انتخاب از بین ترکیه یا کانادا برای مهاجرت

افراد زیادی وجود دارند که می‌خواهند ادامه زندگی خود را در کشور دیگری بگذرانند، بنابراین تصمیم می‌گیرند مهاجرت کنند.برای مهاجرت کشورهای بسیار زیادی هستند که می‌توان یکی از آن‌ها را به‌عنوان مقصد مهاجرتی برگزید. در این بین کشور ترکیه و کانادا دو مقصد مهاجرتی هستند و بسیاری از ایرانی‌ها برای ادامه زندگی خود یکی از آن‌ها را در فهرست انتخابی کشورهای مورد نظرشان قرار می‌دهند.

ترکیه در نزدیکی ایران قرار دارد و دروازه اروپا است. کانادا نیز یکی از بهترین کشورهای دنیا به‌شمار می‌رود و سطح آموزش بسیار بالایی دارد. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند تا افراد نتوانند تصمیم درستی در ارتباط با مهاجرت خود بگیرند. به‌همین علت دچار اشتباه می‌شوند و مقصد درستی را انتخاب نمی‌کنند.

در این مطلب می‌خواهیم درباره مهاجرت به ترکیه یا کانادا صحبت کنیم و از مزایا و معایب مهاجرت به هر یک از این کشورها بگوییم. در صورتی که شما نیز بین دو راهی قرار گرفته‌اید و نمی‌دانید کدام یک مقصد بهتری هستند، لازم است تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

 

موقعیت جغرافیایی ترکیه یا کانادا

یکی از عوامل مهم در مقایسه ترکیه و کانادا برای مهاجرت، موقعیت جغرافیایی است، زیرا افراد سلیقه‌های متفاوتی دارند و برخی از آن‌ها آب‌وهوای سرد و برخی دیگر آب‌وهوای گرم را می‌پسندند.

ترکیه کشوری است در جنوب آسیا و حدود 800000 کیلومتر مساحت دارد ولی کانادا شمالی‌ترین کشور در قاره آمریکا به‌شمار می‌رود و مساحت آن حدود 10 کیلومتر مربع اندازه‌گیری شده است. کانادا به‌عنوان دومین کشور بزرگ در دنیا بعد از روسیه نیز شناخته می‌شود.

در کشور کانادا با این که مساحت بسیار زیادی وجود دارد اما جمعیت کمی نزدیک به 38 میلیون نفر زندگی می‌کنند. در حالی‌که ترکیه بیش از 82 میلیون نفر جمعیت دارد.ترکیه در فصل تابستان گرم است و زمستان‌های سرد همراه با ابر و باد در آن دیده می‌شود. از طرفی کانادا با توجه به موقعیت مکانی که دارد و نزدیکی آن به قطب شمال، در طول زمستان هوای آن سرد همراه با بارش است و در طول تابستان هوا بسیار خنک خواهد بود.

از شمال کانادا هر چه به سمت جنوب آن حرکت کنید از سردی هوا کم شده و هوا متعادل‌تر خواهد شد. بنابراین می‌توان گفت آب‌وهوا در جنوب کانادا بسیار مطبوع به‌نظر می‌رسد.

پایتخت کانادا اتاوا نام دارد و واحد پول آن نیز دلار کانادا است. پایتخت ترکیه، آنکارا و پول آن به لیر محاسبه می‌شود.

از بزرگ‌ترین شهرهای کانادا می‌توانیم تورنتو و از بزرگ‌ترین شهرهای ترکیه استانبول را نام ببریم. موقعیت جغرافیایی استانبول بسیار خوب است و سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا را به هم وصل می‌کند. راه ابریشم نیز از این کشور می‌گذرد و به نوعی مرکز تجارت به‌شمار می‌رود.

این کشور همسایگان زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ایران، یونان، بلغارستان، سوریه، عراق، ارمنستان، آذربایجان و گرجستان اشاره کرد. ترکیه با دریای مدیترانه، مرمره، اژه و دریای سیاه نیز مرز آبی دارد.

از همسایگان کانادا می‌توان کشور ایالات متحده آمریکا را نام برد. از طرفی این کشور با اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام و اقیانوس منجمد شمالی هم‌مرز است.

تحصیل ترکیه یا کانادا

یکی از عواملی که در انتخاب مقصد مهاجرت به ترکیه یا کانادا تاثیر می‌گذارد، تحصیل خواهد بود، زیرا بسیاری از افراد به دلیل آموزش بهتر فرزندان خود تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. بنابراین باید این دو کشور را از نظر تحصیل نیز مورد بررسی قرار داد.

 

تحصیل و مهاجرت کانادا

کانادا یکی از بهترین سیستم‌های آموزش را در جهان دارد و به‌همین علت بسیاری از افراد به‌ویژه دانشجویان بین‌الملل این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

بیشتر دانشگاه‌های کانادا از رتبه‌های علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و این موضوع باعث می‌شود تا کسانی که در این دانشگاه‌ها درس می‌خوانند، بتوانند بسیار راحت کار پیدا کنند.

شهریه هر دانشگاه در کانادا متفاوت است و بستگی به ایالت‌های آن دارد. مدارس کانادا نیز از بهترین مدارس در دنیا به‌شمار می‌روند و سیستم آموزشی بسیار خوب و قوی دارند.

 

تحصیل و مهاجرت ترکیه

در ترکیه دانشگاه‌هایی با ثبات تحصیلی بالا به چشم می‌خورند. تعدادی از این دانشگاه‌ها با زبان انگلیسی دروس خود را تدرس می‌کنند. از بین 200 دانشگاه در ترکیه، تعدادی از آن‌ها دولتی، تعدادی خصوصی و تعدادی علمی کاربردی هستند.

دانشجویان بین‌الملل برای تحصیل در ترکیه باید ویزای تحصیلی داشته باشند و اگر این ویزا را دریافت نکنند، نمی‌توانند در هیچ دانشگاهی در این کشور مشغول به تحصیل شوند.

انتخاب از بین ترکیه یا کانادا برای مهاجرت

روش‌های مهاجرت به ترکیه یا کانادا و مقایسه آن‌ها

از روش‌های مختلفی می‌توان به ترکیه و کانادا مهاجرت کرد که به تعدادی از آن‌ها مختصر اشاره می‌کنیم.

مهاجرت به ترکیه: برای دریافت اقامت ترکیه افراد می‌توانند از طریق ازدواج، ثبت شرکت، تولد، کار، تحصیل، خرید ملک، سرمایه‌گذاری و پناهندگی اقدام کنند. باید دقت کنید پناهندگی روش بسیار پرخطری است و اصلا توصیه نمی‌شود.
مهاجرت به کانادا: افراد از طریق مختلف مانند تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد، اسپانسرشیپ، نیروی متخصص، خود اشتغالی و پناهندگی می‌توانند ویزای کانادا را بگیرند. گرچه موسسه ما برای پناهندگی کاری انجام نمی‌دهد.
یکی از موارد مهمی که در این قسمت پیش می‌آید این است که افراد با خرید ملک در ترکیه می‌توانند اقامت این کشور را داشته باشند، در صورتی که در کانادا چنین خبری نیست.

این موضوع باعث شده است تا در سال‌های اخیر بسیاری از ایرانیان از این طریق شهروندی ترکیه را دریافت کنند. اما باید دقت کنید قوانین ترکیه به شما اجازه فروش ملک به سایر ایرانیان را نمی‌دهد و باید آن را به قیمت کمتر به شهروندان ترکیه بفروشید و همچنین سرمایه خود را تا چند سال باید در بانک‌های ترکیه سپرده کنید.

بنابراین حتما آن روی دیگر ماجرا هم ببینید و سپس برای این کار اقدام کنید.

 

اوضاع کار

برای این‌که بفهمیم بین مهاجرت به ترکیه یا کانادا کدام بهتر است، باید شرایط کار در هر دو کشور را نیز مقایسه کنیم.

در کشور ترکیه نرخ بیکاری بالا است. در نتیجه مهاجران بین‌المللی نمی‌توانند به‌راحتی به کار مورد نظر خود مشغول شوند. علاوه بر این مهاجران نمی‌توانند در ترکیه به شغل‌هایی مانند وکالت یا پزشکی به استخدام در بیایند.
در این کشور برای این‌که بتوانید کار پیدا کنید، باید از یک کارفرمای ترک پیشنهاد شغلی داشته باشید. از جمله مشاغلی که در ترکیه به نیرو نیاز دارند فریلنسری، آموزش زبان انگلیسی و هتل‌داری را می‌توانیم نام ببریم.
در کانادا فرصت‌های شغلی بسیار زیادی وجود دارد و افراد می‌توانند در شغل مورد نظر خود استخدام شوند، اما شرایط در این کشور کمی پیچیده است. برای کار در کشور کانادا باید مجوز کار بگیرید و از سمت کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنید.
کارگران بین‌الملل برای کار در کانادا به دو دسته کارگر موقت و کارگر دائم دسته‌بندی می‌شوند و این دسته‌بندی ارتباط زیادی با مجوز کار کانادا دارد. مزیت اصلی کانادا احتیاج بالا به نیروی کار تخصصی است.

مزایای زندگی در کانادا

مهاجرت به ترکیه یا کانادا نیازمند دانستن مزایای زندگی در هر دو کشور است. کانادا یکی از بزرگ‌ترین کشورهای مهاجرپذیر در دنیا است و افراد زیاد با فرهنگ‌های متفاوتی در آن دیده می‌شوند، بنابراین شما در آن جا احساس غربت نخواهید کرد.

درآمد کانادایی‌ها نسبت به ترکیه بسیار بالاتر است و از نظر قدرت خرید و رفاه زندگی، مردم کانادا جایگاه بالاتری دارند. در این کشور ساعات کاری به نسبت کم هستند و افراد برای تفریح نیز وقت کافی خواهند داشت.

در کشور کانادا نقاط بسیار دیدنی و تفریحی زیادی نیز وجود دارند که می‌توانید به دیدن آن‌ها بروید و از تماشای آن‌ها سیر نشوید.

 

مزایای زندگی در ترکیه

در این کشور افرادی که به زبان ترکی یا انگلیسی تسلط ندارند باز هم می‌توانند ویزای تحصیلی بگیرند. ترکیه شرایطی را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید به یکی از زبان‌های انگلیسی یا ترکی مسلط شوید.

ترکیه در همسایگی ایران است و بنابراین شما می‌توانی به‌راحتی به ایران بیایید و برگردید. با اقامت در ترکیه می‌توانید علاوه بر خانواده دوستان خود را نیز برای مهاجرت به این کشور دعوت کنید.

 

در این مطلب سعی کردیم تا از مزایای مهاجرت به ترکیه یا کانادا صبت کنیم و این دو کشور را مورد مقایسه قرار دهیم.هر کدام از این کشورها مزایای خود را دارند و شما باید براساس موقعیت خود یکی از آن‌ها را برگزینید. در صورتی که می‌خواهید از امکانات و رفاه بیشتری بهره‌مند شوید، کانادا بهترین گزینه است و در صورتی که می‌خواهید نزدیک به ایران باشید و ارتباط خود را با نزدیکانتان حفظ کنید، ترکیه بهترین گزینه خواهد بود.با این‌حال بهتر است قبل از هر تصمیمی باز هم تحقیق کنید و این دو کشور را از زیر ذره بین خود عبور دهید. در این مواقع کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرت نیز می‌تواند به شما مسیر را بهتر نشان دهد.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *