوند. 
  • علاوه بر این، منشور حقوق و آزادی‌های کانادا از مهاجران، حمایت می‌کند.

پرطرفدارترین روش های مهاجرتی

چگونه برای مهاجرت به کانادا اقدام کنیم

اگر بدانید از چه راهی وارد شوید یا با یک موسسه مهاجرتی موفق وارد تعامل شوید، می‌توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید. 

در ابتدا بهتر است شرایط شما توسط یک کارشناس مسلط به امور مهاجرتی بررسی شود. برای این کار می‌توانید روی کارشناسان ZBS حساب کنید.

در ادامه باید مشخص کنید که قرار است با چه نوع ویزایی پا به این کشور بگذارید؟! 

 

به طور کلی، 2 نوع ویزای کانادا وجود دارد. ویزای اقامت دائم و اقامت موقت. ویزای موقت خود بر سه قسم تقسیم می‌شود:

  • ویزای توریستی
  • تحصیلی
  • ویزا کار

تفاوت بین ویزای اقامت دائم و شهروند کانادا در این است که شهروند اول اجازه دارد برای مدت نامحدودی و اغلب تمام عمر خود در کانادا زندگی کند. 

برخلاف شهروندانی که در کانادا متولد می‌شوند یا تابعیت خود را دریافت می‌کنند، خارجی‌ها می‌توانند با مهاجرت به کانادا با مجوز از خدمات مهاجرت، از این امتیاز برخوردار شوند. به عنوان مثال، فردی که به عنوان دانشجو یا کارگر خارجی در کانادا می‌ماند، مقیم دائم این کشور نیست.

دلایل تقاضای زیاد برای مهاجرت به کانادا

طبق آمارها، به طور متوسط سن امید به زندگی بین ​​​​کانادایی‌ها، 81 سالگی اعلام شده است. هوای تازه و طبیعت زیبا به کیفیت بالای زندگی در کانادا کمک می‌کند. بنابراین آمار، جامعه سالمندان در کانادا به خوبی مورد توجه قرار می‌گیرند.

در نظرسنجی که اخیرا توسط یکی از موسسات معتبر انجام شده است، کانادا به عنوان بهترین کشور جهان رتبه‌بندی شد. طی این نظرسنجی، ثبت‌کنندگان آرا از هزاران نفر از اقشار مختلف در جهان خواستند تا بر اساس معیارهای متنوع، از فرهنگ دوست‌یابی گرفته تا پیشرفت شغلی، به کشورهای مختلف امتیاز بدهند.

در این نظرسنجی کانادا بیشترین امتیازات مثبت را کسب کرد و به عنوان بهترین کشور انتخاب شد. این مطالعه نشان داد که کانادا از نظر شرایط زندگی بهترین گزینه برای اقامت است و همچنین گزینه مناسبی برای شروع یک شغل است.

در واقع به همین دلیل است که مهاجرت به کانادا نزد تحصیلکردگان و متخصصین حرفه‌های مختلف بسیار پرطرفدار است، زیرا به زعم بسیاری‌ از افراد، این کشور بهشت متقاضیان کار است.

نرخ جرم و جنایت در کانادا در کمترین میزان در کل جهان قرار دارد، که این امر نیز سهم عمده‌ای در کیفیت بالای زندگی مردم دارد. کانادایی‌ها به شدت نسبت به جرم و جنایت آگاه هستند و برای بسیاری از مسائل اجتماعی مانند آزار و خشونت خانگی، سیاست تحمل صفر دارند. علاوه بر این، کانادا از سال 1984 هیچ سلاح کشتار جمعی نداشته است و معاهده‌هایی را امضا کرده است که در اختیار داشتن سلاح را نفی می‌کند.

بخشی از چیزی که مردم را به سوی مهاجرت به کانادا جذب می‌کند، جدا از طبیعت شگفت انگیزی که می‌توانید در آنجا تجربه کنید، این است که این کشور نسبت به همسایه خود، یعنی ایالات متحده، میزان جرم و جنایت به ویژه جنایات خشونت‌آمیز کمتری دارد.

از آنجایی که دسترسی به آموزش و مراقبت‌های بهداشتی، حق اولیه بشر است، دولت کانادا این امکانات را برای همه شهروندان قانونی رایگان کرده است. بنابراین کانادایی‌ها می‌توانند در هر یک از موسسات دولتی تحصیل کنند و همچنین مراقبت‌های پزشکی مورد نیاز خود را بدون هیچ هزینه‌ای دریافت کنند.

از طرفی کانادا از نظر موسسات آموزشی و آموزش عالی و نیز مراکز درمانی یکی از مهم‌ترین قطب‌های جهان محسوب می‌شود. بنابراین نمی‌توان سودای مهاجرت به کانادا در سر داشت، اما به استفاده از این سطح از امکانات در عالی‌ترین سطح فکر نکرد.

مردم کانادا، مراقبت‌های بهداشتی را یک حق اساسی می‌دانند. به همین دلیل است که مراقبت‌های بهداشتی رایگان، بخش مهمی از آن چیزی است که زندگی در کانادا را عالی می‌کند.

 مهم نیست که پس از مهاجرت به کانادا سلامتی شما با چه چالش‌هایی روبرو شود، هیچ هزینه‌ی نگران‌کننده‌ای نخواهید داشت. دسترسی به برنامه‌های کمک‌های اجتماعی و مسکن ارزان‌قیمت نیز به رفاه و سلامت کلی کشوری که از مردم خود مراقبت می‌کند، کمک می‌کند.

به غیر از مراقبت‌های بهداشتی رایگان، سلامت اجتماعی شهروندان نیز برای دولت مهم است و در این راستا برنامه‌ریزی می‌کند. مثلا یک روز در هفته کلاس یوگا در فضای باز با حضور چندین هزار نفر برگزار می‌شود تا علاقمندان بتوانند به رایگان از آن بهره‌مند شوند. 

کانادا یک کشور واقعا چندفرهنگی با تنوع قومی غنی است و دولت، بابت این موضوع افتخار می‌کند! چراکه چندفرهنگی حتی در کانادا به عنوان یک سیاست ملی پذیرفته شده است. به عنوان مثال، کانادا تابعیت دوگانه را به رسمیت شناخته است، از رسانه‌هایی مانند روزنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی به چندین زبان مثل پرتغالی، ایتالیایی، عربی، چینی و … پشتیبانی می‌کند، از حضور اقلیت‌ها در پست‌های متعدد استقبال می‌کند و از تازه‌واردان حمایت می‌کند. همین امر در افزایش تقاضا برای مهاجرت به کانادا نقش ویژه‌ای دارد.

زیرساخت‌ها و اقتصاد کانادا با هم هماهنگی کامل دارند تا کشوری با مدیریت خوب بسازند. کانادا همچنین در میان ثروتمندترین کشورهای جهان در رتبه یازدهم قرار دارد و یکی از اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) است.

 مانند هر کشور توسعه‌یافته‌ی دیگر، اقتصاد کانادا تحت سلطه صنعت و خدمات است که حدود سه چهارم کانادایی‌ها را در امور مختلف استخدام می‌کند.

اقتصاد کانادا یک اقتصاد بازار بسیار توسعه‌یافته است. این کشور دارنده‌ی جایگاه نهمین تولید ناخالص داخلی بزرگ از نظر اسمی و پانزدهمین تولید ناخالص داخلی بزرگ از نظر PPP در جهان است.

فرصت‌ها و پتانسیل‌های نامحدودی در اقتصاد در حال رشد و صنعتی کانادا وجود دارد. کانادا به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند، بالاترین استانداردهای زندگی را در کنار کاهش مالیات و تقویت اقتصاد خود با نرخ تورم 2.3% ارائه می‌دهد.

با مهاجرت به کانادا می‌توانید هر سال مقدار فزاینده‌ای از درآمد خود را حفظ کنید، به طوری که میانگین درآمد سالانه حدود 40000 دلار است. اقتصاد با پایین‌ترین نرخ بیکاری از سال 1976 و ایجاد صدها هزار شغل جدید سالانه، به بهبود خود ادامه می‌دهد.

بیش از نیمی از ساکنان کانادا دارای مدرک دانشگاهی هستند و تعداد کانادایی‌هایی که تحصیلات دانشگاهی دارند بسیار زیاد است. 

در واقع باید اینطور گفت که کانادا کشور تحصیلکردگان است، این به نوبه خود به اقتصاد قوی و صنایع پررونق کانادا کمک می‌کند، زیرا همیشه فرصت‌هایی برای افراد وجود دارد که نه تنها خود را آموزش دهند، بلکه برای دیگران نیز اشتغال ایجاد کنند.

منزلت اجتماعی و دادن امکانات به تحصیلگردکان سبب می‌شود تا مهاجرت به کانادا برای دانش‌آموختگان مجامع علمی و رسمی، به یک هدف تبدیل شود؛ زندگی در جامعه‌ای که علم را می‌شناسند، به خلاقیت بها می‌دهند و حقوق و امکانات کافی در اختیار تحصیل‌کردگان قرار می‌دهد.


جالب است بدانید که کانادا بیش از هر کشور دیگری برای تحصیل شهروندان خود پول خرج می‌کند. تحصیلات ابتدایی و متوسطه همراه با تحصیلات تکمیلی رایگان است. کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا به دلیل شهرت فوق‌العاده، در سراسر جهان شناخته شده‌اند.

نرخ بیکاری کانادا کمتر از 10 درصد است و طبق گزارش‌ها، 58900 شغل در هر ماه در کانادا ایجاد می‌شود. عددی که برای کشور ما که درگیر دیو سیاه بیکاری است، بسیار جالب توجه است.

 با توجه به بسیاری از جریان‌های مهاجرت به کانادا که به طور خاص به کسب اجازه مهاجرت برای مقاصد کاری اختصاص داده است، فرصت کافی برای به دست آوردن شغل و یادگیری یک مهارت جدید در کشوری مانند کانادا وجود دارد.

اما اگر قصد مهاجرت دارید، پیشنهاد می‌کنیم چنانچه در زمینه تحصیلی از برتری قابل توجهی برخوردار نیستید، در یکی از رشته‌ها نظیر برنامه‌نویسی، گردشگری، امور بیمه یا آرایشگری، مدارک رسمی و تبحر کسب کنید.

کانادا، دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت، به داشتن یک حمل و نقل چندوجهی کارآمد و با ظرفیت بالا مفتخر است که معمولاً فواصل زیادی بین سایت‌های استخراج منابع طبیعی، مناطق کشاورزی و شهری را در بر می‌گیرد. 

رفت‌وآمد در داخل و اطراف کانادا بدون دردسر است، زیرا در مجموع 1404 فرودگاه و ایستگاه‌های اتوبوس، قطار و سایر سیستم‌های حمل و نقل کاربردی وجود دارد تا مسافران را ایمن و به‌موقع به مقصد برسانند.

اتوبوس، رایج‌ترین نوع حمل و نقل شهری در کانادا است. برخی از شهرها روش‌های حمل و نقل عمومی دیگری دارند. در بیشتر موارد، شما می‌توانید به راحتی از یک روش حمل و نقل به دیگری جابجا شوید.

پس از مهاجرت به کانادا برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، باید بلیط یا گذرنامه حمل و نقل بخرید. گذرنامه‌های حمل و نقل به شما امکان استفاده نامحدود از حمل و نقل عمومی را برای مدت معینی مثلا یک ماه یا بیشتر می‌دهد. 

اگر قصد دارید اغلب از حمل و نقل عمومی استفاده کنید، این روش برایتان ارزان تمام می‌شود.

کانادا به خاطر مناظر باشکوه و زمین‌های خالی از سکنه شهرت دارد. مناظر طبیعی غالبا دست‌نخورده، خیره‌کننده و متشکل از دریاچه‌ها و رودخانه‌های زیباست. 

منظره شفق قطبی، زیبایی کوه‌های یخی غول‌پیکر از ساحل، کوه‌های یخی شناور جداشده از یخچال‌های طبیعی گرینلند غربی، خلیج فاندی که از نوا اسکوشیا تا نیوبرانزویک امتداد دارد و جزر و مد قدرتمند، همه و همه ارزش چندین بار دیدن را دارند.

کانادا مملو از جاذبه‌های معروف و مناظر شگفت‌انگیز است که این کشور را به یکی از شگفت‌انگیزترین مکان‌ها برای زندگی یا بازدید در جهان تبدیل کرده است.

حیات وحش بخش عمده‌ای از هویت کانادا است. هنگامی که یک علاقه‌مند به حیات وحش با مهاجرت به کانادا به مرزهای این کشور قدم می‌گذارد، خرس‌های قطبی، گوزن‌ها، نهنگ‌ها، 462 گونه پرنده و بسیاری حیوانات دیگر را خواهد دید.

 یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های این کشور، مهاجرت بهارانه حدود 20000 نهنگ خاکستری است که به سمت سواحل غربی جزیره ونکوور شنا می‌کنند تا به دریای برینگ برسند، جایی که در تابستان از آنجا تغذیه می‌کنند.


شما حتی می‌توانید شنا خرس‌های قطبی واقعی را نیز ببینید. بله! جدی می‌گوییم! یک حوضچه کوچک در کنار استخر خرس‌های قطبی وجود دارد که بازدیدکنندگان با خرس‌های قطبی عکس می‌گیرند.

نمایش ویدیو درباره تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی کانادا

برای مهاجرت به کانادا با ویزای تحصیلی، الزامی برای ارائه کردن مدرک زبان نیاز ندارید، اما یکی از مهم‌ترین شرایطی که باید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا داشته باشید، شرایط سنی است. 

برای دولت کانادا مهم است که شما در چه سنی قرار دارید و می‌خواهید در چه مقطعی ادامه تحصیل بدهید.

خوب است بدانید که هماهنگی میان سن شما و درخواست ویزای تحصیلی، شانس شما برای پذیرش را افزایش می‌دهد.

نمایش ویدیو درباره مهاجرت کاری کانادا

مهاجرت کانادا با ویزای کاری

دریافت ویزای کاری کانادا کمی ساده‌تر است. کافی است کارفرما، دعوتنامه‌ای برای شما بفرستد که طی آن توضیح دهد چگونه با شما آشنا شده و چه مدت قصد همکاری با شما را دارد.

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا ابتدا پیشنهادهای کاری کانادا را دریافت می‌کنند، برای ویزای کار اقدام می‌کنند و سپس بر این اساس به کانادا مهاجرت می‌کنند. بدین ترتیب شما یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی دریافت می‌کنید و سپس این درخواست را تایید می‌کنید.

 این یک پروسه بسیار پیچیده است، اما می‌تواند منجر به اقامت دائم در کانادا شود.

نمایش ویدیو درباره مهاجرت با ZBS

آشنایی با موسسه ZBS VISA

مجموعه ZBS سابقه پذیرش پرونده های بسیاری در زمینه گرفتن ویزاهای کار در کشور کانادا، با ضریب موفقیت بالای ۹۱٪ را در کارنامه خود دارد. علل عدم موفقیت در برخی پرونده های اندک این شرکت هم مشکلات پزشکی و یا عدم ارائه مدارک درست و واقعی از سوی کلاینت بوده است.

دفتر اصلی ZBS VISA واقع در شهر تورنتو کانادا Toronto و دفتر ایران در تهران (نیاوران) قرار داشته و فعلا هیچ شعبه دیگری بجز موارد ذکر شده ندارد. تمام تلاش ما یافتن بهترین راه های گرفتن ویزای کانادا با توجه به شرایط شماست و با بهره بردن از بهترین مشاورین و وکلا در این زمینه همواره یکی از موفق ترین شرکت های فعال در این زمینه بوده ایم.