شرایط پناهندگی در کانادا

سراب ویزای توریستی و پناهندگی در کانادا

در ابتدا باید این توضیح را داد که پناهنده با مهاجر تفاوت دارد، مهاجر کسی‌ است که به دنبال اقامت دائم در کشوری دیگر است اما پناهنده مجبور به فرار شده است.

کانادا به این گونه افراد که از ترس آزار و اذیت در حال فرار هستند و امیدی به نجات ندارند، پناه می‌دهد که به این کار برنامه اسکان مجدد کانادا می‌گویند.

جامعه بین‌الملل برای این اقدام احترام زیادی قائل است به این دلیل که آنها اقامت دائم را به عنوان یک راه حل بلند مدت ارائه می‌دهند.

در حال حاظر دولت کانادا پناهجویان سوری را واجد شرایط پناهندگی می‌داند آن هم به خاطر شرایط جنگی وخیم که در این کشور در این چندین سال پیش آمده و هزاران نفر یا آواره هستند و یا جانشان در خطر است.

اما متاسفانه یکسری از افراد سودجو و کلاهبردار که اکثرا از آژانس‌های هواپیمایی و یا دفاتر غیر قانونی هستند این القا را به افراد می‌کنند که در قبال ویزای توریستی (که همگی هم با جعل مدارک است) با قیمت‌های کذایی که ارائه می‌دهند می‌گویند این ویزا را بگیرید و به محض ورود درخواست پناهندگی دهید.

در صورتی که با قوانین جدید دیگر چنین چیزی وجود ندارد و به محض ورود شما بازداشت و دادگاهی می‌شوید، دادگاه تصمیم می‌گیرد که شما واجد شرایط هستید یا خیر و چون با ویزای توریستی وارد شده‌اید یعنی شرایط خوبی دارید که این ویزا به شما تعلق گرفته است.

الان با پناهنده اعلام کردن خود یعنی افسر سفارت را برای اخذ ویزای توریستی فریب داده اید و نتیجه دادگاه دیپورت است.

اگر اعتراض کنید شاید فقط یک مقدار زمان خریده باشید و بازهم دیپورت؛ دوستان دقت داشته باشید، شرایط کانادا با اروپا فرق می‌کند.

فریب افراد سودجو‌ را نخورید

وقتی می توان از راههای قانونی استفاده کرد مانند ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کار کانادا و … جرا افراد بخواهند سرنوشت خود را در معرض خطر قرار دهند!

احتمال بسیار زیاد اخراج پناهندگان که با ساختن مدارک جعلی وارد کانادا شده اند از سال جدید میلادی

سالانه هزاران نفر با گرفتن ویزای توریستی وارد کشور کانادا می‌شوند و‌ پس از اینکه رسیدند به این کشور در خواست پناهندگی می‌دهند.

بیشتر مواقع و‌ یا می‌توان گفت بسیار بیشتر این افراد در حقیقت به هیچ عنوان پناهنده نیستند، بلکه با مدرک سازی سعی بر پناهنده جلوه دادن خود دارند.

در روزهای گذشته اخباری دال بر اجرای سختگیری‌های قانونی و‌ تصویب قوانین جدید برای متقاضیان پناهندگی منتشر شده است که می تواند زنگ خطر مهمی برای این افراد که می‌خواهند از طریق پناهندگی وارد کشور کانادا بشوند و با اکنون داخل کشور کانادا هستند، باشد.

چنانچه در مرحله بررسی و یا حتی بررسی دوباره برای کسانی که حتی اقامت هم گرفته باشند در هر مرحله تشخیص داده شود که فرد اقامت دائم کانادا خود را از طریق ساخت مدارک جعلی برای اخذ پناهندگی بدست اورده باشد بدون درنگ مدتی به زندان می افتد و بعد از ازاد شدن به جرم Misrepresentation از کشور کانادا اخراج خواهند شد.

متاسفانه در این چند سال اخیر شاهد بوده‌ایم پناهندگی در کانادا در کنار سرمایه گذاری در کانادا و اکسپرس اینتری تبدیل به یکی از روش های مهاجرت به کانادا بین افراد متقاضی شده است.

بسیاری از افراد سودجو و منفعت طلب متاسفانه از این شرایط استفاده کرده‌اند و از این طریق سودهای کلانی به جیب زده اند.زندگی در کانادا 

لطفا این نکته را بدانید چون وارد خاک کشور کانادا شده‌اید و صرف بر اینکه تقاضاهای اولیه شما برای اخذ پناهندگی در کانادا مورد تائید قرار گرفته است و کار دیگر تمام است سخت در اشتباه هستید.

باقوانین جدید و با ساز وکار سختگیرانه ای که به زودی شاهد خواهیم بود ، موج جدید اخراج پناهندگان از کشور کانادا شروع خواهد شد.

طبق قوانین کشور کانادا شخص حتی اگر شهروندی کشور کانادا را هم دارا باشد و‌ ثابت شود در گرفتن اقامت دائم کانادا کیس پناهندگی شما ساختگی بوده است، هم شهروندی از شما گرفته می شود و هم اقامت دائم کانادا شما باطل می‌شود.

لطفا با مطالبی که در بالا بابت تقلب در اخذ اقامت کانادا از طریق پناهندگی گفته شد حواسمان به پیشنهاداتی که توسط افراد بی اطلاع و یا سودجو‌ ارائه می‌شود، باشد.

توجه داشته باشید مهاجرت کانادا به هر طریقی و در خواست پناهندگی در کانادا پایان کار نیست، بلکه شروع داستانی می‌باشد که می تواند شما را برای همیشه از اقامت کانادا و‌کشور کانادا دور نگه دارد.

بازهم تاکید می کنم فریب افراد سودجو و کلاهبردار را نخورید که سرمایه کوچکی هم که دارید از بین برود.

روش‌های مهاجرتی به کانادا آنقدر تنوع دارد که می‌توانید با واجد شرایط شدن در این برنامه‌ها شرایط مهاجرت به کانادا برای خود و‌ خانواده خود را فراهم ساخته و‌ بتوانید اقامت کانادا را به دست آورید.

برای آشنایی با قوانین پناهندگی کانادا اینجا کلیک نمایید

شرایط پناهندگی در کانادا

مسئله پناهندگی در کانادا

متاسفانه روزانه تماس‌هایی با شرکت داریم که می‌گویند من میخواهم ویزا توریستی بگیرم و یا دارم و وقتی وارد کانادا شدم میخواهم پناهنده شوم.

دوستان عزیز همچین پیشنهادی توسط افراد کلاه بردار و سود جو میشود که میخواهند مبالغ زیادی بابت اخذ ویزا از شما بگیرند و‌یا توسط کسانی مطرح میشود که هیچ تجربه ای ندارند.

هرگز فریب این صحبتها را نخورید.

وقتی که با ویزای توریستی وارد کانادا می‌شوید و اعلام می‌کنید که قصد پناهندگی دارید دو راه در پیش خود دارید:

یا باید وکیل بگیرید و متحمل هزینه های زیادی شوید و حالت دوم وکیل نگیرید

وقتی جلسه دادگاه برگزار می‌شود قاضی اولین سئوالی که از شما می‌پرسد این است که شما چرا افیسر ما را فریب دادید؟

چون موقع اخذ ویزا در فرم‌های پر شده شما بیان کرده اید که شرایط خوبی در کشور خود دارید و افیسر را قانع به دادن ویزا کرده اید و حالا که وارد کانادا شده اید بر خلاف آن دارید عمل می‌کنید

در نتیجه در همان جلسه اول و اگر شانس بیارید در جلسات بعدی شما را دیپورت کرده و به کشور باز می‌گردانند.

لطفا برای ورود به کانادا راه درست را انتخاب کنید و فریب افراد سود جو را نخورید چون اگر همچین موردی درست بود تمامی افراد درخواست پناهندگی میدهند! و کانادا به جای ۳۵ میلیون نفر، امروز ۳۵۰ میلیون نفر جمعیت داشت.

اساسا کسانی  و افرادی که قصد عزیمت و مهاجرت از کشوری به کشور دیگر را دارند و دارنده امکانات و حایز شرایط قانونی و یا شاخصه‌های فردی و اجتماعی به لحاظ امتیازات لازم نیستند و به هر طریق و روش ممکن قصد مهاجرت  ترک کشور خود را دارند لاجرم به فکر سیستم پناهندگی افتاده و برای رسیدن به هدفهای خود راهکار را در این سبک جستجو می‌نمایند.

پناهنده افرادی هستند از یک کشور که از کشور خود به دلیل ترس موجّه از آزار و اذیت و یا در خطر بودن جانشان فرار کرده اند . خیل عظیم از پناهندگان از کشورهای جنگ زده و بی خانمان می‌آیند، و شاهد صحنه‌های هولناک و غیر قابل باوری بوده و یا شنیده اند. قابل ذکر می‌باشد که یک پناهنده با مهاجر تفاوت بسیار دارد ، مهاجر  و عازم کسی‌ است که به دنبال اقامت دائم در کشوری ثانی و دیگر است اما یک شخص پناهنده مجبور به فرار گشته است.

تلاش ما این بود که در این مطلب شما را از شرایط پناهندگی در کانادا  و ورود و حمایت کشور کانادا از پناهندگان واقعی‌ با خبر کنیم. برخی افراد می‌توانند این شرایط را به دروغ گرد هم آورند و موفق به دریافت اقامت طریق پناهندگی شوند اما این راه کاملا غیر قانونی و خطرناک می‌باشد و باعث می‌شود شما شانس خود را برای اقدام از مراحل قانونی از دست بدهید شاید شما با توجه به عدم آشنایی به مقررات کشورها و شاخصه‌های فردی خود مسیر مهاجرت را به اشتباه انتخاب کنید و ناخواسته آینده خود را دچار تباهی کنید

4.9/5 - (8 امتیاز)
تیم تحریریه ZBS VISA
تیم تحریریه ZBS VISA

بهترین ها را برای شما فراهم کرده ایم و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و ارزیابی رایگان شرایط خود، با یکی از دفترهای ما در تهران یا تورنتو تماس بگبرید.