از طریق یوتیوب آیلتس بگیرید

همان‌طور که می‌دانید افرادی که قصد مهاجرت کانادا را دارند باید به زبان‌های دیگر از جمله فرانسوی یا انگلیسی تسلط داشته باشند. مهاجران در زمان اقامت خود در مکان جدید باید بتوانند با دیگر افراد ارتباط برقرار کنند و از فرهنگ، رسم و رسوم و آداب کانادا اطلاعات کافی به دست بیاورند.

انسان موجودی اجتماعی است و به ارتباطات نیاز دارد. در نتیجه زمانی که مهاجرت می‌کند نیز باید بتواند با مردم سرزمین جدید ارتباط برقرار کند و به تامین نیازهای اولیه خود بپردازد.علاوه بر این بعد از مهاجرت کانادا، افراد باید بلافاصله بعد از اقامت کانادا برای خود شغلی پیدا کنند تا از پس هزینه‌های زندگی در این کشور بربیایند. برای پیدا کردن کار نیز باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید تا بتوانید به کاری در این کشور مشغول شوید.

با توجه به مطالب بالا می‌توان متوجه شد که چرا یادگیری زبان برای مهاجران به یک کشور دیگر مانند کانادا اهمیت دارد. در واقع اکثر افرادی که قصد استفاده را از ویزاهای مختلف کانادا دارند، باید بتوانند در آزمون آیلتس نمره کافی بگیرند.

از طرفی یادگیری زبان آیلتس بسیار سخت است. به همین دلیل در این مطلب سعی داریم تا بهترین کانال های آموزش آیلتس در یوتیوب را به شما معرفی کنیم تا از مطالب و فیلم‌های آن نهایت استفاده را ببرید و از طریق یوتیوب آیلتس بگیرید. پس تا انتها همراه ما باشید.

 

چرا از یوتیوب آیلتس بگیریم؟

اجازه دهید چند دلیل مهم برای آن معرفی کنیم.

در یوتیوب منابع آموزشی بسیار زیاد و مفیدی وجود دارد که باعث می‌شوند همه افراد بتوانند به‌راحتی زبان انگلیسی را یاد بگیرند.
برای استفاده از یوتیوب لازم نیست زمان خاصی را در نظر بگیرید. شما می‌توانید در هر زمان از شبانه‌روز به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید و هر وقتی که تمایل داشتید دیدن فیلم‌ها را متوقف کنید.
در اکثر فیلم‌های آموزش آیلتس در یوتیوب دهان سخنگو دیده می‌شود که با کمک آن می‌توان تلفظ صحیح کلمات را یاد گرفت.

بهترین کانال های آموزش آیلتس در یوتیوب

در ادامه تعدادی از بهترین کانال‌های آموزش زبان انگلیسی و آیلتس را به شما معرفی می‌کنیم. هر یک از این کانال‌ها بیش از یک میلیون دنبال کننده دارند و در بین زبان‌آموزان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

 

کانال Real English
این کانال یوتیوبی برای افرادی مناسب است که یادگیری زبان انگلیسی را به‌تازگی آغاز کرده‌اند. تمام فیلم‌های آموزشی موجود در این کانال در دو نسخه با زیرنویس و بدون زیرنویس تهیه شده‌اند.

علاوه بر این در این فیلم‌های آموزشی از مردم عادی و موقعیت‌های روزمره استفاده شده است. در نتیجه زبان‌آموزان می‌توانند با نحوه معمولی گفتار و تلفظ آن‌ها آشنا شوند.

 

کانال English Class 101.com
کانال English Class 101.com در ابتدا برای یادگیری سریع زبان انگلیسی مشغول به کار شد. این کانال در زمینه فرهنگ کشورهای انگلستان و آمریکا اطلاعات مفیدی را در اختیار دنبال‌کنندگان خود قرار می‌دهد. به همین خاطر زبان‌آموزان علاوه بر یادگیری سریع زبان می‌توانند با فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان نیز آشنا شوند.

در این کانال که از بهترین کانال های آموزش آیلتس در یوتیوب است، بیش از 1000 ویدئوی آموزشی وجود دارد. به همین علت این کانال توانسته است تا به یک برند تبدیل شود و نیاز طیف گسترده‌ای از انواع مختلف زبان‌آموزان را برآورده کند.

برای آشنایی بیشتر با English Class 101.com نیز می‌توانید وارد سایت آن‌ها شوید و اطلاعات کافی درباره آموزش‌ها به دست آورید.

 

کانال Mr. Duncan
از جمله محبوب‌ترین کانال‌های یوتیوبی در زمینه تدریس زبان و آموزش آیلتس کانال Mr. Duncan است. صاحب این کانال عاشق شغلش است و همین علاقه باعث شده تا محبوبیت زیادی بین دنبال کنندگان خود پیدا کند.

این فرد علاوه بر علاقه زیاد به کار، اشتیاق فراوانی نیز نسبت به زبان انگلیسی دارد و تمام افراد با دیدن ویدئوهای آموزشی موجود در این کانال متوجه علاقه و ذوق بیش از اندازه او به آموزش زبان انگلیسی می‌شوند.

در حقیقت تمام نکات آموزشی در این فیلم‌ها به‌صورت کاملا خلاقانه بیان می‌شوند و این امر باعث شده است تا کانال Mr. Duncan محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند.

صاحب این کانال فعالیت خود را از سال 2006 آغاز کرد و از آن زمان فیلم‌های آموزشی زیادی را به‌طور رایگان در اختیار افراد قرار می‌دهد.

افراد با تماشای فیلم‌های آموزشی موجود در این کانال می‌توانند اطلاعاتی با بیان ساده و قابل فهم درباره پول، فشن، اخبار و اصطلاحات عامیانه انگلیسی به دست آورند.

 

کانال BBC Learn English
همان‌طور که از نام آن مشخص است، این کانال توسط یکی از بزرگ‌ترین رسانه‌های دنیا یعنی BBC ساخته شده است و از بهترین کانال های آموزش آیلتس در یوتیوب به شمار می‌رود.

در این کانال فیلم‌های آموزشی بسیار متنوعی قرار دارند که موضوعات آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. فیلم‌های موجود در این کانال بیشتر کوتاه هستند اما درون آن‌ها اطلاعات بسیار ارزشمندی وجود دارند که برای هر زبان‌آموز با اهمیت است.

علاوه بر موارد گفته شده، در کانال یادگیری زبان BBC ویدئوهای مرتبط با اخبار نیز به چشم می‌خورند که علاقه‌مندان بسیار زیادی دارند.

به‌طور کلی این کانال یک برنامه هفتگی دارد و براساس آن عمل می‌کند. این برنامه هفتگی به شکل زیر است.

مهارت‌هایی برای آزمون‌ها که در این سری از آموزش‌ها برای مطالعه بهتر برای هر آزمون نکاتی گفته می‌شود.
بازبینی و بررسی زبان مورد استفاده در خبرها
تلفظ واژگان در اخبار
اتاق معلم
پرسش و پاسخ

کانال British Council
به‌ جرات می‌توان گفت یادگیری زبان از طریق گوش دادن یکی از بهترین و جذاب‌ترین روش‌ها به‌شمار می‌رود.
به همین دلیل می‌توان ادعا کرد کانال British council نیز یکی از بهترین کانال های آموزش آیلتس در یوتیوب است. زیرا این کانال نکات آموزشی خود را از طریق ریتم‌ها و ملودی‌های آهنگ‌ها در ذهن افراد ماندگار می‌کند.

موسسه British Council با به وجود آوردن این کانال و ساختن فیلم‌های انیمیشنی توانست یک مجموعه کامل و با ارزش در زمینه فیلم‌های ریتم‌دار ایجاد کند. علاقه‌مندان به این نوع ویدئوها می‌توانند علاوه بر گوش دادن، از زیرنویس موجود روی هر فیلم نیز بهره ببرند.

کودکانی که به یادگیری زبان علاقه‌ دارند نیز می‌توانند با دیدن این فیلم‌ها زبان انگلیسی را یاد بگیرند. زیرا در این فیلم‌ها از داستان‌های مورد علاقه کودکان نیز استفاده شده است.

از طریق یوتیوب آیلتس بگیرید

کانال VOA
از بهترین کانال های آموزش آیلتس در یوتیوب می‌توان به کانال VOA اشاره کرد. گرچه شیوه عمل این کانال کمی متفاوت است. به‌طوری که می‌توانید اخبارهایی با زبان انگلیسی را مشاهده کنید که سرعت بیان آن‌ها کمی آهسته‌تر شده است و زیرنویس دارند.

در نتیجه زبان‌آموزان فرصت دارند تا به‌صورت کامل تمام لغات را بشنوند و نحوه ادا کردن آن‌ها را نیز ببینند.

 

کانال Business English Pod
این کانال برای افرادی مناسب است که درباره اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی اطلاعات کافی دارند اما در موارد تخصصی مانند کنفرانس‌های کاری خوب عمل نمی‌کنند.

در کانال Business English Pod به بررسی اصطلاحات مرتبط با دنیای کسب‌وکار، قراردادها، قوانین، زنجیره‌های مالی و موارد مشابه پرداخته می‌شود.

بنابراین در صورتی که فکر می‌کنید ممکن است به این اصطلاحات نیاز پیدا کنید، بهتر است نگاهی به فیلم‌های آموزشی موجود در این کانال بیاندازید.

 

کانال EF PodEnglish
یکی دیگر از بهترین کانال های آموزش آیلتس در YouTube کانال EF PodEnglish به حساب می‌آید. آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم‌های آموزشی این کانال بسیار راحت است. چون تمام این ویدئوهای آموزشی، 5 دقیقه‌ای هستند.

علاوه بر این افراد از سطوح مبتدی تا پیشرفته می‌توانند نهایت استفاده را از این فیلم‌ها ببرند. لازم به ذکر است ویدئوهای این کانال براساس ساختار سه‌گانه نگاه کن، یاد بگیر و انجام بده ساخته شده‌اند.

موضوعات این ویدئوها به‌اندازه کافی وسیع هستند و شامل خانواده، تکنولوژی، موسیقی، فیلم و سینما، حیوانات و موضوعات متنوع دیگر می‌شوند. در بسیاری از این فیلم‌ها چاشنی خنده نیز به‌کار برده شده است تا یادگیری زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان لذت‌بخش‌تر باشد.

 

کانال Bob the Canadian
اگر دنبال بهترین کانال های آموزش آیلتس در یوتیوب بگردید احتمالا با کانال باب نیز روبرو می‌شوید. باب یک معلم کانادایی است و با خانواده خود در یک مزرعه در تورنتو کانادا زندگی می‌کند.

موضوعات ویدئوهای آموزشی کانال باب درباره موقعیت‌های روزمره زندگی هستند و باب در این فیلم‌ها با بیان ساده به معرفی مکان‌های عمومی، مکالمه‌ها و مناظر می‌پردازد.علاوه بر این باب زبان‌آموزان خود را به مکان‌هایی از جمله هتل‌ها، بیمارستان‌ها، ابزار فروشی‌ها و جاهای دیگر می‌برد و درباره آن مکان‌ها و اصطلاحات مورد استفاده آن‌ها صحبت می‌کند.

بیان باب کاملا روشن است و افراد با شنیدن آن متوجه حرف‌های او می‌شوند. با این حال در تمام ویدئوهای باب زیرنویس نیز وجود دارد تا زبان‌آموزان مبتدی و سطح متوسط راحت‌تر گفته‌های او را درک کنند.

 

 

یادگیری زبان انگلیسی در دنیای امروزی برای همه افراد ضرورت دارد. البته این الزام برای افرادی که قصد مهاجرت کانادا را دارند، دو چندان می‌شود. به این دلیل که افراد با اقامت در یک کشور جدید به برقراری ارتباط محتاج هستند تا بتوانند به نیاز‌های اولیه خود پاسخ دهند.در این مطلب سعی کردیم تا فهرستی از بهترین کانال های آموزش آیلتس در یوتیوب را در اختیار شما قرار دهیم. با دیدن ویدئوهای آموزشی موجود در هر یک از این کانال‌ها می‌توانید سطح زبان انگلیسی خود را بالا ببرید و نمرات خوبی در آزمون آیلتس بگیرید.باید دقت داشته باشید تمام افرادی که قصد مهاجرت کانادا را دارند باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. فرقی نمی‌کند ویزای شما ویزای کار، تحصیل یا چیز دیگری باشد، چراکه در کانادا برای درس خواندن یا کار کردن نیز باید به زبان انگلیسی مسلط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *