معرفی دبیرستان های تورنتو

بسیاری از افراد متاهلی که برای مهاجرت کانادا اقدام می‌کنند فرزندانی دارند که باید در مدارس این کشور ادامه تحصیل دهند. از طرفی بدون شک کسانی نیز وجود دارد که می‌خواهند فرزندشان از همین دوران دبیرستان تحصیل را در کانادا ادامه دهد و به فکر مهاجرت او هستند. یکی از انتخاب‌های این افراد شهر تورنتو است.

این شهر در ایالت آنتاریو قرار دارد و به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجران و گردشگران شناخته می‌شود. سطح آموزش در این شهر بسیار مطلوب است و دبیرستان های تورنتو نیز از این امر مستثنا نیستند. قبل از ثبت نام در مدارس تورنتو باید درباره آن‌ها به‌خوبی تحقیق کنید. بهتر است دبیرستانی را برای ثبت نام انتخاب کنید که آموزش‌ها و اولویت‌های آن مطابق با علایق فرزندتان باشد.

با این مقدمه در ادامه مطلب می‌خواهیم به معرفی و بررسی دبیرستان‌های این شهر معروف کانادا بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع تا انتها همراه ما باشید.

انواع دبیرستان های تورنتو

فرزندان شما با تحصیل در یکی از دبیرستان های تورنتو می‌توانند از سطح بالای آموزش در آن‌ها بهره ببرند. دانش‌آموزان با تحصیل در این مدارس می‌توانند بینش بهتری از استعدادها و توانایی‌های خود داشته باشند و با آمادگی بیشتری وارد دانشگاه تورنتو و کالج شوند.

با دریافت اقامت دائم کانادا فرزندان شما می‌توانند در مدارس رایگان این کشور نیز به تحصیل بپردازند. حداقل مدرک تحصیلی معلم‌ها در دبیرستان های شهر تورنتو کانادا کارشناسی است. این افراد حدود یک سال نیز به‌طور عملی آموزش داده می‌شوند.باید بدانید مدارس در ایالت آنتاریو زیر نظر دولت فدرال فعالیت نمی‌کنند و روند کار آن‌ها طبق استانداردهای دولت این استان است.

در حالت کلی دبیرستان های تورنتو در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:

  • دبیرستان های عمومی (Public)
  • دبیرستان های خصوصی (Private)
  • دبیرستان های شبانه روزی
  • مدارس دخترانه
  • مدارس پسرانه
  • مدارس کاتولیک یا مسیحی

معمولا افراد در شهر تورنتو از سن 15 تا 18 سالگی در مقطع متوسطه تحصیل می‌کنند و باید سطوح 9 تا 12 را با موفقیت بگذرانند.باید بدانید که افراد در مقطع دبیرستان باید حدود 80 واحد درسی را با موفقیت بگذرانند تا بتوانند مدرک دیپلم بگیرند. از دروسی که دانش‌آموزان در دبیرستان های تورنتو اخذ می‌کنند می‌توان به انگلیسی، ریاضی، علوم، هنر، فیزیک و علوم اجتماعی اشاره کرد.

دانش‌آموزان بین‌المللی که می‌خواهند در دبیرستان‌های این ایالت تحصیل کنند باید تا حد قابل قبولی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. پس از ورود به دبیرستان از دانش‌آموزان آزمون زبان گرفته می‌شود. اگر در این آزمون نمره مناسبی کسب نکنند برای آن‌ها کلاس‌ زبان انگلیسی برگزار می‌شود.در بیشتر این کلاس‌ها تمرکز روی مهارت صحبت به زبان انگلیسی است.

واحدهای درسی و ترم تحصیلی در دبیرستان های تورنتو چگونه است؟
دانش‌آموزان در هر سطح تحصیلی از دبیرستان باید 8 واحد درسی را که تعدادی از آن‌ها اختیاری هستند انتخاب کنند.

مشابه با کشور ایران در این ایالت نیز سال تحصیلی مدارس به دو ترم تقسیم می‌شود. در هر ترم افراد با توجه به راهنمایی‌های مشاور مدرسه خود باید 4 واحد درسی انتخاب کنند.

سیستم نمره دهی در دبیرستان های تورنتو کانادا
پس از دوره متوسطه برای ورود به دانشگاه مورد علاقه خود باید نمرات قابل قبولی را در دروس انتخابی خود کسب کرده باشید. نمرات دانش‌آموزان در بازه 0 تا 100 با استفاده از حروف A تا F مشخص می‌شود. هر چه این امتیاز به 100 نزدیک‌تر باشد یعنی شخص عملکرد بهتری در درس خود داشته است.

A (عالی): 90 تا 100
B (خوب): 80 تا 89
C (قابل قبول): 70 تا 79
D (ضعیف): 60 تا 69
F (مردود): کمتر از 60
توجه داشته باشید دانشگاه‌های کانادا به میانگین نمرات دروس گذرانده شده در سطوح 11 و 12 تحصیلی توجه بیشتری دارند. دانش‌آموزانی که در این مقاطع نمره بالاتری کسب کنند شانس بیشتری برای قبولی در دانشگاه مورد علاقه خود خواهند داشت.

برای انتخاب رشته تحصیلی در دانشگاه نیز به نمره تک تک دروس توجه می‌شود. به‌عنوان مثال اگر علاقه‌مند به تحصیل در یکی از رشته‌های مهندسی هستید باید در دروس مرتبط با آن مثل ریاضی و فیزیک نمرات بالایی کسب کرده باشید.

هزینه‌های تحصیل در دبیرستان های تورنتو

با دریافت ویزا کانادا و ثبت نام در دبیرستان های تورنتو می‌توانید در دانشگاه‌های معتبر و رایگان آن مشغول به تحصیل شوید. هزینه مدارس دولتی برای شهروندان یا افرادی که اقامت کانادا دارند کاملا رایگان است. البته برای ثبت نام در مدرسه باید یک هزینه اولیه بپردازید.

معمولا دانش‌آموزان بین‌المللی که با هدف تحصیل برای مهاجرت کانادا اقدام می‌کنند با پرداخت هزینه در مدارس خصوصی و شبانه‌روزی این کشور مشغول به تحصیل می‌شوند. هزینه تحصیل در دبیرستان‌های مختلف متفاوت است.

بهترین دبیرستان های تورنتو

در این قسمت به معرفی دبیرستان‌هایی می‌پردازیم که از جنبه‌های مختلفی مثل هزینه و امکانات برتری دارند. افراد در این مدارس می‌توانند در مقاطع 9 تا 12 به تحصیل بپردازند.

آکادمی فرانکلین اورسولا تورنتو
این مدرسه در نزدیکی شهر تورنتو در مکانی به نام «های پارک» قرار دارد. در این دبیرستان رشته‌هایی مثل هنرهای بصری، علوم کامپیوتر، ریاضی، زیست شناسی، فلسفه، روان‌شناسی، زبان‌های انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شوند.

آکادمی فرانکلین اورسولا نسبت به سایر دبیرستان های تورنتو شهریه بالاتری دارد. افراد برای تحصیل در این مدرسه باید سالانه حدود 67000 تا 82000 دلار کانادا بپردازند. از شرایط پذیرش در این دبیرستان می‌توان به پوشیدن یونیفرم مخصوص، آشنایی با زبان انگلیسی و داشتن ویزا تحصیلی اشاره کرد.

این دبیرستان سالانه حدود 500 دانش‌آموز را به‌طور رقابتی می‌پذیرد. در زمان ثبت نام باید 10 درصد از شهریه همان ابتدا پرداخت شود. آخرین مهلت ثبت نام دانش‌آموزان بین‌الملل 16 فوریه است.

دبیرستان لارنس پارک تورنتو
این دبیرستان شعار مخصوصی با عنوان «عشق با یادگیری شکوفا می‌شود.» دارد. در این مرکز فضای آموزشی بسیار عالی و آرامی فراهم شده است و از پیشنهادات علمی دانش‌آموزان استقبال زیادی می‌شود.

از رشته‌های تحصیلی این دبیرستان می‌توان به هنر، مطالعات کانادا و جهان، علوم کامپیوتر، پرستاری، فناوری، انگلیسی، ریاضی، علوم ارتباطات و علوم اجتماعی اشاره کرد. برای تحصیل در این دبیرستان باید سالانه حدود 8000 تا 15000 دلار کانادا بپردازید.

برای ثبت نام در این دبیرستان شخص باید ابتدا برای دریافت نامه پذیرش اقدام کند و ویزای دانش‌آموزی بگیرد. در بعضی مواقع لازم است تا شخص در یکی از آزمون‌های زبان شرکت کند. همچنین ارائه مدارک اقامت، سابقه مهاجرت، گذرنامه و سوابق تحصیلی ضروری است.

معرفی دبیرستان های تورنتو

دبیرستان کلگیت تورنتو
کلگیت مورد دیگری است که می‌خواهیم آن را به‌عنوان یکی از بهترین دبیرستان های تورنتو معرفی کنیم. تعداد دانش‌آموزان این مدرسه به حدود 1200 نفر می‌رسد. در این دبیرستان علاوه‌بر رشته‌های اصلی مثل هنر، موسیقی، ریاضی، علوم و زبان، مسابقات ورزشی، گفتگوهای علمی و مکالمات انگلیسی نیز برگزار می‌شود.

شهریه این مدرسه سالانه حدود 12500 دلار کانادا است. از شرایط تحصیل در این مدرسه می‌توان به داشتن ویزا تحصیلی، هزینه اولیه ثبت نام، گذرنامه و ارسال ریز نمرات اشاره کرد.

 

دبیرستان لیساید تورنتو
تاسیس این مدرسه به سال 1945 بازمی‌گردد. طبق شعار این دبیرستان دانش‌آموزان با تحصیل در آن می‌توانند برای ورود به دانشگاه و اجتماع آماده شوند. لیساید به‌عنوان یکی از بهترین دبیرستان های تورنتو شناخته می‌شود.

از دوره‌های فوق‌برنامه این مدرسه می‌توان به عکاسی دیجیتال و فناوری اطلاعات اشاره کرد. رشته‌های اصلی این مدرسه شامل موسیقی، تئاتر، مدیریت، حسابداری، بازاریابی، تاریخ، علوم کامپیوتر، ریاضی، فلسفه، بیولوژی، فیزیک، رسانه و گردشگری هستند.

برای تحصیل در این مدرسه باید هزینه‌ای مابین 8000 تا 15000 دلار کانادا بپردازید. از شرایط تحصیل در این دبیرستان می‌توان به داشتن ویزا تحصیلی، اثبات تمکن مالی، دریافت نامه پذیرش، داشتن گذرنامه و مدرک زبان اشاره کرد.

در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در دبیرستان های تورنتو پرداختیم و تعدادی از برترین مدارس این شهر معرفی شد. در این شهر مدارس زیادی برای تمام مقاطع تحصیلی تاسیس شده است. طبق استانداردهای دولت کانادا و ایالت‌های مختلف این کشور همه مدارس از سیستم آموزشی بسیار سطح بالایی بهره می‌برند.

بهتر است مدرسه‌ای را برای ادامه تحصیل فرزندتان انتخاب کنید که دروس و رشته‌های مرتبط با علایق او در آن تدریس شود.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دبیرستان های تورنتو کانادا می‌توانید به وب سایت آن‌ها مراجعه کنید یا از راهنمایی‌های یک مشاور آگاه به امور مهاجرت به کانادا بهره ببرید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *