تحصیل در کانادا و خارج از کشور و رسیدن به درجات بالای علمی، آرزوی بسیاری از محصلان و جوانان است. یکی از کشورهای هدف برای تحقق این رویا، کانادا است. این کشور به‌دلیل استانداردهای بالای آموزشی، سیستم‌های بهداشتی، امکانات رفاهی، آب و هوای مطبوع و چند فرهنگی بودن، بسیار مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است.

یکی از روش‌هایی که مهاجرت به کانادا را امکان‌پذیر می‌کند، گرفتن ویزای تحصیلی است. هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان به کانادا مهاجرت می‌کنند و در دانشگاه‌ها و موسسات عالی این کشور به تحصیل مشغول می‌شوند.از بین دانشگاه‌های کانادا، دانشگاه وسترن انتاریو درخواست‌های زیادی برای اخذ پذیرش دارد. این مرکز دانشگاهی که جزو قدیمی‌ترین دانشگاه‌های انتاریو است، در سال 1878 تاسیس شد.

در این مطلب درباره این دانشگاه و شرایط اخذ پذیرش آن توضیحات مفصلی ارائه داده‌ایم. پس برای این کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه، در ادامه با ما بمانید.

 

معرفی دانشگاه وسترن انتاریو

این دانشگاه از نظر موقعیت جغرافیایی، در شهر لندن استان انتاریو واقع شده است. لندن از نظر وسعت یازدهمین شهر کانادا است. این شهر، قطب فرهنگی، اقتصادی و تفریحی غرب انتاریو محسوب می‌شود.

لندن به ‌دلیل محیط مناسب و هزینه‌های پایین‌تر نسبت به سایر شهرهای بزرگ کانادا، سالانه افراد زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. این شهر در بین متقاضیان ایرانی مهاجرت کانادا، طرفداران بسیاری دارد.

نام دانشگاه وسترن انتاریو از ابتدا The Western University of London Ontario بود، ولی در سال 1923 به University of Western Ontario تغییر کرد.

دانشگاه وسترن انتاریو از ابتدای تاسیس فقط با 4 دانشکده هنر، پزشکی، الهیات و حقوق آغاز به‌ کار کرد. امروزه 12 دانشکده و 3 کالج وابسته به دانشگاه دارد و بیش از 400 رشته در این دانشگاه تدریس می‌شوند.

حدود 305000 دانشجو از حدود 150 کشور دنیا، در دانشگاه وسترن مشغول به ‌تحصیل هستند و 1350 عضو هیات علمی در وسترن خدمت می‌کنند.

این دانشگاه یکی از زیباترین محوطه‌ها را بین دانشگاه‌های کانادا دارد. رنگ‌های رسمی این دانشگاه سفید و بنفش است و حقیقت و سودمندی را به اسم شعار خود معرفی می‌کند.

مدیران این دانشگاه در بیانیه‌ای اعلام کردند که تحقیق، اولویت و یکی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه وسترن انتاریو است.

UWO سالانه بیش از 200 میلیون دلار از راه تحقیقات خود کسب درآمد می‌کند. دانشجویان وسترن علاوه بر درس خواندن و پیشرفت در زمینه‌های علمی، در فعالیت‌های ورزشی، تحقیقاتی، اجتماعی و خیرخواهانه نیز شرکت می‌کنند.

 

دانشکده‌های دانشگاه وسترن انتاریو

همان‌طور که گفتیم، این دانشگاه 12 دانشکده دارد و رشته‌های متنوعی را در مقاطع مختلف به دانشجویان ارائه می‌کند. اجازه دهید آن‌ها را بشناسیم:

 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده آموزش و تربیت معلم
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده پزشکی و دندانپزشکی شولیچ
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده تجارت و بازرگانی
 • دانشکده مطالعات اطلاعاتی و رسانه‌ای

رتبه و افتخارات دانشگاه وسترن انتاریو

UWO با قدمت زیاد و تجارب فراوانی که در طی سال‌های طولانی به دست آورده است، معمولا در آمارهای بهترین یا بزرگترین دانشگاه‌ها نامی از آن برده می‌شود.

طبق آخرین آمارها، دانشگاه وسترن در جهان رتبه 170 و در کانادا رتبه 8 را به ‌خود اختصاص داده است.
یکی از مزایای تحصیل در وسترن این است که می‌توانید برای دریافت بورسیه‌های مختلف تلاش کنید. این دانشگاه بورسیه‌های تحصیلی زیادی در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.
دانشگاه وسترن عضو گروه U15 است. این گروه شامل برترین دانشگاه‌های کانادا در زمینه تحقیقات است.
پردیس اصلی وسترن با مساحت 481.2 هکتار، به‌عنوان زیباترین دانشگاه کانادا شناخته می‌شود.
دانشکده تجارت Ivey وسترن اعتبار جهانی دارد.
دپارتمان عمران وسترن جایگاه سیزدهم را در دنیا به ‌خود اختصاص داده است.
در دانشگاه وسترن 6 درصد از دانشجویان، تحصیلات خود را پس از پایان سال اول تحصیلی ادامه می‌دهند. این رقم یکی از بالاترین نرخ‌ها در کشور کانادا است.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش

مدارکی که برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از دانشگاه وسترن انتاریو لازم است، عبارت هستند از:

 • ترجمه تمام مدارک به انگلیسی
 • مدرک متوسطه
 • مدرک پیش‌دانشگاهی
 • ریز نمرات کل دوران دبیرستان
 • نمرات پیش‌نیاز بعضی از رشته‌ها
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • میانگین پذیرش طبق محاسبات UWO
 • مدرک معتبر زبان
 • رزومه

لازم به ذکر است که دانشگاه وسترن انتاریو برای سوابق تحصیلی متقاضیان اهمیت بسیار زیادی قائل می‌شود. در واقع دانشجویانی موفق به اخذ پذیرش از این دانشگاه می‌شوند که عملکرد تحصیلی بهتری در سوابق خود داشته باشند.

معرفی دانشگاه وسترن انتاریو

ددلاین اپلای دانشگاه وسترن انتاریو

اگر قصد دارید برای تحصیل در این دانشگاه درخواست پذیرش دهید، حتما باید به ددلاین‌های رشته مورد نظرتان توجه کنید. اگر درخواست خود را در زمان نامناسب ارسال کنید، مسئولان دانشگاه آن را مورد بررسی قرار نمی‌دهند.

در این قسمت به‌طور کلی ددلاین‌های UWO را ارائه کرده‌ایم.

1 مارس برای ترم بهار و تابستان
1 ژوئن برای ترم پاییز
1 جولای برای ترم زمستان

بورسیه‌های دانشگاه وسترن انتاریو

مدیران این دانشگاه بورسیه‌های متنوعی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی و بومی قرار می‌دهند. این بورسیه‌ها از نظر مالی کمک زیادی به پرداخت شهریه دانشگاه محسوب می‌شود. در این بخش بورسیه‌هایی را آورده‌ایم که مختص دانشجویان غیربومی است.

Admission Scholarships

این بورسیه فقط به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که دوران دبیرستان خود را در کشوری غیر از کانادا گذرانده باشند. در بین دانشجویان بین‌المللی، افرادی واجد شرایط دریافت این بورسیه هستند که مستقیما از دبیرستان وارد دوره کارشناسی دانشگاه وسترن انتاریو شوند.

این کمک هزینه تحصیلی بر اساس شرایط علمی و سوابق دانشجویان، به سه شکل مختلف ارائه می‌شود:

در روش Continuing Admission Scholarship مبلغ 10000 دلار کانادا به دانشجو اعطا می‌شود. طبق این بورسیه، دانشجو سالیانه 2500 دلار کانادا را به مدت چهار سال دریافت می‌کند.
Western Scholarship of Excellence روش دیگری است که طبق آن دانشجو 2000 دلار کانادا را در سال اول تحصیل خود دریافت می‌کند.
طبق Western Scholarship of Distinction، مبلغ 1000 دلار کانادا، در سال اول تحصیل، به دانشجو پرداخت می‌شود.
National Scholarship Program

این بورسیه به ارزش 50000 دلار کانادا، به دانشجویان مقطع کارشناسی اعطا می‌شود. وسترن این مبلغ را به شکل سالیانه 10000 دلار پرداخت می‌کند. با این حساب 40000 دلار در طی 4 سال تحصیلی به علاوه 10000 دلار بابت هزینه مسکن در سال اول به دانشجو اهدا می‌شود.

این بورسیه به سه نفر از دانشجویان بین‌المللی اختصاص می‌یابد که موفقیت‌های قابل توجه‌ای کسب کرده باشند. دانشجویان باید برای به‌دست آوردن این بورسیه تحصیلی از نظر عملکرد علمی، تفکر خلاق و ایده‌های نوآورانه ممتاز باشند یا دستاوردهای برجسته‌ای در فعالیت‌های ورزشی و هنری کسب کرده باشند.

Other Admission Scholarships for International Students

علاوه بر بورسیه‌هایی که ذکر کردیم، دانشگاه وسترن انتاریو کمک هزینه‌های تحصیلی دیگری نیز برای دانشجویان بین‌المللی تدارک دیده است. این بورسیه‌ها از کمک‌های مردمی به‌دست می‌آیند، در نتیجه مبلغ مشخصی ندارند.

این بورسیه‌ها بسته به شرایط متفاوتی، به دانشجویان مشغول به تحصیل اعطا می‌شوند. دانشگاه تصمیم می‌گیرد که چه مبلغی پرداخت شود و کدام دانشجو مستحق دریافت این مبلغ بورسیه است.

Scholarships for upper year Students

منبع اصلی این نوع بورسیه ممکن است سازمان‌ها، خود دانشگاه یا کمک‌های مردمی باشد. این بورسیه به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که حداقل یک سال از تحصیل آن‌ها در دانشگاه گذشته باشد و در طول این مدت موفقیت چشم‌گیری کسب کرده باشند. این بورسیه خود دو نوع مختلف دارد:

Academic Merit Scholarship که بر اساس عملکرد دانشجو در طی مدت تحصیل پرداخت می‌شود. برای اخذ این بورسیه، معدل دانشجویان باید حداقل 80 باشد.
در بورسیهCombined Academic Merit Scholarship ، علاوه بر عملکرد علمی دانشجو، فعالیت‌های اجتماعی، رهبری و مسائل دیگر او مد نظر قرار می‌گیرد و مبلغ بورسیه طبق عملکرد قبلی دانشجو، به او اهدا می‌شود.

Doctoral Funding

این بورسیه به ارزش 13000 دلار کانادا است و به دانشجویان ممتاز مقطع دکتری اعطا می‌شود.

Vanier Canada Graduate Scholarships

بورسیه تحصیلی VCGS به آن دسته از دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در مقطع دکتری تحصیل می‌کنند. دانشگاه این بورسیه را به‌شکل سالانه و هر سال مبلغ 50000 دلار کانادا به دانشجو پرداخت می‌کند.

 

مدرک زبان مورد تایید دانشگاه وسترن انتاریو

برای این‌که بتوانید در کانادا به‌راحتی صحبت کنید، به تحصیل بپردازید و زبان استادها را متوجه شوید، باید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی خود، برای سطح زبان آن‌ها اهمیت زیادی قائل می‌شود.

برای اخذ پذیرش در این دانشگاه باید نمره زبان شما در آزمون‌های زبان به این شکل باشد:

نمره تافل حداقل 83
نمره آیلتس حداقل 6.5
نمره PTE حداقل 58
نمره CAEL حداقل 60
نمره CanTEST حداقل 4
نمره Cambridge C1 Advanced or C2 Proficiency حداقل 176
خوابگاه دانشگاه وسترن انتاریو
دانشگاه وسترن تجربه یکی از بهترین اقامتگاه‌های کانادا را در اختیار دانشجویان بین‌المللی خود قرار داده است. در پردیس دانشگاه وسترن، خوابگاه‌های متنوعی شامل 9 اقامتگاه با سه سبک متفاوت تعبیه شده است. سبک‌های خوابگاه وسترن شامل سنتی، سوئیت و ترکیبی از این‌ها است.

وسترن، برنامه‌های غذایی متنوعی را در این خوابگاه‌ها به دانشجویان ارائه می‌دهد و شرایط رفاهی مناسبی را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

 

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه وسترن انتاریو

دانشگاه وسترن طی تحقیقاتی گسترده، برخی هزینه‌های اصلی دانشجویان را برآورد کرده است. این مبالغ به شرح زیر است:

هزینه اقامت در خود خوابگاه پردیس وسترن همراه با وعده‌های غذایی، حدود 16000 دلار کانادا است.
برخی از دانشجویان می‌خواهند خارج از محیط دانشگاه سکونت داشته باشند. این دسته از افراد باید از 4000 تا 8000 دلار کانادا را برای اجاره خانه بپردازند و باید چیزی بین 3000 تا 5000 دلار کانادا را برای خوراک پرداخت کنند.
شهریه سالانه دانشگاه وسترن انتاریو در رشته‌های مختلف متفاوت است، اما به‌طور میانگین بیش از 35000 دلار کانادا است.
دانشجویان باید بین 1500 تا 3000 دلار کانادا را صرف خرید کتاب کنند.
برای پرداخت هزینه‌های جانبی دیگری مانند هزینه حمل و نقل، اینترنت، پوشاک و موارد مشابه، حدود 48000 تا 70000 دلار کانادا لازم است.

اگر به مهاجرت کانادا فکر می‌کنید و قصد دارید در این کشور به تحصیل بپردازید، دانشگاه وسترن انتاریو گزینه مناسبی برای شما است. این دانشگاه بهترین تجارب علمی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.نرخ اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه وسترن 95.2 است و هر ساله بسیاری از آن‌ها در قالب متخصصان و مدیران موفق وارد بازار کار می‌شوند. از طرفی مدرک این دانشگاه اعتبار زیادی دارد، به‌طوری که دانشجویان می‌توانند در هر جای دنیا به تحصیل ادامه دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *