معرفی دبیرستان های آنتاریو

آنتاریو یکی از ایالت‌های مهم کشور کانادا است. این استان در قسمت شرقی کانادا قرار دارد و یکی از پرجمعیت‌ترین ایالت‌های کانادا به شمار می‌رود. این ایالت از امکانات رفاهی و تفریحی زیادی بهره می‌برد، به‌ همین علت بسیاری از افرادی که برای مهاجرت کانادا اقدام می‌کنند مقصدشان یکی از شهرهای آنتاریو است.

مشابه با بیشتر مناطق کانادا آنتاریو سیستم آموزشی بسیار خوبی دارد. بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل در این استان هستند. والدینی که موفق به دریافت اقامت یک کشور خارجی می‌شوند باید اطلاعات کافی درباره مدارس آن کسب کنند تا فرزندشان مطابق با استعدادهای خود ادامه تحصیل دهد.

با این مقدمه در ادامه مطلب می‌خواهیم به بررسی دبیرستان های آنتاریو بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مدارس تا انتها همراه ما باشید.

 

دبیرستان های آنتاریو

 

ایالت آنتاریو

آنتاریو به‌عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین ایالت‌های کانادا محسوب می‌شود. جمعیت این استان به حدود 15 میلیون نفر می‌رسد. همچنین پس از کبک آنتاریو دومین ایالت بزرگ کانادا به شمار می‌رود. پایتخت کشور کانادا نیز در این ایالت قرار دارد.

وسعت آنتاریو حدود 1 میلیون کیلومتر مربع است و آب‌وهوایی معتدل دارد. در فصل زمستان در این استان برف‌های سنگینی می‌بارد.

 

دبیرستان های آنتاریو

در ایالت آنتاریو دبیرستان‌ها در دسته‌های دولتی، خصوصی، کاتولیک، دخترانه و پسرانه قرار می‌گیرند. در بیشتر این مدارس دروس به زبان‌ انگلیسی تدریس می‌شوند و در سایر آن‌ها نیز زبان اصلی فرانسوی است.

دانش‌آموزان با تحصیل در دبیرستان‌های این استان می‌توانند با استعدادهای خود بهتر آشنا شوند. سیستم آموزشی این مدارس طوری است که شخص می‌تواند برای ورود به دانشگاه و بازار کار کاملا آماده شود.

نمرات در این مدارس در بازه 1 تا 9 قرار دارند. شخصی که عملکرد تحصیلی عالی داشته باشد به او امتیاز 9 داده می‌شود و امتیاز 1 به معنای ضعیف‌ترین عملکرد است.

 

دبیرستان آنلاین آنتاریو

در این دبیرستان آموزش به‌طور مجازی ارائه می‌شود. دانش‌آموزان در هر زمانی از سال تحصیلی می‌توانند در دوره‌های این مدرسه ثبت نام کنند. این مدرسه جزو یکی از بهترین دبیرستان‌ های آنتاریو است و تحصیل در آن مزایای زیادی دارد.

معمولا بازه تحصیلی در این مدرسه 1 سال است. در این دوره‌های آنلاین دروس در قالب پاورپوینت، فیلم و پی‌دی‌اف توسط مربیانی باتجربه ارائه می‌شوند. با تحصیل در این دبیرستان شخص می‌تواند دروس رد شده خود را راحت‌تر با موفقیت بگذراند.

از مزایای تحصیل در این مدرسه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در این مدارس کلاس‌های تقویتی برای دروس مختلف برگزار می‌شود که تاثیر زیادی در ارتقاء نمرات دانش‌آموزان دارند.
برخی از دانش‌آموزان ممکن است به‌ دلایل مختلفی درسی را در سال گذشته تحصیلی خود مردود شده باشند. با تحصیل در این مدرسه شخص این فرصت را پیدا می‌کند که راحت‌تر آن درس را با موفقیت بگذراند.
از آن‌جایی که دوره‌ها آنلاین برگزار می‌شوند دانش‌آموزان بااستعداد می‌توانند با شرکت در دروس سال آینده مسیر تحصیلی خود را سریع‌تر از سایر افراد بگذرانند.
در این مدرسه افراد در پایه‌های 9 تا 12 تحصیل می‌کنند و دروس ارائه شده در آن مشابه با سایر بهترین دبیرستان های آنتاریو است. در هر

یک از این مقاطع دروس متفاوتی تدریس می‌شود که در ادامه به ذکر آن‌ها می‌پردازیم:

پایه نهم: هنر نمایشی، کسب‌وکار مقدماتی، جغرافیا، انگلیسی، استراتژی‌های یادگیری، ریاضی مقدماتی، علوم مقدماتی
پایه دهم: هنر نمایشی، کسب‌وکار، تاریخ، تعلیمات مدنی، انگلیسی، ریاضی و علوم
پایه یازدهم: حسابداری، حقوق کانادا، انگلیسی پیشرفته، روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، ریاضی پیشرفته، بهداشت، بیولوژی، شیمی، فیزیک
پایه دوازدهم: حسابداری، تاریخ کانادا، اقتصاد، تغذیه، زبان انگلیسی، بهداشت
دانش‌آموزان می‌توانند با ثبت نام در این دروس با مهارت‌هایی مثل موسیقی، رقص، بازاریابی، مبانی حقوق معاصر کانادا و اصول حسابداری بهتر آشنا شوند.شهریه تحصیل در این دبیرستان برای هر درس به‌طور جداگانه محاسبه می‌شود. دانش‌آموزان بین‌الملل برای ثبت نام در هر دوره باید حدود 795 دلار کانادا بپردازند.

از شرایط تحصیل در دبیرستان آنلاین آنتاریو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن گذرنامه معتبر
  • ارائه کپی شناسنامه، ریز نمرات و مجوز کار والدین
  • داشتن کارت بهداشت
  • تسلط کافی به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی

معرفی دبیرستان های آنتاریو

دبیرستان مونت کام آنتاریو

مورد دیگری که می‌خواهیم آن را به‌عنوان یکی از دبیرستان های آنتاریو معرفی کنیم مونت کام است. در این دبیرستان حدود 740 دانش‌آموز در پایه‌های نهم تا دوازدهم تحصیل می‌کنند.

مدرسه مونت کام از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و بهترین معلمان برای آموزش استفاده می‌کند. دانش‌آموزان در این مرکز آموزشی می‌توانند از فرصت‌های یادگیری مختلف و امکانات فوق‌العاده آن بهره ببرند.

در این دبیرستان زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ترجمه شفاهی و کتبی تدریس می‌شود. همچنین دوره‌های فوق‌ برنامه بسیاری مفیدی نیز برای دانش‌آموزان فراهم شده است.

از جمله دوره‌های مفید دیگری که دبیرستان مونت کام برگزار می‌کند، دوره‌ای به اسم آموزشی الکترونیکی یا eLearning است. دانش‌آموزان با حضور در این دوره می‌توانند در تعامل با سایر دانش‌آموزان قرار گیرند و در کنفرانس‌هایی که از راه دور و به شکل ویدئویی برگزار می‌شوند شرکت کنند.

یکی از دوره های دیگری که در این دبیرستان تدریس می شود دوره آموزش الکترونیکی است. در این دوره دانش آموزان می توانند با دانش آموزان دیگر تعامل و در کنفرانس های ویدیویی شرکت کنند.یکی از بهترین آموزش‌های این مدرسه دوره کارآموزی جوانان آنتاریو است که به اختصار OYAP نامیده می‌شود. در این دوره شخص برای ورود به بازار کار بهتر آماده می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند در دوره‌های مختلف کارآموزی شرکت کنند.

از دوره‌های کارآموزی با مدرک OYAP می‌توان به تکنسین کشاورزی، تعمیرکار، نقاش، دستیار آشپزی، پرستار کودک، فناوری اطلاعات و مهندسی برق اشاره کرد.معمولا در بهترین دبیرستان های آنتاریو انجمن‌هایی وجود دارند. در این مدرسه می‌توان به انجمن‌هایی مثل ریاضی، رباتیک، عکاسی و محیط زیست اشاره کرد.

جالب است بدانید در راستای مسئولیت‌پذیری و درک وظایف اجتماعی هر دانش‌آموز باید 40 ساعت را در طول سال تحصیلی به انجام کارها و برنامه‌های مختلف این دبیرستان اختصاص دهد.در این دبیرستان دوره‌ای تحت عنوان یادگیری الکترونیکی برگزار می‌شود. دانش‌آموزان با شرکت در این دوره می‌توانند با همکلاسی‌های خود تعامل علمی داشته باشند و در کنفرانس‌های ویدئویی شرکت کنند.

شهریه دبیرستان مونت کام برای دانش‌آموزان بین‌الملل مابین 8000 تا 15000 دلار کانادا است.

از شرایط تحصیل و ثبت نام در این مدارس می‌توان داشتن ویزا تحصیلی، گذرنامه، کپی شناسنامه و تسلط کافی به زبان انگلیسی را به‌عنوان مهم‌ترین موارد نام برد.

 

دبیرستان می‌پل آنتاریو

مورد آخری که می‌خواهیم آن را به‌عنوان یکی از بهترین دبیرستان های آنتاریو نام ببریم می‌پل است. این مدرسه در شهرکی به همین نام در آنتاریو قرار دارد. این مدرسه در سال 2017 با دبیرستان‌هایی مثل Milliken Mills و دکتر G.W به یک مدرسه جهانی تبدیل شد.

در این مدرسه دروسی مثل علوم، تاریخ، ریاضی، کامپیوتر، زبان فرانسوی، جغرافیا، فناوری، موسیقی، کسب‌وکار، تربیت بدنی و هنرهای بصری تدریس می‌شود. دانش‌آموزان با شرکت در دوره کسب‌وکار مهارت‌های اساسی مرتبط با امور مالی و تجاری را به‌خوبی یاد می‌گیرند.

دانش‌آموزان این مدرسه با برنامه‌نویسی آشنا می‌شوند و می‌توانند ادبیات زبان انگلیسی را تا حدودی یاد بگیرند.مشابه با سایر بهترین دبیرستان های آنتاریو، در می‌پل نیز یک دوره کارآموزی برای آشنایی بیشتر با دنیای کار برگزار می‌شود. این درس 4 واحدی است و به دوره کاورزی یا کوآپ شهرت دارد.

شهریه این دبیرستان برای دانش‌آموزان بین‌الملل حدود 16050 دلار کانادا است. موارد زیر از مهم‌ترین شرایط ثبت نام و تحصیل در این مدرسه هستند:

  • داشتن گذرنامه معتبر
  • داشتن ویزا تحصیلی
  • پرداخت هزینه اولیه 300 دلاری در زمان ثبت نام
  • ارائه کپی شناسنامه، ریز نمرات و مجوز کار والدین

 

آنتاریو به‌عنوان یکی از بهترین شهرها برای ادامه تحصیل در سراسر جهان شناخته می‌شود. مدارس و دانشگاه‌های این استان از بودجه ایالتی استفاده می‌کنند.تعدادی دبیرستان های آنتاریو بسیار زیاد است. در این مطلب سعی کردیم تا به معرفی تعدادی از برترین آن‌ها بپردازیم و شرایط ثبت نام در هر یک را به‌طور مختصر شرح دهیم. به‌طور کلی شرایط پذیرش در بیشتر این دبیرستان‌ها مشابه با یکدیگر است.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مدارس مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید از راهنمایی‌های یک وکیل آگاه به امور مهاجرت به کانادا برای مهاجرت و دریافت ویزا تحصیلی این کشور بهره ببرید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *