شرایط تقویت زبان به صورت رایگان

کانادا یکی از کشورهایی است که همه ساله مهاجران زیادی می‌پذیرد، از سرتاسر جهان و نیز کشور ایران افراد زیادی به آن‌جا مهاجرت می‌کنند و دلایل زیادی برای مهاجرت کانادا دارند، از کار گرفته تا تحصیل و زندگی ایده‌آل.

تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها و آموزش با کیفیت آرزوی هر کسی است. دانشگاه‌هایی که پس از فارغ‌التحصیلی از آن‌ها می‌توانید در بهترین شرکت‌ها و سازمان‌های جهان شروع به کار کنید.همچنین تحصیل در کشور کانادا نسبت به سایر کشورها هزینه کمتری دارد و به همین خاطر متقاضیان بیشتر هستند.

کانادا دو زبان رسمی دارد: انگلیسی و فرانسوی. البته زبان انگلیسی در این کشور رایج‌تر است و بیشتر صحبت می‌شود، به‌طوری که بیشتر استان‌های کانادا انگلیسی‌زبان هستند.در کبک کانادا زبان فرانسوی بیشتر استفاده می‌شود و اغلب مردم به این زبان حرف می‌زنند. همچنین این زبان در نیو براونزایک و منیتوبا زبان رایجی است. اجتماعات زیادی به زبان فرانسه در استان‌های کانادا برگزار می‌‎شود. اما افراد انگلیسی‌زبان در کبک در اقلیت هستند.

در این مطلب قصد داریم در مورد شرایط تقویت زبان به صورت رایگان توضیحاتی بدهیم که برای مهاجرت به این کشور مورد نیازتان خواهد بود. پس تا انتها همراه ما باشید.

 

اهمیت مهارت‌های زبانی برای مهاجرت به کانادا

مهارت‌های زبانی برای اقامت در کانادا بسیار اهمیت دارند و به شما کمک می‌کنند. به همین خاطر باید سعی کنید روی یادگیری و پیشرفت یکی از دو زبان رسمی کانادا تمرکز داشته باشید.

بهتر است بدانید حدود 20 درصد از جمعیت کانادا به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. در بخش‌هایی مانند کبک و مونترال فرانسوی‌زبان‌های بیشتری به چشم می‌خورد.در کبک بیش از 95 درصد مردم فرانسوی را به عنوان زبان مادری یا زبان دوم می‌دانند و صحبت می‌کنند. اوتاوا نیز جزو شهرهایی است که فرانسوی زبان زیادی دارد.

این‌که کدام زبان را انتخاب کنید بستگی به ناحیه‌ای دارد که در آن زندگی می‌کنید و بهتر است به زبانی که در آن بخش صحبت می‌شود مسلط باشید.

 

داشتن مهارت‌های زبانی انگلیسی و فرانسوی کمک می‌کند:

  • کار بهتری پیدا کنید.
  • در مدرسه راحت‌تر باشید.
  • به خدمات دسترسی داشته باشید.
  • به فرزندانتان در انجام تکالیف مدرسه کمک کنید.
  • افراد را ملاقات و با آنها صحبت کنید.
  • شهروندی کانادا دریافت کنید.

برای بهبود و تقویت زبان فرانسوی و انگلیسی از همان زمانی که در کشور خود هستید اقدام کنید یا حداقل به محض این‌که به کانادا رفتید، تقویت زبان را در اولویت قرار دهید.

پیشنهاد می‌کنیم حتی اگر به یکی از زبان‌های رسمی کانادا مسلط هستید، یادگیری زبان دیگر را شروع کنید. در اکثر بخش‌های کانادا هنگام یافتن کار، دانستن دو زبان یک مزیت محسوب می‌شود.

مهارت‌های زبانی برای یافتن کار در کانادا

مهارت‌های زبان انگلیسی و فرانسوی که با آن واجد شرایط مهاجرت به کانادا شده‌اید، برای یافتن کار در رشته مورد نظرتان آنقدرها به‌کار نخواهد آمد.

بیشتر کارها و معاملات به مهارت‌های زیر نیاز دارند:

  • روان بودن در زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • داشتن دانش زبانی کافی مرتبط با کار
  • درک اصطلاحات و عباراتی که به‌ کار می‌رود، بعضی از آنها ممکن است منحصر به کانادا باشند.
  • در مورد شرایط زبانی که باید در رشته خود با آن روبرو شوید تحقیق کنید. اگر نیاز است با آژانس نظارتی تماس بگیرید تا در مورد نوع آزمون زبانی که برای ارزیابی‌تان به‌کار می‌رود بدانید.

شاید لازم باشد به کلاس‌های آموزش زبان بروید یا برنامه‌هایی را دنبال کنید که آموزش زبان و تجربه و مهارت‌های کاری را همزمان آموزش دهند. پس دانستن شرایط تقویت زبان به صورت رایگان را بدانید.

کلاس‌‌های زبان در کانادا
مهاجران و پناهندگان می‌توانند در کانادا کلاس‌هایی شرکت کنند که زبان انگلیسی و فرانسوی را به آنها آموزش می‌دهند و بودجه این آموزش را دولت کانادا پرداخت می‌کند و برای کسانی که اقامت دائمی دارند رایگان هستند. اگر بخواهید در کلاس‌های خصوصی زبان شرکت کنید باید هزینه آن را خودتان بپردازید.

