کانادا یکی از کشورهای بزرگ جهان است که امکانات آموزشی بسیاری در اختیار تحصیل کنندگان قرار می‌دهد. به همین دلیل بسیاری از افراد از سراسر دنیا برای مهاجرت کانادا اقدام می‌کنند تا بتوانند از این خدمات تحصیلی بهره ببرند.نظام آموزشی این کشور در دنیا جزو بهترین‌ها است و همین موضوع دلیل مهاجرت تحصیلی بسیاری از مهاجران را توضیح می‌دهد.

یکی از شاخه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا شاخه هنر است که سالانه تعداد زیادی از دانشجویان را به خود جذب می‌کند. دانشگاه‌های زیادی در ارتباط با رشته‌های هنری در این کشور وجود دارند که تعدادی از آن‌ها نیز نام خود را به‌عنوان بهترین دانشگاه های هنر کانادا توانستند مطرح کنند.

دانشجویان می‌توانند در این دانشگاه‌ها علاوه بر یادگیری رشته‌های قدیمی هنر از جمله طراحی و نقاشی به یادگیری رشته‌های جدید مانند انیمیشن، عکاسی، طراحی دکوراسیون، رقص و رشته‌های مشابه بپردازند.

بسیاری از دانشجویان تمایل دارند تا برای ادامه تحصیل در رشته‌های هنری، ویزا کانادا را دریافت کنند. به همین علت تصمیم گرفتیم تا درباره بهترین دانشگاه های هنر کانادا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. این اطلاعات می‌توانند در تصمیم‌گیری شما برای انتخاب دانشگاه تاثیر بسیار زیادی بگذارند.

پس برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه‌ها و موسسات تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

رشته هنر
رشته هنر به‌طور کلی به چند صورت دسته‌بندی می‌شود که یکی از این دسته‌بندی‌ها به‌شکل زیر است.

هنرهای زیبا
این هنرها فقط به خاطر زیبا بودن‌شان خلق شده‌اند. در واقع می‌توان گفت ماهیت این هنر زیبا است و به خاطر خودش به وجود آمده نه به دلیل چیز دیگر. هنرهای زیبا به دو گروه هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی تقسیم می‌شوند.

هنرهای تجسمی
تمرکز این هنر روی خلق آثار هنری بر پایه محیط‌های بصری است. این هنر شامل آثار دو بعدی از جمله خوش‌نویسی، ادبیات، موزاییک‌کاری، عکاسی، طراحی و نقاشی و آثار سه بعدی نظیر هنر مفهومی، مجسمه‌سازی، سفالگری، معماری و غیره است.

هنرهای نمایشی
هر نمایشی زیر مجموعه ‌هنرهای زیبا به حساب می‌آید و برای بیننده اجرا می‌شود. این اجرا ممکن است از قبل نوشته شود یا به‌طور فی‌البداهه باشد. همچنین اجرا می‌تواند زنده یا از قبل ضبط شود. از جمله هنرهای نمایشی می‌توان به رقص، موسیقی، تئاتر، بازیگری و زیر شاخه‌های آن‌ها اشاره کرد.

هنرهای کاربردی
همان‌طور که از اسم آن پیدا است، این هنرها در ابتدا به دلیل کارکرد و خاصیتی که دارند خلق شده‌اند. به‌عنوان مثال هنرهای تزئینی در این دسته جای می‌گیرند.

این دسته‌بندی یک دسته‌بندی کامل و قاطعانه نیست و زیرشاخه‌های هنر را می‌توان در دسته‌های بسیار بیشتری جای داد.

بهترین دانشگاه های هنر کانادا

دانشگاه‌های هنر در کانادا

متقاضیان شاخه هنر می‌توانند در بسیاری از بهترین دانشگاه های هنر کانادا مشغول به تحصیل شوند. در این دانشگاه‌ها رشته‌هایی از جمله نقاشی، طراحی، لیسانس هنر، طراحی گرافیک، طراحی داخلی، طراحی مد، ساخت فیلم و انیمیشن تدریس می‌شوند.

علاوه بر این دانشجویانی که مدرک تحصیلی خود را در این زمینه دریافت کنند به هیچ عنوان بیکار نخواهند بود و می‌توانند در زمینه رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند. از محبوب‌ترین شغل‌های فارغ‌التحصیلان هنر در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • مدیر گالری
  • نقاش
  • جواهرساز و فلزگر
  • فیلم‌ساز
  • هنرمند
  • عکاس

دانشگاه هنر امیلی کر
دانشگاه هنر امیلی کر یکی از بهترین دانشگاه های هنر در کانادا است که در سال 1925 تاسیس شد. دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های هنر می‌توانند تحصیلات خود را در دوره 4 ساله لیسانس که تلفیقی از دوره‌های تئوری و کارگاهی است در این دانشگاه بگذرانند.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز در طی دوسال به‌صورت حرفه‌ای می‌توانند با گذراندن این مدت زمان خود را برای ورود به بازار کار در زمینه رسانه، طراحی، هنرهای تجسمی و صنایع دیگر آماده کنند.

دانشجویانی که تمایل دارند در رشته‌های هنرهای تجسمی در دانشگاه هنر امیلی کر مشغول به تحصیل شوند، می‌توانند یکی از رشته‌های مجسمه‌سازی، نقاشی، رسانه چاپی، سرامیک، هنرهای دیجیتال و تصویرسازی، فیلم رسانه جمعی، انیمیشن، هنرهای زیبا، طراحی، طراحی صنعتی، طراحی ارتباطات و سایر رشته‌های مشابه را انتخاب کنند.

دانشگاه امیلی کر در شهر ونکور کانادا قرار دارد. این دانشگاه برای دانشجویان خود خوابگاه ارائه نمی‌کند. با این حال با توجه به مکان آن و قرارگیری در نزدیکی محله مسکونی، دانشجویان می‌توانند در اطراف دانشگاه برای خود خانه‌ای اجاره کنند.

مبلغ شهریه برای دانشجویان کانادایی در مقطع لیسانس در این دانشگاه برای هر ترم 4700 دلار و برای دانشجویان بین‌الملل 5641 دلار است. علاوه بر این متقاضیان کارشناسی ارشد رشته‌های هنر برای تحصیل در این دانشگاه باید 4967 دلار برای هر ترم خود بپردازند.

 

دانشگاه هنر آلبرتا
از دیگر بهترین دانشگاه های هنر کانادا می‌توان دانشگاه هنر آلبرتا را نام برد. این دانشگاه در ایالت آلبرتا شهر کلگری قرار دارد و در گذشته با نام کالج هنر و طراحی آلبرتا شهرت داشت. از جمله سیاست‌های تحصیلی دانشگاه هنر آلبرتا می‌توان به تشویق دانشجویان برای ارائه آثار نوآورانه هنری اشاره کرد.

دانشجویان این دانشگاه می‌توانند هر سال از کارگاه‌ها و کلاس‌هایی بهره ببرند که با حضور مشهورترین طراحان و هنرمندان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به هنر می‌توانند با تحصیل در دانشگاه هنر آلبرتا در رشته‌های مختلف هنری مدرک کارشناسی دریافت کنند. در این دانشگاه دانشکده‌های مختلفی وجود دارد که در هر یک از آن‌ها چندین رشته تدریس می‌شود. اجازه دهید چند مورد از آن‌ها را معرفی کنیم:

دانشکده نقد و مطالعات خلاق: این دانشکده در برگیرنده رشته‌هایی از قبیل تاریخ هنر، فلسفه، علوم اجتماعی، زبان انگلیسی و رشته‌های مرتبط دیگر است.دانشکده طراحی ارتباطات: رشته‌هایی مانند طراحی وب‌سایت، طراحی برنامه، طراحی کتاب، عکاسی و تایپوگرافی در این دانشکده قرار دارند.
دانشکده هنرهای بصری: دانشجویان می‌توانند در این دانشکده به تحصیل در رشته‌های نقاشی، طراحی، عکاسی، چاپ و مجسمه‌سازی بپردازند.دانشکده هنرهای بصری: در این دانشکده رشته‌هایی تدریس می‌شوند که مرتبط با ساخت وسایل هنری هستند.
رتبه جهانی دانشگاه هنر آلبرتا 138 است. دانشجویان کانادایی برای تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی باید 15978 دلار و دانشجویان بین‌المللی باید 53268 دلار برای هر ترم بپردازند.

شهریه دانشجویان کارشناسی ارشد نیز برای دانشجویان کانادایی 15625 دلار و برای دانشجویان بین‌المللی 31250 دلار است.

 

دانشگاه کنکوردیا
دانشگاه کنکردیا واحد هنرهای بصری را می‌توان به‌عنوان یکی دیگر از بهترین دانشگاه های هنر کانادا در نظر گرفت.این دانشگاه که در منترال، کبک قرار دارد از ادغام شدن دو دانشگاه لویولا و سر جورج ویلیامز تاسیس شد. تقریبا بیش از نیمی از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌الملل تشکیل می‌دهند.

دانشجویان می‌توانند در تمامی رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه مدرک لیسانس بگیرند اما فقط رشته‌ تاریخ هنر تا مقطع دکتری در این دانشگاه ارائه می‌شود.

از جمله رشته‌های هنری مقطع لیسانس دانشگاه کنکوردیا می‌توان موارد زیر را نام برد.

هنرهای بصری
هنرهای خلاق
سینما
هنرهای استدیویی
طراحی
علاوه بر موارد بالا دانشجویان در رشته‌های رقص، تئاتر، موسیقی و هنرهای نمایشی نیز می‌توانند مشغول به تحصیل شوند.

شهریه دانشگاه کنکوردیا برای دانشجویان کانادایی در مقطع لیسانس 2752 و برای دانشجویان بین‌الملل 10051 دلار است. دانشجویان کارشناسی ارشد نیز باید 22617 دلار برای تحصیل در هر ترم بپردازند.

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه بریتیش کلمبیا با داشتن رتبه جهانی 31 یکی از بهترین دانشگاه های هنر کانادا است. این دانشگاه به‌تازگی به‌عنوان مهاجرپذیرترین دانشگاه در کانادا برگزیده شد، به‌طوری که در حال حاضر حدود 17 هزار دانشجو از 160 کشور مختلف در آن مشغول به تحصیل هستند.

در دانشکده هنر این دانشگاه تلفیقی از رشته‌های علوم انسانی و هنر به چشم می‌خورد. دانشجویان علاقه‌مند به هنر نیز می‌توانند تا مقطع دکتری در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.از جمله محبوب‌ترین رشته‌های هنری دانشگاه بریتیش کلمبیا می‌توان به رشته‌های رسانه دیجیتال، تولید فیلم، تئوری و اجرای موسیقی، نویسندگی خلاق و تاریخ هنر اشاره کرد.

شهریه دانشگاه آلبرتا برای دانشجویان کانادایی 5648 دلار و برای دانشجویان بین‌المللی 38946 دلار است.

 

دانشگاه هنر و طراحی جورج براون
کالج هنر و طراحی جورج براون از دیگر بهترین دانشگاه های هنر کانادا است. این دانشگاه در قسمت مرکزی شهر تورنتو قرار دارد و امکانات و لوازمی در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد که از آن‌ها در محیط کار واقعی استفاده می‌شود.

کالج جورج براون با موسسات و شرکت‌های بسیار بزرگی از قبیل مایکروسافت، یوبی سافت، راجرز مدیا، آی ام بی، اوراکل و تاراگون تئاتر همکاری کرده است.بنابراین دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند، آینده شغلی بسیار خوبی خواهند داشت و می‌توانند از فرصت‌های شغلی کم‌نظیری بهره ببرند.

این کالج به سه مدرسه مختلف تقسیم می‌شود که عبارت هستند از:

مدرسه هنرهای نمایشی
مدرسه مطالعات مد
مدرسه طراحی
دانشجویان می‌توانند در هر یک از این مدارس تا مقطع کارشناسی ارشد به درس خود ادامه دهند. کالج جورج بروان برای دانشجویانی بسیار کاربردی و مفید خواهد بود که قصد ادامه تحصیل در کانادا و در رشته‌های هنرهای دیجیتال مانند طراحی بازی دارند.

 

دیگر دانشگاه‌های هنر در کانادا
از دیگر بهترین دانشگاه های هنر کانادا می‌توان موارد زیر را نام برد.

دانشگاه یورک ویل با شهریه تقریبی 10 هزار دلار در تورنتو، انتاریو
کالج شریدن، دانشکده انیمیشن، هنر و طراحی واقع در اوکویل، انتاریو. هزینه شهریه این دانشگاه برای کانادایی‌ها 1350 دلار، دانشجویان بین‌المللی 7638 دلار و دانشجویان کارشناسی ارشد 17500 دلار است.
مدرسه هنر اتاوا: این مدرسه در واقع یک دانشگاه غیر انتفاعی به‌شمار می‌رود و در مرکز شهر اتاوا قرار دارد. از جمله رشته‌های تدریس شده در این کالج می‌توان به نقاشی با مداد رنگی، نقاشی منظره، مجسمه‌سازی، طراحی لباس و مد اشاره کرد. هزینه شهریه 375 دلار برای هر درس است.
مدرسه هنرهای بصری یوکان: این مدرسه در میان سایر دانشگاه‌های شمال کانادا، بیشترین دروس مرتبط با رشته‌های هنری را ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌الملل برای تحصیل در این مدرسه ابتدا باید یک دوره هشت ماهه را بگذرانند. این دوره با سال اول لیسانس معادل است.
بعد از گذراندن این مدت زمان، دانشجو می‌تواند در هر رشته‌ای که می‌خواهد درس خود را ادامه دهد و لیسانس بگیرد. میزان شهریه این دانشگاه به ازای هر ترم 1830 دلار است.
کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا: این کالج که از بهترین دانشگاه های هنر کانادا نیز حساب می‌شود، دارای تنها کتابخانه مرتبط با هنر و طراحی در آتلانتیک است.
شهریه این کالج برای دانشجویان کانادایی تقریبا 10 هزار دلار و برای دانشجویان بین‌الملل 11500 دلار در نظر گرفته می‌شود.

رشته هنر یک رشته پرطرفدار در سراسر دنیا است. افراد زیادی تمایل دارند تا در این رشته تحصیل کنند و به موفقیت برسند. از طرفی کانادا نیز یکی از کشورهایی است که به رشته‌های هنری اهمیت می‌دهد. به همین علت دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند تا در بهترین دانشگاه های هنر کانادا مشغول به تحصیل شوند.

شما نیز اگر علاقه دارید تا در رشته‌های هنری در این کشور تحصیل کنید، می‌توانید از طریق ویزای تحصیلی، اقامت بگیرید و برای مهاجرت کانادا آماده شوید. البته قبل از اقدام برای آن صحبت با یک وکیل مهاجرتی را پیشنهاد می‌کنیم.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *