خوابگاه دانشجویی در کانادا

خوابگاه دانشجویی در کانادا

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای خوابگاه دانشجویی در کانادا نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم خوابگاه دانشجویی در کانادا با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

اگر برای تحصیل تصمیم به مهاجرت کانادا گرفته‌اید، قطعا یکی از دغدغه‌هایتان پیدا کردن محلی برای اقامت است.

شما می‌توانید با توجه به بودجه، مدت زمان اقامت و انتظارات خود بهترین خوابگاه دانشجویی در کانادا را انتخاب کنید.

برای این کار باید ابتدا اطلاعاتی درباره خوابگاه‌های دانشجویی و پانسیون‌های خصوصی کسب کنید. در ادامه سعی داریم اطلاعاتتان را در این زمینه افزایش دهیم و بگوییم برای زندگی در کانادا به عنوان یک دانشجو چه گزینه‌هایی در پیش رو دارید. پس تا انتها با ما باشید.

تجربه زندگی دانشجویی در کانادا

بعد از گرفتن ویزای تحصیل کانادا برای مهاجرت آماده می‌شوید. با وجود تفاوت‌ها و قوانین دولت کانادا، به محض ورود به خاک این کشور طبیعت زیبای آن جذبتان خواهد کرد.

کشور کانادا کشوری چند فرهنگی، مهاجرت‌پذیر و دو زبانه است که ایرانی‌های زیادی به شهرهای تورنتو، کبک، لندن، ونکوور، مونترال و سایر نقاط آن مهاجرت کرده‌اند.

تجربه زندگی در کانادا برای هر فرد در مقایسه با فرد دیگر متفاوت است اما طبق آمار بین‌المللی بیشتر دانشجوها تمایل داشتند بعد از اتمام تحصیلات در این کشور بمانند و برای دریافت ویزای کار اقدام کنند. صمیمیت، ثبات اقتصادی، طبیعت بی‌نظیر آن باعث می‌شود دانشجوها تصمیم بگیرند که اقامت خود را در این کشور ادامه دهند.

دانشگاه‌های کانادا

اکثر دانشگاه‌های کانادا مکان‌هایی برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته‌اند که این خوابگاه‎‌ها می‌توانند در محوطه دانشگاه یا در مکانی خارج از دانشگاه قرار داشته باشد.

ممکن است خوابگاه دانشگاه مورد نظرتان از ساختمان‌های بزرگ ساخته شده باشد یا از یک آپارتمان برای سکونت دانشجویان استفاده کرده باشد.

انواع خوابگاه در کانادا

در کانادا 4 نوع مسکن استاندارد برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که با توجه به بودجه و امکانات مورد نظر می‌توانید محل مورد علاقه خود را برای اقامت در حین تحصیل انتخاب کنید. اجازه دهید آن‌ها را بررسی کنیم.

خوابگاه دانشجویی در کانادا

اگر سال اولی هستید و برای بار اول به این کشور سفر می‌کنید بهتر است برای اقامت خود از خوابگاه‌های دانشگاه استفاده کنید.

اقامت در خوابگاه این امکان را به شما می‌دهد که با افراد جدید آشنا شوید و اگر در آینده قصد داشتید برای اقامت خود خانه‌ای اجاره کنید می‌توانید هم‌خانه‌ای خود را از بین دوستانتان انتخاب کنید.

در خوابگاه‌های دانشجویی معمولا سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه مشترک است و خوابگاه توسط مسئولان دانشگاه اداره می‌شود.

با توجه به ابعاد اتاق و تعداد دانشجویانی که درخواست خوابگاه دانشجویی در کانادا داده‌اند، تعداد افراد موجود در یک اتاق متفاوت است ولی به‌طور معمول در هر اتاق 2 تا 3 دانشجو اقامت می‌کنند. برای آشنایی با محوطه خوابگاه می‌توانید از وب‌سایت دانشگاه استفاده کنید.

خوابگاه دانشجویی در کانادا

مزایای اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا

همانطور که در سطور فوق بیان کردیم خوابگاه‌های دانشجویی در محوطه دانشگاه قرار دارند یا در مکانی نزدیک دانشگاه هستند. استفاده از این خوابگاه‌ها هزینه رفت‌وآمدهای طولانی را کاهش می‌دهد و از هزینه‌های سفر شما کم می‌کند.

زندگی در کشوری دور از خانواده باعث دلتنگی می‌شود، به‌ویژه اگر در آن کشور دوست و همراهی نداشته باشید. اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی باعث می‌شود افراد زیادی را بشناسید و کمتر احساس دلتنگی کنید.

استفاده از خوابگاه دانشجویی در کانادا دسترسی ه امکانات دانشگاه مانند کتابخانه را ساده‌تر خواهد کرد. زیرا این خوابگاه‌ها فاصله کمی تا دانشگاهتان دارند و برای استفاده از امکانات دانشگاه نیازی نیست مسیر طولانی‌ را طی کنید.اتاق‌های خوابگاه‌های دانشجویی در کانادا تفکیک جنسیت می‌شوند و هم‌اتاقی‌هایتان قطعا هم‌جنس خودتان هستند.

یکی دیگر از مزایای اقامت در خوابگاه، امنیت آن است. این خوابگاه‌ها زیر نظر دانشگاه قرار دارند، توسط دانشگاه نیز اداره می‌شوند و به همین دلیل از امنیت قابل قبولی برخوردار هستند.شاید یکی از نگرانی‌های اصلی‌تان برای اقامت تهیه غذا باشد. در اکثر دانشگاه‌های کانادا هنگامی که اتاق و تخت را رزرو می‌کنید هزینه وعده‌های غذایی نیز از شما گرفته می‌شود، در نتیجه به‌طور رایگان بعد از اقامت غذا در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد.

مزایای اقامت در خوابگاه‌های خارج از محدوده دانشگاه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید خوابگاه‌های خارج از محوطه دانشگاه طرفدارهای بیشتری نسبت به خوابگاه‌های درون محوطه دارند. در ادامه بعضی از این مزایا را نام می‌بریم:

ارتباط داشتن با مردم شهر
محدود نبودن وعده‌های غذایی
امکان بازدید از مناطق گردشگری
امکان استفاده از خدمات درون شهری

آپارتمان‌های مشترک
ممکن است برای اقامت ترجیح دهید آپارتمان‌هایی خارج از محوطه دانشگاه را انتخاب کنید. شما می‌توانید با چند نفر دیگر یک آپارتمان اجاره کنید، از آپارتمانی استفاده کنید که برای هر دانشجو اتاقی جدا داشته باشد یا همه از یک اتاق مشترک استفاده کنند.

در این نوع اقامت نیز مانند خوابگاه‌های دانشجویی حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مشترک است.

توجه به این نکته ضروری است که همه دانشگاه‌ها نمی‌توانند در پیدا کردن آپارتمان در خارج از محوطه دانشگاه کمک کنند و ممکن است شما را به آژانس مسکن ارجاع دهند.

زندگی با خانواده میزبان یا اقامت در منزل

زندگی در منزل یا زندگی با خانواده میزبان گزینه‌ای دیگر برای اقامت در کانادا است. خانواده میزبان اتاقی شخصی در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید وعده‌های غذایی را با آن‌ها میل کنید.

اگر زندگی با خانواده میزبان را برای اقامت انتخاب کنید باید برای رفت‌وآمد به دانشگاه معمولا 30 تا 50 دقیقه در راه باشید.

این نوع اقامت در مقایسه با تلاش برای سکونت در خوابگاه دانشجویی در کانادا، مزایایی دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مزایای اقامت با خانواده میزبان

اولین و مهمترین فایده این اقامت امنیت بالای آن است. زندگی با خانواده امنیتتان را از هر نظر تامین می‌کند.
آشنا شدن با آداب‌ورسوم یکی دیگر از مزایای این نوع اقامت است. زمانی که در طول شبانه‌روز با خانواده‌ای که فرهنگ متفاوتی دارند زندگی کنید کم کم با فرهنگ و آداب‌ و رسوم آن‌ها آشنا می‌شوید.
شما می‌توانید وعده‌های غذایی خود را با آن‌ها میل کنید. این ویژگی باعث کاهش دلتنگی‌تان می‌شود.
از طرفی می‌توانید سوالات خود را درباره کانادا و زندگی مردم آن از خانواده میزبان بپرسید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

آپارتمان مبله یا غیر مبله اجاره‌ای
وب‌سایت‌های مختلفی برای اجاره آپارتمان در کانادا طراحی شده‌اند که می‌توانید با مشاهده این وب‌سایت‌ها برای اجاره آپارتمان اقدام کنید.

اگر مهاجرت کانادا تجربه اولتان است، توصیه می‌کنیم از آپارتمان‌های مبله استفاده کنید تا تمام وسایل مورد نیازتان فراهم باشد.

هزینه‌های خوابگاه دانشجویی در کانادا

بسته به انتخابتان هزینه‌های اقامت در کانادا متفاوت است. اگر علاقه‌مند به زندگی با خانواده میزبان باشید هزینه‌های اقامتتان کمتر می‌شود. ولی اگر برای اقامت قصد اجاره کردن آپارتمان‌های مبله را دارید هزینه‌هایتان افزایش می‌یابد.

هزینه‌های خوابگاه دانشجویی در کانادا شامل هزینه اینترنت، وعده‌های غذایی، هزینه‌های خدمات برق، گاز و آّب (در بعضی از خوابگاه‌ها هزینه این خدمات از دانشجو گرفته‌ می‌شود) و هزینه‌های مربوط به نظافت می‌شود.

در ادامه متوسط هزینه‌های انواع اقامت‌ها را بیان می‌کنیم:

متوسط هزینه اقامت در خوابگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه در طول یک سال تحصیلی 3000 تا 7500 دلار آمریکا است.
متوسط هزینه اجاره یک آپارتمان ماهانه بین 400 تا 1500 دلار آمریکا است.
هزینه اقامت در خانه یک خانواده میزبان بین 400 تا 800 دلار آمریکا در ماه است. در ضمن این اقامت شامل 200 دلار پرداخت اولیه می‌گردد.
هزینه اقامت در هتل، سوئیت و آپارتمان‌های مبله بسته به امکانات رفاهی که در اختیارتان قرار می‌دهند متفاوت است.
یکی دیگر از هزینه‌های زندگی دانشجویی، بیمه دانشجویی در کانادا است. تمام دانشجویان بین‌المللی باید تحت پوشش بیمه سلامت باشند اما مقدار پوشش بیمه و هزینه‌های آن در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است.

برای آشنایی بیشتر با وکیل مهاجرتی کانادا روی کلمه داخل پرانتز کلیک کنید. (وکیل کانادا)

دانشجویان بین‌المللی با میانگین سنی 18 تا 25 سال برای خرید بلیط اتوبوس و مترو می‌توانند از تخفیف دانشجویی استفاده کنند. برای اقامت در کانادا توجه به هزینه‌های حمل‌ونقل الزامی است.

برای اطلاع دقیق از هزینه‌های اقامت زمانی که قصد مهاجرت داشتید می‌توانید از دانشگاه موردنظر خود اطلاعات کاملی دریافت کنید.

چه زمانی باید برای رزرو خوابگاه دانشجویی در کانادا اقدام کنیم؟

ابتدا باید نوع اقامت خود را انتخاب کنید. برای اقامت در خوابگاه‌ها و آپارتمان‌های باکیفیت‌تر باید از چهار تا هشت هفته قبل از ورود به کانادا اقدام کنید.

زمانی که قصد مهاجرت به کشوری را دارید اولین دغدغه بعد از یادگیری زبان، انتخاب مکانی برای اقامتتان است. در این متن سعی کردیم انواع خوابگاه دانشجویی در کانادا را معرفی کنیم کنیم و مزایا و معایب انواع اقامت را توضیح دادیم.خوابگاه‌های موجود در محوطه و خارج محوطه دانشگاه می‌توانند جزو اولین انتخاب‌هایتان باشد، زیرا علاوه بر نزدیکی به دانشگاه، باعث آشناییتان با افراد مختلف و پیدا کردن دوستان صمیمی می‌شوند.

با گذشت چند سال از مهاجرت خود و آشنایی با کانادا و مسیرهای رفت‌ و آمد، می‌توانید نوع اقامت خود را تغییر دهید. اجاره آپارتمان به همراه دوستان خود در این مرحله می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد.اقامت در خانواده میزبان نیز مزایا و معایب خود را دارد که به‌طور کلی به ویژگی‌های اخلاقی شما برمی‌گردد. امنیت و آشنایی با آداب‌ورسوم مردم کانادا می‌تواند از مزایای قابل توجه این اقامت باشد و تفاوت فرهنگی و فاصله از دانشگاه از معایب آن به‌شمار می‌آید.

5/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *