دبیرستان دوره‌ای است که برای ورود به دانشگاه اهمیت ویژه‌ای دارد. انتخاب یک مدرسه مناسب می‌تواند در جهت رشد فکری، علمی و کشف استعدادهای دانش‌آموز موثر باشد.کلگری به‌عنوان یکی از شهرهای جنوبی ایالت آلبرتا کانادا محسوب می‌شود. مساحت این شهر برابر با 825 کیلومتر مربع است و جمعیت آن به 1.5 میلیون نفر می‌رسد. بیشتر جمعیت این شهر را افراد جوان تشکیل می‌دهند و میانگین سنی در آن برابر با 37 سال است.

دبیرستان های کلگری از سیستم آموزشی خیلی خوبی پیروی می‌کنند. به ‌همین علت بسیاری از مهاجران دوست دارند تا فرزندانشان در مدارس این شهر به تحصیل بپردازند. کلگری آب‌وهوای خشک، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد دارد.

با این مقدمه در ادامه مطلب می‌خواهیم به بررسی دبیرستان‌های این شهر دوست‌داشتنی بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن‌ها تا انتها همراه ما باشید.

معرفی دبیرستان های کلگری

دبیرستان های کلگری با توجه به دسته‌بندی خود شرایط متفاوتی دارند. از بهترین این مراکز آموزشی می‌توان به وسترن، آکادمی وبر، سنتنیال، وست مونت چارتر و سنترال مموریال اشاره کرد. در ادامه به معرفی تعدادی از مدارس برتر این شهر می‌پردازیم.

دبیرستان وسترن کلگری
این دبیرستان تمرکز زیادی روی روش‌‌های آموزشی مختلف دارد تا دانش‌آموزان با استانداردترین برنامه به تحصیل بپردازند.

اگر برای مهاجرت به کانادا برنامه‌ریزی کرده‌اید و فرزند دارید، بدون شک دبیرستان وسترن کلگری یکی از بهترین گزینه‌ها برای ثبت نام است. با تحصیل در این مرکز آموزشی افراد می‌توانند برای دانشگاه و کار به‌خوبی آماده شوند و برای شغل آینده و اهداف مهم زندگی خود تصمیم درستی بگیرند.

در این دبیرستان رشته‌هایی مثل فناوری، مدیریت، زبان انگلیسی، هنر و فیزیک تدریس می‌شود. مسئولان این مرکز دوره‌های تکمیلی و فوق‌برنامه نیز برای دانش‌آموزان در نظر دارند که از بین آن‌ها می‌توان به علوم اجتماعی، روزنامه‌نگاری و وجود 54 باشگاه ورزشی اشاره کرد.

برای ثبت نام در این مدرسه باید شهریه‌ای معادل با 12500 دلار کانادا بپردازید.

شرایط تحصیل در این دبیرستان شامل موارد زیر می‌شود:

 • ارسال ریز نمرات دو سال آخر تحصیل
 • داشتن ویزا تحصیلی
 • ارائه کپی شناسنامه و توصیه‌نامه ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • داشتن گذرنامه عکس‌دار و معتبر

آکادمی وبر کلگری
با تحصیل در یکی از برترین دبیرستان های کلگری افراد می‌توانند بهتر برای دانشگاه و کالج آماده شوند. آکادمی وبر جزو مدارس خصوصی این شهر است و از امکانات بسیار خوبی مثل سالن تئاتر 500 نفره، گلخانه، دو سالن بزرگ، یک زمین ورزشی و یک پیست دو 400 متری برای ورزش آمادگی جسمانی بهره می‌برد.

در این مدرسه کلاس‌های فیزیک، ریاضی، شیمی، زیست، زبان انگلیسی، ادبیات و کسب‌وکار برای دانش‌آموزان ارائه می‌شود. همچنین این مرکز دوره‌ای تحت عنوان Advanced Placement ارائه می‌دهد که شرکت در آن یک امتیاز مثبت در رزومه افراد برای ورود به دانشگاه است.

شهریه این مرکز آموزشی خصوصی برای دانش‌آموزان بین‌الملل حدود 24500 دلار کانادا در سال است.

از شرایط تحصیل در آکادمی وبر کلگری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت هزینه اولیه 100 دلار کانادا در زمان ثبت نام
 • ارائه کپی شناسنامه، گذرنامه، مجوز کار والدین و ریز نمرات دو سال آخر تحصیلی
 • دانش‌آموز باید خود را در یک ویدئو دو دقیقه‌ای معرفی کند و آن را به این مرکز آموزشی بفرستد.
 • کسب امتیاز قابل قبول در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی، ریاضی و امتحان SAAT

دبیرستان وست مونت چارتر کلگری
مورد دیگری که می‌خواهیم آن را به‌عنوان یکی از بهترین دبیرستان های کلگری معرفی کنیم وست مونت چارتر است. در این دبیرستان توجه ویژه‌ای به دانش‌آموزان بااستعداد می‌شود.

وست مونت چارتر به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دبیرستان‌های شهر شناخته می‌شود و حدود 22 سال از ساخت آن می‌گذرد.

در این دبیرستان رشته‌هایی مثل علوم انسانی، ریاضی، علوم، ترتبیت بدنی، هنر، علوم کامپیوتر، زبان فرانسوی، زبان اسپانیایی، استراتژی‌های یادگیری، موسیقی، روزنامه‌نگاری و عکاسی تدریس می‌شود. همچنین دانش‌آموزان با ثبت نام در این مدرسه می‌توانند در رشته‌های ورزشی مثل کشتی، گلف و راگبی شرکت کنند.

هزینه تحصیل در این دبیرستان برای افرادی که اقامت کانادا دارند حدود 8000 تا 24000 دلار است.

از شرایط تحصیل در این دبیرستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تسلط کافی به زبان انگلیسی
 • داشتن ویزا تحصیلی معتبر
 • داشتن گذرنامه
 • ارسال ریز نمرات

دبیرستان سنترال مموریال کلگری
سنترال مموریال به‌عنوان یکی از بهترین دبیرستان های کلگری شناخته می‌شود. دانش‌آموزان در این دبیرستان می‌توانند در رشته‌های مختلفی به تحصیل بپردازند و برای آن‌ها دروسی مثل زبان انگلیسی، ریاضیات، مطالعات اجتماعی، تربیت بدنی و هنر ارائه می‌شود. همچنین افراد می‌توانند در دوره‌های فوق‌برنامه مختلف مثل روان‌شناسی و جامعه‌شناسی شرکت کنند.

این دبیرستان مرکز هنرهای نمایشی و تجسمی است و در آن به رشته‌های هنری توجه ویژه‌ای می‌شود. همچنین در کلاس‌های استراتژی‌های یادگیری، دانش‌آموزان با ارزش‌ها و کارهایی که منجر به موفقیتشان می‌شود آشنا خواهند شد.

برای یادگیری بهتر دانش‌آموزان در این مدرسه کلاس‌های تقویتی نیز برگزار می‌شود. شهریه این دبیرستان به حدود 12500 دلار کانادا در سال می‌رسد.

از شرایط ثبت نام در دبیرستان سنترال مموریال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن ویزا تحصیلی
 • ارائه کپی از مجوز اقامت دائم کانادا و مجوز کار والدین
 • کسب نمره قابل قبول در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی دبیرستان های کلگری

 

دبیرستان West Island College کلگری
West Island College که به‌طور مختصر WIC خوانده می‌شود یکی از برترین دبیرستان های کلگری است. تاسیس این مدرسه به سال 1982 بازمی‌گردد. WIC جزو دبیرستان‌‌های خصوصی کلگری است که در آن دروس به زبان فرانسوی تدریس می‌شوند.

تعداد دانش‌آموزان این دبیرستان به 550 نفر می‌رسد که در پایه‌های 8 تا 12 مشغول به تحصیل هستند. این دبیرستان خصوصی تاکنون موفق شده است دانش‌آموزان بسیار با استعدادی تربیت کند تا برای ورود به برترین دانشگاه‌های دنیا آماده شوند.

شهریه این دبیرستان برای دانش‌آموزان بین‌الملل به حدود 18.026 دلار کانادا می‌رسد. در این مدرسه دروسی مثل زبان فرانسوی، مهندسی، علوم بهداشتی، هنر، موسیقی و تربیت بدنی تدریس می‌شود.

شرایط ثبت نام و تحصیل در دانشگاه WIC کلگری شامل موارد زیر است:

برای ثبت نام در این دبیرستان دانش‌آموزان باید در آزمون ورودی استاندارد آن شرکت کنند و توانایی فکری و مهارت خود را با کسب نمره مناسب نشان دهند.
دانش‌آموز باید در مصاحبه شفاهی مدرسه نیز امتیاز مناسبی کسب کند.
داشتن ویزا تحصیلی
ارائه کپی شناسنامه و ریز نمرات
پرداخت هزینه اولیه 100 دلاری در زمان ثبت نام
شرکت در آزمون ارزیابی SSAT
دبیرستان سنتنیال کلگری
سنتنیال یکی از دبیرستان های کلگری است که در آن علاوه بر آموزش دروس به شرایط فکری، عاطفی و اجتماعی دانش‌آموزان نیز توجه می‌شود. از کلاس‌های درسی این مدرسه می‌توان به فناوری، انگلیسی، هنر، ریاضی، فیزیک و علوم اشاره کرد.

شهریه این دبیرستان برای دانش‌آموزان بین‌الملل معادل با 19950 دلار کانادا در سال است.

از مهم‌ترین شرایط تحصیل در این دبیرستان موارد زیر را می‌توان نام برد:

تکمیل فرم درخواست ثبت نام
ارائه کپی شناسنامه، گذرنامه معتبر و ریز نمرات
داشتن ویزا تحصیلی

دبیرستان Bowness کلگری
آخرین موردی که می‌خواهیم آن را به‌عنوان یکی بهترین دبیرستان های کلگری نام ببریم Bowness است. در این دبیرستان دولتی دانش‌آموزان پایه 10 تا 12 تحصیل می‌کنند. تاسیس این مدرسه به سال 1956 بازمی‌گردد.

در این دبیرستان نیز دوره Advanced Placemnt برگزار می‌شود. در این دوره آزمون‌های مختلفی مثل زیست، شیمی، ریاضی و فیزیک وجود دارد که با کسب نمره مناسب در آن‌ها پذیرش دانش‌آموزان در دانشگاه‌ها راحت‌تر می‌شود.

در این دبیرستان دانش‌آموزان از دروسی مثل مهندسی، هنر، معماری، آموزش زبان‌های اسپانیایی و فرانسوی بهره می‌برند. همچنین افراد می‌توانند در فعالیت‌های فوق‌برنامه مدرسه مثل ورزش، مشاوره، موسیقی، اردو، بسکتبال و رباتیک شرکت کنند.

دانش‌آموزان بین‌الملل باید شهریه 8000 تا 15000 دلار کانادا را برای تحصیل در این مدرسه بپردازند. از شرایط ثبت نام در این دبیرستان می‌توان به مجوز کار والدین، کسب امتیاز مناسب در آزمون تعیین سطح زبان، ارائه کپی شناسنامه و ریز نمرات اشاره کرد.

در این مطلب به معرفی دبیرستان های کلگری پرداختیم و شرایط پذیرش در هر یک از آن‌ها را به‌طور خلاصه بیان کردیم. با دانستن این اطلاعات می‌توانید فرزندتان را در مدرسه بهتری ثبت نام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت دبیرستان مورد نظرتان مراجعه کنید.همچنین باید دقت کنید مهاجرت به کانادا و فراهم‌سازی شرایط تحصیل برای فرزندتان در یکی از دبیرستا‌های این کشور باید با آگاهی از قوانین و اصولی باشد. بنابراین با مشورت با یک وکیل مهاجرتی آینده فرزند خود را روشن‌تر و بدون دردسر رقم بزنید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *