معرفی دانشگاه نیوبرونزویک

قطعا درباره کیفیت خوب آموزش در دانشگاه‌های کانادا شنیده‌اید. پس طبیعی است که هر ساله تعداد زیادی دانشجو قصد مهاجرت کانادا را داشته باشند و بخواهند در کالج‌های مختلف این کشور، مقاطع تحصیلی گوناگون را پشت سر بگذارند.دانشگاه‌های کانادا اعم از دولتی، نیمه‌دولتی و خصوصی، جایگاه علمی بسیار خوبی در جهان دارند و به همین خاطر، گزینه انتخابی مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی خواهند بود که ورود به بازار کار برای آن‌ها اهمیت قابل توجهی دارد.

یکی از این دانشگاه‌ها که زیاد پیرامون آن صحبت می‌شود و در زمینه کیفیت بالای آموزش حرف برای گفتن دارد، دانشگاه نیوبرونزویک است.اگر قصد اخذ پذیرش در این دانشگاه را دارید، لازم است اطلاعات خود را پیرامون آن افزایش دهید. پس در ادامه مطلب این دانشگاه را بیشتر معرفی خواهیم کرد. تا انتها همراه ما باشید.

 

همه چیز درباره دانشگاه نیوبرونزویک

دانشگاه New Brunswick که با عبارت مخفف UNB شناخته می‌شود، از جمله قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دولتی شمال آمریکا است که در زمره اولین مراکز تحصیلی انگلیسی زبان در کانادا قرار می‌گیرد.

سال تاسیس دانشگاه مذکور به 1785 میلادی بر می‌گردد. نکته‌ای که در مهم‌تر شدن این دانشگاه در کشور پیشرفته‌ای مانند کانادا تاثیرگذار بوده، کمک‌های اقتصادی به نیوبرونزویک است. در حال حاضر مبلغ آن‌ها به 385 میلیون دلار کانادا می‌رسد که شامل هزینه‌های زیر خواهد بود:

از طریق حقوق، دستمزد، خدمات و نگهداری مبلغ 311 میلیون دلار کانادا
در بخش هزینه‌های دانشجویی خارج از دانشگاه مبلغ 62 میلیون دلار کانادا
در هزینه‌های بخش توریسم مبلغ 12 میلیون دلار کانادا
دانشگاه نیوبرونزویک که ارائه‌دهنده بیش از 75 برنامه و رشته آموزشی است، تا به امروز 64 هزار فارغ‌التحصیل داشته است که از میان آن‌ها، تقریبا 23 هزار نفر در استان نیوبرونزویک ساکن هستند و دانشجوی بومی محسوب می‌شوند.

 

چه رشته‌هایی در دانشگاه نیوبرونزویک تدریس می‌شود؟

اول از هر چیزی لازم است بدانید که این دانشگاه، دانشجویان بین‌المللی را از بیش از 110 کشور مختلف دنیا پذیرش می‌کند و شامل دانشکده‌های مختلف در کمپ‌های زیر است:

فردریکتون (Fredericton): در این پردیس دانشکده‌های مختلفی از قبیل علوم رنسانس، مدیریت زیست محیطی و جنگل‌داری، آموزش و پرورش، هنر، حرکت‌شناسی، حقوق، مدیریت بازرگانی، مهندسی و علوم کامپیوتر وجود دارند.
سنت جان (Saint John): این پردیس شامل دانشکده‌هایی از قبیل علوم کاربردی، هنر، علوم مهندسی و بازرگانی می‌شود.
ناگفته نماند در هر یک از دانشکده‌ها، رشته‌های مختلفی تدریس می‌شوند که آن‌ها را به تفکیک در زیر بیان کرده‌ایم:

 • رشته‌های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و مهندسی زمین‌شناسی در دانشکده فنی و مهندسی
 • رشته‌های باستان‌شناسی، نوشتن خلاق، مطالعات توسعه بین‌المللی، علوم اجتماعی، زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، علوم سیاسی، فلسفه،
 • مطالعات فرهنگ و رسانه، درام، انسان‌شناسی، اقتصاد و جامعه‌شناسی در دانشکده هنر
 • رشته‌های زیست‌شناسی، علوم زمین، آمار، فیزیک، علوم زیستی، شیمی و ریاضیات در دانشکده علوم
 • رشته‌های کاملا تخصصی در زمینه علوم کامپیوتر در دانشکده کامپیوتر
 • رشته‌های کاملا تخصصی در زمینه مدیریت و کسب و کار در دانشکده تجارت
 • رشته‌های مرتبط با آموزش مقاطع تحصیلی گوناگون در دانشکده آموزش

هزینه تحصیل در دانشگاه نیوبرونزویک چقدر است؟

هزینه تحصیل یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باید در فرآیند انتخاب دانشگاه کانادا برای ادامه تحصیل در مقاطع گوناگون مورد توجه قرار بگیرد. چراکه نه تنها هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه، بلکه هزینه‌های مربوط به گذران زندگی شامل حال دانشجویان بین‌المللی می‌شود.

نکته جالب توجه، تحت تاثیر قرار گرفتن هزینه‌های تحصیل در دانشگاه نیوبرونزویک نسبت به رشته تحصیلی و پردیس انتخابی متقاضی است. در ادامه هزینه‌های مربوط به شهریه تحصیل در پردیس سنت جان و فردریکتون را توضیح دادیم:

شهریه سنت جان : 29124 تا 32541 دلار کانادا
شهریه فردریکتون : 31587 تا 41263 دلار کانادا
برای تصمیم‌گیری هر چه بهتر به منظور انتخاب پردیس و رشته تحصیلی در دانشگاه نیوبرونزویک، هزینه‌ای را که مربوط به تحصیل در رشته‌های گوناگون است به‌طور میانگین و به تفکیک در زیر گفتیم:

مدیریت منابع محیط زیست و جنگل‌داری: 17365 دلار کانادا
مطالعات یکپارچه فلسفه: 21171 دلار کانادا
مدیریت بازرگانی و کاربردی: 18195 دلار کانادا
آموزش و پرورش: 20658 دلار کانادا
حرکت‌شناسی: 17849 دلار کانادا
پرستاری: 18333 دلار کانادا
حقوق: 22313 دلار کانادا
سلامت: 17023 دلار کانادا
علوم کامپیوتر: 17987 دلار کانادا
علوم بهداشت: 17032 دلار کانادا
علاوه بر این، دانشجویان بین‌المللی در تخمین هزینه‌ها نباید موارد زیر را نادیده بگیرند. چون آن‌ها مشمول هزینه‌های مازاد دیگری خواهند شد که مهم‌ترین آن‌ها را در زیر نام برده‌ایم:

شهریه ثابت که در هر دو پردیس یکسان و مقدار آن 10046 دلار کانادا اعلام شده است.
هزینه مربوط به بیمه که حدودا 966 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.
هزینه‌های مربوط به کتاب‌های تحصیلی و لوازم مورد نیاز که تقریبا 2 هزار دلار کانادا تخمین زده شده است.
هزینه‌هایی که به خوابگاه و غذا اختصاص پیدا می‌کند و مقدار آن چیزی حدود 8600 دلار است.
تمام این هزینه‌ها مجموعا به‌صورت میانگین و سالانه در محدوده 29 هزار تا 36 هزار دلار کانادا خواهند بود که برای دانشجویان بین‌المللی فارغ از توانایی مالی، هزینه نسبتا زیادی است.

معرفی دانشگاه نیوبرونزویک

چطور بورسیه تحصیلی دانشگاه نیوبرونزویک شویم؟

نیوبرونزویک یکی از دانشگاه‌های قدیمی و انگلیسی زبان کانادا است که امکان استفاده از بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فراهم می‌کند.این دانشگاه به منظور جبران بعضی از این هزینه‌های تحصیل، میلیون‌ها دلار را به‌صورت سالانه به دانشجویان بین‌المللی اختصاص می‌دهد.

بورسیه تحصیلی انواع مختلفی دارد که این دانشگاه با توجه به میزان پیشرفت تحصیلی دانشجویان، برای اعطای آن تصمیم می‌گیرد.یکی از پرتقاضاترین بورسیه‌های تحصیلی برونزویک در میان دانشجویان بین‌المللی، بورسیه تحصیلی ورودی است. این بورسیه به تحصیل در مقطع کارشناسی در پاییز اختصاص پیدا می‌کند و مبلغ مربوط به آن بین 500 تا 52 هزار دلار کانادا متغیر است.

یکی از مزیت‌هایی که باعث شده است تا نیوبرونزویک در مقایسه با دانشگاه‌های دیگر کانادا متقاضی بیشتری داشته باشد، همین کمک‌های مالی به دانشجویان خواهد بود.البته کسانی که می‌خواهند از پشتیبانی مالی دانشگاه بهره‌مند شوند، باید درخواست مربوط به آن را ثبت کنند تا دانشگاه بررسی‌های لازم را انجام دهد و مبلغ درخواستی را به دانشجو بپردازد.

 
خوابگاه دانشگاه نیوبرونزویک

زمانی که دانشگاهی از خوابگاه برخوردار باشد، برتری بیشتری نسبت به هم‌ردیفان خود خواهد داشت. این دانشگاه در حال حاضر از 15 خوابگاه دانشجویی برخوردار است که 13 تای آن در پردیس فردریکتون و 2 تای دیگر در پردیس سنت جان واقع شده‌اند.

این خوابگاه‌ها در سبک‌های مختلفی ساخته شده‌اند و با امکاناتی که در اختیار دارند، پاسخگوی تمام نیازهای رفاهی دانشجویان خواهند بود. از رایج‌ترین سبک‌های خوابگاه‌های مربوط به دانشگاه مورد نظر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سبک سنتی
سبک سوئیتی
سبک آپارتمانی

شرایط پذیرش دانشجو
متفاوت بودن شیوه آموزشی، هزینه‌های تحصیل، امکانات، رشته‌ها و نکات دیگر باعث شده است تا قوانین و مقررات مربوط به پذیرش دانشجو در هر یک از دانشگاه‌های کانادا با دیگری فرق داشته باشد.

طبیعی است یک سری افراد به خاطر قرار گرفتن در زمره افراد واجد شرایط، امکان تحصیل در دانشگاه مورد نظر را خواهند داشت و برخی دیگر نه.اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه نیوبرونزویک را در ادامه توضیح دادیم.

تسلط به زبان انگلیسی
معمولا دانشجویانی که نیوبرونزویک را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند، باید به زبان انگلیسی صحبت کنند و این زبان به‌عنوان زبان مادری آن‌ها ممکن است تعریف نشده باشد.پس آن‌ها به همراه مدارک مربوط به تافل، آیلتس یا هر آزمون مورد قبول دیگری، باید این مساله را به اثبات برسانند که تسلط کافی در درک، فهم، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی دارند.

آزمون‌های تایید‌شده در نیوبرونزویک و حداقل نمره مورد قبول آن‌ها در زیر معرفی شده‌اند:

Duolingo با حداقل نمره 115
IELTS با حداقل نمره 6.5
Pearson Vue Test با حداقل نمره 59
CEA با حداقل نمره 176
TOEFL با حداقل نمره 85
CAEL با حداقل نمره 60

شرایط خاص کشور
در این دانشگاه با توجه به این‌که دانشجوی بین‌المللی از کدام کشور مبدا آمده است، شرایط خاصی تعیین می‌شود. مثلا برای دانشجویان ایرانی، این شرایط به شرح زیر است:

ارائه مدرک مربوط به پیش دانشگاهی با معدلی بیشتر از 14
ارائه نسخه رسمی مربوط به سوابق تحصیلی کل دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه نیوبرونزویک

برای ثبت نام در نیوبرونزویک، باید مدارکتان تا جای ممکن مشکل نداشته باشند. چون در غیر این‌صورت، فرآیند پیچیده‌تری پیش رو خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز این دانشگاه به شرح زیر هستند که باید کامل ارائه شوند:

 • مدارک زبان معتبر
 • مدارک سوابق تحصیلی (به عنوان مثال برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیوبرونزویک، مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله نیاز است.)
 • مدارک مربوط به توصیه‌نامه
 • مدارک مربوط به انگیزه‌نامه
 • مدارک مربوط به حساب‌های بانکی و تمکن مالی

مهاجرت کانادا کار سختی است. نه تنها نگرانی‌هایی بابت انجام فرآیند و میزان موفقیت در این مسیر وجود دارد، بلکه خو گرفتن با فضای جدید و آغاز یک زندگی نو برای هر کسی دشوار است.اگر تصمیم نهایی خود را گرفته‌اید و می‌خواهید به عنوان دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه نیوبرونزویک به ادامه تحصیل بپردازید، بهتر است تمامی جوانب را بسنجید و از وکلا و مشاوران خبره در این زمینه کمک بخواهید.

این افراد قطعا از آخرین تغییرات در قوانین و مقررات کشور مقصد مطلع هستند و شما را برای یک مهاجرت بدون دردسر آماده می‌کنند.همچنین باید دقت کنید کسانی که در این دانشگاه مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در رشته‌های گوناگون پشت سر گذاشته‌اند، دیگر نباید نگران چگونگی ورود به بازار کار باشند.

چون در حال حاضر نیوبرونزویک این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده است که نه تنها بعد از فارغ‌التحصیلی، بلکه در حین تحصیل می‌توانند به بازار کار ورود کنند و از طریق درآمد آن‌، پاسخگوی بخشی از نیازهای مالی خود باشند.

4.5/5 - (12 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *