معرفی کالج های تورنتو

همان‌طور که می‌دانید، کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل، زندگی و کار است. به همین خاطر، تقاضا برای مهاجرت به این کشور روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند و مردم از اقصی نقاط جهان، به شیوه‌های مختلفی برای اخذ اقامت آن اقدام می‌کنند.

یکی از روش‌های مورد استقبال از طرف جوانان، اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی است. شاید فکر کنید مهاجرت به کانادا برای تحصیل دردسرهای خاصی دارد. حرفتان را قبول داریم اما به خاطر سهولت فرآیند پذیرش دانشگاه و کالج‌های کانادا نسبت به روش‌های دیگر از قبیل سرمایه‌گذاری متقاضیان با امید و انگیزه بیشتری در این راه قدم بر می‌دارند.

تورنتو یکی از شهرهای دوست‌داشتنی و جذاب برای مهاجران محسوب می‌شود که شرایط تحصیل فوق‌العاده خوبی را برای ساکنان و دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. در ادامه قصد داریم کمی درباره کالج های تورنتو کانادا صحبت کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

 

در کانادا کالج با دانشگاه چه تفاوتی دارد؟

در کانادا، کالج‌ها با دانشگاه‌ها تفاوت اساسی دارند و نمی‌توان آن‌ها را یکسان تصور کرد. قبل از این‌که کالج های تورنتو کانادا را معرفی کنیم، لازم دانستیم درباره این تفاوت‌ها اطلاعاتی ارائه دهیم تا شما انتخاب بهتری داشته باشید:

کالج‌ها دوره علمی برگزار می‌کنند و دانشگاه‌ها برگزارکننده دوره‌های تئوریک هستند.
کالج‌ها نیروی کار را بر اساس نیاز اقتصادی کشور تربیت می‌کنند و دانشگاه‌ها محیط آموزشی آکادمیک دارند.
طول دوره‌های تحصیلی در کالج‌ها نسبتا کوتاه‌ است و دانشگاه‌ها دوره‌های طولانی برگزار می‌کنند.
اخذ پذیرش در کالج‌ها آسان‌تر است و دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو سخت‌گیری بیشتری نشان می‌دهند.
کالج‌ها از دانشجویان شهریه کمتری نسبت به دانشگاه‌ها دریافت می‌کنند.
در کالج‌ها امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی نسبت به دانشگاه‌ها به‌مراتب کمتر است.

معرفی کالج های تورنتو کانادا

کالج‌های متعددی در تورنتو در استان انتاریو واقع شدند که هر کدام شرایط پذیرش، شهریه، رشته‌های تحصیلی و شیوه تدریس متفاوتی را پیش گرفته‌اند.

بنابراین لازم است کسی که قصد مهاجرت کانادا دارد و می‌خواهد اجازه اقامت این کشور را به واسطه تحصیل دریافت کند، درباره کالج‌های مطرح و شناخته‌شده تورنتو اطلاعات به دست آورد که در زیر آن‌ها را معرفی کردیم.

کالج George Brown
برگزاری دوره‌های تمام وقت و نیمه وقت جزو خصوصیات منحصر به‌فرد این کالج محسوب می‌شود. روابط تنگاتنگ کالج جورج براون با سازمان‌ها و شرکت‌های متعدد کانادایی باعث شده است تا اکثر برنامه‌های تحصیلی با توجه به آن‌ها برگزار شوند. مزیت اخذ پذیرش در این مرکزی آموزشی این است که دانشجو بابت کار پس از تحصیل هیچ نگرانی نخواهد داشت.

در آخرین رتبه‌بندی‌های سال جاری، این کالج در کانادا رتبه 37 را به خود اختصاص داده است. همچنین همکاری کالج جورج براون با دانشگاه رایرسون کانادا، سبب شده است تا بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

این کالج در زمره قدیمی‌ترین و مشهورترین مراکز تحصیلی تورنتو قرار می‌گیرد‌ و زمان تاسیس آن به سال 1967 بر می‌گردد.

معرفی کالج های تورنتو

کالج Centennial
در سال 1966 در استان انتاریو و شهر تورنتوی کانادا، اولین کالج عمومی به اسم سنتنیال برپا شد. وجود دانشجویان بین‌المللی متعدد از سراسر جهان در این مرکز آموزشی باعث شده است تا به کالجی چند فرهنگی تبدیل شود. در حال حاضر بیش از 100 فرهنگ مختلف در این کالج تحصیل می‌کنند.

از مشخصه‌های این کالج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برگزاری بیش از 260 برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی، دیپلم و گواهی‌های مختلف
 • برگزاری برنامه‌های تحصیلی به دو صورت تمام وقت و نیمه وقت
 • داشتن 5 پردیس مختلف و 7 مدرسه تخصصی در مناطق گوناگون

همکاری کالج سنتنیال با دانشگاه تورنتو اسکاربورو باعث شده است تا از سوی دانشجویان بین‌المللی مورد استقبال قرار بگیرد. رشته‌های متنوعی که در این کالج تدریس می‌شوند، به شرح زیر هستند:

 • ماساژ درمانی
 • بیوتکنولوژی
 • فناوری محیطی
 • فناوری داروخانه
 • پیراپزشکی
 • فناوری معماری

طبق آخرین رتبه‌بندی‌ها، کالج سنتنیال موفق شده است تا در کانادا جایگاه 33 را به دست آورد.

کالج Seneca
بی‌اغراق یکی از بهترین کالج های تورنتو کانادا، سنکا نام دارد. فعالیت این کالج به بیش از نیم قرن می‌رسد که در طول این مدت، هزاران هزار دانشجوی فارغ‌التحصیل داشته است که سریعا وارد بازار کار شده‌اند. از طرفی از میان دانشجویان بین‌المللی، درصد زیادی نیز توانسته‌اند اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

این کالج بهترین برگزارکننده دوره‌های کارآموزی مطرح در تورنتوی کانادا است که کمک می‌کند تا فارغ‌التحصیلان بدون هیچ استرس، نگرانی و سختی وارد بازار کار شوند و در حرفه خود به بالاترین موفقیت‌ها دست پیدا کنند.در این کالج دولتی هنرهای کاربردی و فناوری و رشته‌های تحصیلی متعددی از قبیل مهندسی، هنر، علم، سلامت و تجارت تدریس می‌شوند. همچنین کالج سنکا پردیس‌های متعددی را در بر می‌گیرد که هر کدام در منطقه‌ مختلفی از تورنتو واقع شده‌اند.

این پردیس‌ها و رشته‌های تخصصی که پوشش می‌دهند، عبارت هستند از:

 • پردیس کینگ
 • آموزش کودکان و نوجوانان
 • تکنسین دامپزشکی
 • مددکاری و خدمات اجتماعی
 • بنیادهای پلیس
 • علوم کاربردی و بهداشتی
 • مدیریت محیط زیست
 • علوم رفتاری
 • پرستاری
 • پردیس نیونهام
 • مهندسی
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • رشته‌های بازرگانی
 • هنرهای آزاد

پردیس مارکام
اولین موسسه ارائه‌دهنده تحصیلات دانشگاهی به حساب می‌آید.

پیتربورو
این پردیس در فرودگاه پیتربورو واقع شده است که در آن به آموزش‌های هواپیمایی می‌پردازند.

پردیس کیل

 • مطالعات انگلیسی و لیبرال
 • هنرهای خلاقانه و انیمیشن
 • رسانه
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • علوم زیستی
 • شیمی کاربردی

کالج Georgian
یکی دیگر از بهترین کالج های تورنتو کانادا که تمرکز اصلی خود را روی برگزاری دوره‌های کارآموزی گذاشته است، جورجین نام دارد.

این کالج از نظر موقعیتی در شمال تورنتو قرار گرفته است و همکاری قابل توجهی با حدود 6200 سازمان دارد. نحوه کار به این شکل است که سازمان‌های مذکور، دانشجویان برتر رشته‌های مختلف کالج جورجین را استخدام می‌کنند تا از این طریق بتوانند به بازار کار و اقتصاد ایده‌آلی برسند.

کالج جورجین در حال حاضر 88 برنامه تحصیلی را پشتیبانی می‌کند و با ارائه گزینه‌های متعدد برای اقامت دانشجویان با توجه به شرایطی که دارند، به یکی محبوب‌ترین کالج های تورنتو تبدیل شده است.

کالج Humber
اگر بخواهیم به بزرگ‌ترین و فراگیرترین کالج تورنتو اشاره کنیم، قطعا هامبر نامی است که به ذهن خواهد آمد. آموزش‌های کاربردی متمرکز بر حرفه و آموزش‌های عالی که کالج هامبر ارائه می‌دهد، آن را به یکی از بهترین کالج های تورنتو کانادا تبدیل کرده است.

کالج هامبر در واقع یکی از اصلی‌ترین اعضای دانشگاه پلی تکنیک کانادا محسوب می‌شود که در حال حاضر چیزی حدود 27 هزار دانشجو به‌صورت تمام وقت در آن به تحصیل مشغول هستند. این کالج با پشتوانه بیش از 150 برنامه تحصیلی توانسته است در بین دانشگاه‌های برتر کانادا رتبه 30 را به دست آورد.

لازم به ذکر است که کالج هامبر 3 پردیس مجزا دارد و از سال 1967 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.

 

آشنایی با مقاطع تحصیلی در کالج
حالا که با بهترین کالج های تورنتو کانادا آشنا شدید، وقت آن رسیده است درباره مقاطع و دوره‌های تحصیلی این کالج‌ها نیز اطلاعاتی به دست آورید. این مقاطع از لحاظ طول دوره، نوع رشته، نیازمندی‌ها و سایر موارد متفاوت هستند که در زیر به رایج‌ترین آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

Certificate: دوره 1 سال یا کمتر از آن به طول می‌انجامد و پیش‌نیاز آن دیپلم است.
Diploma: دوره‌های 2 ساله‌ای که به مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی به عنوان پیش‌نیاز احتیاج دارند.
Advanced Diploma: دوره‌های 3 ساله که پیش‌نیازی مانند دیپلما دارد.
BA: همان بچلر و معادل لیسانس دانشگاه است که 4 سال به طول می‌انجامد. پیش‌نیاز تحصیل در این مقطع مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی یا معادل آن‌ها است.
Post-Graduate: یا همان ارشد که 1 الی 2 سال طول می‌کشد و معادل فوق ‌لیسانس دانشگاه است و پیش‌نیاز آن مدرک لیسانس یا معادل آن خواهد بود.

بدون تردید اگر دنبال راهی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باشید، با مواجهه شدن با شرایط اخذ پذیرش دشوار دانشگاه‌ها، تمام امید و آرزوی خود را از دست داده‌اید.اما با وجود کالج های تورنتو کانادا و نقاط دیگر این کشور، بهتر است نگرانی‌ها را کنار بگذارید و تحقیقات گسترده خود را به کمک مشاوران و وکلای مهاجرتی آغاز کنید.

معمولا هر چقدر کالج‌ها در سطح کانادا بهترین محسوب شوند، شرایط پذیرش آسان‌تری دارند و راحت‌تر میزبان دانشجویان بین‌المللی خواهند شد. برای ارسال درخواست پذیرش به هر یک از این کالج‌ها، تنها کافی است به مهارت‌ها، علایق و شرایط خود آگاه باشید.

5/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *