معرفی دانشگاه یورک

معرفی دانشگاه یورک

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای معرفی دانشگاه یورک نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم معرفی دانشگاه یورک با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

بسیاری از محصلان در سراسر جهان آرزوی مهاجرت کانادا تحصیل در این کشور را در سر می‌پرورانند. بسیاری از افرادی که به ‌قصد ادامه تحصیل می‌خواهند مهاجرت کنند، دانشگاه یورک (York) را انتخاب می‌کنند.

یورک یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا است که سالانه دانشجوهای بومی و غیربومی زیادی در آن به ‌تحصیل می‌پردازند و از امکانات علمی، رفاهی، ورزشی و تفریحی این مرگز دانشگاهی بهره می‌برند.

اگر شما نیز قصد دارید برای مهاجرت کانادا، اخذ ویزا، اقامت و تحصیل در این کشور اقدام کنید، این مطلب را از دست ندهید. در ادامه شما را با دانشگاه یورک و شرایط و امکانات آن آشنا می‌کنیم و توضیحات مفصلی را درباره آن ارائه می‌دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی دانشگاه یورک

دانشگاه یورک در سال 1959 در استان انتاریو کانادا تاسیس شد. انتاریو پرجمعیت‌ترین استان کانادا و فعال‌ترین قطب اقتصادی این کشور محسوب می‌شود. تورنتو به‌عنوان مرکز استان انتاریو، پرجمعیت‌ترین شهر کانادا و پایتخت اقتصادی این کشور است.

یورک دومین مرکز آموزش عالی بزرگ انتاریو و سومین دانشگاه بزرگ کانادا است. حدود 7000 کارمند و 56000 دانشجو این دانشگاه به ‌کار و تحصیل مشغول هستند. این دانشگاه 11 دانشکده در زمینه‌های علمی متنوع و 32 مرکز تحقیقاتی دارد.

حدود 18 درصد از کل دانشجویان این دانشگاه دانشجویانی هستند که از دیگر کشورها موفق به اخذ پذیرش دانشگاه یورک شده‌اند. به عبارتی دیگر، سالیانه حدود 5 هزار دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه پذیرش می‌شوند.

 

افتخارات دانشگاه یورک

در کل برنامه‌ها و تحقیقاتی که در دانشکده‌های مختلف این دانشگاه انجام می‌شوند، اعتبار بالایی در جامعه علمی بین‌المللی دارند. یورک 32 مرکز تحقیقاتی دارد که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

دانشکده فیلم‌سازی این دانشگاه، قدیمی‌ترین مدرسه فیلم‌سازی را در کل کانادا دارد و رتبه اول را به‌خود اختصاص داده است.
از افتخارات این مرکز آموزشی، مشارکت همیشگی در برنامه‌های فضایی کانادا است. دانشکده علوم و مهندسی دانشگاه یورک اولین دانشکده تحقیقاتی کانادایی است که در بخشی از تحقیقات فضایی ناسا و برخی اکتشافت مریخ مشارکت داشته است.
دانشکده حقوق و دانشکده بازرگانی این دانشگاه، همواره مقام بهترین مراکز عالی تحصیلی کانادا را دریافت کرده‌اند.
تیم فوتبال یورک توانسته است مقام اول مسابقات بین‌دانشگاهی را در طی چند سال گذشته به خود اختصاص دهد. سالانه رویدادها و مسابقات ورزشی متعددی به میزبانی این دانشگاه برگزار می‌شوند.
امکانات ورزشی
امکانات و مراکز رفاهی دانشگاه یورک، باعث می‌شوند بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا، این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

این دانشگاه سالن‌های ورزشی متعددی شامل یک استادیوم فوتبال، 9 زمین تنیس، 4 زمین سافت بال، 4 سالن بدنسازی، 5 زمین بازی ورزشی، 6 سالن ورزش‌های روی یخ، 5 زمین اسکواش، 3 سالن ورزش‌های هوازی، استخر و مرکز تناسب اندام دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاه یورک

برای این‌که بتوانید در یکی از دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنید، معمولا نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارید. اولین قدم برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، اخذ پذیرش است.برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و اپلای، کافی است مدارک مورد نیاز را به‌دانشگاه ارائه دهید. موضوعی که باید به آن توجه کنید، ددلاین یا بازه زمانی درخواست پذیرش است.

برای اخذ پذیرش در این دانشگاه، باید مدارک مورد نظر را تهیه کنید، سپس آن‌ها را برای مسئولان پذیرش بفرستید.

مدرک فارغ‌التحصیلی از مقطع قبل
ریز نمرات
ترجمه مدارک شناسایی
ارائه رزومه و توضیح سوابق تحصیلی
انگیزه نامه
پرداخت اپلیکیشن فی یا هزینه درخواست
توصیه نامه از مقاطع تحصیلی قبلی
نمرات آزمون‌‌های زبان تافل و آیلتس که بر اساس رشته‌های مختلف، متفاوت است
دانشگاه یورک معمولا درخواست پذیرش را طی 6 تا 8 هفته بررسی می‌کند. مسئولان مربوطه از طریق ایمیل با متقاضیان در ارتباط هستند و ممکن است در طی مدتی که درخواست شما در دست بررسی است، مدارک تکمیلی دیگری از شما بخواهند.

توجه داشته باشید که شرایط پذیرش این دانشگاه برای رشته‌های مختلف متفاوت است و هر سال ممکن است تغییر کند. بنابراین بهتر است به خود سایت دانشگاه و صفحه رشته مورد نظرتان مراجعه کنید تا از آخرین مدارک لازم برای پذیرش مطلع شوید.

معرفی دانشگاه یورک

ددلاین‌های پذیرش در دانشگاه یورک
توجه داشته باشید که برای اخذ پذیرش در دانشگاه یورک، باید پیش از ددلاین، درخواست پذیرش خود را ثبت کرده باشید. باید مدارک و ثبت نهایی درخواست را پیش از تاریخ شروع ددلاین تکمیل کنید، چون اگر در زمان تعین‌شده اقدام نکنید، دانشگاه درخواست را بررسی نمی‌کند.

علاوه بر این سعی کنید سریعا درخواست خود را ثبت کنید تا شانس خود را برای پذیرش افزایش دهید. ددلاین‌ها بر اساس رشته‌ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید، متفاوت هستند. متقاضیان باید از ددلاین‌های رشته مورد نظر خود آگاهی داشته باشند.

مدرک زبان مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاه یورک

اگر می‌خواهید برای مهاجرت به کانادا و گرفتن ویزای این کشور اقدام کنید، طبیعتا باید بتوانید به‌زبان اصلی مردم کانادا صحبت کنید و با آن‎‌ها ارتباط برقرار کنید.زبان مردم کانادا انگلیسی و فرانسوی است و به این ترتیب دروس در مدارس و دانشگاه‌های این کشور به این دو زبان تدریس می‌شوند. برای اخذ پذیرش در اکثر رشته‌های دانشگاه یورک، باید مدرک معتبر آیلتس یا تافل ارائه دهید.

حداقل نمره مورد قبول دانشگاه در آزمون آیلتس 6.5 و در آزمون تافل 83 است. البته همان‌طور که گفتیم این نمره برای رشته‌های مختلف، معیارهای متفاوتی دارد. به‌عنوان مثال برای تحصیل در رشته پرستاری به نمره آیلتس حداقل 7 نیاز دارید.این دانشگاه برای کسانی که نمره زبان آن‌ها مورد قبول واقع نشده، یک فرصت دوباره قرار داده است. در چنین شرایطی، متقاضیان می‌توانند ویزای تحصیلی کانادا را با پذیرش تحصیلی مشروط دریافت کنند.

بعد از این‌که دانشجویان، دوره آموزشی را بگذرانند و زبان خود را به‌اندازه کافی تقویت کنند، می‌توانند تحصیل خود را شروع کنند.

 

دانشکده‌های دانشگاه یورک
این مرکز آموزشی 11 دانشکده دارد که در 3 پردیس دانشگاهی ارائه می‌شوند. پردیس‌های این دانشگاه در سطح تورنتو پراکنده‌اند. دانشکده‌های یورک عبارت هستند از:

 • دانشکده علوم
 • دانشکده بازرگانی شولیک
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده حقوق اسگوود هال
 • دانشکده هنرهای لیبرال و مطالعات حرفه‌ای
 • دانشکده مهندسی لاسوند
 • دانشکده بهداشت
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده مطالعات علوم زیستی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده هنر، رسانه، اجرا و طراحی (دانشکده هنرهای زیبا)

این دانشگاه، در دانشکده‌های مذکور، حدود 130 رشته تحصیلی را به ‌متقاضیان ارائه می‌دهد.

پردیس‌های دانشگاه یورک

همان‌طور که گفتیم، دانشگاه یورک 3 پردیس به‌نام‌های گلندون، کیل و مارکهام دارد و دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی این دانشگاه در پردیس‌های آن واقع شده‌اند. در این پردیس‌ها درمانگاه، داروخانه و کلینیک دندانپزشکی برای رفاه دانشجویان در نظر گرفته شده است.

گلندون
پردیس Glendon تنها پردیس دانشگاهی کشور کانادا است که دانشجویان آن باید به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی مسلط باشند، چون واحدها و دروس به هر دو زبان ارائه می‌شوند. این پردیس دوزبانه، از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب تورنتو واقع شده است.

کیل
پردیس Keele پردیس اصلی دانشگاه یورک محسوب می‌شود. اغلب دانشکده‌های یورک شامل دانشکده‌های حقوق، مهندسی، بازرگانی، هنرهای زیبا و علوم آزمایشی در این پردیس واقع شده‌اند.

محل پردیس کیل در شمال تورنتو است. زبان آموزشی و غالب در این پردیس، انگلیسی است. بنابراین برای دانشجویان بین‌المللی که قصد دارند در رشته‌های این پردیس تحصیل کنند، تسلط به زبان انگلیسی کفایت می‌کند.

دانشگاه یورک 6 کتابخانه دارد که در دو پردیس گلندون و کیل قرار گرفته‌اند.

ماکهام
پردیس Markham در حال حاضر در دست ساخت است و کالج سنکا در ساخت این پردیس مشارکت دارد.

خوابگاه یا محل اقامت
دانشگاه یورک 9 کالج مجهز به خوابگاه دارد که دغدغه اقامت را برای دانشجویان بین‌المللی برطرف می‌کند. خدماتی که در این خوابگاه‌ها ارائه می‌شوند و امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار دارند، بستگی به میزان هزینه پرداختی آن‌ها دارد.

خوابگاه‌های این مرکز آموزشی در ساختمان‌های 4، 9، 13 و 14 طبقه واقع شده‌اند. اتاق‌های این خوابگاه‌ها در انواع خصوصی، نیمه‌خصوصی و چند نفره به متقاضیان ارائه می‌شوند. اتاق‌های چند نفره تا 6 نفر را در خود جای می‌دهند. امکانات شستشوی ظروف و پخت و پز غذا در تمام طبقات فراهم شده است و خوابگاه‌های 9 طبقه و بیشتر، آسانسور دارند.

دانشجویانی که به ‌زندگی در خوابگاه تمایلی ندارند، می‌توانند در تورنتو جایی را اجاره کنند. البته با علم به این موضوع که معمولا هزینه اجاره مسکن بیشتر از هزینه خوابگاه است.

 

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه یورک کانادا

یکی از دغدغه‌های متقاضیان تحصیل در کانادا این است که چه میزان شهریه‌ای باید پرداخت کنند. شهریه رشته‌های مختلف و دوره‌های مختلف دانشگاه یورک متفاوت است، اما به‌طور تقریبی می‌توانید هزینه‌ها را به‌شکل زیر برآورد کنید:

شهریه سالیانه برای دانشجویان بین‌المللی، در مقطع کارشناسی حدود 30000 دلار کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد حدود 10000 دلار کانادا است.
دانشجویان برای تهیه کتب درسی، باید چیزی حدود 1500 دلار کانادا پرداخت کنند.
دانشجویان می‌توانند با پرداخت هزینه از 1500 تا 3000 دلار کانادا، تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرند و از خدمات پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه استفاده کنند.
طبیعتا دانشجویان باید مبلغی را برای هزینه رفت و آمد، پوشاک، خوراک و دیگر هزینه‌های جانبی در نظر بگیرند. با حدود 7000 دلار می‌توان این از پس این هزینه‌ها برآمد.
هزینه خوابگاه بسته به امکانات و نوع اتاق متفاوت است، اما به‌طور کلی دانشجویان باید حدود 7000 دلار کانادا را برای یک سال تحصیلی یا 8 ماه اقامت در خوابگاه یورک پرداخت کنند.

شهر تورنتو به‌دلیل سهولت در حمل و نقل، آب و هوای خنک و مطبوع، امکانات رفاهی و امنیت بالا، سالانه دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به‌خود جذب می‌کند، به همین دلیل مهاجرت کانادا، به‌ویژه از طریق ویزای تحصیلی، یکی از پرطرفدارترین درخواست‌های متقاضیان است.

مدرک اخذ شده از دانشگاه یورک بسیار معتبر است، به‌طوری که دانشجویان فارغ‌التحصیل از این دانشگاه، می‌توانند در هر جای دنیا تحصیلات خود را ادامه دهند یا مشغول به کار شوند. همچنین دانشجویان بین‌المللی می‌توانند پس از اتمام دوران تحصیل، برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنند. به کمک مطلب بالا حالا این دانشگاه را تا حد زیادی شناختید.اما اگر تصمیم به تحصیل در آن گرفتید برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید از کمک یک وکیل مجرب بهره ببرید و کنترل سرنوشتتان را محکم در دست بگیرید.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *