مهاجرت کارآفرینی کانادا

مهاجرت کارآفرینی کانادا

برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا یکی از برنامه‌های استانی کانادا است.

برای تشکیل دادن پرونده فرد متقاضی برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا باید پرونده خود را در یکی از اداره‌های مهاجرت استان انتخاب شده تشکیل دهد.

به طور کل می‌توان گفت در تمامی روش‌های مهاجرت کارآفرینی کانادا متقاضیان این پروگرام باید برای سرمایه‌گذاری جهت شروع یک بیزینس و شروع کسب و کار جدید به اداره مهاجرت تعهد دهند و بعد از آن می‌توانند برای خود و خانواده خود ویزا کانادا را کسب کنند.

در کل شرط اصلی این پروگرام تاسیس یک بیزینس در کانادا می‌باشد ولی تفاوت‌های زیادی دارند. از بُعد شرایط استان‌های کانادا با یکدیگر، چون هر یک از استان‌ها برنامه‌های خاص خود را دارند و در موارد حقوقی بسیار با هم فرق می‌کنند.

شرایطی مانند نوع ویزا و میزان سرمایه‌گذاری و شرایط و مدارک مورد نیاز فرد متقاضی این پروگرام از تفاوت‌های استان‌های کانادا است.

با مطالعه کردن تخصصی تمامی استان‌ها با یکدیگر استان‌های آنتاریو و بریتیش کلمبیا شرایط بسیار سخت‌تری نسبت به استان‌های دیگر کانادا را دارند و استان‌های منیتوبا و پرنس ادوارد به مراتب شرایط راحت‌تری نسبت به استان‌های دیگر کانادا دارند.

در زیر به طور خلاصه از شرایط و ویژگی‌های مشترک برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا توضیح داده می‌شود.

 

اخذ اقامت دائم کانادا

شرایط سرمایه گذاری برگشت پذیر (که میزان آنها بستگی به استان مورد نظر دارد) که شهر های تورنتو و‌ ونکوور پر‌هزینه‌ترین آنها می‌باشند.

عدم نیاز به انجام سرمایه‌گذاری تا قبل از ورود به کشور کانادا (فرد متقاضی این فرصت را دارد که در یک بازه زمانی ۶ الی ۱۲ ماه از زمان ورود به کانادا استارت بیزینس خود را بزند)

سرعت بسیار بالای رسیدگی به این پرونده‌ها نسبت به سایر پرونده‌های مهاجرت کانادا از نکات مثبت و مهم این پروگرام است.

شخص که متقاضی این پروگرام اقامتی است در ابتدا باید صاحب دارایی حداقل ۳۰۰ هزار دلاری باشد و باید ثابت کند که این وجه را از طریق قانونی کسب کرده است.

فرد متقاضی این نوع از پروگرام باید ثابت کند که سابقه مدیریت حداقل یک بیزینس را در ۳ سال گذشته دارا بوده است.

فرد متقاضی این پروگرام باید یک تعهد نامه مبنی بر اینکه یک شرکت فعال کانادایی احداث‌ می‌کند در یک آدرس و‌ مکان مشخص شده و مدت زمان دقیق آنرا مشخص می‌کند و حداقل یک کارمند تمام وقت کانادایی را که از اعضای خانواده خود نباشد استخدام می‌کند را به امضا برساند.

و باید دولت را متقاعد کند که تعهدات خود را حداکثر در مدت زمان ۳ سال انجام دهد و در صورتی که در این مدت تخلف کند این ویزا باطل می‌شود.

 

برنامه مهاجرت کارآفرینی نوا اسکوشیا

تمامی برنامه های سرمایه گذاری کانادا و‌ برنامه های کار آفرینی استانی از حالت اقامت دائم به ورک‌پرمیت و یا به عبارتی به ویزای کار تغییر پیدا کرده اند.

در این برنامه ها فرد ‌متقاضی مهاجرت کانادا در بدو ورود با ویزای کار کانادا وارد کانادا می شود.در این دسته از برنامه ها فرد پس از مهاجرت به کانادا و پس از سرمایه گذاری کردن در استان مربوطه با پرداخت مالیات و‌ استخدام کردن کارکنان تمام وقت و ایجاد شغل می‌توانند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا نیز همانند برنامه های دیگر از این قانون پیروی می‌کنند.در برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا، فرد در ابتدا با ویزای کار کانادا وارد می‌شود و سپس با خرید یک بیزینس با سرمایه حداقل ۱۵۰ هزار دلار کانادا و مدیریت کردن بیزینس در یک فاصله زمانی ۱ ساله می‌تواند اقامت دائم کانادا را دریافت کند.
شرایط مورد نیاز این برنامه:

 • دارایی شخص متقاضی و همسر وی (شامل اسناد املاک و حسابهای بانکی) باید بیشتر از ۶۰۰ هزار دلار باشد و دارایی های شما با دلار دولتی حساب می‌شود.
 • فرد متقاضی باید حداقل ۱۱۵ امتیاز از برنامه مهاجرتی این استان را کسب کند.
 • فرد متقاضی باید در ۳ سال گذشته مدیریت بیزینس خود را داشته باشد و حداقل ۳۴٪ سهام بیزینس برای وی باشد و برای افرادی که سابقه مدیریت کردن بیزینس را دارند باید فرد در ۱۰ سال گذشته ۵ سال را سابقه مدیریت داشته باشد.
 • داشتن مدرک زبان ایلتس و یا مدرک زبان CLB5
 • فرد متقاضی باید دارای حداقل مدرک دیپلم باشد.
 • فرد متقاضی باید یک سفر کاری به استان مورد نظر را داشته باشد.

مراحل اجرایی شدن  برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا:

 • مرحله نخست تشکیل دادن پروفایل (EOI) برای فرد متقاضی در استان نوا اسکوشیا
 • مرحله بعدی دریافت ITA
 • مرحله سوم مصاحبه فرد با استان مربوطه و توافق نامه بین وی و استان مربوطه
 • مرحله چهارم گرفتن ویزای کار کانادا و ثبت بیزینس در استان نوا اسکوشیا
 • مرحله بعدی در یافت دعوتنامه از این استان
 • مرحله نهایی در خواست فرد متقاضی برای اخذ اقامت دائم کانادا

این برنامه دارای شرایط خاصی است که مدام دچار تغییر و تحول می شود. لطفا برای کسب آخرین اطلاعات و جزییات با مشاورین ما در تماس باشید.

برنامه مهاجرت کارآفرینی استان نیوبرانزویک

قابل توجه کسانی که از این پروگرام قصد مهاجرت به کانادا را دارند، باید در جریان باشند برنامه کارآفرینی این استان که می‌توان از آن تنها به عنوان برنامه سرمایه گذاری در کانادا یاد کرد و منجر به اقامت دائم کانادا می‌شد، بسته شده است. مهاجرت کارآفرینی کانادا

البته برنامه این استان که منجر به اقامت دائم کانادا می‌شد موقتا بسته شده است.

به احتمال خیلی زیاد این برنامه کارآفرینی مانند سایر استان‌های کانادا نیز به حالت ورک‌پرمیت تغییر خواهد کرد و در ابتدا اقامت دائم کانادا به متقاضیان داده نمی‌شود.

هم اکنون استان‌های کشور کانادا مانند انتاریو، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، ساسکاچوان، نوا اسکوشیا و پرنس ادوارد همگی دارای برنامه‌های کارآفرینی استانی هستند که همگی این استان‌ها در ابتدا باید با ویزای کار کشور کانادا وارد کانادا شده و یک طرح بیزنسی ارائه دهند.

در صورت قبولی، ویزای کار کانادا را اخذ کرده و پس از آن باید طرح ارائه شده را در استان مورد نظر اجرایی کنند و پس از آن اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

پس از اینکه فرد مهاجرت به کانادا را انجام داد پس از کارکرد بین یک تا دو سال، (البته شرایط هر استان با استان دیگر فرق دارد) و در صورت تایید مقدار سرمایه گذاری ارائه شده در طرح تجاری مقدماتی می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

نکته ای که قابل توجه می باشد اینست که برنامه سرمایه گذاری کبک هنوز باز می‌باشد و از آن به عنوان تنها برنامه سرمایه‌گذاری کانادا می توان نام برد که از ابتدا تبدیل به اقامت دائم کانادا می‌شود و عملا هیچ برنامه سرمایه‌گذاری در کانادا وجود ندارد که پس از مهاجرت به کانادا منجر به اقامت دائم کانادا شود.

برنامه مهاجرت کارآفرینی استان منیتوبا

از ابتدای سال ۲۰۱۸ روند اخذ اقامت از طریق استان منیتوبا با تغییرات گسترده‌ای همراه بود و شرایط آن نسبت به گذشته تغییرات اساسی داشته است.

در گذشته با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار و‌ دارا بودن یکسری شرایط منجر به اخذ اقامت می‌شد ولی با توجه به قوانین جدید دیگر در ابتدا منجر به اقامت نمی‌شود و در ابتدا با ویزای کار وارد استان شده و‌ در صورت خرید بیزینس و ایجاد شغل منجر به اقامت می‌شود.

در زیر برای شما شرایط جدید این پروگرام را توضیح می‌دهیم:

برنامه جدید استان منیتوبا برای مدیران شرکت و صاحبین مشاغل معمولا مناسب‎تر می‌باشد.

شخص متقاضی بعد از اخذ ویزای کار طی ۲ سال این فرصت را داراست که یک بیزینس را خریده و راه‌اندازی کند و در صورت موفق بودن بیزینس فوق می‌تواند ویزای کار خود را تبدیل به اقامت کند و باید به این نکته توجه کرد که دیگر مانند پروگرام قبلی احتیاج به ودیعه ۱۰۰ هزار دلاری نمی‌باشد.

شرایط پروگرام  برنامه استانی منیتوبا:

 • فرد متقاضی بایستی اثبات کند که در ۵ سال گذشته دارای ۳ سال سابقه کاری و یا مدیریتی در یک بیزینس باشد.
 • فرد متقاضی باید دارای ایلتس ۵ زبان انگلیسی باشد.
 • فرد متقاضی باید اثبات کند که دارایی خالص به مبلغ ۶۰۰ هزار دلار در کشور خود را داراست.
 • فرد متقاضی باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را دارا باشد.
 • فرد متقاضی باید با خرید یک بیزینس به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار در شهر وینیپگ که مرکز منیتوباست و یا اطراف وینیپگ ۱۵۰ هزار دلار و استخدام کردن تمام وقت یک نیروی کانادایی
 • فرد متقاضی باید بیزینس پلن مربوط به شغل خود را ارائه کند.
 • فرد متقاضی باید سفری به استان منیتوبا داشته باشد که امتیازات لازم را کسب کند.
 • درصورت متاهل بودن، همسر ایلتس ۵ داشته باشد.

برنامه مهاجرت کارآفرینی استان پرنس ادوارد‌ 

برنامه سابق پرنس ادوارد که در اواخر سپتامبر ۲۰۱۸ بسته شد که قبل از بسته شدن با پرداخت مبلغ ۲۰۰ هزار دلار و یک سری شرایط دیگر مانند شرایط سنی و داشتن مدرک ایلتس و … منجر به اقامت می‌شد ولی بعد از بسته شدن این پروگرام مانند استان منیتوبا به سمت ورک‌ پرمیت پیش رفت.

و‌ می‌توان گفت شرایط دریافت اقامت را مشروط به ایجاد بیزنس کرده است دقیقا همانند آنچه در استان‌های بریتیش کلمبیا و انتاریو و منیتوبا در جریان است.

در برنامه جدید دیگر به هیچ عنوان نمی‌شود صرفا با پرداخت مبلغی بعنوان ودیعه اقامت را دریافت کرد بلکه در ابتدا بایستی با دریافت اجازه کار وارد استان پرنس ادوارد شد و بیزینس مورد نظر خود را شکل داد و پس از آنکه به تایید اداره مهاجرت پرنس ادوارد رسید به شما اقامت دائم داده می‌شود.

در زیر می‌توانید با شرایط جدید این پروگرام آشنا شوید:

 • نیازی به سپرده امانی ۲۰۰ هزار دلار نیست.
 • پروسه رسیدگی ویزای کار در کمنر از چهار ماه انجام می‌شود.
 • حداقل سطح زبان انگلیسی ایلتس ۴ می‌باشد که به هیچ عنوان نمره بالایی نمی‌باشد.
 • به هیچ عنوان جمع میزان دارایی شما در کشورتان دیگر ملاک‌ نیست.
 • به دلیل رقابت موجود در این برنامه مهاجرتی بهترین کاندیدا انتخاب می‌شود و بهترین کاندیدا کسی است که امتیاز او بیش از ۱۳۹ از مجموع ۲۰۰ امتیاز باشد.

اما در زیر می‌توانید با جدول امتیاز‌بندی جدید آشنا شوید:

 • سن (حداکثر ۲۰ امتیاز برای سن ۲۵ تا ۴۵ سال )
 • زبان انگلیسی (بین ۱۰ تا ۴۰ امتیاز برای سطح ایلتس پنج به بالا)
 • تحصیلات (بین ۱۲ تا ۲۰ امتیاز برای تحصیلات دانشگاهی)
 • سابقه مالکیت بیزنس (حداکثر ۵۰ امتیاز)
 • نامه حمایت صادره از انجمن‌های شهری در جزیره (حداکثر ۳۵ امتیاز)
 • قدرت انطباق با محیط (حداکثر ۳۵ امتیاز برای عواملی شامل سابقه کار همسر، زبان انگلیسی همسر، سابقه کشاورزی)
 • تمکن مالی در ایجاد بیزنس به مبلغ حداقل ۱۵۰ هزار دلار

ویزای کار دو ساله خواهد بود و متقاضی متعهد است در فاصله دو سال از تاریخ اخذ ویزای کار در جزیره حداقل برای مدت ۱۲ ماه اقامت داشته باشد و بیزنس خود را اداره کند.

 

برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

این مطالب درباره برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا که یکی از زوش‌های مهاجرت به کانادا است، خدمت شما ارائه می‌گردد.

بریتیش کلمبیا در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و از لحاظ شرایط اقلیمی و آب و هوایی بسیار مساعد است.

این امر موجب شده که تعداد زیادی از هموطنان مهاجر ما این استان (خصوصا شهر‌های نورث ونکوور و‌ وست ونکوور) را برای سکونت انتخاب کنند.

تجربه دراز مدت ثابت کرده‌ که اکثر ایرانیان مهاجر در ابتدا استان‌های دیگر کانادا را انتخاب می‌کنند اما بعد از گذشت سالیان به استان بریتیش کلمبیا رفته‌ و آنجا را به عنوان محل زندگی بر می‌گزینند.

استان بریتیش کلمبیا دارای دو‌ پرگرام مهاجرتی می‌باشد که هر کدام از هم متفاوت است:

یکی از برنامه‌ها مهاجرت از طریق تخصص می‌باشد و دیگری مهاجرت از طریق بیزنس می‌باشد.

برنامه اول: اقامت از طریق تخصص به استان بریتیش کلمبیا:

این پروگرام اقامتی در چند دسته تقسیم بندی شده است:

نیروی کارگران متخصص، فارغ التحصیلان و متخصصین امور درمانی و بهداشتی، فارغ التحصیلان دانشگاه‌های استان‌های کانادا

مورد اول که مربوط به کارگران ماهر می‌باشد باید یکسری شرایط لازم داشته باشند که بتوانند تشکیل پرونده دهند و شرایط این چنین می‌باشد:

 • باید پیشنهاد شغلی بسیار معتبر از این استان برای کار تمام وقت داشته باشند.
 • دارای سابقه کار و‌ مهارت در زمینه مدیریت و کسب و کار داشته باشند.
 • باید دارای تحصیلات مرتبط با سابقه کار خودشان داشته باشند.

اما گروه دوم که مربوط به متخصصین حوزه های بهداشتی و درمان است:

این افراد مانند گروه قبلی باید پیشنهاد شغلی معتبر داشته باشند و یا با سابقه تجربه کار به عنوان پزشک و پرستار و ماما و ……

و گروه آخر هم مانند گروه قبلی است و فرد باید دارای تحصیلات مرتبط با سابقه فرد باشد.

گروه بعدی مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها می‌باشد که این گروه هم احتیاج به پیشنهاد شغلی بسیار معتبر و‌ تجربه کار در یکی از حوزه‌های تخصصی و مدرک دانشکاهی که فرد فارغ‌التحصیل شده است و نکته مهم این است که تمامی گروه‌ها بایستی مسلط به زبان انگلیسی باشند.

برنامه دوم: کسانی که از طریق برنامه های تجاری می‌خواهند اقامت بگیرند:

این روند اقامتی بسیار پیچیده می‌باشد نسبت به برنامه های فدرال و یا استان‌های دیگر کانادا

در ابتدا شخص باید یک ارزیابی ابتدایی توسط اداره مهاجرت استان انجام شود و مرحله بعد باید یک مصاحبه حضوری با شخص متقاضی در اداره مهاجرت استان انجام شود و درصورتی که فرد قبول شود باید یک قرار‌داد بین فرد و دولت امضا شود و در نتیجه این قرارداد منجر به این می‌شود که به فرد اجازه کار با مدت ۲ سال داده می‌شود و شخص بعد از ورود به استان باید تمامی تعهدات خود را اجرا کند.

در صورتی که شخص موفق به اجرای تمامی تعهدات خود شود می‌تواند اقامت دائم را بگیرد.

مهاجرت کارآفرینی کانادا

برنامه مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا

اقامت از طریق برنامه تجاری این استان به ۳ دسته تقسیم می‌شود:

 • دسته اول کار‌آفرینی، دسته دوم کار‌آفرینی منطقه‌ای و دسته آخر هم دسته پروژه‌های استراتژیک می باشند.
 • گروه اول: کارآفرینی   

شرایط برای این گروه به شرح موارد زیر می‌باشد:

 • سرمایه‌گذاری در یک کار معتبر و سرمایه‌گذاری به میزان حداقل ۴۰۰ هزار دلار که تجربه ثابت کرده با سرمایه ۴۰۹ هزار دلار نمی‌توانید شغلی را اجرایی کنید و این مبلغ باید بسیار بالاتر باشد.
 • با شروع شغل بایستی حداقل ۳ کارمند تمام وقت کانادایی به مدت ۲ سال استخدام کنید.
 • میزان دارایی خالص شما بایستی کمتر از ۸۰۰ هزار دلار نباشد.
 • فرد متقاضی می‌تواند یک شخص را به عنوان شریک و یا دستیار به همراه خود به اداره مهاجرت معرفی کند.

گروه دوم: کار‌آفرینی منطقه‌ای

این گروه هم دارای شرایط خاص خود می‌باشد با این تفاوت که کار‌آفرین بایستی خارج از محدوده شهر ونکوور آن را ایجاد کند و باید شغلی را به وجود آورد که تمام وقت باشد و در طی دوره ۲ ساله با استخدام نیروی کار کانادایی

نکته اینجاست که نمی‌تواند کسی را به عنوان شریک به همراه خود به اداره مهاجرت معرفی کنند.

شرایط برای این گروه به شرح زیر می‌باشد:

 • میزان سرمایه‌گذاری در بک بیزینس باید بیشتر از ۲۰۰ هزار دلار باشد.
 • میزان دارایی شخص باید بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار باشد.

گروه سوم: پروژه‌‌های استراتژیک 

در این گروه بر‌عکس گروه‌های قبل محدوده خاص منطقه‌ای وجود ندارد و شرایط آن به شرح زیر می‌باشد:

 • سرمایه‌گذاری در یک بیزینس حداقل باید ۵۰۰ هزار دلار باشد.
 • استخدام حداقل ۳ نفر نیروی کار کانادایی تمام وقت طی یک زمان ۲ ساله
 • فرد می‌تواند با خود ۵ نفر را به عنوان شریک یا کارمند متخصص به اداره مهاجرت معرفی کند.

 

برنامه مهاجرت کارآفرینی کبک

استان کبک در قیاس با پروگرام اقامتی دولت فدرال دارای پروگرام اقامتی مشابهی می‌باشد و فقط تفاوتشان در این است که در استان کبک نیازی به استارت آپ ویزا نیست و به خاطر همین دلیل این دسته اقامت از طریق تخصص در کنار پروگرام‌های سرمایه‌گذاری و کار‌آفرینی و خود اشتغالی در یک گروه قرار گرفته شده است.

این دسته از ۴ بخش یا زیر مجموعه تشکیل شده است :

شرایط برای اقامت از راه سرمایه‌گذاری و‌ کارآفرینی و خود اشتغالی دقیقا مشابه با فدرال است و به خاطر همین بررسی پرونده های این استان ۲ مرحله‌ای می‌باشد.

در ابتدا باید استان کبک هم فرد را انتخاب کند و‌ بعد گواهی انتخاب صادر شود و‌ مرحله بعد برای بررسی مجدد در مواردی مانند پزشکی، امنیتی، سوء پیشینه و در آخر به دولت فدرال ارجاع می‌شود.

نکته مهم این است که در تمامی این پروگرام‌ها شخص متقاضی می‌بایست به زبان فرانسه آگاهی داشته باشد و دارای حداقل مدرک B2 باشد و حداقل دارایی و سرمایه فرد باید ۱۰۹ هزار دلار باشد.

متخصصان و کارگرین ماهر استان کبک:

یک فرد متخصص می‌تواند دارای اقامت دائم استان کبک کانادا شود در صورتی که مبلغ ۷۵۷ دلار کانادایی پرداخت کند و‌ مدارک مورد نیاز این پروگرام را به سازمان مهاجرتی کبک در مونترال ارسال کند و اگر واجد شرایط این پروگرام باشد، مانند دسته اول انتخاب فرد بر اساس امتیاز است.

فرایند صدور ویزا در این پروگرام در ۲ مرحله است:

مرحله اول توسط خود استان بوده و مرحله بعد توسط دولت کانادا می‌باشد و در صورتی که فرد قبول شود به فرد گواهی سی اس کیو داده می‌شود.

فرد با گواهی اس کیوی خود می‌تواند مدت ۱ سال در خواست ویزای اقامت از دولت کانادا کند.

بعد از ورود به کشور کانادا و زندگی کردن در استان کبک از امتیازات زندگی در کبک برای تحصیل و موارد دیگر استفاده کند.

شرایط اولیه: 

 • فرد حداقل ۱۳ سال سابقه تحصیلات داشته باشد.
 •  دارا بودن مدرک زبان فرانسه در سطح متوسط و یا پیشرفته.
 • داشتن پیشنهاد شغلی از استان کبک.
 • مجموع امتیازات برای صدور گواهی برای افراد مجرد ۵۵  و برای افراد متاهل ۶۳ می‌باشد این امتیازات با دارا بودن شرایط زیر تامین می‌شود.
 • سن باید بیشتر از ۱۸ سال باشد. (۱۶ امتیاز برای سن ۲۱ سال تا سن ۵۰ سال است.)
 • در صورتی که مقصد خود و توانایی خود را برای زندگی در این استان ثابت کنید ۶ امتیاز کسب می‌کنید.
 • تجربه در کبک ۸ امتیاز دارد که بر اساس تجربه تحصیل فرد و یا همسر وی می‌باشد.

تخصص و تحصیلات باید در یکی از ۴ سطح زیر باشد:

 • سطح پایین C/D سطح بالا A/D-
 • کشاورزی، پرستاری افراد سالمند یا کودکان، حداکثر امتیاز ۲۸ می باشد که ۱۶ امتیاز به زمینه تخصص و ۱۱ امتیاز به سطح تحصیلات.
 • داشتن زبان فرانسه باید دست کم در سطح متوسط و یا پیشرفته طبق گواهی TAF و TSF ضروری است و این در حالی است که ۱۶ امتیاز مربوط به زبان فرانسه و ۶ امتیاز مربوط به زبان انگلیسی است.
 • داشتن شرایط تمکن مالی اجرای زندگی برای ۱ سال اول شخص متقاضی.
 • داشتن پیشنهاد شغلی که حداقل ۱۰ امتیاز دارد.
 • در صورت متاهل بودن همسر شما میتواند امتیازاتی کسب کند که شامل سن، میزان تحصیلات و داشتن مدرک زبان می باشند که میتواند ۱۶ امتیاز داشته باشد.
 • داشتن فرزند ۸ امتیاز دارد.

دارندگان تجربه ساکنین استان کبک:

برخلاف گروه متخصصین استان، در این دسته انتخاب فرد، بر طبق مجموع امتیاز نمی‌باشد ولی شخص باید شرایطی را دارا باشد و فرد متقاضی که به صورت کارگر و یا دانشجو حضور دارد مدارک‌ خود را باید به اداره مهاجرت در مونترال ارسال کند و در صورت واجد شرایط بودن اقامت خود را بگیرد.

 • فرد بایستی حداقل ۱۸ سال سن و دارای سی ای کیو باشد.
 • فردی که فارغ التحصیل استان کبک شده است در فاصله کمتر از ۳۶ ماه از فارغ التحصیلی می‌تواند درخواست اقامت دهد.
 • باید ثابت کند قصد دارد در استان کبک زندگی کند.
 • مسلط بودن به زبان فرانسه براساس ارائه گواهی زبان
 • توانایی گذراندن زندگی حداقل برای ۳ ماه اول

مهاجرت از طریق تخصص فدرال:

این نوع اقامت شامل ۶ زیر گروه است که موارد زیر را در بر می گیرد:

 • متخصص یا کارگر ماهر فدرال
 • متخصص یا کارگر ماهر کبک
 • تاجر ماهر فدرال
 • داشتن تجربه کار در کشور کانادا
 • داشتن تجربه کار در استان کبک
 • متخصصین نامزد استانی

نقطه مشترک تمامی افراد یاد شده، دارا بودن تخصص است.

متخصصص و یا کارگرین ماهر کانادا:

یک نیروی متخصص می‌تواند با پرداخت ۱۵۰ دلار کانادا و ارسال مدارک به اداره مرکزی مهاجرت در شهر سیدنی واقع در استان نوا اسکوشیا (چنانچه واجد شرایط باشد) اقدام به درخواست ویزا نماید:

 • فرد باید تجربه کار به صورت فول تایم در سطوح حرفه‌ای و تکنیکی و تجاری و یا مدیریتی را دارا باشد.
 • دارای پیشنهاد معتبر شغلی از یک شرکت کانادایی
 • دانشجوی خارجی فارغ‌التحصیل دوره دکتری از کشور کانادا
 • دارا بودن تمکن مالی مناسب برای گذران زندگی

شرایط دریافت ویزای کارآفرینی و مهاجرت از طریق تخصص، بسیار نزدیک و شبیه بهم می باشند اما در برخی نکات خاص و حساس تفاوت هایی نیز دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کارآفرینی و جزییات مهمتر با کارشناسان ما در تماس باشید تا شرایط شما را به بهترین نحو مورد بررسی قرار دهند.

4.8/5 - (6 امتیاز)
تیم تحریریه ZBS VISA
تیم تحریریه ZBS VISA

بهترین ها را برای شما فراهم کرده ایم و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان شرایط خود، با یکی از دفترهای ما در تهران یا تورنتو تماس بگبرید.