کار در هنگام تحصیل در کانادا

کار در هنگام تحصیل در کانادا

چگونه میتوان در حین تحصیل در کانادا مشغول به کار شد؟

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای کار در هنگام تحصیل در کانادا نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم کار در هنگام تحصیل در کانادا با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

کار در حین تحصیل در کانادا یکی از مهمترین مزایای انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیل شما محسوب میشود، اما مواردی وجود دارد که باید قبل از شروع از آن آگاه باشید. بیشتر دانشجویان بین المللی در کانادا میتوانند حداکثر 20 ساعت در هفته و تمام وقت در طول زمان خالی خود، بدون اجازه کار کنند. کار کردن در حین تحصیل میتواند به عنوان یک حامی در زمان نیاز باشد و همچنین با افراد جدید آشنا شوید و از تنهایی بپرهیزید. اما قبل از اینکه به دنبال شغل دانشجویی مناسب باشید، باید یکسری اطلاعات در این پیرامون داشته باشید. پس این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

  • صلاحیت کار هنگام تحصیل در کانادا
  • پیدا کردن شغل
  • دریافت حقوق
  • کسب مجوز کار Co-op
  • وضعیت شغلی پس از اتمام تحصیلات

صلاحیت کار هنگام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کانادا که دارای اجازه تحصیل تمام وقت هستند، میتوانند بدون مجوز کار، در حین تحصیل کانادا کار کنند. اجازه تحصیل شما بیان میکند که آیا شما اجازه کار در کانادا و شرایط اشتغال را دارید یا نه. این اجازه شما را قادر میسازد از خدمات تأمین اجتماعی یک شماره  SIN درخواست کنید. اگر این شماره را ندارید میتوانید به صورت رایگان مجوز تحصیل خود را اصلاح کنید. حتی این کار ار میتوانید بعد از رسیدن به کانادا نیز انجام دهید.

شما میتوانید برای هر کارفرمایی در هر شغلی در هر کجای کانادا کار کنید. حتی دانشجویان بین المللی میتوانند در صورت تمایل در دانشگاه نیز کار کنند.

ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر برنامه تحصیل شما کمتر از شش ماه طول میکشد، نمیتوانید در کانادا کار کنید. این نکته مهم را به یاد داشته باشید که تا زمانی که برنامه تحصیل خود را شروع نکنید، نمیتوانید شروع به کار کنید.

پیدا کردن شغل

واجد شرایط بودن برای کاری در کانادا ممکن است به نظر آسان باشد. بیشتر کارفرمایان در کانادا مشتاق استخدام دانشجویان برای سمتهای پاره وقت هستند. به همین منظور موقعیتهای متنوعی در کانادا وجود دارد. پس قبل از هر کاری باید یک رزومه خوب داشت. رزومه شما بهترین فرصت برای جلب توجه کارفرما است و باعث برجسته شدن شما به عنوان بهترین نامزد برای آن کار است. اطمینان حاصل کنید که رزومه شما به روز بوده و برای انتظارات کارفرمایان کانادایی تهیه شده باشد. رزومه شما فرصتی برای نشان دادن شخصیت و دستاوردهای شماست.

مکانهای مختلفی وجود دارند که میتوانید در آنجابه دنبال کار بگردید. وبسایت هایی از جمله Monster ، Craigslist صدها پست برای کارهای پاره وقت دارند. حتی ممکن است شهر محل سکونت شما دارای پورتال مخصوص به کار باشد، مانند مراکز تفریحی، کتابخانه ها یا اداره ها.

در هنگام پیدا کردن کار در کانادا، دانشجو بودن شما وجه فرهنگی خوبی برای شما میسازد، پس از ابراز آن ابایی نداشته باشید. دانشجویانی که در حین تحصیل مشغول به کار هستند از حقوق کارگران در کانادا برخوردار هستند و شما باید بدانید حقوق کار شما چیست و همچنین حداقل دستمزد در استان شما چقدر است. اطمینان حاصل کنید که لیست پرداختی و سابقه مناسب برای اشتغال را دریافت کرده باشید، بنابراین میتوانید اظهارنامه مالیاتی خود را نیز ثبت کنید.

کار در هنگام تحصیل در کانادا

دریافت حقوق

بسیاری از کارفرمایان در کانادا حقوق کارمندان را به صورت مستقیم و یا از طریق حساب بانکی پرداخت میکنند. در نتیجه، مهم است که یک حساب بانکی داشته باشید و جزئیات حساب خود را در دسترس داشته باشید تا کارفرمای شما بتواند حقوق شما را پرداخت کند.

کسب مجوز کار Co-op

در حالی که دانشجویان بین المللی در کانادا معمولاً برای کار در هنگام تحصیل به مجوز کار جداگانه ای نیاز ندارند، یک استثنا مهم وجود دارد. برخی از برنامههای مطالعاتی، دانشجویان را ملزم میکند که یک محل کار مشترک یا یک واحد کارآموزی را تکمیل کند تا بتواند فارغالتحصیل شود. در این شرایط، دانشجویان بین المللی علاوه بر اجازه تحصیل به مجوز کار Co-op نیز نیاز دارند.

برای دریافت مجوز کار Co-op، به یک مجوز تحصیلی معتبر نیاز دارید و نامهای از دانشگاه یا کالج خود که تأیید میکند همه دانشجویان برنامه شما برای اخذ مدرک تحصیلی خود باید در این پروژه سهیم باشند. اجازه کار Co-op را میتواند با اجازه تحصیل صادر شود. اگر نامه پذیرش شما اعلام میکند که بخشی از برنامه تحصیلی شما نیاز به همکاری یا کارآموزی دارد، اجازه کار شما ممکن است به عنوان بخشی از درخواست اجازه تحصیل شما پردازش شود. همچنین میتوانید مجوز کار Co-op را پس از اخذ مجوز تحصیل، دریافت کنید. دانشگاه یا کالج شما باید بتواند در این امر به شما کمک کند، زیرا دانشگاه محل قرارگیری بخشی از برنامه تحصیلی شما است.

وضعیت شغلی پس از اتمام تحصیلات

پس از اتمام تحصیلات، شاید لازم باشد فوراً کار خود را در کانادا متوقف کنید. با این وجود روشهای مختلفی وجود دارد که ممکن است در شرایط مختلفی به کار خود ادامه دهید.

اگر قصد مهاجرت کانادا و کار در کانادا را دارید، ممکن است بتوانید برای ادامه کار پس از فارغ التحصیلی درخواست دهید، تا به شما این امکان را بدهند تا حداکثر سه سال پس از فارغ التحصیلی در هر کجا از کانادا برای هر کارفرمایی کار کنید. اگر واجد شرایط هستید و اگر میخواهید در کانادا بمانید و کار کنید، باید در طی 90 روز تأیید کتبی درخواست خود را به اتمام برسانید.

و کلام آخر

کار در حین تحصیل در کانادا میتواند فراتر از یک کمک هزینه برای شما باشد. فارغالتحصیل شدن از دانشگاه یا کالج در کانادا و داشتن سابقه کار میتواند شما را متمایز کند. این که آیا شما قصد دارید بعد از فارغ التحصیلی در کانادا بمانید یا در جای دیگر کار کنید، تجربه کاری کانادا میتواند یک سرمایه با ارزش برای اهداف آینده شما باشد.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *