کانادا یکی از کشورهای آمریکای شمالی است که وسعت بسیار زیادی دارد. علاوه بر این جمعیت این کشور نسبت به مساحت آن بسیار کم است. به همین دلیل کانادا کشوری مهاجرپذیر است تا بتواند با استفاده از مهاجران راه پیشرفت خود را هموار کند.

از طرفی اقتصاد کانادا پیشرفت صعودی دارد. به همین خاطر نرخ بیکاری و تورم در این کشور بسیار کاهش پیدا کرده است. در نتیجه افرادی که مهارت و تجربه کافی داشته باشند، می‌توانند به‌راحتی در این کشور مشغول به کار شوند.سیستم آموزشی کشور کانادا یکی از قوی‌ترین سیستم‌های آموزش در سراسر دنیا است. دانشگاه‌هایی که در این کشور مشغول به تدریس دانشجویان هستند نیز کیفیتی در سطح جهانی دارند و مدارک اعطا شده از طرف آن‌ها در سراسر دنیا معتبر خواهد بود.

بنابراین طبیعی است که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تمایل داشته باشند تا در این کشور به تحصیل بپردازند و به مدارج بالای علمی دست پیدا کنند. همچنین نیازی نیست به آب‌وهوای این کشور اشاره کنیم.تمام مطالب گفته شده در بالا دلایلی هستند که افراد به خاطر آن‌ها تصمیم می‌گیرند تا اقامت کانادا را دریافت کنند و به این کشور بروند.

بنابراین تصمیم گرفتیم تا انواع ویزای کانادا را معرفی کنیم تا برای مهاجرت کانادا راحت‌تر بتوانید تصمیم بگیرید. تا انتها همراه ما باشید.

 

انواع ویزا در کانادا

ویزای کانادا مهری روی پاسپورت است که به وسیله آن می‌توانید به این کشور سفر کنید. در واقع می‌توان گفت ویزای کانادا مجوز ورود قانونی افراد به کشور کانادا است.افراد با استفاده از انواع ویزاها می‌توانند به‌صورت دائم یا موقت در کشور کانادا اقامت داشته باشند. به همین دلیل ویزاهای کانادا در دو دسته اصلی دائم و موقت قرار می‌گیرند.

مسافرانی که به‌طور موقت قصد سفر به کشور کانادا دارند، می‌توانند از انواع مختلف ویزاهای موقت کانادا استفاده کنند و مهاجرانی که می‌خواهند به‌صورت دائمی به کشور کانادا نقل مکان کنند نیز می‌توانند از ویزای دائم این کشور بهره ببرند. اجازه دهید این دو را بیشتر بشناسیم.

 

ویزای موقت کانادا

ویزای موقت یکی از انواع ویزا در کانادا است که ویزاهای متفاوتی را شامل می‌شود. افراد با استفاده از این ویزاها می‌توانند برای مدت زمانی محدود که حداکثر 6 ماه است در کانادا اقامت داشته باشند.

ویزاهای موقت کانادا به‌صورت چند بار ورود یا یک بار ورود هستند. به‌عنوان مثال افراد با استفاده از ویزای یک بار عبور می‌تواند یک بار وارد کانادا شوند و مدت زمانی مشخصی را در آن‌جا بگذراند.

مسافران با استفاده از ویزای چند بار ورود نیز می‌توانند تا مدت اعتبار ویزا چندین بار به این کشور بروند و از آن خارج شوند.

از انواع ویزای موقت کانادا می‌توان ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای توریستی، ویزای موقت تفریحی کاری، ویزای اقامت موقت، ویزای محرمانه، ویزای سیاسی و ویزا برای تولد فرزند را نام برد. هرکدام از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد ولی توصیه ما برای اطلاع بهتر از جزئیات آن‌ها مشورت با یک وکیل مهاجرت کانادا است.

 

ویزای کاری کانادا

از انواع ویزا در کانادا ویزای کاری است. این نوع ویزای موقت به افرادی دادی می‌شود که از طرف شرکت و کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنند. در این مرحله کارفرما باید از وزارت کار، گزارش ارزیابی کار کانادا را دریافت کند که همان LMIA است.
البته مشاغلی نیز وجود دارند که نیازی به دریافت LMIA ندارند و از آن معاف هستند.

در مرحله بعدی کارفرما باید دوباره پیشنهاد کاری خود را تمدید کند. بعد از تمدید درخواست، باید برای دریافت ویزا، درخواستی را فرستاد. در انتها ویزای کاری فرد صادر خواهد شد.

همان‌طور که گفتیم ویزای کار، موقتی است. به هین دلیل افرادی که برای کار به این کشور می‌روند باید قبل از اتمام اعتبار ویزای خود، برای تمدید آن اقدامات لازم را انجام دهند.

 

ویزای تحصیلی در کانادا

از دیگر انواع ویزا در کانادا می‌توان به ویزای تحصیلی اشاره کرد. دریافت این ویزای موقت شرایطی دارد که عبارت هستند از:

داشتن هزینه شهریه دانشگاه برای یک سال
با نشان دادن تمکن مالی به سفارت کانادا نشان دهید که می‌توانید از عهده مخارج یک سال زندگی در کانادا بر بیایید.
معدل دوره دانشگاهی بالای 13 و کالج بالای 12
شرکت در دوره‌های زبان دانشگاه و کسب نمره مورد نظر دانشگاه
افرادی که می‌خواهند در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند باید برای دانشگاه‌های کانادا درخواستی مبنی بر پذیرش بفرستند. در صورتی که فرد توسط دانشگاه مورد نظر خود پذیرش شد، می‌تواند برای دریافت ویزا اقدام کند.

افرادی که می‌خواهند برای مدت زمان 6 ماه یا کمتر از آن در کانادا تحصیل کنند، می‌توانند ویزای عمومی بگیرند. در غیر این صورت دانشجویان بین‌المللی باید ویزای تحصیلی دریافت کنند.

انواع ویزا در کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی یکی از انواع ویزا در کانادا است. این ویزا برای افرادی است که قصد دارند به‌صورت قانونی از از این کشور دیدن کنند. ویزاهای موقت توریستی چند بار ورود و یک بار ورود هستند. مدت زمان ویزای یک بار ورود توریستی 6 ماه و ویزای چند بار ورود حداکثر 5 سال است.

افرادی که ویزای چند بار ورود کانادا را دریافت می‌کنند، می‌توانند بدون محدودیت و در هر زمانی که می‌خواهند وارد خاک کانادا شوند و 6 ماه در آن جا اقامت داشته باشند.این افراد بعد از گذشت 6 ماه باید از خاک کانادا حتی برای چند ساعت خارج شوند تا ویزای آن‌ها دوباره تمدید شود. حال این افراد می‌توانند دوباره برای 6 ماه در کانادا اقامت کنند.

افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند، نمی‌توانند به کشور کانادا سفر کنند مگر در صورتی که افسر مرزی کانادا تشخیص دهد که شما قصد اقامت دائم را در این کشور ندارید و فقط به قصد تفریح به آن جا آمده‌اید.

 

ویزای موقت تفریحی کاری
این ویزا که از انواع ویزا در کانادا است، به افرادی داده می‌شود که می‌خواهند علاوه بر کار کردن در کشور کانادا، مدتی را نیز برای تفریح در آن جا بگذرانند. ویزای تفریحی کاری فقط به 30 کشور در دنیا اختصاص دارد.

افرادی که می‌خواهند چنین ویزای موقتی را دریافت کنند، باید بدانند که ویزای تفریحی کاری از طریق قرعه‌کشی به افراد داده می‌شود. بنابراین در صورت ثبت درخواست این ویزا، باید منتظر بمانید تا اسم شما در قرعه‌کشی در بیاید و سفارت زمان آن را به شما اعلام کند.

ویزای محرمانه
ویزای محرمانه یکی از انواع ویزا در کانادا است و به افرادی داده می‌شود که نمی‌توانند با ویزای رسمی یا دیپلماتیک به کشور کانادا وارد شوند.

در واقع این ویزا مختص به افرادی است که رتبه و موقعیت بالایی دارند و به دلایلی از جمله تفریح یا ماموریت‌های تجاری به کشور کانادا سفر می‌کنند.

 

ویزا برای تولد فرزند
ویزا برای تولد فرزند به افرادی داده می‌شود که باردار هستند و می‌خواهند فرزند خود را در کشور کانادا به دنیا بیاورند. از طرفی افرادی که تمام شرایط اقامت موقت در کشور کانادا را داشته باشند نیز می‌توانند این ویزا را دریافت کنند.

فرزند افرادی که در خاک کانادا به دنیا می‌آیند، به‌صورت خودکار شهروند این کشور محسوب می‌شوند و شهروندی آن را دریافت خواهند کرد.

ویزای سیاسی
ویزای سیاسی که یکی دیگر از انواع ویزا در کانادا است، برای سیاستمداران و دولت مردانی است که برای انجام وظایف سیاسی خود وارد خاک کانادا می‌شوند.

 

ویزای دائم کانادا

افرادی که قصد دارند به‌صورت دائمی به کشور کانادا مهاجرت کنند و از امتیازات و امکانات شهروندی کانادا بهره‌مند شوند، می‌توانند برای دریافت ویزای دائم کانادا اقدام کنند.

افراد می‌توانند به بهانه‌های مختلف از جمله نسبت خانوادگی، سرمایه‌گذاری، ویزای اهدای عضو و اشتغال، ویزای این کشور را به دست آورند. دقت داشته باشید که گرفتن ویزای دائم نسبت به موقت بسیار سخت‌تر است.

 

ویزای خانوادگی
افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند و به عنوان شهروند در این کشور زندگی می‌کنند، می‌توانند خانواده خود را از طریق ویزای خانوادگی که از انواع ویزا در کانادا است، به این کشور بیاورند. در نتیجه خانواده فرد می‌تواند اقامت دائم کانادا را بگیرد.

در این ویزا، فرد باید اسپانسر خانواده خود شود. به همین دلیل به ویزای خانوادگی، ویزای اسپانسر نیز می‌گویند.

 

ویزای سرمایه‌گذاری
در ویزای سرمایه‌گذاری شخص باید حداقل 800 هزار دلار پول داشته باشد و مبلغ 400 هزار دلار از آن را سرمایه‌گذاری کند. دولت کانادا این مبلغ را بعد از 5 سال بدون هیچ سودی به فرد باز می‌گرداند.
شرایط ویزای سرمایه‌گذای در هر شهر متفاوت است و هر شهری قوانین خاص خود را دارد.

 

ویزا اهدای عضو
این ویزا برای افرادی است که می‌خواهند با هدف اهدای عضو به شهروندان کانادایی اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند.

 

ویزای اشتغال
این نوع از ویزا برای افرادی مناسب است که حداقل دارایی آن‌ها بیش از 300 هزار دلار کانادا است. ویزای اشتغال که ویزا استارتاپ جزو آن محسوب می‌شود به کسانی تعلق پیدا می‌کند که می‌خواهند وارد اقتصاد کانادا شوند.

بنابراین فردی که به دنبال راه‌اندازی استارت آپ کانادا است باید بتواند در مدت 3 سال حداقل درآمدی در حد یک سوم یک تاجر کانادایی داشته باشد. علاوه بر این، این افراد باید تعداد قابل توجهی کارمند نیز داشته باشند.

 

از آن‌جایی که کانادا سرزمین فرصت‌ها است و از بسیاری از لحاظ برای زندگی و کار مناسب است، سعی کردیم در این مطلب انواع ویزا در کانادا را برای شما عزیزان معرفی کنیم تا با اطلاعات کافی برای مهاجرت کانادا تصمیم بگیرید.برای دریافت هر کدام از ویزاهای گفته شده، شرایط متفاوتی وجود دارد. به عنوان مثال ویزای تحصیلی نیازمند شرایطی از جمله پذیرش توسط یک موسسه آموزش یا دانشگاه در کانادا است.به همین دلیل برای آشنایی با قوانین و شرایط هر ویزا بهتر است با یک وکیل مهاجرت کانادا که در این زمینه تخصص دارد مشورت کنید. چنین فرد متخصصی می‌تواند شما را راهنمایی کند و بهترین گزینه را در اختیارتان قرار دهد.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *