کانادا یکی از کشورهای بزرگ مهاجرپذیر است. بنابراین برنامه‌های مهاجرتی بسیاری دارد که افراد با استفاده از هر کدام از آن‌ها با توجه به شرایط خود می‌توانند مهاجرت کانادا را انجام دهند.از آن‌جایی که این کشور همواره دنبال نیروی کار ماهر است، بنابراین برنامه‌های مختلف مهاجرتی را برای افراد فراهم می‌کند که با استفاده از آن‌ها مهاجرانی که در زمینه شغل خاصی مهارت دارند، بتوانند به این کشور بروند و اقامت آن را دریافت کنند.

این برنامه‌های مهاجرتی به‌نحوی هستند که هر کدام از آن‌ها برای قشری از جامعه مناسب است. به‌عنوان مثال برنامه مهاجرتی افرادی که قصد دارند به استخدام شغلی در کانادا در بیایند با برنامه مهاجرتی افرادی که می‌خواهند در این کشور کارآفرینی کنند یا یک بیزینس فعال بخرند متفاوت است.

افرادی که سرمایه کافی را برای خرید بیزینس در انتاریو و دیگر شهرهای کانادا را دارند و می‌خواهند در این کشور به کارآفرینی بپردازند، می‌توانند از طریق برنامه مهاجرتی Owner Operator مجوز کار یا LMIA دریافت کنند و سپس علاوه بر کارهای تجاری اقامت دائم نیز بگیرند.همان‌طور که متوجه شدید در این مطلب قصد داریم تا درباره خرید بیزینس در کانادا صحبت کنیم. در صورتی که شما نیز تمایل دارید تا از شرایط خرید بیزینس در کانادا و انتاریو و کارآفرینی در آن مکان با خبر شوید، ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

 

چگونه می‌توان با خرید بیزینس در انتاریو اقامت دائم گرفت؟

در ابتدا افرادی که قصد سرمایه‌گذاری و خرید یکی از بیزینس‌های انتاریو را دارند، باید برای دریافت مجوز کار(LMIA) براساس برنامه اونر اپراتور اقدامات لازم را انجام دهند. با دریافت این مجوز و خرید بیزینس مورد نظر، باید فعالیت تجاری خود را آغاز کنید.

زمانی که از فعالیت تجاری شما در کانادا و انتاریو بیش از یک سال گذشت، می‌توانید درخواستی مبنی بر اقامت دائم تحت برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری به این دولت بفرستید.

افرادی که با استفاده از این روش، یعنی خرید بیزینس و دریافت مجوز LMIA برای اقامت دائم اقدام می‌کنند شانس بسیار بالاتری نسبت به دیگر کسانی دارند که از سایر روش‌های مهاجرتی برای دریافت اقامت دائم درخواست می‌فرستند.به این علت که داشتن مجوز کار به‌تنهایی یک امتیاز بزرگ در برنامه اکسپرس اینتری به‌حساب می‌آید. در واقع داشتن این مجوز 200 امتیاز به امتیازات برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری می‌افزاید.

بنابراین در صورتی که سرمایه کافی را برای خرید بیزینس در انتاریو دارید و می‌خواهید برای خانواده‌تان نیز اقامت دائم کانادا بگیرید، پیشنهاد ما خرید بیزینس در کانادا است.

 

سرمایه لازم برای خرید بیزینس در کانادا

خرید یک کسب‌وکار در کانادا و به‌ویژه استان انتاریو نیازمند بررسی موارد بسیار زیاد است. افراد برای این‌که بتوانند یک بیزینس در این کشور بخرند باید پارامترهای مختلفی را مورد بررسی قرار دهند.

از آن‌جایی که شما قرار است به‌عنوان کارآفرین یا صاحب یک کسب‌وکار در کانادا مشغول به کار شوید، بنابراین باید برای خود نیز حقوقی در نظر بگیرید. حقوق یک مدیر متوسط در کانادا با توجه به شغل ایشان ساعتی حدود 50 تا 60 دلار است که در ماه چیزی نزدیک به 3 الی چهار هزار دلار کانادایی می‌شود.

شما موظف هستید تا از این حقوق تمام کسورات آن و دستمزد اداره مالیات را نیز بپردازید. علاوه بر این باید مبلغی را برای حقوق یک سال کارکنان خود در نظر بگیرید. هزینه تبلیغات، هزینه‌هایی برای پیشبرد اهداف، هزینه‌های اجاره دفتر و هزینه‌های جانبی دیگر را نیز باید در نظر گرفت.

با توجه به مطالب بالا می‌توان فهمید که قیمت مشخصی برای خرید بیزینس در انتاریو وجود ندارد و این قیمت به موارد زیادی بستگی خواهد داشت.با این حال افراد برای خرید یک بیزینس ارزان در انتاریو چیزی حدود 200 تا 300 هزار دلار کانادایی باید بپردازند. در مواردی که این بیزینس‌ها بزرگ‌تر و موفق‌تر باشند، هزینه خرید آن‌ها نیز بالاتر می‌رود.

ذکر این نکته ضروری است که افراد با کمک برنامه اونر اپراتور موظف به پرداخت هیچ مبلغ مشخصی به این برنامه نیستند. در واقع اونر اپراتور هیچ مبلغی را به افرادی تحمیل نمی‌کند که قصد خرید یک بیزینس را در کانادا دارند.

 

چگونه یک بیزینس فعال در انتاریو بخریم؟

با خرید یک بیزینس نو پا و جدید در انتاریو و اقدام به کارآفرینی باید ریسک‌های زیادی را بپذیرید و همواره سعی کنید تا کسب‌وکارتان را از خطرات و تهدیداتی دور کنید که به آن وارد می‌شود.

در این شرایط بعد از گذشت مدت طولانی و رفع این خطرات ممکن است به سود برسید اما زمانی که یک بیزینس فعال بخرید دیگر نیازی به ریسک‌پذیری نیست و در زمان، سرمایه و پول‌های‌تان نیز صرفه‌جویی می‌شود.

برای خرید بیزینس فعال در کانادا و بیزینس در انتاریو باید موارد زیر دقت داشته باشید.

در ابتدا باید به جستجوی کسب‌وکار مورد نظر خود بپردازید. برای این کار می‌توانید از سایت‌های Canadian Realtor و سایت‌های مشابه آن استفاده کنید.
توجه داشته باشید که برای خرید بیزینس نباید صرفا به تحقیقات اینترنتی اکتفا کرد.
زمانی که بیزینس مورد نظر خود را انتخاب کردید باید تحقیقات کاملی را درباره آن انجام دهید. برای مثال از کسب‌وکار مورد نظر درخواست کنید تا مدارک زیر را در اختیار شما قرار دهند.
این مدارک عبارت هستند از: گواهینامه‌ها، مجوزها، بدهی‌ها، فهرست تمام دارایی‌ها و تجهیزات، قراردادها، فهرست کارمندان، حقوق و سنوات آن‌ها، فهرستی از تامین کنندگان و مشتریان و صورت حساب‌های مالی.
بعد از تحقیقات کامل باید از صحت مدارک نیز مطمئن شوید و سپس شرایط خرید بیزینس در انتاریو را بررسی کنید. از جمله این شرایط می‌توان مفاد قرار داد، تعهدات فروشنده و خریدار، مبلغ قابل پرداخت در زمان عقد قرارداد و میزان سهم خریداری شده را نام برد.
در آخر باید از موارد جدید و به‌روز برنامه اونر اپراتور آگاه باشید تا در صورتی که در آن تغییراتی به وجود آمد، دچار مشکل نشوید.

خرید بیزینس در انتاریو

برای خرید بیزینس در انتاریو به چه مدارکی نیاز است؟

برای این‌که بتوانید در انتاریو و دیگر نقاط کانادا برای خرید کسب‌وکار اقدامات لازم را انجام دهید باید مدارک و اسنادی را ارائه کنید.

این مدارک به‌عنوان یک معیار مشخص می‌کنند که شرایط خرید یک بیزینس را در کانادا دارید یا خیر. زمانی که تمام اسناد و مدارک ارائه شده توسط شما کامل باشند، در نتیجه شانس موفقیت‌تان در خرید کسب‌وکار در کانادا بسیار افزایش پیدا می‌کند.

این مدارک را در زیر معرفی کردیم:

 • ارائه یک بیزینس پلن یا طرح تجاری کامل با تمام جزئیات برای افسر بازرس
 • ارائه مدارک شخصی سرمایه‌گذار از جمله مدارک پزشکی، تحصیلی سطح زبان، گذرنامه، رزومه و غیره
 • گزارشی از گردش مالی و صورت‌حساب فرد در طی 6 ماه گذشته
 • مجوزهای پلیس برای کشوری که سرمایه‌گذار خارجی 6 ماه آخر قبل از ورود به کانادا را درآن جا گذرانده است.
 • مدارکی مبنی بر ثبت بیزینس
 • مدارکی که خرید بیزینس را اثبات کند.
 • مدارک ثابت کننده فعال بودن کسب‌وکار
 • مدارکی که سودآوری و اعتبار کسب‌وکار را مشخص کنند.
 • مراحل خرید بیزینس در انتاریو

خرید بیزینس در کانادا و دیگر استان‌های آن از جمله انتاریو یک فرایند دو مرحله‌ای است. در ابتدا باید تحت عنوان سرمایه‌گذار خارجی به اداره ESDC یا همان اداره استخدام و توسعه اجتماعی در کشور کانادا بروید.

در این اداره درخواستی مبنی بر ارزیابی و دریافت مجوز کار بفرستید. زمانی که مجوز کار 2 ساله را به دست آوردید، می‌توانید برای اقامت دائم نیز اقدام کنید.دلیل ارزیابی و دریافت مجوز کار توسط این سازمان این است که دولت کانادا مطمئن شود آیا کسب‌وکار مورد نظر شما می‌تواند شغل مناسبی را برای کانادایی‌ها ایجاد کند یا نه.

از طرفی باید به این سازمان ثابت شود که شما تنها شخص لازم برای پر کردن این موقعیت هستید و فرد دیگری نمی‌تواند در این موقعیت شغلی قرار بگیرد.برای خرید بیزینس در انتاریو تحت برنامه اونر اپراتور باید مراحل زیر را بگذرانید.

 • امضای قرارداد خرید کسب‌وکار و فروش بین خریدار خارجی و فروشنده
 • پرداخت قسمتی از هزینه خرید کسب‌وکار به فروشنده
 • طراحی و تولید طرح تجاری یا بیزینس پلن
 • رفتن به سازمان استخدام و توسعه اجتماعی کانادا و ثبت درخواست برای دریافت LMIA
 • دریافت مجوز کار 2 ساله
 • پرداخت مابقی مبلغ خرید کسب‌وکار به فروشنده
 • ارسال درخواست اقامت دائم بعد از گذشت یک سال از دریافت مجوز کار
 • دریافت اقامت دائم برای سرمایه‌گذار و خانواده‌اش

برای خرید بیزینس در انتاریو چه شرایطی لازم است؟

سرمایه‌گذاری که قصد خرید یک کسب‌وکار را در کانادا دارد باید سابقه مدیریت یا مالکیت یک شغل مرتبط را داشته باشد. با توجه به این جمله باید گفت بیزینسی را که قصد خرید آن دارید باید با شغل سابق‌تان مرتبط باشد.
فرد سرمایه‌گذار باید تا حدودی زبان انگلیسی بلد باشد که در شهر انتاریو معادل با CLB4 است.
تعدادی از مشاغل در انتاریو اجازه خرید ندارند. بنابراین باید از فهرست این مشاغل اطلاعات کامل به‌دست آورید.
فرد باید سرمایه کافی برای خرید کسب‌وکار را داشته باشد.
برای دریافت مجوز LMIA برای خرید بیزینس در انتاریو باید یک بیزینس پلن جامع همراه با تمام جزئیات تهیه کنید و به سازمان ESDC ارائه کنید.

در نوشتن بیزینس پلن باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در صورتی که بیزینس پلن شما بتواند نظر افسر بررسی کننده را جلب کند، می‌توانید مجوز کار دریافت کنید. بنابراین باید اطلاعات کامل همراه با جزئیات را در آن بنویسید.

 • در این طرح باید مدارکی بیاورید که ثابت می‌کنند حضور شما در بیزینس خریداره شده الزامی است.
 • ارائه مدارکی مبنی بر تاثیر مثبت بیزینس روی اقتصاد کانادا
 • نوشتن برنامه مالی مقدماتی
 • ارائه مدارکی که نشان‌دهنده تامین سرمایه هستند.
 • مدارکی که مشخص می‌کنند شما قصد استخدام شهروندان کانادایی را دارید.
 • مدارکی که مشخص می‌کنند شما حداقل 51 درصد از سهام بیزینس را خریده‌اید.
 • ارائه مدارکی که نشان می‌دهند بیزینس مورد نظر در طول 3 سال گذشته فعال و سودآور بوده است.
 • مدارکی که ثابت می‌کنند سرمایه‌گذار در 5 سال اخیر حداقل 3 سال سابقه فعالیت در سمت مدیر یا مالک بیزینس مورد نظر را داشته است.

 

خرید بیزینس در انتاریو و دیگر نقاط کانادا یکی از روش‌های دریافت ویزا است. مهاجران کانادا می‌توانند با این روش برای خود اقامت دائم بگیرند.همان‌طور که متوجه شدید خرید بیزینس برای افرادی مناسب است که سرمایه زیادی دارند و می‌خواهند در کانادا فعالیت خود را گسترش دهند.

کانادا کشوری است که جمعیت آن را افراد میانسال تشکیل می‌دهند. در نتیجه بسیاری از مشاغل تا چند سال آینده آماده فروش هستند. افرادی که می‌خواهند خرید بیزینس در انتاریو انجام دهند، بهتر است هر چه زودتر دست بجنبانند و از این فرصت نهایت بهره را ببرند.همچنین برای خرید بیزینس باید بدانید که صرفا با تحقیق در اینترنت نمی‌توان تصمیم‌گیری انجام داد. بنابراین لازم است در این راستا با یک وکیل مهاجرتی مجرب و آگاه از قوانین صحبت کنید و از تجربیات ایشان بهره ببرید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *