ریجکتی ویزا کانادا

زمانی که مهاجران قصد مهاجرت کانادا و ورود به این کشور را داشته باشند، باید برای ویزای کانادا درخواست دهند. این درخواست توسط افسر پرونده مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از آن دو حالت اتفاق می‌افتد.

اگر افسر پرونده درخواست را قبول کند، مهاجر می‌تواند کارهای سفر خود را با آسودگی خاطر انجام دهد. اما گاهی ممکن است این درخواست توسط افسر بنا به دلایل مختلفی ریجکت شود. در این حالت شاید نگرانی‌هایی شامل حل متقاضی ویزا شود اما باید گفت که راه‌حل‌هایی پیش روی او قرار دارد که به واسطه آن‌ها می‌تواند بر ریجکتی ویزا کانادا اعتراض خود را وارد کند.

در این مطلب قصد داریم تا در خصوص دلایل ریجکت ویزای کانادا نحوه اعتراض به ریجکتی ویزا کانادا صحبت کنیم و راه‌حل‌هایی پیش روی افرادی قرار دهیم که درخواست ویزا و اقامت کانادای آن‌ها مورد قبول افسر پرونده واقع نشده است.

ریجکت ویزای کانادا

یکی از نگرانی‌هایی که برای مهاجران به کشور کانادا وجود دارد، موضوع ریجکت ویزای کانادا است. دلایل ریجکتی بسته به نوع ویزای درخواستی برای ورود به کشور کانادا متفاوت است. اما مهاجران بد نیست بدانند زمانی که درخواست ویزای آن‌ها رد شود، دنیا به پایان نمی‌رسد و به شکل‌های گوناگون می‌توان سرنوشت آن‌ها را تغییر داد.

ریجکت یا رد شدن ویزا گاهی با اصطلاح ریفیوز هم شناخته می‌شود که در این مطلب قصد داریم با جزئیات بیشتر به توضیح راجع به آن بپردازیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

چه کسی ویزای کانادا را ریجکت می‌کند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت ررسی مدارک و فرم‌های درخواست ویزای کانادا توسط تعدادی نیروهای انسانی که افسر مهاجرتی نامیده می‌شوند، انجام می‌گیرد.زمانی که مدارک و فرم درخواست متقاضی مهاجرت کانادا افسر پرونده را مجاب نکند، وی نامه ریجکت ویزای کانادا را صادر خواهد کرد. بنابراین کسی که درخواست ویزای کانادای مهاجران را رد می‌کند، افسر پرونده خواهد بود نه شخص دیگری.

به بیان ساده‌تر می‌توان حرف اصلی افسر پرونده را در ریجکت ویزای کانادا، قانع نشدن او در قصد ماندن موقتی مهاجر در این کشور اعلام کرد. زمانی که افسر به خاطر مدارک ناقص یا هر مساله دیگری حدس بزند مهاجر بعد از اتمام زمان اقامت کانادا قصد ترک کشور را ندارد، اقدام به ریجکت ویزای او می‌کند.

دلایل ریجکت ویزای کانادا

شاید کم و کاستی در مدارک و فرم درخواست ویزای کانادا، دلیلی بر ریجکت ویزای این کشور توسط افسر باشد، اما تنها دلیل موجود نیست. گاهی دلایل زیر هم می‌تواند باعث رد شدن ویزای کانادای متقاضیان شود.

خطای ناشی از زمان و نیروی انسانی محدود
همان‌طور که اطلاع دارید، کانادا یکی از کشورهایی است که از هر لحاظ برای مهاجرت ایده‌آل محسوب می‌شود. بنابراین طبیعی است تعداد پرونده‌هایی که برای بررسی در اختیار افسرها قرار می‌گیرد به‌شدت زیاد باشد.چون تعداد نیروهای انسانی و زمان برای بررسی پرونده‌ها کم است، امکان بروز خطاهایی وجود دارد که ممکن است گاهی به صدور نامه ریجکتی برخی از متقاضیان منجر شود.

همخوانی نداشتن ظرفیت کشور با تقاضای موجود
سالانه تعداد بسیار زیادی درخواست ویزا از اقصی نقاط دنیا برای کانادا ارسال می‌شود. اما این کشور که در حال حاضر چیزی حدود 38 میلیون جمعیت دارد، ظرفیت کافی را برای تمام متقاضیان ندارد.بنابراین همخوانی نداشتن میزان ظرفیت کشور با تقاضاهای موجود از کشورهای مختلفی مانند ایران، هند و کشورهای دیگر، دلیل دیگری برای ریجکت ویزای کانادای تعدادی از متقاضیان به حساب می‌آید.

نواقص و کاستی‌های پرونده
این مساله، رایج‌ترین دلیل رد کردن درخواست ویزای کانادا شناخته می‌شود. اگر تجربه اخذ ویزای کانادا را داشته باشید، می‌دانید که قانع کردن افسر پرونده چقدر طاقت‌فرسا است. به همین خاطر، سناریو و برنامه‌ریزی متقاضی برای پیگیری ویزای کانادا بسیار حائز اهمیت است و اصلا نباید نادیده گرفته شود.

ضعف سابقه متقاضی در سفرهای خارجی
در واقع شخصی که سابقه ضعیفی در سفر به کشورهای خارجی داشته باشد، مورد تایید افسر پرونده قرار نمی‌گیرد و درخواست ویزای او رد می‌شود.جالب است بدانید تعدادی از کشورهای این کره خاکی مانند کشورهای حوزه شینگن، از پاسپورت معتبری برخوردار هستند و فرآیند اخذ ویزای آن‌ها بسیار دشوار است. افرادی که سابقه سفر به این کشورها را داشته باشند، احتمال ریجکت ویزای کانادای آن‌ها کمتر خواهد بود.

روابط ضعیف خانوادگی
یکی از چیزهایی که می‌تواند به اخذ ویزای کانادا کمک کند، حضور یک یا تعدادی از اعضای خانواده در این کشور است. البته نوع این روابط و پیوندهای خانگی می‌تواند تاثیر زیادی بر اخذ ویزای کانادا بگذارد. زمانی که این روابط ضعیف باشد و متقاضی بخواهد از این پیوندهای نه چندان نزدیک برای اخذ ویزای کانادا اقدام کند، با مشکل مواجه می‌شود و افسر پرونده درخواست او را رد می‌کند.

سوء سابقه متقاضی
سوء سابقه شخص متقاضی ویزای کانادا در سفرهای قبلی به این کشور یا در هر نقطه جهان، یک امتیاز منفی برای اخذ ویزا به حساب می‌آید. اگر طی بررسی‌هایی که توسط افسر پرونده انجام می‌شود، موضوعی توجه او را به خود جلب کند، قطعا درخواست ویزای شخص متقاضی را رد خواهد کرد.

دارایی و مدارک مالی ناکافی
یک سری مدارکی که باید ضمیمه پرونده درخواست ویزای کانادا شود، مربوط به میزان دارایی شخص متقاضی خواهد بود. تمکن مالی شخص در کشور مبدا می‌تواند تا حدی روی سهولت اخذ ویزای کانادا تاثیر بگذارد.

اما اگر افسر پرونده نواقص مدارک مالی شخص متقاضی را تشخیص دهد و مشخص شود دارایی‌هایی که تضمین‌کننده بازگشت او به کشور مبدا است کافی نیست، نامه ریجکت ویزای کانادا را صادر خواهد کرد.

ابهام در هدف سفر
متقاضی در کنار مدارک مالی و مدارک دیگری که برای درخواست ویزای کانادا ارائه می‌دهد، باید به‌صورت کامل خصوص هدف سفر خود به این کشور صحبت کند. وجود ابهاماتی در هدف سفر به کشور کانادا باعث می‌شود تا افسر پرونده قانع نشود و نامه ریجکتی را روی پرونده درخواست ویزا قرار دهد.

نقص در جزئیات اقامت کانادا
این که فرد متقاضی ویزای کانادا بتواند برنامه‌ریزی کاملی برای سفر خود انجام دهد و این برنامه را بدون هیچ نقص و ابهامی در اختیار افسر پرونده قرار دهد، بسیار سخت است. مدت اقامت در این کشور، تاریخ مربوط به رفت و برگشت، محلی که شخص در طول سفر کانادا قصد اقامت در آن جا را دارد و مسائل دیگر، جزئی از اطلاعات لازم و کافی برای تایید ویزای کانادا است.

در صورتی که این اطلاعات با جزئیات در اختیار افسر قرار نگرفته باشد، درخواست ویزا توسط او تایید نمی‌شود و منجر به ریفیوز ویزا یا رد آن خواهد شد.

ریجکتی ویزا کانادا

ریجکت انواع ویزای کانادا

همان‌طور که می‌دانید، برای ورود به کشور کانادا و اقامت در آن باید اقدام به اخذ ویزا کنید. البته ویزاهای مختلفی از قبیل کاری، سرمایه‌گذاری، تحصیلی و موارد دیگر وجود دارد که هر کدام نیازمند یک سری مدارک خاص هستند.

در زیر، دلایل ریجکت انواع ویزای کانادا را با جزئیات بیشتر مطرح می‌کنیم تا متقاضیان عزیز بتوانند با آگاهی کامل‌تری برای اخذ ویزا اقدام کنند.

دلیل رد شدن ویزای توریستی کانادا

یکی از رایج‌ترین انواع ویزای توریستی به کشور کانادا که بر دو نوع یکبار ورود و چند بار ورود است، ویزای توریستی نام دارد. افرادی که متقاضی ویزای توریستی هستند، اغلب برای گردش، شرکت در دوره‌های آموزشی، دیدار اعضای خانواده و غیره برای اخذ آن اقدام می‌کنند.

دریافت این ویزا منوط به رعایت یک سری شرایط و قوانین است که رعایت نکردن آن‌ها، ریجکتی را به دنبال خواهد داشت. دلایلی که باعث رد ویزای توریستی کانادا می‌شود عبارت است از:

وجود مسائل و موضوعاتی که باعث قانع نشدن افسر پرونده می‌شود. مانند مشخص نبودن هدف سفر، بلاتکلیف بودن شرایط شغلی متقاضی در کشور مبدا و موارد مشابه
ارائه مدارک مربوط به منابع مالی که شامل اظهارنامه بانک است. اما این اظهارنامه تنها تاییدکننده مبلغ موجود در حساب بانکی متقاضی است و نشان‌دهنده گردش حساب او به‌صورت ماهیانه و سالانه نیست.

دلیل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا

یکی از دلایلی که کانادا را به مقصد مناسبی برای مهاجرت تبدیل کرده است، قوی بودن این کشور در زمینه تحصیل خواهد بود. اما باید بدانید اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی کانادا به همین سادگی نیست و نیازمند رعایت یک سری قواعد و قوانین است. این قوانین در زیر مطرح شده‌اند و باید بدانید رعایت نکردن آن‌ها مساوی است با ریجکت ویزای تحصیلی کانادا:

مطرح کردن تمام جزئیات هدف تحصیل در کانادا
همخوانی داشتن سوابق تحصیلی و کاری در کشور مبدا
ارائه برنامه مشخص و از پیش تعیین‌شده برای بعد از پایان تحصیل در کانادا (چه در کشور کانادا و چه در کشور مبدا)
نقص در هر یک از این موارد، منجر به رد درخواست ویزا خواهد شد. ارائه تمامی این اطلاعات به‌صورت کامل و با جزئیات تمام در قالب Study Plan می‌تواند شانس افرادی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند، افزایش دهد.

دلیل رد شدن ویزای کاری کانادا

یکی از ویزاهای کانادا که ممکن است بیشتر از دیگر ویزاها به طول بینجامد، ویزای کاری نامیده می‌شود. اخذ ویزای کاری کانادا نیازمند مدارک و اطلاعات تکمیلی زیادی است. در زیر، به بعضی از دلایل ریجکت ویزای کانادا از نوع کاری اشاره کرده‌ایم:

همخوانی نداشتن مدارکی که متقاضی ارائه می‌دهد با ادعای او هنگام ورود به استخر مهاجران کانادا
نداشتن توان و تمکن مالی برای زندگی در کشور کانادا به مدت حداقل 6 ماه یا نقص در مدارک مربوطه
اثبات ابتلای متقاضی به بیماری مسری و خطرناک برای جامعه کانادا
داشتن سوء پیشینه، جرایم کیفری و جنایی در سفر قبلی به این کشور یا در هر نقطه از این کره خاکی

دلیل رد شدن ویزای ازدواج کانادا

ازدواج با کسی که تابعیت کانادا دارد می‌تواند منجر به اخذ ویزای کانادا شود. اما تصور نکنید که به همین سادگی است. چون طی سال‌های اخیر، ازدواج‌های صوری بسیاری به منظور اخذ ویزای کانادا رخ داده است. پس اگر نمی‌خواهید درخواست ویزای ازدواج شما ریجکت شود، باید مدارک زیر را تکمیل کنید و در اختیار افسر پرونده قرار دهید:

مدارک اثبات توان و تمکن مالی زن یا مرد تبعه کانادا که نشان‌دهنده قدرت اسپانسری همسر است.
مدارکی که رابطه معنی‌دار میان زوجین را اثبات کند و دلیلی بر صوری نبودن ازدواج باشد. (این مدارک می‌تواند شامل گواهی ازدواج، عکس زوجین در شرایط مختلف و موارد مشابه این باشد.)
مواردی که ذکر شد، مربوط به دلایل ریجکت انواع ویزاهای کانادایی بود که بیشترین میزان تقاضا برای آن در ایران و سایر کشورها وجود دارد.

کانادا با آن که یکی از مقاصد ایده‌آل مهاجرتی است ولی به این معنا نیست که هر درخواستی برای مهاجرت به این کشور با موافقت همراه خواهد شد. کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی، شغلی یا سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند باید با اطلاع کامل از دلایل ریجکت ویزای کانادا که در بالا اشاره کردیم، مراحل مهاجرت خود را پیش ببرند تا برایشان دردسری پیش نیاید. چون هر نوع دردسر احتمالی به معنای شاید سال‌ها تلاش برای مهاجرت است.

دلایل ریجکت ویزا کانادا چیست؟

قبل از این که به توضیح راجع به نحوه اعتراض به ریجکتی ویزا کانادا بپردازیم، لازم دانستیم کمی درباره دلایل رد شدن ویزا توسط افسر پرونده صحبت کنیم.در حالت کلی، زمانی که افسر با مطالعه پرونده و مشاهده مدارک ضمیمه آن احساس کند فرد متقاضی دلیل و برهان منطقی برای برگشت به کشور خود ارائه نداده است و احتمال ماندن او در کشور کانادا بیشتر از بازگشت به کشور مبدا خواهد بود، با درخواست ویزای او موافقت نخواهد کرد.

البته این که گاهی زمان بررسی پرونده‌ها و تعداد نیروهای انسانی برای بررسی مدارک متقاضیان محدود است، در رد شدن ویزای برخی افراد بی‌تاثیر نیست. اما در حالت کلی، دلایل ریجکتی ویزا کانادا می‌تواند به شرح زیر باشد:

 • رعایت نکردن قوانین مهاجرتی توسط شخص متقاضی در سفرهایی که قبلا به کانادا داشته است.
 • در اختیار نداشتن پاسپورت معتبر یا داشتن پاسپورتی که از تاریخ آن گذشته است.
 • نامساعد بودن شرایط زندگی شخص متقاضی به شکلی که ماندگار شدن او در کشور کانادا را به دنبال داشته باشد.
 • مبهم بودن هدف سفر و اقامت کانادا از زبان کسی که قصد اخذ ویزای کانادا را دارد.
 • نداشتن تمکن مالی کافی که برای گذران زندگی و تامین نیازهای متقاضی در طول اقامت لازم است.
 • ارائه ندادن اسنادی که نشان می‌دهد فرد متقاضی برای ویزای کانادا، دارایی‌ها و دلبستگی‌هایی در کشور مبدا دارد.
 • ارسال نکردن معرفی‌نامه و مدارک مورد نیاز برای بررسی پرونده در بازه زمانی که سفارت تعیین کرده است.
 • البته این دلایل، یک سری از دلایل کلی برای رد ویزای کانادا بودند. از آن‌جایی که ویزای کانادا انواع و اقسام مختلفی دارد و اخذ هر کدام
 • منجر به اقامت تحصیلی، اقامت به علت سرمایه گذاری و غیره می‌شوند، دلایل ریجکت هر کدام ممکن است کمی متفاوت باشد.

چگونه می‌توان از دلایل ریجکت ویزا مطلع شد؟

مهاجران پیش از اعتراض به ریجکتی ویزا کانادا، لازم است درباره دلایل ریجکت ویزا مطلع شوند و بدانند به چه خاطر، درخواست ویزای قبلی آن‌ها توسط افسر رد شده است.

در نامه ریجکتی که برای مهاجران ارسال می‌شود، به‌صورت سر بسته و کلی، درباره دلایل آن صحبت شده است. بنابراین بهتر است مهاجران به دلایل ذکر شده در نامه ریجکتی بسنده نکنند و به سراغ GCMS بروند.

شاید با خود بپرسید GCMS چیست؟

GCMS که از عبارت Global Case Management System گرفته شده است، شامل نظرات کامل افسر پرونده خواهد بود. لازم به ذکر است در نت کامل افسر یا همان GCMS، به جزئیات دلیل رد درخواست ویزا پرداخته شده است و متقاضی می‌تواند متوجه تمام جزئیات مربوط به ایرادهای پرونده خود شود.

زمانی متقاضی GCMS را مطالعه می‌کند، ممکن است دو حالت اتفاق بیفتد. در حالت اول، ریجکت درخواست از طرف افسر کاملا منطقی است و متقاضی باید برای رفع ایرادات اقدام کند و به سراغ ارسال مجدد درخواست به سفارت کانادا برود.

اما در حالت دوم، دلایل رد درخواست ویزا توسط افسر غیرمنطقی است که فرد متقاضی باید پرونده‌ای در قالب اعتراض به ریجکتی ویزا کانادا که شامل توضیحات کامل خواهد بود، برای سفارت این کشور ارسال کند تا اعتراض او مورد بررسی قرار بگیرد.

لازم به ذکر است که از زمان درخواست GCMS تا زمانی که نت کامل به دست متقاضی می‌رسد، چیزی حدود 2 الی 3 هفته و گاهی حتی 40 روز طول می‌کشد. برای این که شخص متقاضی زمان استاندارد اعتبار مدارک ترجمه‌شده و مدارک مالی را که به ترتیب 6 و 2 ماه اعلام شده است از دست ندهد، باید هر چه سریع‌تر برای درخواست مجدد اقدام کند و با برنامه‌ریزی پیش برود.

متاسفانه قبل از این که GCMS وجود داشته باشد، متقاضیانی که ویزای اقامت کانادای آن‌ها ریجکت شده بود، به کمک آژانس‌های هواپیمایی و اطلاعات ناقص خود، مجدد برای ارسال درخواست ویزا اقدام می‌کردند و در 99 درصد مواقع دوباره با شکست مواجه می‌شدند.

البته این روزها هم خیلی از افراد اطلاعی در خصوص GCMS ندارند و به همین دلیل بهتر است که سپردن فرآیند اعتراض به ریجیکتی ویزای کانادا را به عهده کارشناسان مربوطه بگذارند.

نحوه اعتراض به ریجکتی ویزا کانادا

حال که از چگونگی اطلاع از دلایل ریجکت ویزای کانادا مطلع شدید، باید بررسی کنید آیا دلایل مشخص‌شده قابل رفع و رجوع هستند یا نه.

در خیلی از موارد، دلایلی که برای ریجکت ویزای کانادا توسط افسر پرونده مشخص شده است قابل حل نیست. به عنوان مثال می‌توانیم به نداشتن توانایی مالی کافی برای سفر و اقامت چند ماهه در کشور کانادا اشاره کنیم. اما گاهی نواقص پرونده دلیل اصلی رد ویزای کانادا بوده است که با تکمیل آن‌ها مشکل رفع خواهد شد.

قبل از تصویب قوانین جدید مهاجرت به کانادا، ایرانی‌ها قادر بودند تا با ارسال یک نامه اعتراض به سفارت کانادا و تکمیل مدارک، بررسی پرونده را مجدد به جریان بیندازند. اما متاسفانه در قانون‌گذاری جدید این کشور، زمانی که درخواست ویزای مهاجران ایرانی ریجکت شود، ارسال نامه اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا کاری از پیش نخواهد برد و به ناچار باید مراحل درخواست ویزای جدید را مجددا پشت سر بگذارند.

در فرآیند اعتراض، شخص متقاضی ویزا و اقامت کانادا باید تمامی هزینه‌ها را دوباره پرداخت کند و تنها هزینه‌ای که نیاز به پرداخت مجدد ندارد، مربوط به انگشت‌نگاری است که پس از انجام، 10 سال اعتبار خواهد داشت.

برای این که شخص متقاضی دیگر نیاز به رفع ریجکتی نداشته باشد و درخواست ویزای او مورد تایید افسر پرونده قرار بگیرد، باید موارد زیر را مد نظر قرار دهد:

 • اطلاعات اضافی و کاملا واضح را ضمیمه پرونده ارسالی کند.
 • برنامه‌ریزی جدیدی برای هدف‌های تحصیلی، زندگی و موارد دیگر در نظر بگیرد.
 • مواردی را که باعث ریجکتی درخواست ویزای کانادا شده است تقویت کند.

موضوعی که باید به آن آگاه باشید، نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا است. در حالت کلی، سه راه پیش روی متقاضیان وجود دارد:

 • درخواست تجدید نظر را به مرکز رسیدگی به پرونده‌ها بفرستند.
 • همراه نامه اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا، نامه‌ای به واحد رسیدگی مهاجرت‌های کانادا ارسال کنند.
 • در کنار اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا، نامه‌ای برای دادگاه فدرال کانادا تنظیم کنند و بفرستند.

نامه اعتراض شامل چه اطلاعاتی است؟

این نامه باید حاوی واقعیت‌های منطقی و خالی از مسائل و موضوعات احساسی باشد. چون تنها در صورتی درخواست ویزای متقاضی مورد قبول افسر پرونده قرار خواهد گرفت که اطلاعات، مدارک موجود و هدف از مهاجرت و اقامت کانادا قانع‌کننده باشد.

هیچ موقع نمی‌توان روش ساده و طبق قاعده‌ای برای ساختار و اطلاعات داخل نامه اعتراض ریجکتی ویزای کانادا معرفی کرد. اما لازم است بدانید در این نامه باید علاوه بر نام و نام‌خانوادگی، شماره پاسپورت، آدرس کامل، تاریخ و محل تولد، ایمیل و شماره تلفن، موارد زیر هم ذکر شود:

 • هدفی که برای سفر به کانادا دارید.
 • تاریخی که درخواست را ارسال می‌کنید.
 • تاریخی که نامه ریجکتی ویزای کانادا را دریافت کرده‌اید.
 • دلایلی را که افسر برای ریجکتی ویزا آورده است مطرح کنید.
 • با ادله محکم و استدلال‌های منطقی، دلایلی را که باعث ریجکت ویزا شده است رفع و رجوع کنید.
 • نامه‌ تکمیل‌شده‌ای را که پرینت گرفته‌اید امضا کنید.

به منظور تاثیرگذاری بیشتر، باید توضیح هر یک از این موضوعات در پاراگراف جداگانه‌ای آورده شود. علاوه بر این باید اشاره کنیم قالب کلی نامه اعتراض به ریجکتی ویزا کانادا به شرح زیر است:

 • پاراگراف اول باید شامل اطلاعات شخصی باشد.
 • در پاراگراف دوم به بیان دلایل ریجکتی درخواست قبلی بپردازید.
 • پاراگراف سوم را به اثبات ادعای خود در زمینه رد دلایل ریجکتی ویزا توسط افسر پرونده اختصاص دهید.

در صورتی که برای اثبات ادعای خود نیاز به ارائه یک سری مدارک داشتید، در پاراگراف سوم توضیح دهید که تمامی مدارک به همراه کاستی‌های سری قبل در پرونده ضمیمه شده است.

این مدارک بهتر است شامل موارد زیر باشند:

نامه مربوط به قرارداد کاری
نامه مربوط به اجازه غیبت از دانشگاه یا مدرسه
مدارک مربوط به دعوت‌نامه
مدارک مربوط به حساب‌های بانکی و دارایی‌ها
ضمیمه کردن مدارک بیمه‌نامه
مدارک خانوادگی از قبیل سند ازدواج، تولد فرزند و مدارک مشابه
مدارک مربوط به شخص ضامن در کشور کانادا
جالب توجه است که با وجود این اطلاعات تکمیلی، باز هم ممکن است عده‌ای در نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای اقامت کانادا دچار مشکل شوند. برای همین توصیه ما به شما این است در این امور، از یک شخص حرفه‌ای و کارشناس کمک بگیرید.

هر کشوری از جمله کانادا قوانین مشخصی برای پذیرش مهاجران از کشورهای دیگر دارد. بنابراین بدیهی است که تمام درخواست‌های افراد مختلف پذیرش نشود. اما برای متقاضیانی که دوست دارند علت رد خواست ویزای خود را متوجه شوند و برای رفع آن اقدام کنند، در مطلب بالا نحوه اعتراض به ریجکتی ویزا کانادا را توضیح دادیم.

4.7/5 - (7 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *