خرید بیزینس در اتاوا

راه‌های بسیار متنوعی برای گرفتن ویزای کانادا وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به گرفتن ویزا از طریق خرید بیزینس در اتاوا اشاره کرد.این راه برای افرادی مناسب است که قصد دارند در این کشور یک بیزینس راه‌ بیاندازند و کارآفرینی کنند. با این حساب می‌توان گفت این روش مهاجرت کانادا برای سرمایه‌گذاران است، زیرا بزرگ‌ترین قسمت از هزینه‌ها صرف خرید و فروش کسب‌وکار در این کشور می‌شود.

برای اقدام به خرید بیزینس در کانادا و اتاوا ابتدا لازم است وارد برنامه Owner Operator شوید. با این برنامه و گرفتن مجوز کار یا همان LMIA می‌توانید به اهداف کاری خود در کشور کانادا و شهر اتاوا برسید.در این روش نیازی به دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از سمت کارفرماها و دریافت کد تامین اجتماعی وجود ندارد، زیرا شما قرار است کارآفرین شوید و دیگران را استخدام کنید.

با خرید بیزینس در کانادا افراد می‌توانند در طول مدت زمان یک الی دو سال اقامت دائم را برای خود و خانواده‌شان بگیرند. بنابراین می‌توان گفت این شیوه یکی از راه‌های سریع برای دریافت اقامت دائم کانادا به‌شمار می‌رود.

برای آشنایی بیشتر با خرید بیزینس در اتاوا تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

 

برنامه اونر اپراتور چیست؟

این برنامه برای سرمایه‌گذاران و افراد متمول خارجی است که می‌خواهند در کشور کانادا شغلی را بخرند یا ایجاد کنند. در واقع اونر اپراتور برای افرادی است که قصد مدیریت یک شغل را در این کشور دارند.

دولت کانادا با این برنامه از سودآوری بیزینس خریده شده توسط افراد خارجی اطمینان پیدا ‌می‌کند و می‌فهمد که آیا فرد خریدار تمام تلاش خود را در این راستا انجام داده است یا خیر. مهاجرت کانادا از طریق برنامه اونر اپراتور یکی از روش‌های دریافت ویزای کاری است و از انواع مجوز کاری یا ورک پرمیت به‌شمار می‌رود.

خرید بیزینس در اتاوا چه شرایطی دارد؟

در کشور کانادا شرایط کلی برای خرید بیزینس وجود دارد اما باید بدانید هر ایالت و استان در کانادا نیز برای خود شرایط متفاوتی علاوه بر آن شرایط کلی وضع کرده‌اند.به این دلیل که اتاوا در جنوب شرقی ایالت انتاریو قرار دارد، در نتیجه محدودیت‌های این ایالت شامل افرادی می‌شود که قصد خرید بیزینس را در شهر اتاوا دارند.

افراد سرمایه‌گذار بعد از این که توانستند توسط برنامه اونر اپراتور مجوز بگیرند، باید بلافاصله یک طرح تجاری و برنامه کاری ارائه دهند. در واقع این طرح همان بیزینس پلن است.توجه داشته باشید که طرح پیشنهادی شما باید به‌اندازه کافی قانع کننده باشد و تمام موارد و جزئیات ضروری در آن ذکر شود. در این صورت افسر بررسی کننده قانع خواهد شد.

از جمله مهم‌ترین اطلاعاتی که باید در بیزینس پلن به آن توجه شود، عبارت هستند از:

در این طرح باید نشان دهید که به‌صورت فعال درگیر بیزینس خود هستید و قصد دارید کسب‌وکارتان را بهبود ببخشید. به‌عبارتی شما باید به افسر بررسی کننده بفهمانید که حضورتان به‌عنوان سرمایه‌گذار یا مدیر در بیزینس مورد نظر ضروری است و بودن شما می‌تواند تاثیر زیادی روی بازار اقتصادی کانادا بگذارد.
علاوه بر این باید ثابت کنید که سرمایه لازم را برای خرید این بیزینس دارید.
باید به افسر نشان دهید از کجا و چگونه بودجه‌های مورد نیاز این بیزینس را تامین می‌کنید.
باید یک برنامه مالی ارائه دهید که در آن جزئیات زمان رویدادها به‌طور دقیق ذکر شده باشند.
در این طرح باید به استخدام کارگران کانادایی اشاره شود. در واقع در این بیزینس پلن باید به اثبات رسد که شما می‌خواهید کار خود را در همان سال اول شروع کنید.
علاوه بر این طرح ارائه شده باید نشان دهد که مردم اتاوا و دیگر شهرهای کانادا چگونه می‌توانند از آن سودآوری داشته باشند و برای آن‌ها مفید واقع شود. این سودآوری و مفید بودن از همه ابعاد از جمله ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
در طرح خرید بیزینس در اتاوا باید مکانی را مشخص کنید که در آن جا کسب‌وکارتان آغاز می‌شود. این مکان باید از هر نظر سالم، ایمن و بدون ایراد باشد.
فردی که می‌خواهد برای خرید بیزینس در کانادا و اتاوا اقدام کند، باید مدارکی را مبنی ‌بر اثبات 2 سال سابقه کاری در سمت مدیریت یا مالک کسب‌وکار خود ارائه دهد. این مدارک باید این موضوع را در 60 ماه گذشته به اثبات برسانند.
لازمه خرید بیزینس در اتاوا داشتن تسلط نسبی به زبان انگلیسی است تا فرد بتواند مقاصد و اهداف تجاری خود را به‌درستی پیش ببرد. این تسلط نسبی برابر با داشتن نمره CLB4 در انتاریو و شهرهای آن از جمله اتاوا است.
در این طرح باید مدارکی ارائه دهید که اثبات کنند کسب‌وکار شما در طول 3 سال گذشته به‌طور فعال مشغول به کار بوده است و حداقل یک کارمند دارد. مکان، مشتریان و جریان سودآوری این کسب‌وکار نیز باید مشخص شوند.
باید حداقل 51 درصد از سهام شرکت را در اختیار خود داشته باشید تا بتوانید مجوز LMIA را از برنامه اونر اپراتور بگیرید.
با این‌که برای بسیاری از مشاغل در انتاریو و اتاوا می‌توان بیزینس خرید، اما مشاغلی نیز وجود دارند که نمی‌توان در آن‌ها فعالیت کرد. از جمله این مشاغل می‌توان به بازیافت فلزها و پلاستیک، خشک‌شویی، پمپ بنزین، کارواش و شغل‌های مشابه اشاره کرد. این مشاغل از قبل به مالکیت افراد دیگر درآمده‌اند.

خرید بیزینس در اتاوا

مزایای خرید بیزینس در اتاوا

همان‌طور که می‌دانید شروع یک کسب‌وکار آن هم در یک کشور جدید می‌تواند تمام ابعاد زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهد.
با این‌که امکان دارد با شروع این کار استرس و فشار زیادی بر فرد و خانواده او وارد شود، اما با این حال بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند تا کار خود را به کشور دیگری منتقل کنند و با وجود همه سختی‌ها در آن جا مشغول به کار شوند.

در بعضی از موارد مزایای مهاجرت آنقدر زیاد است که فرد تصمیم می‌گیرد تا تمام سختی‌ها را تحمل کند و به نقطه دیگری در زمین برود تا به زندگی ایده‌آل و رویایی خود دست یابد.

داشتن پول و سرمایه نیز دلیل دیگری است که جامه عمل به این رویا بپوشاند. بنابراین بیشتر افرادی که به قصد خرید بیزینس در اتاوا وارد کانادا می‌شوند، بعد از گذشت مدتی به‌سرعت به زندگی رویایی و مدنظر خود می‌رسند.

خرید بیزینس در کانادا راهی برای مهاجرت، دریافت ویزای دائم و اخذ مجوز کار است. سرمایه‌گذاران و متمولان در این راه از مزایایی برخوردار می‌شوند که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم.

این افراد از شرط آگهی استخدام در امان هستند و نیازی ندارند تا مسیر پرهزینه و طولانی آن را طی کنند. در نتیجه با سرعت بیشتری می‌توانند به اهداف خود برسند.
با استفاده از این برنامه افراد می‌توانند اعضای خانواده از جمله فرزندان زیر 22 سال و همسر خود را به کانادا بیاورند و برای آن‌ها اقامت دائم بگیرند.
در این راه با خرید یک بیزینس موفق و فعال، می‌توانید موفقیت بیشتری نسبت به راه‌اندازی کسب‌وکار جدید داشته باشید. دلیل این موضوع این است که شما با خرید یک بیزینس فعال مشتری‌های خود را حفظ خواهید کرد و هر چه سریع‌تر می‌توانید کار خود را آغاز کنید.
در این برنامه به مکان خاصی محدود نیستید و می‌توانید در هر کجای کانادا از جمله اتاوا بیزینس بخرید.
با خرید بیزینس در اتاوا محدودیت‌هایی از جمله سرمایه‌گذاری‌هایی با مبلغ بالا به شما تحمیل نمی‌شود.
با برنامه اونر اوپراتور لازم نیست تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشید و تسلط نسبی نیز کفایت می‌کند.
بعد از یک سال از صادر شدن مجوز کار می‌توانید برای ویزای دائم درخواست دهید.
فرزندان زیر 18 سال می‌توانند از آموزش رایگان بهره ببرند.
همسر شخص نیز می‌تواند در هر نقطه از کانادا برای کار و تحصیل اقدام کند.

نحوه خرید بیزینس در اتاوا

 

 • در ابتدا باید با فروشنده بیزینس یک قرارداد در زمینه خرید آن امضا کنید. در این قرارداد شما باید حداقل 51 درصد سهام داشته باشید.
 • بیزینس پلن خود را به‌طور جامع و کامل با همه جزئیات بنویسید.
 • حال به اداره توسعه اجتماعی و استخدام کانادا بروید و در آن جا طرح خود را ارائه دهید. علاوه بر این درخواست بررسی تاثیر بازار کار LMIA را نیز مطرح کنید.
 • فرد می‌تواند ابتدا خرید بیزینس را کامل کند سپس اقدامات مورد نیاز برای LMIA را انجام دهد یا مالک می‌تواند برای دریافت LMIA درخواست دهد و بعد از معرفی شما به عنوان مالک بعدی، فروش بیزینس را نهایی کند.
 • اگر بیزینس پلن با موفقیت ارزیابی شد، LMIA یا مجوز کار را نیز دریافت کردید، برای شما یک مجوز کار دو ساله صادر می‌شود.
 • بعد از این که LMIA مثبت را به‌دست آوردید باید مبلغ کامل خرید بیزینس را به فروشنده بپردازید.
 • بعد از یک سال از گذشت دریافت مجوز کار نیز می‌توانید برای اقامت دائم درخواست بفرستید.

چه مدارکی برای خرید بیزینس در اتاوا لازم است؟

برای این‌که بتوانید در اتاوا بیزینسی را بخرید باید مدارک و شواهدی ارائه کنید که نشان‌دهنده فعال بودن بیزینس، جایگاه مدیریت شما، ایجاد شغل برای کانادایی‌ها و پیش‌نیازهای دیگر است.

این مدارک عبارت هستند از:

 • رزومه و سابقه کاری سرمایه‌گذار
 • طرح کاری یا بیزینس پلن
 • نتیجه آزمایش‌های پزشکی سرمایه‌گذار
 • کپی از پاسپورت شخص
 • گردش مالی 6 ماه گذشته فرد سرمایه‌گذار
 • نتیجه آزمون زبان و مدرک تحصیلی، هرچه سطح تحصیلات و زبان فرد بالاتر باشد شانس خرید بیزینس نیز افزایش پیدا می‌کند.
 • شناسنامه فرزندان و سند ازدواج
 • مدارک ثبت کار و بیزینس در کانادا از جمله قراردادهای فروش و خرید
 • مدارکی که اثبات می‌کنند کسب‌وکار شما فعال بوده است. از جمله این مدارک می‌توان قراردادها، فاکتورهای فروش و اجاره نامه دفتر را نام برد.

خرید بیزینس در اتاوا یکی از راه‌های مهاجرت کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور است. افرادی که سرمایه کافی برای این کار دارند، می‌توانند با برنامه اونر اپراتور مراحل مهاجرت خود را سپری کنند.با وجود آن‌که سرمایه‌گذاری از این طریق ممکن است سخت و بسیار پرفشار باشد اما در آخر فرد می‌تواند به اهداف خود برسد و کسب‌وکار مورد نظرش را راه‌اندازی کند.

برای خرید بیزینس و سرمایه‌گذاری در اتاوا هیچ مبلغی اعلام نشده است. با این حال فردی که قصد دارد با این روش در کانادا سرمایه‌گذاری کند باید هزینه‌هایی از جمله اجاره مکان، دستمزد یک سال کارگران، هزینه‌هایی که در پیشبرد کار موثر هستند و دیگر عوامل را نیز بسنجد.برای خرید بیزینس در کانادا بهتر است با یک وکیل مهاجرت صحبت کنید، زیرا اطلاعات موجود در اینترنت به‌تنهایی کفایت نمی‌کنند.

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *