سایت های رایگان برای افزایش نمره آیلتس

داشتن مدرک آیلتس یکی از شروطی است که تقریبا در تمام پیش‌نیازهای ضروری مهاجرت شغلی، تحصیلی یا برای زندگی وجود دارد و مهاجرت کانادا هم از این قاعده مستثنی نیست.متقاضیان اقامت کانادا برای تکمیل شرایط خود و اقدام به مهاجرت کانادا باید ابتدا سطح زبان خود را به مرحله قابل قبولی برسانند تا بتوانند امتیاز لازم را در آزمون آیلتس دریافت کنند.

اما همه افراد، به‌ویژه در ایران که تعامل نزدیکی با افراد انگلیسی زبان نداریم، دانش عالی از زبان انگلیسی ندارند و اگر هم داشته باشند، کم پیش می‌آید در سطحی به آن وارد باشند که بتوانند نمره خوبی در آیلتس دریافت کنند.

 

به همین دلیل بسیاری از افرادی که به مهاجرت کانادا و اقامت کانادا علاقه دارند، دائما نگران آزمون آیلتس و نحوه بهبود زبان انگلیسی خود برای عبور با موفقیت از این آزمون هستند.اما نگران نباشید. راهکارهای زیادی برای تقویت زبان انگلیسی وجود دارد که یکی از پر طرفدارترین آن‌ها، استفاده از سایت های رایگان برای افزایش نمره آیلتس است.

به همین منظور، در این مقاله قصد داریم بهترین سایت‌های رایگان بهبود نمره این آزمون مهم را بررسی کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

لیست سایت های رایگان برای افزایش نمره آیلتس

 

IELTS Liz

یکی از وب‌سایت‌هایی که کاربرد زیادی در افزایش نمره آیلتس دارد، وب‌سایت IELTS Liz است. این وب‌سایت توسط یکی از اساتید باتجربه زبان انگلیسی کشور انگلستان طراحی شده که از کارشناسان مجرب آیلتس است و تمرین‌های زیادی را به همراه نکات مفید برای عبور موفقیت‌آمیز از آزمون آیلتس در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 

IELTS Buddy
دومین انتخاب ما در بین سایت های رایگان برای افزایش نمره آیلتس، وب‌سایت IELTS Buddy است. این وب‌سایت تعداد زیادی تمرین نمونه از آزمون آیلتس در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این تمرین‌ها که قابل دانلود هستند، به همراه بخش‌های گرامر و واژگان، روی نکات مفید برای دریافت نمره بالا در آیلتس تمرکز دارند و در نهایت، نکات و استراتژی‌های مفیدی برای افزایش نمره آیلتس در بین آن‌ها وجود دارد.

یکی از ویژگی‌های منحصر به‌فرد این وب‌سایت، «جواب‌های نمونه» برای قسمت رایتینگ است. این پاسخ‌های نمونه به شما اجازه می‌دهند با انواع مدل‌هایی که می‌توانید به سوال پاسخ دهید، انواع نحوه سازمان‌بندی ایده‌ها و دایره لغات مورد استفاده در آزمون آشنا شوید.

 

IELTS Mentor
سومین وب‌سایتی که برای افزایش نمره آیلتس و آشنایی بیشتر کاربران با این آزمون طراحی شده است، وب‌سایت IELTS Mentor نام دارد.

این وب‌سایت نیز شامل نمونه سوالات به همراه پاسخ است که می‌تواند برای هر دو آزمون آیلتس، یعنی آزمون آکادمیک و عمومی، مناسب باشد. طیف وسیعی از کاربران، به‌ویژه متقاضیان اقامت کانادا می‌توانند از این نمونه سوالات، استفاده کنند.

این وب‌سایت برای هر کدام از بخش‌های آزمون آیلتس، نمونه سوالات ویژه‌ای قرار داده است. یکی از ویژگی‌های خوب این وب‌سایت این است که برای هر سوال، انواع نمونه جواب‌ها را ارائه می‌دهد تا کاربران با انواع شیوه‌های پاسخ به سوالات آشنا شوند.

 

IELTS Simon
چهارمین وب‌سایتی که متقاضیان اقامت کانادا می‌توانند از آن برای بهبود نمره آیلتس خود استفاده کنند، وب‌سایت IELTS Simon است که یکی از مصحح‌های آزمون آیلتس آن را طراحی کرده است.

این وب‌سایت تعداد زیادی محتوای رایگان درباره آزمون آیلتس در اختیار کاربران قرار می‌دهد، به همراه جدیدترین نمونه سوالات آیلتس برای تمرین کاربران.می‌توانید این وب‌سایت را به همراه کتاب هم مطالعه کنید. طراح این سایت، تعدادی از فایل‌های صوتی کتاب Cambridge IELTS 12 را توضیح می‌دهد که یک منبع دیگر برای تمرین آیلتس به حساب می‌آید.

 

IELTS Advantage
در بین سایت های رایگان برای افزایش نمره آیلتس، سایت IELTS Advantage تمرکز خود را روی واژگان آزمون آیلتس قرار داده است. محیط این سایت بسیار کاربرپسند بوده و شامل تعداد زیادی ویدیو و نکات مختلف درباره نحوه یادگیری واژگان به یک روش موثر است.

بهتر است بدانید دایره لغات، 25 درصد از نمره کلی شما را در بخش‌های رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس رقم می‌زند که عدد قابل توجهی است و باید تلاش زیادی برای بهبود آن شود.

Road to IELTS
این وب‌سایت یک نسخه رایگان و یک نسخه پولی از تمام تمرین‌های آزمون آیلتس و کلاس‌های آماده‌سازی آنلاین در اختیار کاربران و به‌ویژه متقاضیان مهاجرت کانادا قرار می‌دهد که کاربران می‌توانند با استفاده از آن‌ها، نمره آیلتس خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهند.

سایت های رایگان برای افزایش نمره آیلتس

IELTS up
هفتمین وب‌سایتی که می‌توانید برای توسعه مهارت‌های خود در آزمون آیلتس از آن استفاده کنید، وب‌سایت IELTS up است.

این وب‌سایت تعداد زیادی تمرین به همراه توضیحات و توصیه برای هر کدام از بخش‌های آزمون آیلتس ارائه می‌دهد تا زبان‌آموزان با آزمون آشنایی پیدا کنند.این وب‌سایت محتوای مختص به هر کدام از انواع آزمون آیلتس (آکادمیک و عمومی) را ارائه می‌دهد که همین موضوع باعث می‌شود برای طیف بیشتری از افراد کارآمد باشد.

IELTS-Exam.net
در وب‌سایت IELTS-Exam.net تعدادی آزمون رایگان از سوالات آزمون آیلتس خواهید یافت. همچنین این وب‌سایت شامل اطلاعاتی راجع به مراکز برگزارکننده آزمون، انتخاب کتاب و بسیاری نکات مفید دیگر است.

علاوه بر این، سایت مورد نظر پاسخ‌های صحیح سوالات لیسنینگ و ریدینگ را در اختیار کاربران ارائه می‌دهد. اما هیچ جواب صحیحی برای بخش‌های اسپیکینگ و رایتینگ در آن وجود ندارد.

 

IELTS Tutorials
شما با ثبت نام در این وب‌سایت می‌توانید به بیش از 20 تمرین رایگان از آزمون آیلتس دسترسی پیدا کنید و بدون پرداخت هزینه به تمرین و آشنایی با آزمون بپردازید.همچنین این وب‌سایت یک اپلیکیشن مختص گوشی همراه دارد که افراد، به‌ویژه متقاضیان اقامت کانادا می‌توانند از آن در هر زمان و هر مکان برای افزایش نمره آیلتس خود استفاده کنند.

 

ABCYa
دهمین سایتی که می‌خواهیم در ادامه سایت های رایگان برای افزایش نمره آیلتس معرفی کنیم، سایت ABCYa است.البته این سایت برای کودکان طراحی شده اما افراد بزرگسالی نیز که زبان انگلیسی آن‌ها ضعیف است، می‌توانند از این وب‌سایت برای بهبود زبان انگلیسی خود و اقامت کانادا استفاده کنند.

این سایت شامل بازی‌های آموزشی است که بر اساس سطح فرد، از سطح 1 تا 5 دسته‌بندی شده‌اند و به‌ویژه برای یادگیری صحیح املای کلمات و تلفظ آن‌ها مناسب است. تلفظ صحیح یکی از مهم‌ترین معیارهای امتیاز‌دهی در اسپیکینگ آزمون آیلتس است.

در این سایت، بازی‌های مختلفی برای تمرین مصوت‌ها، حروف کوچک و بزرگ، مترادف‌ها و متضادها و بسیاری موارد دیگر وجود دارد که شما عزیزان می‌توانید با استفاده از آن‌ها، آمادگی زیادی برای مهاجرت کانادا کسب کنید.

 

Activities for ESL Students
یازدهمین وب‌سایت رایگان که فضای بسیار مناسبی برای تمرین زبان انگلیسی در اختیار کاربران قرار می‌دهد، وب‌سایت Activities for ESL Students است.این وب‌سایت شامل تمرین‌های گرامر و لغات است که برای تمام سطوح طراحی شده‌اند و همچنین آزمون‌های کوتاهی برای افراد مبتدی دارد.

یکی از ویژگی‌های منحصر به‌فرد این وب‌سایت، لینکی است که در آن برای معلم‌ها قرار دارد. این لینک شامل سوالات مکالمه، بازی و بسیاری ایده‌های دیگر است که معلم‌ها و اساتید زبان می‌توانند از آن‌ها در کلاس‌های خود استفاده کنند.

 

BBC Learning English
BBC Learning English دوازدهمین انتخاب ما برای معرفی سایت های رایگان برای افزایش نمره آیلتس است. این وب‌سایت، تعداد زیادی فعالیت جذاب و منحصر به‌فرد در خود دارد که بخشی از آن‌ها ممکن است به رویدادها و اتفاقات فعلی مرتبط باشند.

وب‌سایت BBC Learning English همچنین ویدیوها، تست‌ها، تمرین‌های واژگان، اصطلاحات، جدول‌ها و بسیاری فعالیت‌های دیگر دارد که انجام آن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار لذت‌بخش است و متقاضیان اقامت کانادا از تمرین انگلیسی با این وب‌سایت خسته نخواهند شد.

 

Dave’s ESL Cafe
این وب‌سایت انجمنی است که علاوه بر زبان‌آموزان، معلم‌های زبان انگلیسی در سراسر دنیا نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.وب‌سایت Dave’s ESL Cafe شامل تست‌های کوچک، توضیحات گرامر و انجمن‌های مکالمه و بحث برای زبان‌آموزان است.

این وب‌سایت همچنین در کنار انجمن‌های جداگانه‌ای که مختص معلم‌های زبان طراحی شده است، ایده‌های زیادی در موضوعات مختلف به معلم‌ها ارائه می‌دهد که می‌توانند از آن‌ها برای بهبود سطح کیفیت کلاس‌های خود استفاده کند.

 

Duolingo
چهاردهمین وب‌سایت یادگیری رایگان زبان انگلیسی برای افزایش نمره آیلتس متقاضیان اقامت کانادا، وب‌سایت دولینگو است.این وب‌سایت که اپلیکیشن و نرم‌افزار خود را نیز برای استفاده کاربران طراحی کرده است، نه تنها زبان انگلیسی بلکه تعداد 20 زبان زنده دیگر را نظیر عربی، چینی، فرانسوی، آلمانی، هندی و… را به زبان‌آموزان آموزش می‌دهد.

شما برای استفاده از این وب‌سایت می‌توانید از سطح مبتدی شروع کنید یا برای پیشرفت به سطوح بعدی، آزمون دهید. همچنین با استفاده از این وب‌سایت می‌توانید واژگان و گرامر را در دروس کوتاهی که مانند بازی طراحی شده‌اند، تمرین کنید.

 

Easy World of English
پانزدهمین وب‌سایتی که می‌توانید برای تمرین زبان انگلیسی و افزایش نمره آیلتس خود استفاده کنید،Easy World of English است.این وب‌سایت یک محیط جذاب و کاربرپسند دارد که شامل گرامر، تلفظ و تمرین ریدینگ و لیسنینگ است و همچنین یک دیکشنری تصویری جذاب دارد که متقاضیان اقامت کانادا می‌توانند با استفاده از آن، نمره آیلتس خود را بهبود بخشند.

 

ESL Bits
شانزدهمین وب‌سایت یادگیری زبان انگلیسی برای افزایش امتیاز آیلتس متقاضیان مهاجرت کانادا ESL Bits نام دارد، و شامل کتاب‌های صوتی، اخبار، داستان‌های کوتاه، موسیقی و سریال‌های رادیویی است که می‌توانند تاثیری باورنکردنی در افزایش نمره آیلتس داشته باشند.

شما می‌توانید برای استفاده از این وب‌سایت، سرعت کم یا زیاد لیسنینگ را انتخاب کنید و همزمان با گوش دادن به کتاب‌ها و موسیقی‌ها، با آن‌ها بخوانید.همچنین توجه داشته باشید که این وب‌سایت برای زبان‌آموزان سطح متوسط و پیشرفته طراحی شده است.

ترس از دریافت نمره پایین و غیر قابل قبول در آزمون آیلتس برای تمام متقاضیان مهاجرت کانادا وجود دارد که باعث می‌شود از شرکت در این آزمون امتناع ورزند.به همین منظور در این مقاله رایج‌ترین سایت های رایگان برای افزایش نمره آیلتس و بهبود سطح زبان انگلیسی را معرفی کردیم تا شما عزیزان بتوانید برای اقامت کانادا یا هر کشور دیگری، بالاترین نمره ممکن را در آیلتس دریافت کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *