معرفی دانشگاه ویندزور کانادا

ویندزور یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی کشور کانادا است. این دانشگاه دانشجویان بین‌المللی زیادی را به‌طور سالانه می‌پذیرد.

رتبه علمی دانشگاه ویندزور در سطح جهانی 859 است و رتبه 26 را در خود کشور کانادا دارد. این مرکز علمی در شهر ویندزور استان انتاریو واقع شده است. در این شهر به علت وجود تعداد زیادی از مهاجران افراد با فرهنگ‌های مختلفی زندگی می‌کنند.

در این دانشگاه رشته‌های مختلفی تدریس می‌شود و بسیار از افرادی که برای مهاجرت کانادا اقدام می‌کنند آرزوی تحصیل در ویندزور را در سر دارند. این دانشگاه امکانات بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

با این مقدمه در ادامه مطلب می‌خواهیم به بررسی دانشگاه ویندزور کانادا بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه تا انتها با ما باشید.

تاریخچه دانشگاه ویندزور

تاسیس این دانشگاه به سال 1875 بازمی‌گردد. این مرکز علمی ابتدا با نام کالج assumption شناخته می‌شد و بعدها نام ویندزور را به آن اختصاص دادند. در سال‌های 1919 تا 1953 ویندزور وابسته به دانشگاه وسترن انتاریو بود. این دانشگاه در سال 1953 کار خود را به‌طور مستقل از وسترن انتاریو شروع کرد. جالب است بدانید که اولین دانشجوی این دانشگاه در رشته هنر آغاز به تحصیل کرد.

حدود 10 سال بعد این دانشگاه اولین موسسه آموزشی جنوب غربی انتاریو محسوب می‌شد. زمانی‌که قدمت این دانشگاه به 25 سال رسیده بود به عنوان یک موسسه دولتی برگزیده شد. از آن زمان تاکنون ویندزور به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا به شمار می‌رود.

در سال 1963 دانشگاه Windsor با چند کالج ادغام شد و برای گسترش محیط آموزشی، افزایش رشته‌های تحصیلی و پذیرش دانشجویان اقدام کرد.در حال حاضر مساحت این دانشگاه برابر با 51 هکتار است. در این مرکز علمی بیش از 140 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می‌شود.

همچنین باید اشاره کنیم افرادی که با دریافت ویزا تحصیلی وارد این دانشگاه شده‌اند توانسته‌اند به‌سرعت وارد بازار کار کانادا و سایر کشورهای خارجی شوند.

رشته های دانشگاه ویندزور کانادا

این دانشگاه شامل 9 دانشکده هنر علوم انسانی و علوم اجتماعی، تجارت اودت، آموزش، مهندسی، حرکت شناسی، حقوق، علوم و پرستاری می‌شود. در ادامه به معرفی مختصر هر یک از دانشکده‌ها می‌پردازیم.

دانشکده هنر، علوم انسانی و اجتماعی

در این مرکز علمی 23 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، 11 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و 3 رشته تحصیلی در مقطع دکترا تدریس می‌شود.

از رشته‌های این دانشکده می‌توان به جرم‌شناسی، بازیگری، زبان انگلیسی، مطالعات روابط بین‌الملل، فلسفه، هنرهای تجسمی و تاریخ اشاره کرد.

دانشکده تجارت اودت (Odette)
در این دانشکده به دانشجویان درباره روش‌های تجارت و رونق کسب‌وکار آموزش داده می‌شود. دانشجویان در مقطع کارشناسی می‌توانند به تحصیل در رشته کسب‌وکار بپردازند. برای مقاطع بالاتر نیز می‌توانند در همین رشته ادامه تحصیل دهند یا با تغییر گرایش وارد رشته مدیریت شوند.

دانشکده آموزش
دانشجویان سال اول در این دانشکده از دانشگاه ویندزور در برنامه‌های تخصصی آموزش شرکت می‌کنند. افراد با شرکت در این دوره‌ها اطلاعات زیادی در زمینه‌های مختلف به دست می‌آورند. افراد در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند در رشته تحصیلات و مطالعات تربیتی ادامه تحصیل دهند.

دانشکده مهندسی
در سال اول تحصیل به دانشجویان همه رشته‌ها دروس عمومی تدریس می‌شود و می‌توانند درباره دانشکده و رشته خود اطلاعات کسب کنند. پس از گذراندن واحدهای سال اول افراد به‌‌طور تخصصی روی رشته خود متمرکز می‌شوند.

دانشجویان در این دانشکده می‌توانند در رشته‌های مهندسی عمران، محیط زیست، مکانیک، الکترونیک، صنایع، تکنولوژی و علوم مهندسی تحصیل کنند. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز به‌ترتیب 9 و 6 گرایش در رشته‌های ذکر شده ارائه می‌شود.

دانشکده حرکت‌شناسی
دانشجویان این دانشکده در طول تحصیل به‌خوبی با بازار کار مرتبط با رشته خود آشنا می‌شوند. بیش از 98 درصد فارغ‌التحصیلان رشته حرکت‌شناسی این دانشکده در شغل‌هایی مثل فیزیوتراپیست مشغول به کار می‌شوند.

رشته حرکت‌شناسی در مقطع دکتری را نیز به‌طور حرفه‌ای ارائه می‌شود.

دانشکده حقوق
از زمان شروع فعالیت این دانشگاه بیش از 50 سال می‌گذرد. اساتید این دانشکده دانشجویان بسیار باسواد و باتجربه‌ای را در زمینه حقوق، امور قضایی و حوزه عدالت آموزش می‌دهند.

دانشجویان بین‌الملل می‌توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از این دانشکده پذیرش بگیرند.

دانشکده علوم
افراد در این دانشکده از دانشگاه ویندزور دوره‌های آموزشی تئوری و عملی می‌گذرانند و به انجام تحقیقات و آزمایش‌های علمی مختلف می‌پردازند.

دانشجویان این دانشکده در مقطع کارشناسی می‌توانند در رشته‌های شیمی، بیوشیمی، علوم کامپیوتر، علوم پزشکی قانونی، ریاضیات، آمار، علوم پزشکی، اقتصاد، زیست‌شناسی، فیزیک، علوم اعصاب و رفتارشناسی تحصیل کنند.

در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز به‌ترتیب 13 و 8 رشته وجود دارد.

دانشکده پرستاری
در این دانشکده از روش‌های آموزشی نوین و پیشرفته استفاده می‌شود. دانشجویان می‌توانند تا مقطع دکتری در رشته پرستاری تحصیل کنند. بیشتر دانشجویان پرستاری در آزمون مجوز شورای ملی (NCLEX) موفق می‌شوند.

معرفی دانشگاه ویندزور کانادا

مزایای تحصیل در دانشگاه Windsor کانادا

در این دانشگاه اهمیت ویژه‌ای به دانشجویان داده می‌شود. دانشجویان با برقراری ارتباط با اساتید خود می‌توانند در راستای اهداف آموزشی و پژوهشی خود تلاش کنند.دانشگاه ویندزور از پذیرش دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌کند. این دانشجویان پس از تحصیل در این دانشگاه می‌توانند به بازار کار راه پیدا کنند و پس از کسب درآمد عالی موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شوند.

در راستای آشنایی با روش‌های کسب درآمد دانشگاه دوره‌های همکاری و کارآموزی را برای دانشجویان برنامه‌ریزی می‌کنند. در این دانشگاه از ایده‌ها، فرصت‌های تحقیقاتی، آموزشی و بین‌المللی حمایت می‌شود.این مرکز علمی در نزدیکی پرترددترین مرز آمریکا و آبشار دیترویت قرار دارد. این موقعیت مکانی جلوه‌ای زیبا و دلنشین به محیط دانشگاه می‌بخشد.

مدرک این دانشگاه بسیار معتبر است. دانشجویان این دانشگاه می‌توانند به‌راحتی برای ادامه تحصیل از مراکز علمی سراسر دنیا پذیرش بگیرند یا به‌سرعت در هر کشوری مشغول به کار شوند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در دانشگاه ویندزور این است که دانشجویان به‌طور همزمان اجازه کار دارند.

این دانشگاه بورسیه تحصیلی و کمک هزینه‌های مختلفی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. دانشجویان می‌توانند با توجه به سوابق تحصیلی خود از کمک هزینه 1000 دلاری بهره ببرند. این مبلغ برای هر شخص فقط یک‌بار اختصاص داده می‌شود.دانشجویان بین‌الملل می‌توانند از خوابگاه‌ این دانشگاه استفاده کنند. هزینه سالانه خوابگاه برای اتاق یک نفره حدود 8 هزار دلار و برای اتاق 2 نفره حدود 7 هزار دلار است.

هزینه تحصیل در دانشگاه ویندزور چقدر است؟

هزینه تحصیل در این دانشگاه بستگی به رشته و مقطع تحصیلی شما دارد. دانشجویان کارشناسی هر دو ترم باید حدودا 16 تا 19 هزار دلار آمریکا بپردازند. هزینه تحصیل برای دوره کارشناسی ارشد و 4 ترم از دوره دکترا حدود 20 تا 25 هزار دلار آمریکا است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی دانشگاه ویندزور

این دانشگاه برای ایرانیان یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرت تحصیلی کانادا به شمار می‌رود. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از این دانشگاه شامل موارد زیر است:

  • مدرک دیپلم
  • ریز نمرات دوره تحصیلی قبلی
  • مدرک ترجمه شده مقطع تحصیلی قبلی متقاضی
  • رزومه کاری و تحصیلی

کسب نمره قابل قبول در آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی و ارائه مدرک آن به دانشگاه (حداقل نمره برای آزمون آیلتس 6.5 و برای تافل 83 است.)

رتبه علمی دانشگاه ویندزور

این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی سایت QS در سال 2021 در جایگاهی مابین 751 تا 800 جهان قرار گرفته است. همچنین ویندزور یکی از برترین دانشگاه‌های کانادا محسوب می‌شود.

اهداف کلی مرکز علمی ویندزور
این دانشگاه یک فضای تعاملی و صمیمی را برای دانشجویان و اساتید فراهم کرده است. این ویژگی منجر می‌شود تا دانشجویان با علاقه بیشتری به یادگیری و تحقیق بپردازند. تعداد دانشجویان این دانشگاه به حدود 16300 نفر می‌رسد و از این جمعیت تقریبا 25 درصد را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

از مهم‌ترین امکانات دانشگاه ویندزور می‌توان به کتابخانه‌ها، سالن‌های کنفرانس، سالن‌های ورزشی مثل فوتبال، والیبال ساحلی و هاکی اشاره کرد. در سالن همه دانشکده‌ها فضایی آرام و دلنشین فراهم شده است تا دانشجویان در زمان گذراندن اوقات فراغت خود با هم تعامل داشته باشند.

اگر می‌خواهید با هدف ادامه تحصیل برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید بدون شک دانشگاه ویندزور یکی از بهترین گزینه‌های پیش رویتان است. برای کسب اطلاعات بیشتر و به‌روزشده می‌توانید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید یا با مشاوران باتجربه مهاجرت کانادا در ارتباط باشید.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *