مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای مهاجرت سرمایه گذاری کانادا نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم مهاجرت سرمایه گذاری کانادا با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

کانادا یکی از مقاصد اصلی بسیاری از مهاجران در سراسر نقاط جهان است. این کشور جزو 10 کشور برتر در زمینه راه‌اندازی کسب و کار محسوب می‌شود و از شرایط اقتصاد قوی و بسیار خوبی برخوردار است. همچنین کانادا بسیار مهاجرپذیر بوده و به دلیل برخورداری از یک دولت پایدار و منابع طبیعی مناسب یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.

کارآفرینان و صاحبان مشاغل کوچک یا بزرگ، سرمایه گذاری در کانادا را یکی از روش‌های بسیار مناسب برای مهاجرت به کانادا می‌دانند. از اصلی‌ترین مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا این است که علاوه بر سرمایه‌گذاری در یک کشور رو به رشد و قدرتمند می‌توانید از شرایط رفاهی، اجتماعی و اقتصادی مناسب آن بهره‌مند شوید و به همراه خانواده خود اقامت دائم کانادا را کسب کنید.

در ادامه این مطلب به توضیح تمامی شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا می‌پردازیم و هزینه‌ها، مدارک مورد نیاز، مراحل و سایر مطالب مرتبط با این موضوع را بررسی می‌کنیم پس با ما همراه بمانید.

سرمایه‌گذاری در کانادا بر چند نوع است؟

اگر فکر می‌کنید سرمایه گذاری در تورنتو با سایر شهرهای کانادا یک برنامه واحد است، باید بگوییم اشتباه می‌کنید روش مهاجرت سرمایه‌گذاری، یک برنامه کلی محسوب می‌شود و از زیر مجموعه‌های متعددی تشکیل شده است که هر کدام شرایط و قوانین خاص خود را دارند. اجازه دهید چند مورد را بیشتر بررسی کنیم.

استارت‌آپ
یکی از برنامه‌های جامع فدرال، ویزای استارتاپ است. برای اخذ ویزای استارتاپ، لازم است ایده کاربردی و نویی ارائه دهید.

البته در نظر داشته باشید که جز کبک، اخذ این ویزا در تمامی ایالت‌ها امکان‌پذیر است. اگر ایده جدید شما قابلیت اجرا شدن داشته باشد و دولت آن را از لحاظ اقتصادی توجیه کند، ویزای استارتاپ شما به راحتی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.از مزایای این ویزا می‌توان به اعطای کارت اقامت دائم به شخص و خانواده او از همان ابتدا اشاره کرد.

 

برنامه‌های استانی
اگر برنامه‌های متنوعی را که توسط فدرال و استان‌های مختلف برای مهاجرت کانادا از روی سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود یک طرف و برنامه‌های سرمایه‌گذاری استان کبک را در طرف دیگر قرار دهیم، قطعا استان کبک پیروز خواهد شد.

کسانی که از طریق برنامه‌های استانی کبک برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری اقدام می‌کنند، می‌توانند بین 2 تا 3 سال، اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنند. به همین منظور، این روش سرمایه‌گذاری بسیار محبوب و معروف است.

البته موضوع لازم به ذکر این است که در حال حاضر و تا سال 2023 میلادی، امکان سرمایه‌گذاری در استان کبک وجود ندارد و هیچ خبر قطعی بابت آغاز فرآیند اعطای ویزا در دست نیست.

 

خریداری املاک و مستغلات
بازار املاک و مستغلات در کانادا بسیار داغ است و شما می‌توانید بعد از ورود به این کشور با ویزای توریستی، ملک مورد نظر خود را خریداری کنید و به سراغ اخذ ویزای سرمایه گذاری در تورنتو یا هر شهر دیگر کانادا بروید.

البته ریسک این روش بیشتر خواهد بود. چون تا به امروز کمتر کسی توانسته است از طریق خرید ملک، اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کند. مگر این که تحت شرایط خاصی این کار را انجام داده باشد.

 

کارآفرینی کانادا
یکی از بهترین روش‌های اخذ ویزای سرمایه‌گذاری، اقدام از طریق کارآفرینی است. البته ناگفته نماند که در استان‌های گوناگون، شرایط، قوانین و مقررات کاملا متفاوت است و متقاضی باید با در نظر گرفتن شرایط شخصی، به سراغ کارآفرینی برود.

در زیر، شرایط، قوانین و مقررات مربوط به هر یک از ایالت‌ها را بیان کرده‌ایم:

نیوبرونزویک: جدای از 150 هزار دلار کانادا برای سرمایه‌گذاری، نیاز است ثابت کنید که از 500 هزار دلار دارایی به عنوان پشتوانه برخوردار هستید.
انتاریو: برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در تورنتو که شهر بزرگ این ایالت محسوب می‌شود، میزان سرمایه‌‌ای که نیاز دارید تقریبا 600 هزار دلار خواهد بود. این در حالی است که سرمایه‌گذاری کارآفرینی در شهرهای کوچک انتاریو، حدودا با 200 هزار دلار اجرا خواهد شد.
بریتیش کلمبیا: این ایالت دو برنامه مختلف ارائه داده است که یکی نیاز به 200 هزار دلار و دیگری به 400 هزار دلار سرمایه نیاز خواهند داشت.
مانیتوبا: تنها 100 هزار دلار برای سرمایه‌گذاری در این استان کافی است. البته زمانی که این مقدار پول در اختیار دولت قرار گیرد، شخص می‌تواند 150 هزار دلار درخواست وام کند. در صورت موفقیت در کارآفرینی مانیتوبا، شخص می‌تواند سپرده 100 هزار دلاری خود را از دولت پس بگیرد و در غیر این صورت نه.
پرنس ادوارد: سرمایه‌ای به اندازه 275 هزار دلار برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در پرنس ادوارد نیاز است. البته اگر متقاضی 6 ماه در کشور اقامت داشته باشد، 25 هزار دلار و اگر اقامت او به یک سال برسد، 50 هزار دلار بودجه اولیه به او برگردانده خواهد شد.
ثبت شرکت
مانند سرمایه گذاری در تورنتو یا هر شهر دیگری در کانادا به واسطه خرید ملک، با ثبت شرکت در این کشور هم هیچ اطمینانی بابت اخذ اقامت دائم وجود ندارد.

البته بد نیست شرایط خاص این مساله را در نظر بگیریم. بنابراین در صورتی که موارد زیر اتفاق بیفتد، اقامت موقت متقاضی با ثبت شرکت به دائم تبدیل خواهد شد:

 • شخصا در شرکتی که به ثبت رسانده است، قصد فعالیت و کار کردن داشته باشد.
 • هدف کارآفرینی را پیش گرفته باشد و تعدادی شهروند کانادایی را در شرکت به استخدام در آورد.

در نظر داشته باشید، مادامی که شرکت پابرجا است، شخص موسس باید به‌صورت مکرر گزارش‌هایی را به در اختیار اداره مهاجرت کانادا قرار دهد و درباره فرآیند کسب‌وکار خود توضیحاتی ارائه دهد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا یکی از برنامه‌هایی است که دولت این کشور تدوین کرده است تا از طریق آن بتواند سرمایه‌گذاران، صاحبان مشاغل، تاجران و… را به کشور خود جذب کرده و از این طریق اقتصاد آن را بهبود ببخشد. در این روش از مهاجرت به کانادا می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور به همراه تمامی اعضای خانواده (شامل همسر و فرزند/ فرزندان) اقامت دائم کانادا را به دست بیاورید. برنامه‌های مربوط به ویزای سرمایه گذاری کانادا جزو معتبرترین و پرکاربردترین برنامه ‎های مبتنی بر سرمایه‌گذاری هستند و اگر شرایط لازم برای آن را داشته باشید کانادا یکی از بهترین مقاصد سرمایه‌گذاری و مهاجرتی محسوب می‌شود.

اصلاً چرا سرمایه گذاری در کانادا؟

همانطور که قبل‌تر هم به آن اشاره شد کانادا یکی از اقتصادهای برتر جهان محسوب می‌شود و از نظر رفاهی، اجتماعی، اقتصادی و… برای شهروندان خود امکانات بسیار خوبی فراهم می‌کند. به همین خاطر هم مهاجران بسیاری به این کشور جذب می‌شوند. همچنین شما با سرمایه گذاری در این کشور می‌توانید اقامت دائم کانادا را اخذ کنید و از فناوری‌های نوین، سبک زندگی مدرن و باکیفیت و شرایط اقتصادی خوب آن برخوردار شوید. کانادا نیروی کار باتجربه و بااستعدادی دارد و نرخ بیکاری هم در آن بسیار پایین است. همچنین کانادا با 51 کشور دنیا قرارداد تجاری دارد و به همین خاطر هم ریسک سرمایه‌گذاری در آن بسیار پایین است.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا

دریافت ویزای کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور دارای یکسری شروط خاص بوده و برای شرکت در این برنامه باید از موارد زیر برخوردار باشید:

 • باید در طی 5 سال گذشته حداقل به مدت 2 سال یک کسب و کار مرتبط را اداره کرده باشید و در این خصوص تجربه داشته باشید.
 • باید تمکن مالی کافی داشته باشید و نشان دهید که پس از ورود به کانادا می‌توانید از خانواده خود حمایت کنید.
 • ارزش دارایی خالص شما و همسرتان باید برابر با حداقل 2 میلیون دلار کانادا باشد.
 • مدرک تحصیلی شما باید بالای مدرک دیپلم باشد.
 • باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با CLB 4 به بالا داشته و از دانش زبانی کافی برخوردار باشید.
 • باید تمامی افراد خانواده مورد ارزیابی پزشکی و امنیتی کانادا قرار گرفته و همچنین سوءسابقه نداشته باشند.
 • باید بتوانید حداقل 800 هزار دلار کانادا در این کشور سرمایه‌گذاری کنید.
 • باید ظرف 30 روز پس از تأیید درخواست‌تان توسط مقامات مهاجرتی کانادا کارهای سرمایه‌گذاری را شروع کرده و کامل نمایید.
 • باید حدود 1.2 میلیون دلار کانادا را در یک دوره 5 ساله و به صورت بدون بهره تحت یکی از دو برنامه مورد تأیید دولت کانادا برای سرمایه‌گذاران مهاجر سرمایه‌گذاری نمایید. البته این مبلغ در پایان دوره 5 ساله به شکل کامل به شما بازپرداخت شده و لازم نیست نگرانی خاصی در این خصوص داشته باشید.

مراحل دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا

برای شروع باید به اداره دولتی مربوطه در این کشور درخواستی ارسال کنید و پرونده تشکیل دهید. در این مرحله برای پرونده‌تان یک شماره مرجع ارسال می‌شود و با استفاده از آن می‌توانید روند پیشرفت ماجرا را پیگیری کنید و از وضعیت درخواستتان مطلع شوید. پس از تأیید درخواست باید با ارائه مدارک تأییدیه و سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنید. همچنین پس از ورود به کانادلا اقامت دائم این کشور به شما داده می‌شود. البته برای حفظ شرایط اقامت دائم در این کشور باید به مدت 2 سال از 5 سال در آن حضور فیزیکی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاوران و وکلای مجرب ما در ارتباط بمانید.

این نوع پروگرام به دو صورت انجام می‌شود:

یک نوع آن از طریق برنامه‌های استانی انجام می‌شود و هر استان بر طبق شرایط آن دوره زمانی برنامه خاص خود را دارد و دیگری از طریق فدرال می‌باشد.

رکن اصلی این دسته از پروگرام‌ها میزان سرمایه‌های نقدی و یا غیر نقدی شما می‌باشد، البته موارد دیگری مانند دانستن زبان، سطح تحصیلات، شرایط سنی هم بسیار اثر‌گذار می‌باشد.

تمامی استان‌های کشور کانادا شامل انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک، منیتوبا، ساسکا‌چوان، آلبرتا، پرنس ادواردز، نیو برانزویک و دیگر استان ها شرایط خاص خود را دارند نسبت به پذیرش افراد متقاضی.

این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی این برنامه ها ثابت نیستند و همگی در حال تغییر و تحول هستند و طبق تجربه شخصی معمولا وقتی برنامه های این پروگرام‌ها تغییر می کند نسبت به گذشته شرایط سخت تر می‌شود.

اگر از کسانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند سوال کنید، متوجه می‌شوید که درصد زیادی از آن‌ها به روش سرمایه‌گذاری برای اخذ ویزای این کشور اقدام کرده‌اند. معمولا کسانی که صاحبان سرمایه و مشاغل محسوب می‌شوند، این روش مهاجرت را بیشتر از هر روش دیگری دنبال می‌کنند.

مانند مهاجرت تحصیلی، کاری یا هر چیز دیگری، سرمایه گذاری در تورنتو یا هر کجای کانادا، نیازمند رعایت یک سری قوانین، جمع‌آوری مدارک مورد نیاز و سایر موارد خواهد بود.

اگر شما صاحب سرمایه و شغل پر درآمدی هستید و می‌خواهید برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری اقدام کنید، در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم.

برنامه سرمایه گذاری در کبک

برنامه سرمایه گذاری کبک ، از دهم سپتامبر سال ۲۰۱۸ با تغییراتی روبرو شده است و‌ کسانی که علاقه‌مند این پروگرام هستند می توانند اقدام کنند.

از دهم سپتامبر ۲۰۱۸ اداره مهاجرت استان کبک بر اساس سهمیه‌هایی که اختصاص داده است، برای بانک‌های کانادایی و یا سایر موسسات مالی و وکیل‌هایی که مورد تایید اداره مهاجرت می‌باشند، می‌توانند تعداد ۱۹۰۰ پرونده در زمینه این برنامه سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۸ پذیرش کنند.

از ۱۹۰۰ پرونده تعداد ۱۲۳۴ پرونده از کشور چین و هنگ کنگ و ماکائو بوده و این کشورها نمی‌توانند تعداد بیشتری را به خود اختصاص دهند و الباقی هم مربوط به سایر کشورها می‌باشد.

افرادی که دارای سن بالا هستند و شرایط مناسبی برای دریافت مدرک زبان ندارند می‌توانند از این برنامه اقامت خود را دریافت کنند و می توان گفت برنامه سرمایه‌گذاری کبک یکی از مناسب‌ترین برنامه ها برای دریافت اقامت دائم کانادا می‎باشد.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

درباره استان کبک 

استان کبک در زبان فارسی به نام ایالت زیبا می‌باشد و‌ در کشور کانادا به نام شهر زیبا شناخته می‌شود و از لحاظ مساحت بزرگترین استان کشور کانادا می‌باشد.

استان کبک، استانی فرانسوی زبان است و زبان رسمی مردم کبک، فرانسه می‌باشد. مرکز این استان شهر کبک سیتی است ولی مونترال مهمترین شهر این استان می‌باشد و شهر مونترال دومین شهر بزرگ در کشور کانادا می‌باشد و می توان گفت این شهر دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در دنیا می‌باشد.

هزینه‌های گذران زندگی در استان کبک نسبت به سایر استان‌های کشور کانادا ، بسیار کمتر می‌باشد و کسانی که در این استان مشغول تحصیل هستند، شرایط بسیار مناسب‌تری برای اخذ اقامت دائم خود نسبت به سایر استان‌های کانادا دارا هستند.

هم اکنون تنها پروگرامی که از طریق سرمایه‌گذاری می‌توانید در همان ابتدا اقامت دائم خود و خانواده را اخذ کنید سرمایه گذاری کبک می‌باشد.

مزایای سرمایه گذاری کبک

 • نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه برای اخذ اقامت کانادا به هیچ عنوان نیست.
 • فرد متقاضی احتیاجی ندارد که یک بیزینس در بدو ورود به کشور کانادا را شروع ‌کنند.
 • فرد متقاضی در بدو ورود به کشور کانادا برای خود و خانواده اقامت کانادا را دریافت می‌کند.
 • فرد می‌تواند هر شهر و استان کانادا را برای اقامت خود انتخاب کند و نیازی نیست که در استان کبک زندگی کند.
 • مدرک‌ تحصیلی دانشگاهی برای افرادی که تحصیلات دانشگاهی ندارند احتیاجی نیست.
 • فرد متقاضی در بدو ورود می‌تواند از بیمه رایگان و خدمات پزشکی کشور کانادا استفاده کنند.
 • مصاحبه در سفارت به زبان فارسی انجام می‌شود.

مراحل سرمایه گذاری در کبک و دریافت اقامت کانادا

 1. مشاوره با وکلای مجرب و عقد قرارداد
 2. گردآوری مدارک اولیه و ترجمه آنها
 3. اخذ نامه از طرف اداره مهاجرت استان کبک و پس از آن فرد متقاضی، نامه اولیه که مربوط به باز شدن پرونده می‌باشد را دریافت می‌کند و ارسال مدارک به همراه پرداخت هزینه اپلیکیشن، بعد از طی زمان حدودا ۸ ماه از شما برای مصاحبه دعوت به عمل می‌آید.
 4. مصاحبه حضوری از شما در استان کبک که این مصاحبه در شهر مونترال انجام می‌شود.
 5. ارسال مبلغ سرمایه گذاری
 6. نجام دادن آزمایش‌های پزشکی
 7. دریافت اقامت دائم کانادا

تنها استان فعال کشور کانادا برای سرمایه گذاری و مهاجرت از این طریق، استان کبک می باشد و در حال حاضر استان های دیگر این کشور، پرونده های سرمایه گذاری را در حالت پندینگ قرار داده اند.پس توجه داشته باشید در صورتیکه قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارید و بدنبال کسب اقامت از این طریق هستید ، انتخاب شما می بایست استان کبک باشد.

برنامه سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

برنامه سابق پرنس ادوارد که در اواخر سپتامبر ۲۰۱۸ بسته شد که قبل از بسته شدن با پرداخت مبلغ ۲۰۰ هزار دلار و یک سری شرایط دیگر مانند شرایط سنی و داشتن مدرک ایلتس و … منجر به اقامت می‌شد ولی بعد از بسته شدن این پروگرام مانند استان منیتوبا به سمت ورک‌ پرمیت پیش رفت.

می‌توان گفت شرایط دریافت اقامت را مشروط به ایجاد بیزینس کرده است دقیقا همانند آنچه در استان‌های بریتیش کلمبیا و انتاریو و منیتوبا در جریان است.

در برنامه جدید دیگر به هیچ عنوان نمی‌شود صرف با پرداخت مبلغی ودیعه اقامت را دریافت کرد بلکه در ابتدا بایستی با دریافت اجازه کار وارد استان پرنس ادوارد شد و بیزینس مورد نظر خود را شکل داد و پس از آنکه به تایید اداره مهاجرت پرنس ادوارد رسید به شما اقامت دائم داده می‌شود.

در زیر می‌توانید با جدول امتیاز‌بندی جدید آشنا شوید:

 • سن (حداکثر ۲۰ امتیاز برای سن ۲۵ تا ۴۵ سال )
 • زبان انگلیسی (بین ۱۰ تا ۴۰ امتیاز برای سطح ایلتس پنج به بالا)
 • تحصیلات (بین ۱۲ تا ۲۰ امتیاز برای تحصیلات دانشگاهی)
 • سابقه مالکیت بیزنس (حداکثر ۵۰ امتیاز)
 • نامه حمایت صادره از انجمن‌های شهری در جزیره (حداکثر ۳۵ امتیاز)
 • قدرت انطباق با محیط (حداکثر ۳۵ امتیاز برای عواملی شامل سابقه کار همسر، زبان انگلیسی همسر، سابقه کشاورزی)
 • تمکن مالی در ایجاد بیزنس به مبلغ حداقل ۱۵۰ هزار دلار

برنامه سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و از لحاظ شرایط اقلیمی و آب و هوایی بسیار مساعد است.این امر موجب شده که تعداد زیادی از هموطنان مهاجر ما این استان (خصوصا شهر‌های نورت ونکوور و‌ وست ونکوور) را برای سکونت انتخاب کنند.

تجربه دراز مدت ثابت کرده‌ که اکثر ایرانیان مهاجر در ابتدا استان‌های دیگر کانادا را انتخاب می‌کنند اما بعد از گذشت سالیان به استان بریتیش کلمبیا رفته‌ و آنجا را به عنوان محل زندگی بر می‌گزینند.

اقامت از طریق برنامه تجاری این استان به ۳ دسته تقسیم می‌شود:

دسته اول کار‌آفرینی و دسته دوم کار‌آفرینی منطقه‌ای و در آخر هم دسته پروژه‌های استراتژیک

اما گروه اول: کارآفرینی

شرایط برای این گروه به شرح موارد زیر می‌باشد:

سرمایه‌گذاری در یک کار معتبر و سرمایه‌گذاری به میزان حداقل ۴۰۰ هزار دلار که تجربه ثابت کرده با سرمایه ۴۰۹ هزار دلار نمی‌توانید شغلی را اجرایی کنید و این مبلغ باید بسیار بالاتر باشد.
با شروع شغل بایستی حداقل ۳ کارمند تمام وقت کانادایی به مدت ۲ سال استخدام کنید.
میزان دارایی خالص شما بایستی کمتر از ۸۰۰ هزار دلار نباشد.
فرد متقاضی می‌تواند یک شخص را به عنوان شریک و یا دستیار به همراه خود به اداره مهاجرت معرفی کند.
گروه دوم: کار‌آفرینی منطقه‌ای می‌باشد.

این گروه هم دارای شرایط خاص خود می‌باشد با این تفاوت که کار‌آفرین بایستی خارج از محدوده شهر ونکوور آن را ایجاد کند و باید شغلی را به وجود آورد که تمام وقت باشد و در طی دوره ۲ ساله با استخدام نیروی کار کانادایی

نکته اینجاست که نمی‌تواند کسی را به عنوان شریک به همراه خود به اداره مهاجرت معرفی کنند.

شرایط برای این گروه به شرح زیر می‌باشد:

 • میزان سرمایه‌گذاری در بک بیزینس باید بیشتر از ۲۰۰ هزار دلار باشد.
 • میزان دارایی شخص باید بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار باشد.
 • اما گروه آخر که شامل پروژه‌‌های استراتژیک می‌باشد.

در این گروه بر‌عکس گروه‌های قبل محدوده خاص منطقه‌ای وجود ندارد و شرایط آن به شرح زیر می‌باشد:

 • سرمایه‌گذاری در یک بیزینس حداقل باید ۵۰۰ هزار دلار باشد.
 • استخدام حداقل ۳ نفر نیروی کار کانادایی تمام وقت طی یک زمان ۲ ساله
 • فرد می‌تواند با خود ۵ نفر را به عنوان شریک یا کارمند متخصص به اداره مهاجرت معرفی کند.

برنامه سرمایه گذاری در استان منیتوبا

از ابتدای سال ۲۰۱۸ روند اخذ اقامت از طریق استان منیتوبا با تغییرات گسترده‌ای همراه بود و شرایط آن نسبت به گذشته بسیار تغییرات اساسی داشته است.

در گذشته با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار و‌ دارا بودن یکسری شرایط منجر به اخذ اقامت می‌شد ولی با توجه به قوانین جدید دیگر در ابتدا منجر به اقامت نمی‌شود و در ابتدا با ویزای کار وارد استان شده و‌ در صورت خرید بیزینس و ایجاد شغل منجر به اقامت می‌شود.

در زیر برای شما شرایط جدید این پروگرام را توضیح می‌دهیم:

برنامه جدید استان منیتوبا برای مدیران شرکت و صاحبین مشاغل معمولا مناسب‎تر می‌باشد.

شخص متقاضی می‌بایست بعد از اخذ ویزای کار طی ۲ سال این فرصت را داراست که یک بیزینس را خریده و راه‌اندازی کند و در صورت موفق بودن بیزینس فوق می‌توانند ویزای کار خود را تبدیل به اقامت کنند و باید این نکته را توجه کرد که دیگر مانند پروگرام قبلی احتیاج به ودیعه ۱۰۰ هزار دلاری نمی‌باشد.

برنامه سرمایه گذاری در استان نوا اسکوشیا

تمامی برنامه های سرمایه گذاری کانادا و‌ برنامه های کار آفرینی استانی از حالت اقامت دائم به ورک‌پرمیت و با به عبارتی به ویزای کار تغییر پیدا کرده اند.

در این برنامه ها فرد ‌متقاضی مهاجرت به کانادا در بدو ورود با ویزای کار کانادا وارد کانادا می شود.

در این دسته از برنامه ها فرد پس از مهاجرت به کانادا و پس از سرمایه گذاری کردن در استان مربوطه با پرداخت مالیات و‌ استخدام کردن کارکنان تمام وقت و ایجاد شغل می‌توانند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.

برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا نیز همانند برنامه های دیگر از این قانون پیروی می‌کنند.

در برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا، فرد در ابتدا با ویزای کار کانادا وارد می‌شود و سپس با خرید یک بیزینس با سرمایه حداقلی ۱۵۰ هزار دلار کانادا و مدیریت کردن بیزینس در یک فاصله زمانی ۱ ساله می‌تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

برنامه سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک

قابل توجه کسانی که از این پروگرام قصد مهاجرت به کانادا داشتند، باید در جریان باشند برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک که می‌توان از آن تنها به عنوان برنامه سرمایه گذاری در کانادا یاد کرد که منجر اقامت دائم کانادا می‌شد بسته شده است.

البته برنامه این استان که منجر به اقامت دائم کانادا می‌شد موقتا بسته شده است.

به احتمال خیلی زیاد این برنامه کارآفرینی مانند سایر استان‌های کانادا نیز به حالت ورک‌پرمیت تغییر خواهد کرد و در ابتدا اقامت دائم کانادا به متقاضیان داده نمی‌شود.

هم اکنون استان‌های کشور کانادا مانند انتاریو، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، ساسکاچوان، نوا اسکوشیا و پرنس ادوارد همگی دارای برنامه‌های کارآفرینی استانی هستند که همگی این استان‌ها در ابتدا باید با ویزای کار کشور کانادا وارد کانادا شده و یک طرح بیزینسی ارائه دهند.

در صورت قبولی، ویزای کار کانادا را اخذ کرده و پس از آن باید طرح ارائه شده را در استان مورد نظر اجرایی کنند و پس از آن اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

هزینه سرمایه ‌گذاری کانادا

یکی از سوالاتی که قطعاً ذهن تمامی متقضایان این برنامه مهاجرتی را درگیر کرده درخصوص هزینه سرمایه گذاری در کانادا است. البته  لازم است بدانید که پاسخ قطعی و یکسانی برای این سوال وجود ندارد چون هر مسیر مهاجرتی هزینه خاص خود را دارد و همچنین با توجه به شرایط خود شما و تعداد اعضای خانواده‌تان هزینه‌ها متفاوت هستند. همچنین هرسال ممکن است هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری نسبت به سال‌های پیش فرق کند. پس برای اطلاعات دقیق‌تر درخصوص هزینه‌های مربوط به این روش با وکلای مجموعه ما مشورت کنید و جواب دقیق سوالاتتان را از ما بخواهید.

به طور کلی برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و اقامت دائم کانادا حداقل به 200 هزار دلار سرمایه نیاز دارید.

برای دریافت ویزا باید مدرک نشان‌دهنده سرمایه خالص خود را ارائه دهید این دارایی باید به صورت قانونی به دست آمده و بین 350 تا 1 میلیون و 600 هزار دلار کانادا باشد.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

 • برخورداری از امکانات رفاهی، تحصیلی، اجتماعی، اقتصادی باکیفیت
 • دریافت اقامت دائم این کشور به همراه اعضای خانواده
 • برخورداری از امکان تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال
 • برخورداری از خدمات بیمه رایگان
 • عدم نیاز به دانش زبانی خیلی بالا (در این روش با CLB 4 هم می‌توانید اقدام به اخذ ویزای کانادا کنید و بعضی استان‌ها اصلاً نیازی به مدرک زبان ندارند.)
 • عدم نیاز به تحصیلات بالا (برخورداری از مدرک دیپلم برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کافی است.)

معایب سرمایه گذاری در کانادا

 • هوای سرد کانادا برای بعضی افراد ممکن است غیرقابل تحمل باشد. (حتما مطمئن شوید که می‌توانید خود را با شرایط هوایی این کشور تطبیق دهید.)
 • رفت و آمد بین کانادا و ایران به علت مسافت زیاد کمی دشوار است.
 • دولت کانادا در بحث ثبت شرکت در مقایسه با کشورهای اروپایی کمی سختگیرانه‌تر عمل می‌کند. (به خصوص در شرکت‌های خصوصی)
5/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *