کانادا همیشه یکی از مقاصد اصلی پناهندگان در سراسر دنیا بوده و هست. این کشور به علت شرایط مناسب اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و رفاهی از بهترین انتخاب‌ها برای مهاجرت و زندگی محسوب می‌شود. ممکن است برای شما هم درخصوص شرایط پناهندگی کانادا و روش مهاجرت به کانادا از این طریق سوالاتی پیش آمده باشد. در ادامه این مطلب به شرایط مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی، خطرات و ریسک‌های این روش و فرآیند آن پرداخته‌ایم و روش‌های پناهندگی کانادا را مورد بررسی قرار داده‌ایم. البته لازم است همینجا اشاره کنیم که مجموعه ZBS هیچ‌گونه خدماتی در خصوص پناهندگی در کشور کانادا ارائه نمی‌دهد و این مقاله صرفاً جهت پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان نوشته شده است. با ما همراه بمانید.

پناهندگی چیست؟

قبل از بررسی شرایط پناهندگی کانادا بهتر است ابتدا ببینیم اصلاً چه افرادی پناهنده محسوب می‌شوند؟

طبق تعریف بین‌المللی پناهندگان گروهی از افراد هستند که از کشور خود به علت ترس موجه و خطر جانی فرار کرده‌اند و دیگر قادر به بازگشت به آن نیستند. مهاجرت با پناهندگی مفهوم متفاوتی دارد. در حقیقت پناهندگان از لحاظ جانی مورد تهدید و خطر قرار می‌گیرند و راهی به جز خروج از کشورشان ندارند، مانند مردم یک کشور جنگ‌زده. بر طبق کنوانسیون ژنو پناهنده به شخصی گفته می‌شود که از ترس شکنجه و آزار و اذیت به دلایل مذهبی، نژادی، عقیدتی، سیاسی و… کشور خود را برای همیشه ترک و از آن فرار کرده باشد. از سوی دیگر مهاجر فردی است که به دنبال اقامت دائم یا موقت در یک کشور است.

کشور کانادا از جمله کشورهایی است که با پذیرش پناهندگان به آن‌ها پناه می‌دهد که به این‌کار برنامه اسکان مجدد می‌گویند. دولت کانادا شرایط زندگی و اقامت را برای این گروه از افراد فراهم کرده و از نظر مالی آن‌ها را مورد حمایت قرار می‌دهد.

انواع پناهندگی در کانادا

یکی از رفتارهای اشتباهی که درخصوص پناهندگی به کانادا می‌بینیم بحث ارائه کیس‌های دروغین و مدارک جعلی برای مهاجرت به این کشور هستند. برخی افراد با پرونده‌سازی و حتی تلاش برای دریافت پناهندگی با ویزای توریستی و ورود قانونی، شرایط پناهندگی را برای افرادی که قصد واقعی آن‌ها پناهندگی است و به این فرصت احتیاج دارند سخت کرده و دید دولت کانادا را نسبت به ایرانیان منفی می‌کنند. همچنین این افراد باعث می‌شوند کانادا سخت‌تر به ایرانیان ویزا بدهد. در واقع با اینکار راه را برای سایر ایرانیانی که قصد دریافت ویزای تحصیلی، توریستی، کاری و… را دارند سد می‌کنند و باعث می‌شوند ویزا با سختگیری خیلی بیشتری به ایرانیان اعطا شود.

برخی از اصلی‌ترین کیس‌ها و شرایط پناهندگی در کشور کانادا موارد زیر هستند:

 • پناهندگی مذهبی: در این کیس از پناهندگی فرد به علت اعتقاد دینی خود (که در محل سکونتش مورد قبول افراد نیست) مورد آزار و اذیت و حتی تهدید جانی قرار می‌گیرد.
 • پناهندگی نژادی: در پناهندگی نژادی شخص به خاطر نژاد خود مورد تبعیض و آزار قرار گرفته و به همین خاطر می‌تواند در یک کشور دیگر پناهنده شود.
 • پناهندگی سیاسی: در این نوع از پناهندگی شخص به دلیل عقاید سیاسی و فعالیت‌هایی که در این زمینه داشته است تحت خطرات جانی قرار می‌گیرد و به همین خاطر می‌تواند اقدام به پناهندگی در یک کشور دیگر بکند.
 • پناهندگی اجتماعی: شخص متقاضی پناهندگی در این کیس اغلب برای داشتن زندگی و شرایط شغلی بهتر به یک کشور دیگر پناهنده می‌شود. برای اثبات شرایط سخت اجتماعی، فرد باید مدارکی محکم و قابل قبول ارائه دهد، در غیر این صورت درخواستش ریجکت می‌شود.
 • پناهندگی به دلیل عضویت در گروه‌های اجتماعی خاص: در این مورد فرد به علت عضویت و فعالیت در یک گروه خاص مورد تهدید، آزار، تمسخر و حتی خطر مرگ قرار می‌گیرد و می‌تواند اقدام به پناهندگی کند. مثلاً افرادی که عضو جامعه LGBTQ+ هستند (افراد همجنس‌گرا، ترنس جندر و…)

قوانین پناهندگی کانادا چیست؟

معمولا شانس پذیرش برای پناهندگان بالا نیست اما بر اساس رای دادگاه فدرال از تاریخ ۲۳ جولای سال ۲۰۱۵ بنا شد افرادی که درخواست پناهندگی آن ها رد شده باشد، حق اعتراض دارند و خب این بدین معناست که تا زمان رسیدگی به اعتراضشان می توانند در کانادا بمانند.

البته افرادی که درخواست پناهندگی داده اند اجازه کار کردن در کانادا را ندارند مگر در شرایط خاص که مثلا ۱۸۰ روز از درخواست آنها گذشته باشد و هنوز تعیین تکلیف نشده باشند، در چنین شرایطی فرد مورد نظر می تواند درخواست اجازه کار کند و به محض اینکه بتواند به صورت مستقل زندگی خود را اداره کند، دیگر کمک های دولتی شامل حالش نمی شود.

در ضمن سقف کمک های دولتی به شخص پناهنده یک سال است و قابل تمدید نیز نمی باشد.بیشترین تقاضای پناهندگی نیز در سالی که گذشت از میان کشورهای امریکای جنوبی از جمله نیجریه و هاییتی بوده و ترکیه نیز در رتبه بعدی قرار گرفت.

از آنجاییکه برنامه اقامت موقت ایالات متحده امریکا برای مهاجران نیز قرار است فسخ شود، لذا درخواست پناهندگی برای کانادا مدام در حال افزایش است و شرایط و قوانین پناهندگی برای پذیرش سخت و سخت تر می شود.

چگونه می‌توان پناهندگی کانادا را دریافت کرد؟

افرادی که قصد دارند به‌صورت قانونی پناهنده کانادا شوند، می‌توانند از دو روش زیر اقدام کنند.

 • در روش اول افراد می‌توانند به محض ورود به خاک کانادا در فرودگاه و دیگر مرزهای رسمی این کشور، برای خود درخواستی قانونی تنظیم کنند.
 • در روش دوم افراد می‌توانند بعد از مستقر شدن در خاک این کشور به دفاتر شهروندی و امور کانادا بروند و در آن‌جا درخواست خود را ثبت کنند.

افرادی نیز هستند که به‌صورت غیر قانونی وارد خاک کانادا می‌شوند و خود را پناهنده معرفی می‌کنند.مهم‌ترین چیزی که باعث می‌شود کشور کانادا شما را به عنوان پناهنده قبول کند، ارائه مدارک و دلایل قابل استناد و معتبر است. این مدارک باید ثابت کنند که در صورت بازگشت شما به کشورتان در خطر بازداشت، شکنجه و حتی مرگ قرار می‌گیرید.

در صورتی که مدارک و اسناد شما قابل استناد نباشند و نتوانند گفته شما را ثابت کنند، شما ملزم به ترک خاک این کشور هستید و دیگر به هیچ عنوان اجازه ندارید به کشور کانادا برگردید.

افرادی که با ویزای کانادا وارد این کشور می‌شوند و برای مهاجرت پناهندگی کانادا درخواست می‌کنند، شانس کمتری نسبت به افرادی دارند که از طریق غیر قانونی به کشور کانادا آمده‌اند.

در چه صورت درخواست پناهندگی کانادا صلاحیت ارجاع ندارد؟

در صورتی که درخواست پناهندگی کانادا یکی از شرایط زیر را داشته باشد توسط آفیسر به اداره مهاجرت و پناهندگی این کشور ارجاع داده نخواهد شد:

 • آفیسر تشخیص دهد شرایط پناهندگی در کانادا را ندارید و می‌توانید در کشور خودتان زندگی کنید.
 • به علت سوءسابقه یا فعالیت مجرمانه و نقص حقوق بشر برای امنیت این کشور خطر داشته باشید.
 • از طریق کانادا و یا ایالات متحده آمریکا وارد شده باشید.
 • سابقه ریجکت درخواست پناهندگی قبلی داشته باشید و مدارکی برحسب عدم موافقت با درخواست‌تان در دوره‌ها و سال‌های گذشته وجود داشته باشد.
 • هنگام مهاجرت به کانادا در مسیر خود در کشوری توقف کرده باشید که قابلیت پناهنده شدن را داشته است.

چه افرادی صلاحیت درخواست پناهندگی را ندارند؟

افسرانی که مدارک متقاضیان پناهندگی را دریافت می کنند پس از بررسی مدارک و تشخیص صلاحیت شخص، پرونده را به شورای مهاجرت و پناهندگی کانادا ارجاع می دهند. اما مواردی وجود دارد که باعث رد شدن صلاحیت شخص می شود. از جمله این موارد:

 • داشتن سابقه نقض حقوق بشر یا سوابق کیفری
 • قبلا درخواست پناهندگی کانادا را داده باشید و رد شده باشد و این مدارک موجود باشند
 • قبل از رسیدن به کانادا، در کشور یا کشورهای پناهنده پذیر توقف داشته باشید
 • اگر شما پناهنده کشور دیگری باشید و توانایی بازگشت به آنجا را نیز داشته باشید
 • برای فرهنگ، اجتماع و امنیت کشور کانادا موزد تایید نبوده و به عبارتی خطرناک تلقی شوید.

دلایل رد درخواست پناهندگی کانادا

از جمله دلایل ریجکت پناهندگی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر قبلا پناهندگی کانادا را دریافت کرده‌اید، ولی شما آن را نادیده گرفته باشید.
 • در صورتی که قبلا درخواست پناهندگی به کانادا را فرستاده باشید ولی این درخواست توسط دولت کانادا قبول نشده باشد.
 • وقتی فرد درخواست پناهندگی به کشور دیگری غیر از کانادا فرستاده باشد، نمی‌تواند برای کانادا درخواست پناهندگی بفرستد. در این صورت درخواست پناهندگی شخص رد می‌شود.
 • افرادی که از مرزهای آمریکا وارد کانادا شوند، نمی‌توانند پناهندگی این کشور را بگیرند و با درخواست آن‌ها موافقت نمی‌شود.
 • اگر فرد به خاطر جرم‌هایی از قبیل جرایم حقوق بشری یا غیر سیاسی تحت پیگیری و تعقیب باشد نیز نمی‌تواند پناهنده کشور کانادا شود.

شرایط پناهندگی در کانادا

سراب ویزای پناهندگی کانادا

در حال حاظر دولت کانادا پناهجویان سوری را واجد شرایط پناهندگی می‌داند آن هم به خاطر شرایط جنگی وخیم که در این کشور در این چندین سال پیش آمده و هزاران نفر یا آواره هستند و یا جانشان در خطر است.

اما متاسفانه یکسری از افراد سودجو و کلاهبردار که اکثرا از آژانس‌های هواپیمایی و یا دفاتر غیر قانونی هستند این القا را به افراد می‌کنند که در قبال ویزای توریستی (که همگی هم با جعل مدارک است) با قیمت‌های کذایی که ارائه می‌دهند می‌گویند این ویزا را بگیرید و به محض ورود درخواست پناهندگی دهید.

در صورتی که با قوانین جدید دیگر چنین چیزی وجود ندارد و به محض ورود شما بازداشت و دادگاهی می‌شوید، دادگاه تصمیم می‌گیرد که شما واجد شرایط هستید یا خیر و چون با ویزای توریستی وارد شده‌اید یعنی شرایط خوبی دارید که این ویزا به شما تعلق گرفته است.

الان با پناهنده اعلام کردن خود یعنی افسر سفارت را برای اخذ ویزای توریستی فریب داده اید و نتیجه دادگاه دیپورت است.اگر اعتراض کنید شاید فقط یک مقدار زمان خریده باشید و بازهم دیپورت؛ دوستان دقت داشته باشید، شرایط کانادا با اروپا فرق می‌کند.

فریب افراد سودجو‌ را نخورید

وقتی می توان از راههای قانونی استفاده کرد مانند ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کار کانادا و … جرا افراد بخواهند سرنوشت خود را در معرض خطر قرار دهند!

احتمال بسیار زیاد اخراج پناهندگان که با ساختن مدارک جعلی وارد کانادا شده اند از سال جدید میلادی
سالانه هزاران نفر با گرفتن ویزای توریستی وارد کشور کانادا می‌شوند و‌ پس از اینکه رسیدند به این کشور در خواست پناهندگی می‌دهند.

بیشتر مواقع و‌ یا می‌توان گفت بسیار بیشتر این افراد در حقیقت به هیچ عنوان پناهنده نیستند، بلکه با مدرک سازی سعی بر پناهنده جلوه دادن خود دارند.

در روزهای گذشته اخباری دال بر اجرای سختگیری‌های قانونی و‌ تصویب قوانین جدید برای متقاضیان پناهندگی منتشر شده است که می تواند زنگ خطر مهمی برای این افراد که می‌خواهند از طریق پناهندگی وارد کشور کانادا بشوند و با اکنون داخل کشور کانادا هستند، باشد.

چنانچه در مرحله بررسی و یا حتی بررسی دوباره برای کسانی که حتی اقامت هم گرفته باشند در هر مرحله تشخیص داده شود که فرد اقامت دائم کانادا خود را از طریق ساخت مدارک جعلی برای اخذ پناهندگی بدست اورده باشد بدون درنگ مدتی به زندان می افتد و بعد از ازاد شدن به جرم Misrepresentation از کشور کانادا اخراج خواهند شد.

متاسفانه در این چند سال اخیر شاهد بوده‌ایم پناهندگی در کانادا در کنار سرمایه گذاری در کانادا و اکسپرس اینتری تبدیل به یکی از روش های مهاجرت به کانادا بین افراد متقاضی شده است.

بسیاری از افراد سودجو و منفعت طلب متاسفانه از این شرایط استفاده کرده‌اند و از این طریق سودهای کلانی به جیب زده اند.زندگی در کانادا .لطفا این نکته را بدانید چون وارد خاک کشور کانادا شده‌اید و صرف بر اینکه تقاضاهای اولیه شما برای اخذ پناهندگی در کانادا مورد تائید قرار گرفته است و کار دیگر تمام است سخت در اشتباه هستید.

باقوانین جدید و با ساز وکار سختگیرانه ای که به زودی شاهد خواهیم بود ، موج جدید اخراج پناهندگان از کشور کانادا شروع خواهد شد.

طبق قوانین کشور کانادا شخص حتی اگر شهروندی کشور کانادا را هم دارا باشد و‌ ثابت شود در گرفتن اقامت دائم کانادا کیس پناهندگی شما ساختگی بوده است، هم شهروندی از شما گرفته می شود و هم اقامت دائم کانادا شما باطل می‌شود.

لطفا با مطالبی که در بالا بابت تقلب در اخذ اقامت کانادا از طریق پناهندگی گفته شد حواسمان به پیشنهاداتی که توسط افراد بی اطلاع و یا سودجو‌ ارائه می‌شود، باشد.توجه داشته باشید مهاجرت کانادا به هر طریقی و در خواست پناهندگی در کانادا پایان کار نیست، بلکه شروع داستانی می‌باشد که می تواند شما را برای همیشه از اقامت کانادا و‌کشور کانادا دور نگه دارد.

بازهم تاکید می کنم فریب افراد سودجو و کلاهبردار را نخورید که سرمایه کوچکی هم که دارید از بین برود.

روش‌های مهاجرتی به کانادا آنقدر تنوع دارد که می‌توانید با واجد شرایط شدن در این برنامه‌ها شرایط مهاجرت به کانادا برای خود و‌ خانواده خود را فراهم ساخته و‌ بتوانید اقامت کانادا را به دست آورید.

مراحل پناهندگی کانادا

مراحل پناهندگی کانادا به شکل زیر است:

در ابتدا افراد متقاضی پناهندگی که به کشور کانادا مراجعه کرده‌اند باید درخواست خود را به آفیسر مهاجرتی این کشور اعلام کرده و مدارک مورد نیاز را نیز در اختیار او قرار دهند. در این مرحله اگر آفیسر تشخیص دهد که مدارک شما صلاحیت ارائه به شورای مهاجرتی و پناهندگی را دارد پرونده شما به این اداره ارجاع داده شده و در آنجا مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین دادگاهی به صورت مستقل راجع به این موضوع تصمیم‌گیری کرده و می‌بیند که آیا فرد واجد شرایط برای اخذ پناهندگی این کشور هست یا خیر؟

پناهندگانی که در کمپ‌های کانادا مستقر می‌شوند از سوی حکومت فدرال، استان کبک یا حامیان مالی خصوصی کمک‌ درآمد اولیه دریافت می‌کنند که معمولاً بین 1 سال یا تا زمانی که از نظر مالی خودکفا شوند به آن‌ها اختصاص پیدا می‌کند. این کمک درآمد به افرادی اعطا می‌شود که به هیچ عنوان توانایی تأمین نیازهای اولیه خود را ندارند. حمایت‌های ماهیانه برای تأمین نیازهایی از قبیل خوراک، سرپناه، عوارض و… به پناهندگان پرداخت می‌شود.

همچنین یکی از راه‌های پناهندگی کانادا سفر به این کشور از طریق دریافت ویزای توریستی است. البته از آنجایی که بسیاری از ایرانیانی که از این طریق اقدام به پناهندگی کانادا کرده‌اند کیس‌های دروغین ارائه داده‌اند و از شرایط موجود سوءاستفاده کرده‌اند ویزای توریستی کانادا با دشواری بیشتری برای ایرانیان صادر می‌شود.

خدمات پناهندگی در کانادا

خدماتی که به پناهندگان در پروسه دریافت پناهدگی ارائه می شوند در ابتدا شامل گروه بندی، سپس شناسایی نیازهای اشخاص در گروهها و همچنین ارائه خدماتی از جمله اقامتگاه موقت، پذیرش و دادن اسکان در بندرگاه، خوراک و پوشاک و همچنین کمک برای یافتن اقامتگاه دائمی است و همانطور که گفته شد سقف کمک ها و ارائه خدمات به پناهنده ها یکسال است.

 

روش های پذیرش پناهنده ها

دولت کانادا در مجموع به دو روش اقدام به پذیرش پناهنده ها می نماید که به شکل خلاصه هر روش مورد بررسی قرار می گیرد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که هر ساله عده کمی از میان درخواست های پناهندگی به کانادا پذیرفته می شوند.

 

پذیرش از طریق اسپانسرها

بر اساس قوانین پناهندگی کانادا، پناهندگانی هستند که از طریق اسپانسر ها مورد حمایت قرار می گیرند که در چنین شرایطی شخص حمایت شونده می تواند حتی پیش از ورود به کانادا درخواست پناهندگی کند. همچنین کلیه هزینه های زندگی شخص که حداقل شامل یکسال زندگی در کانادا می باشد باید توسط اسپانسر تامین گردد.

 

پذیرش از طریق کمک های دولتی

افرادی که اسپانسر ندارند نیز می توانند درخواست پناهندگی کنند اما اول باید وارد خاک کانادا شوند. این افراد دو آپشن پیش رو دارند:

۱- در همان لحظه ورود به کانادا درخواست پناهندگی کرده و ۱۵ روز فرصت برای جمع آوری مدارک و ارائه آنها به اداره مهاجرت برای اثبات ادعاهایشان دریافت کنند.

۲- مستقیما به اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنند و درخواست پناهندگی دهند که در این صورت باید کلیه مدارک همراهشان باشد و فرصتی برای جمع آوری مدارک نخواهند داشت.

تا زمانیکه به پرونده درخواست دهندگان رسیدگی شود نیز آنها اجازه حضور در کانادا را دارند و همانطور که گفته شد در صورت رد شدن درخواست و ثبت اعتراض نیز تا زمان رسیدگی به درخواست بررسی مجدد باز هم شخص می تواند در کانادا بماند تا تعیین تکلیف پرنده انجام شود.

البته لازم به ذکر است که قانون بالا شامل حال پناهندگان از کشورهای D.O.C نمی شود و آنها موظفند در صورت رد شدن درخواستشان و ثبت اعتراض، کانادا را ترک کنند تا شرایط آنها دوباره بررسی شود. در صورتیکه بخواهند در زمان طی شدن پروسه اعتراضشان هم در کانادا بمانند باید درخواستشان را به دادگاه فدرال ارائه نموده و فرایند مربوط به آن را نیز طی کنند.

از نظر دولت کانادا کشورهای D.O.C به کشورهای امنی گفته می شود که حقوق بشر در آنها به طور کامل رعایت می شود. البته احتمال رد شدن درخواست پناهندگی این افراد بسیار بالاست و پروسه بررسی پرونده این افراد تا حداکثر ۴۵ روز بررسی می شود. آلمان، ایرلند، انگلستان و امثال این کشورها شامل کشورهای D.O.C می باشند.

مزایای مهاجرت پناهندگی کانادا

از مزایای پناهندگی در کانادا می توان گفت که کانادا یکی از کشورهای امن است و آرامش موجود در این کشور به‌صورت پیوسته افزایش می‌یابد. در کانادا تروریست‌های خارجی و داخلی بسیار کمی وجود دارد. به همین دلیل خطری امنیت این کشور را تهدید نمی‌کند.

افرادی که پناهنده کانادا می‌شوند از لحاظ جانی در خطر نیستند و می‌توانند به‌راحتی و آزادانه در این کشور زندگی کنند.

پناهندگان کانادا توسط دولت، موسسات، خیریه‌ها و نهادهای مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند. مدت زمان این حمایت‌های مالی معمولا یک سال است. بنابراین فرد پناهنده باید بتواند در این یک سال کار کند و به حداقل درآمد لازم برای زندگی در این کشور برسد.

در بعضی از موارد، افرادی هستند که در این بازه زمانی نمی‌توانند درآمد خوبی را فراهم کنند. این افراد در صورتی که از موارد استثنایی به حساب آیند، می‌توانند همچنان تحت حمایت مالی قرار بگیرند که یکی از ویژگی ها و مزایای پناهندگی در کانادا به شمار می رود.

معایب پناهندگی در کانادا

همان‌طور که می‌دانید پناهندگی یکی از روش‌های غیر قانونی و پرخطر مهاجرت به شمار می‌آید. خطراتی که در این روش وجود دارند، ممکن است با تمام شدن جان پناهنده‌ها تمام شوند. به همین دلیل روش پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

از جمله خطرات و معایب پناهندگی در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • افرادی که از طریق روش‌های غیر قانونی و قاچاق برای رفتن به کشور کانادا استفاده می‌کنند در معرض خطرات بسیار جدی از جمله مرگ، تجاوز، غرق شدن، دزدی و مشکلات مشابه قرار می‌گیرند.
 • ممکن است هزینه مهاجرت پناهندگی کانادا در بعضی از موارد بیشتر از هزینه مهاجرت قانونی به کانادا شود.
 • فردی که پنهانده می‌شود، نمی‌تواند تا مدت زمان مشخصی در این کشور کار کند.
 • در صورتی که درخواست فرد پناهنده توسط دولت کانادا رد شود، این فرد دیگر نمی‌تواند به کانادا سفر کند و از این کشور نیز اخراج خواهد شد.
 • از دیگر معایب پناهندگی در کانادا این است که بومیان کشور کانادا رفتار نامناسبی با افرادی دارند که از طریق پناهندگی وارد خاک این کشور شده‌اند.
 • افراد پناهنده تا مدت زمانی که تکلیف پرونده‌های آن‌ها مشخص نشود، نمی‌توانند در این کشور به تحصیل بپردازند. با این حال، بسیاری از افراد هستند که تمایل دارند برای ادامه تحصیل پناهنده کانادا شوند. ولی در این شرایط با گذشت مدت زمانی نامعلوم، شور و شوق تحصیل از ذهن افراد دور می‌شود و تمام آمال و آرزوهای فرد از بین خواهند رفت.
 • پناهندگان بعد از دریافت پناهندگی خود از کانادا نمی‌توانند به مدت 5 تا 10 سال به کشور خود بازگردند، زیرا این افراد به دلایل امنیتی، جانی و مسائل دیگر پناهنده شده‌اند.

روش‌های جایگزین پناهندگی کانادا

همانطور که در ابتدای این مقاله هم به آن اشاره کردیم مجموعه ZBS هیچ‌گونه خدماتی در خصوص پناهندگی کانادا ارائه نمی‌دهد و این مقاله صرفاً جهت آشنایی بیشتر شما با این موضوع و پاسخ به سوالاتتان آماده شده است.

با وجود وضعیت دشوار و پرخطر پناهندگان در کانادا و شرایط ریسکی این روش قصد داریم در ادامه برخی از روش‎های مهاجرتی مطمئن، بی‌خطر و مناسب را به علاقمندان مهاجرت به کانادا معرفی کنیم:

 1. مهاجرت تحصیلی: شما می‌توانید در مقاطع دیپلم (مدرسه)، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در کانادا تحصیل کنید و از امکانات دانشگاه‌های خوب و به‌نام این کشور استفاده نمایید. همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی هم در این روش وجود دارد و در صورتی که برخی از شرایط را دارا باشید به راحتی می‌توانید ویزا و حتی اقامت دائم این کشور را با کمک ما به دست بیاورید.
 2. مهاجرت کاری: برنامه‌های بسیار متعددی برای جذب نیروی کار خارجی توانمند به کشور کانادا وجود دارد. اکسپرس انتری کانادا یکی از این روش‌ها است. این روش نیز علاوه بر درآمد مناسب، جایگاه اجتماعی خوب و مزایایی از قبیل امکان کار و تحصیل برای اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 21 سال) برای شما امکان دریافت اقامت دائم کانادا را فراهم می‌کند.
 3. سرمایه‌گذاری در کانادا: با سرمایه‌گذاری در کانادا هم به راحتی می‌توانید ویزای این کشور را دریافت کرده و در آن سرمایه‌گذاری کنید و اقامت خود را اقامت دائم تبدیل نمایید.
 4. ازدواج در کانادا: یکی دیگر از راه‌های قانونی مهاجرت به کانادا ازدواج در این کشور است. افرادی که نامزد کانادایی دارند در صورتی که بتوانند علاقه خود به یکدیگر را ثابت کنند و نشان بدهند مدت زمان مشخصی را با هم گذرانده‌اند می‌توانند با ازدواج درخواست اقامت دائم هم بدهند و اقامت کانادا را به دست آورند. البته این در صورتی است که فرزندی با هم نداشته باشند و از تمکن مالی کافی برای زندگی مشترک و هزینه‌های آن برخوردار باشند.

تلاش ما این بود که در این مطلب شما را از شرایط پناهندگی در کانادا  و ورود و حمایت کشور کانادا از پناهندگان واقعی‌ با خبر کنیم. برخی افراد می‌توانند این شرایط را به دروغ گرد هم آورند و موفق به دریافت اقامت طریق پناهندگی شوند اما این راه کاملا غیر قانونی و خطرناک می‌باشد و باعث می‌شود شما شانس خود را برای اقدام از مراحل قانونی از دست بدهید شاید شما با توجه به عدم آشنایی به مقررات کشورها و شاخصه‌های فردی خود مسیر مهاجرت را به اشتباه انتخاب کنید و ناخواسته آینده خود را دچار تباهی کنید

4.9/5 - (8 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *