بهترین وکیل مهاجرت کانادا

آشنایی با مشاورین  و وکیل مهاجرت کانادا

معمولا در کشور کانادا، وکلای عضو کانون وکلا و کسانی که مدرسه قانون و حقوق رفته‌اند، بر روی پرونده های مهاجرت به کانادا فعالیت نمی کنند و بیشتر مشاورین مهاجرت کانادا فعالیت دارند.

چرا که اداره مهاجرت کانادا دوره های را برگزار می‌کند که در پایان این دوره ها به افراد مدرک مشاوره مهاجرت داده می‌شود و این دوره بسیار کوتاه تر است نسبت به وکلایی که ٨ سال درس خوانده‌اند.

مشکلی که وجود دارد این است که وقتی موکلین با مشاورین مهاجرت قرارداد می‌بندند فکر می‌کنند با وکیل قرارداد بسته‌اند.

خصوصا این امر در بین ایرانیان بسیار باب شده است که وقتی به مشاور مهاجرتی، وکیل می گویند این افراد هم شفاف نمی‌گویند که من وکیل مهاجرت به کانادا نیستم و تنها مشاور مهاجرتی هستم!

پس داشتن بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در این امر کمک شایانی به افرادی که قصد گرفتن اقامت کانادا را دارند می کند.

شاید دیده یا شنیده باشید که عده‌ای می‌گویند من در راه مهاجرت به کانادا، وکیل مهاجرت گرفته‌ام و پرونده‌ام شکست خورد و وکیل مهاجرت به کانادا هیچ کاری نتوانست انجام دهد!

یعنی افراد با اینکه پرونده مهاجرتی آنها شکست خورده بازهم فکر می کنند که وکیل مهاجرت داشته اند ولی نمی‌دانند که ففط با یک مشاور مهاجرت به کانادا قرار داد بسته اند.

نکته بسیار مهمی که حائز اهمیت بوده این است که مشاورین مهاجرت وقتی که پرونده مهاجرت به کانادا افراد را می گیرند و با آنها قرارداد می بندند در صورتی که پرونده مهاجرتی این افراد به مشکل بر بخورد و مردود شود بر روی پرونده حق هیچگونه اعتراضی ندارند و نمی‌توانند در دادگاهها فرجام خواهی کنند.

دلیل آن هم این است که این افراد به دانشگاه حقوق نرفته و پروانه وکالت کانادا را ندارند و عملا نمی‌توانند پرونده را به دادگاه ببرند در نتیجه پرونده مهاجرتی فرد شکست خورده و در نهایت فرد متقاضی مهاجرت به کانادا باید پرونده را ببندند و یا با پرداخت دوباره هزینه‌های هنگفت با یک وکیل مهاجرت به کانادا قرار داد ببندد.

افرادی که دارای مدرک اداره مهاجرت به کانادا هستند عملا حق هیچ گونه اعتراض در دادگاه های کانادا را ندارند و تنها وکیل می تواند این کار را انجام دهند.

حتما قبل از درخواست اقامت کانادا بخوانید؟

پس افرادی که قصد اقامت کانادا را دارند در ابتدا سعی کنند وکلا را شناسایی کنند و فرق بین وکیل مهاجرت به کانادا و مشاورین مهاجرت به کانادا را بدانند و بعد از این مرحله بهترین وکیل مهاجرت کانادا را با تحقیقات و رزومه افراد شناسایی کرده تا بتوانند به هدف خود و گرفتن اقامت دائم کانادا رسیده و بتوانند یک شرایط بهتر و یک تجربه جدید را در زندگی خود به دست آورند.

شاید متقاضیان فکر کنند مبحث داشتن بهترین وکیل مهاجرت کانادا بسیار پیش پا افتاده باشد ولی عملا به هیچ عنوان این طور نیست، چرا که اگر متقاضیان مهاجرت به کانادا وقتی با یک وکیل و یا مشاور قرار داد ببندند اگر پرونده شکست بخورد برای سابقه فرد بسیار تأثیرگذار است و عملا سابقه فرد متقاضی مهاجرت به کانادا منفی می شود

چون در تمام برنامه های مهاجرتی کانادا این سئوال مطرح می‌شود که آیا سابقه تشکیل پرونده را دارا هستید و یا سابقه ریجکتی شدن را دارید یا خیر؟

و اگر چنانچه این اتفاق افتاده باشد شرایط پرونده مهاجرتی فرد بسیار سخت می‌شود و اگر چندین بار این اتفاق افتاده باشد عملا تمامی شانس‌های خود برای مهاجرت به کانادا را از دست می‌دهد.

از نگاه دیگر اگر بتوانید با تحقیقات و بدون عجله به دنبال وکیل مهاجرت به کانادا بگردید و انتخاب درستی کنید، آن موقع این امر باعث می شود که هم از لحاظ هزینه‌های پرونده مهاجرتی و هم از لحاظ شدنی بودن و اجرایی بودن پرونده در یک زمان مشخص و کوتاه و به نتیجه رسیدن آن خیالتان راحت باشد.

در نتیجه مبحث بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در روند روبه رشد پرونده های مهاجرتی بسیار اثر گذار می شود لذا به متقاضیان مهاجرت به کانادا این توصیه می شود که حساسیت بیشتر را به خرج دهند که پرونده و همین طور آینده افراد دچار مشکلات نشود.

و این امر از نوعی دیگر هم قابل بررسی می باشد و آن مسیر پرونده می باشد اگر وکیل با توجه به شرایط شما بتواند بهترین گزینه و کم خرج ترین را به شما پیشنهاد دهد در یک مدت زمان کوتاه موجب گرفتن اقامت کانادا می شود.

حقوق مهاجرت شاخه ای از حقوق است بنابراین تشخیص قانون صالح و مرجع رسیدگی صالح موضوع بسیار مهمی است.

در مورد قوانین مهاجرتی کانادا قوانین اصلی وجود دارد و یک سری هم عوامل فرعی هستند که وکیل مهاجرت به کانادا به آنها استناد می‌کند.

منابع فرعی بسیار مهمی که رویه قضائی نام دارد موجود است. به این دلیل وکیل مهاجرت به کانادا وقتی وارد یک پرونده جدید می شود از ابتدای امر وقتی که می‌خواهد یک لایحه را به اداره مهاجرت کانادا ارائه کند بهتر این است به قوانین فرعی مهاجرتی استناد کند که تمامی این منابع مشخص شده می‌باشد.

در بعضی از مواقع پرونده‌هایی وجود دارد که وکیل و یا مشاور به روی آنها ضعیف کار کرده است و به دلیل آن است که داخل لایحه چیزی نوشته نشده است.

وکیل در پرونده های مهاجرتی باید ثابت کند که مسلط قوانین روز است و با دانستن قوانین بتواند لایحه مناسب در خور پرونده ارائه دهد یعنی عملا بحث ، بحث فرم پر کردن نیست!

یعنی وکیل مهاجرت به کانادا باید بداند که آیا اگر قرار بر این باشد که لایحه ای را ارائه کند بداند که استثناعات شامل این پرونده مهاجرتی می شود.

پس در نتیجه نیاید پرونده های ضعیف را به اداره مهاجرت ارجاع داد که باعث ریجکتی شدن شود و بعد از آن درگیر موضوعات پیچیده دیگر شوید و برای همین مرجع رسیدگی بسیار مهم می باشد.

اکثریت پرونده‌های مهاجرتی و ویزا های کانادا می بایست زمانی ثبت شود که متقاضی خارج از خاک کشور کانادا باشد و نه داخل خاک کانادا و متاسفانه مشاوره بسیار غلطی که خیلی از افراد میدهند به طور مثال با ویزا توریستی کانادا به کشور کانادا آمده و آن را تبدیل به ویزا کار کانادا کنید و یا تبدیل به اقامت دائم کانادا شود چنین مواردی وجود خارجی به هیچ عنوان ندارد و متاسفانه دیده شده چنین مشاوره های ناصحیح به افراد داده می‌شود پس داشتن مشاوره درست و عملا داشتن بهترین وکیل مهاجرت کانادا در این امر برای متقاضیان مهاجرت به کانادا بسیار تأثیرگذار می باشد.

به طور مثال اگر فردی همسر یک فرد دانشجو که در خاک کانادا می باشد و دارای ویزای توریستی کانادا باشید در این زمینه به طور استثنا می توان در خواست ویزا کار کانادا را داخل خاک کانادا کرد.

اما وقتی فرد دارای ویزای توریستی کانادا باشد و به دیدن یکی از اقوام آمده است می شود تقاضای ویزای کار کانادا کرد ، جواب خیر است ، ولی متاسفانه شاهد آن هستیم که بعضی از افراد این پیشنهادات را به افراد می دهند که عملا همگی سراب می باشدو دلیل آن هم این است که قانون می‌گوید مرجع رسیدگی این امور سفارت خانه‌های کانادا می باشد و در خارج از خاک کشور کانادا بنابراین افراد باید فرمهای خود را خارج از خاک کانادا پر نمایند و تمام این عوامل موضوعاتی می باشد که خیلی از افراد درگیر آنها می باشند.

لذا باز هم تاکید می شود مشاوره صحیح و کامل درست نقش اساسی برای رسیدن به اقامت دائم کانادا می باشد و داشتن بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در این امر تاثیر به سزایی دارد.

موضوع قانون حاکم و مرجع رسیدگی حاکم موضوعات بسیار مهمی می باشد که باید به آن پرداخت و دلیل این موضوعات هم این است که افراد بدانند که براساس کدام قوانین مهاجرتی کانادا و چه ضوابطی پرونده طرح موضوع شود و ثبت شود.

در صورتی که پرونده های مهاجرتی افراد به هر دلیلی ریجکتی شود افراد می توانند به دادگاه های فدرال شکایت کرده و در این جا است مشاورین مهاجرت و یا همان ICCRC نمی‌توانند به این دادگاه ها بروند چرا که پروانه وکالت ندارند و در صورتی که وکیل مهاجرت بتواند حکم بگیرد دادگاه بالاتر حکم و نظر دادگاه پایین تر را مردود می کند و به این ترتیب و این پروسه وکیل مهاجرت می‌تواند حکم گرفته و جواب مثبت را برای پرونده موکل خود بگیرد و در این جاست که ارزش داشتم وکیل مهاجرت به کانادا نقش تعیین کننده‌ای را داد.

مشاورین مهاجرت به کانادا فقط در حیطه اداره مهاجرت حق نظر را دارند ولی در مقاطع بالاتر حق طرح دعوی را ندارند و این یکی از محاسن داشتن وکیل نسبت به مشاورین مهاجرت می باشد.

ویژگی وکیل مهاجرتی کانادا
باید بدانید که هر وکیلی نمی‌تواند به‌عنوان وکیل امور مهاجرتی در کشور کانادا فعالیت داشته باشد. وکلایی که قصد فعالیت را در این زمینه دارند باید از شرایط و ویژگی‌های خاصی برخوردار باشند. هنگام استخدام وکیل برای سامان‌دهی امور مهاجرتی خود بهتر است

بهترین وکیل مهاجرت کانادا

تفاوت وکیل مهاجرت کانادا با مشاور مهاجرت کانادا چیست؟

بهترین وکیل مهاجرتی کانادا به چه کسی گفته می‌شود و‌ در کشورمان باید چگونه به وکیل مهاجرت به کانادا دسترسی داشته باشیم.

اینها همگی سوالاتی می‌باشد که کسانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند ممکن است در پی پیدا کردن وکیل مهاجرت باشند، ذهن آنها را درگیر این موارد می‌کند.

تمامی این موارد موجب می‌شود که روزانه افراد زیادی به دنبال بهترین وکیل مهاجرت کانادا باشند.

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند باید تمامی موارد حقوقی خود را به یک وکیل مهاجرتی کاردان بسپارند که آشنایی کامل به قوانین مهاجرتی کانادا داشته باشد.

با توجه به تغییرات قوانین مهاجرتی کانادا و آپدیت‌های جدید، وکیل مهاجرت به کانادا که افراد می‌خواهند داشته باشند باید مسلط به قوانین جدید باشد به طوری که آشنایی کامل به سفارتخانه‌های کانادا در سایر کشور‌ها داشته باشد.

از دید دیگر که بخواهیم به مورد فوق بپردازیم این است که انتخاب وکیل مهاجرتی مسئله بسیار حساس و حتی می توان تعیین کننده نام برد که می‌تواند در سرنوشت و آینده شما بسیار تاثیر گذار باشد.

در این مقاله هدف ما این است که به سئوالات شما در مورد فرق بین وکیل مهاجرت کانادا با مشاور مهاجرت کانادا بپردازیم تا شما بتوانید فرق بین وکیل مهاجرت کانادا و مشاور مهاجرت کانادا را تشخیص دهید.

وکیل مهاجرت به فردی گفته می‌شود که وکالت افراد متقاضی را برای مهاجرت به عهده می‌گیرد.

کسی که می‌خواهد مشاور مهاجرت در کانادا شود در ابتدا باید دوره‌های ویژه را که برای وی توسط سازمان مهاجرت گذاشته می‌شود را سپری کند و پس از طی کردن دوره ها و‌ گرفتن گواهی نامه رسمی آن می‌تواند در امر مهاجرت و گرفتن پرونده‌های مهاجرتی اقدام کند اما اختیاراتی که کسی که دارای مدرک‌ مشاور مهاجرت کانادا است با کسی که وکیل مهاجرت به کانادا است تفاوت‌های زیادی دارد.

وکیل مهاجرت نقش دادستان را دارد که این قدرت را دارد با موکل خود برای مصاحبه مهاجرت با وی همراه باشد و در کنار موکل خود باشد.

نکته ای که از همه مهم تر می‌باشد این است که وقتی پرونده مهاجرتی شکست بخورد در این موارد مشاور مهاجرت به کانادا نمی‌تواند اعتراض کند و موکل مجبور می‌شود با یک وکیل قرار داد ببندد تا پیگیری پرونده توسط وکیل مهاجرت به کانادا انجام شود.

پس بهتر است متقاضیان مهاجرت به کانادا در ابتدا با وکیل مهاجرت به کانادا قرار‌داد امضا کنند تا مشاور مهاجرت به کانادا.

مشاوران مهاجرت به کانادا به خاطر اینکه مجوزات لازم در امر مهاجرت به کانادا را داشته باشند باید جزء، و از اعضای مشاوران مهاجرت به کانادا و شورای تنظیم مقررات کشور کانادا ICCRC باشند تا این مجوز را داشته باشند به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت کنند.

در حالی که کسی که وکیل مهاجرت به کانادا است نیازی نیست که عضو اعضای مشاوران مهاجرت به کانادا باشند و وکیل مهاجرت به کانادا می تواند به صورت کاملا مستقل فعالیت های حقوقی خود را در امر مهاجرت به کانادا را انجام دهد و تحت نظر کانون وکلای کشور کانادا فعالیت می کنند.

 

در زیر باز هم به تفاوت های اصلی بین وکیل مهاجرت به کانادا و‌ مشاور مهاجرت به کانادا می‌پردازیم:

۱- خدمات:

وکیل مهاجرت به کانادا و‌ مشاور مهاجرت به کانادا همگی می‌توانند خدمات مشابه مهاجرتی به موکلین خود ارائه دهند ولی فقط وکلا می‌توانند در دادگاه‌های فدرال به همراه موکلان خود حضور پیدا کنند و موکلان خود را در موارد خاص و پیچیده دادگاه‌های فدرال همراهی کنند ولی مشاوران مهاجرت به کانادا فقط این قدرت را دارند که در خواست تجدید نظر بدهند.

۲- آموزش:

کسانی که دارای پروانه وکالت هستند معمولا در دانشکده‌های حقوق در زمینه های مختلف دوره‌های آکادمیک می‌بینند که برای اخذ مدرک باید یک دوره ۳ الی ۴ ساله را بگذرانند و در آزمون‌های حقوقی شرکت کرده تا بتوانند به وکالت برسند ولی کسانی که مشاوران مهاجرت به کانادا هستند با گذراندن دوره های ۶ ماهه تا ۱ ساله می‌توانند پس از قبولی در آزمون مربوطه عضو اتحادیه شورای مهاجرین شوند و فعالیت خود را به طور رسمی شروع به فعالیت کنند.

در نتیجه انتخاب یک وکیل مهاجرت کانادا و یا مشاور مهاجرت کانادا می‌تواند تاثیر چشمگیری در موفقیت پرونده مهاجرتی افراد متقاضی باشد و افرادی که خواهان مهاجرت به کانادا هستند باید با تحقیق کامل نسبت به یک وکیل با تجربه و موفق در زمینه مهاجرتی اقدام کنند.

 

هر پرونده مهاجرت در کانادا دارای آئین نامه هایی است که منجر می‌شود به قوانین اصلی که قانون اصلی را خوب توضیح می دهد.

و هر وکیل مهاجرت در کانادا که بخواهد کار مهاجرتی انجام بدهد باید هم آئین نامه ها را بداند و هم قوانین مهاجرتی را و هر دوی این موارد را مسلط باشد.

به طور مثال داخل کتاب قوانین دانشجویی یک بخشی از آن آئین نامه ها هستند و بخش دیگر قوانین و افسر پرونده خود به خود به این نتیجه نمی‌رسد که فرد واجد شرایط نمی باشد، بلکه به قوانین استناد می کند.

صرف نظر از ٢ منبع اصلی می توان گفت منابع حاشیه ای هم وجود دارد برای مهاجرت به کانادا، مانند معاهدات بین‌المللی.

یکی از کارهای تخصصی که انجام داده اند پرونده های بیزینسی بوده و در این زمینه یکی از مواردی که به آن استناد کرده همان معاهده های بین المللی است.

به طور مثال معاهده بین‌المللی نفتا، معاهده‌ای که بین کشورهای کانادا و آمریکا و مکزیک است و یا معاهده بین‌المللی دیگر.

بنابراین این معاهده ها و قوانین آنها عموماً بسیار کمک می‌کند به عنوان منبع حاشیه ای در امر کمک به فرد جهت مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا و شروع بیزینس در کانادا.

و در این امر وکیل به این قوانین بین‌المللی استناد می‌کند و اگر قرار بر این باشد که وکیل فعالیت یک شرکت را انجام بدهد که موضوع آن اینترنشنال باشد و یا مولتی نشنال کمپانی باشد از تمامی این معاهده کمک گرفته می‌شود و همین طور استناد می‌شود.

و علاوه بر قوانینی که در قوانین مهاجرت به کانادا نوشته شده است و علاوه بر این که چیزی که در آئین نامه آورده شده است.

صرف نظر از این عوامل معاهده‌های یک موضوع بسیار مهم تری هم وجود دارد، در کشور کانادا سیستم حقوقی که وجود دارد به این سیستم کامن لا می گویند.

به غیر از استان کبک در کانادا که سیستم آن فرق می‌کند چون سیستم نظام حقوقی آن بیشتر فرانسوی می باشد و خصوصی و مدون می باشد و به غیر از این استان سایر استان های کشور کانادا رویه قضایی آن فرق می‌کند

چرا این مطلب مهم است؟ برای اینکه بایستی تشخیص داده شود که وکیل شما مقررات و رویه قضایی را خوب بداند به طور مثال آقای محمد از کشور افغانستان، بیست سال پیش تقاضای پناهندگی کرده است به اداره مهاجرت کانادا و یک رای در این زمینه صادر شده است و آن رای ملاک پرونده وکیل خواهد بود برای پرونده یک فرد دیگر و به آن می شود استناد کرد چرا این کار انجام می شود چون مستند می باشد.

وقتی که وکیل مهاجرت به کانادا به دادگاه می رود به پرونده های قدیمی که سابق رای داده شده استناد می کند و چون سابقا دادگاه این رای را داده است الان هم می بایست این رای را داده این موارد که در بالا آمد مربوط به تمامی پرونده های مهاجرت به کانادا هم می باشد.

به طور مثال وکیل مهاجرت کانادا برای موکل خود که قصد اقامت در کانادا از طریق ویزای کار را دارد تقاضای ویزای کار کانادا را می کند.

ویزای کار کانادا مردود می شود و وکیل مهاجرت کانادا قصد اعتراض به پرونده را دارد و بر چه اساس می شود این امر را انجام داد، قانون و یا معاهده بلکه براساس پرونده‌های قبلی که اداره مهاجرت کانادا به روی آنها در گذشته رای صادر کرده است.

و به آنها استناد کرده و بر اساس این استناد ها به دادگاه گفته می شود که افسر اداره مهاجرت اشتباه کرده و این ملاک و مستند ما می باشد و بنابراین پرونده احیا می شود و مشکلات آن حل می شود.

بنابراین در کشور کانادا این مبحث بسیار اهمیت ویژه ای دارد و هر پرونده ای از قبیل ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کار کانادا و حتی ویزای توریستی کانادا تمامی این موارد مستندات قانونی مشخصی را دارد و هیچ چیزی بر اساس نظر شخصی نیست و همگی بر اساس استنادات قانون مشخص شده می باشد

و اگر افراد رعایت نکنند میتوان به طور مثال گفت آقای افسر پرونده شما باید این را رعایت کنید چرا که این قانون وجود دارد و اگر این قانون و استنادات وجود نداشته باشد و رعایت نکند اعتراض خود را به دادگاه های بالاتر برده می شود و در دادگاه های بالاتر این موارد رسیدگی می شود

در دادگاه های بالاتر می توان به منابع و قوانین استناد کرد و یکی از کارهایی که معمولا من خودم در پرونده های مهاجرت به کانادا همیشه رعایت می کنم این است که پرونده های سابق مثبتی که روی آن جواب مثبت از سوی اداره مهاجرت به کانادا گرفته شده را به آن استناد کرده و به طور مثال اداره مهاجرت کانادا در پرونده شماره ایکس و سال ایکس آقای ایکس و ویژگی های این پرونده مهاجرتی شبیه موکل درحال حاضر بنده می باشد و از شما خواهشمندم این پرونده قدیمی که بر روی آن جواب مثبت گرفته شده است را را بررسی کنید.

5/5 - (2 امتیاز)