اگر 19 سال به بالا هستید واجد شرایط زبان رایگان برای دبیرستان می‌شوید و کلاس‌های ریدینگ، رایتینگ و سایر مهارت‌ها برایتان رایگان خواهد بود. حتی می‌توانید کلاس‌ها را به شکل آنلاین، تمام وقت یا نیمه وقت در تابستان یا شبانه شرکت کنید.

اگر کودکان و نوجوانان از مهدکودک تا مقطع تحصیلی 12 که همان 17 یا 18 سالگی می‌شود، نتوانند زبان انگلیسی یا فرانسوی را مانند زبان مادریشان حرف بزنند یا این دو زبان را به شکلی متفاوت با آنچه در مدارس کانادا تدریس می‌شود صحبت کنند، برای یادگیری زبان تحت پوشش آموزش رایگان قرار می‌گیرند.

بعضی مدارس کانادا مراکز پذیرشی برای جدیدالورودها دارند که مهارت‌های زبان کودکان را ارزیابی می‌کنند.

کلاس‌های زبان در کانادا در دسترس و رایگان هستند و در مقاطع زیر زبان‌آموز می‌پذیرند:

ابتدایی، متوسطه و پیشرفته
روزانه، شبانه و آخر هفته‌ها

آزمودن مهارت‌های زبانی فعلی قبل از ثبت‌نام
پیش از این‌که کلاس آموزش زبان را شروع کنید آزمونی برای سنجش مهارت فعلی زبانتان از شما گرفته می‌شود. همچنین قبل از شرکت در آزمون رسمی زبان می‌توانید خودتان در یک آزمون آزمایشی برای سنجش سطح زبانتان شرکت کنید.

آزمون و گواهینامه‌های زبان
برای یک سری موارد باید توانایی زبانی خود را در انگلیسی و فرانسوی نشان دهید، مانند:

زمانی که برای کاری تقاضا می‌دهید.
زمانی که می‌خواهید به دانشگاه یا کالج بروید.
آزمون‌های زبان زیادی وجود دارد که کاملا پذیرفته شده‌اند و معتبر هستند. پس از این آزمون‌ها و کسب گواهینامه و نتیجه آزمون می‌توانید از آن در موارد فوق استفاده کنید. آزمون‌هایی مانند آیلتس، برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادایی یا سلپیپ و تافل جزو آزمون‌های با مدرک معتبر زبان انگلیسی هستند.

اگر برای تحصیل در دانشگاه یا کالجی تقاضا داده‌اید که کلاس‌های دانشگاه به فرانسوی برگزار می‌شوند باید آزمون زبان فرانسوی بدهید و مدرک داشته باشید.با کالج یا دانشگاهی که ثبت‌نام کرده‌اید، تماس بگیرید و ببینید آیا نیازی به آزمون دادن هست. برای زبان فرانسوی نیز آزمون‌های TEF و  DELF اعتبار دارند. برای تمام این آزمون‌ها باید هزینه پرداخت کنید.

برنامه‌های رایگان برای تقویت زبان بزرگسالان در کانادا

شرایط تقویت زبان به صورت رایگان در کانادا برای بزرگسالان به قرار زیر است. برنامه‌های رایگان زیادی توسط دولت در کانادا برگزار می‌شود:

آموزش زبان برای تازه واردین به کانادا
این برنامه آموزشی که LINC نیز نامیده می‌شود، با برگزاری کلاس‌های زبان رایگان برای بزرگسالان و افرادی که اقامت دائمی دارند و در کمپ‌های پناهندگی زندگی می‌کنند مشکل مهاجران را رفع می‌کند. چنین کلاس‌هایی به فرایند اقامت و یادگیری زبان کمک خواهند کرد.

فقط کافی است با مرکز تماس بگیرید و قرار ملاقاتی با مشاور اقامتی بگذارید.

برنامه انگلیسی به عنوان زبان دوم یا ESL
ESL نیز برنامه‌ای رایگان برای شهروندان کانادایی، پناهندگان و داوطلبان است. اغلب کلاس‌ها برای مبتدیان و دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

یادگیری زبان در مرکز کانادایی‌های جدید
این مرکز علاوه بر کلاس‌های گفت‌و‌شنود به زبان‌های خارجی، کلاس‌های رایگان در مقاطع ابتدایی، متوسطه و پیشرفته به زبان انگلیسی دارد.

تمامی آموزش‌های مرکز برای افراد جدیدالورود رایگان خواهد بود.

مجمع گفت‌و‌شنود ITCH
ITCH یک حلقه گفت‌و‌شنود رایگان زبان است و برای افراد جدید رایگان خواهد بود. این حلقه روزهای جمعه برگزار می‌شود.

شرایط تقویت زبان به صورت رایگان

نحوه تقویت زبان به صورت رایگان

برای تقویت زبان به رایگان در کانادا روش‌های زیادی وجود دارد که در ادامه آنها را ذکر می‌کنیم. در واقع این کشور شرایط تقویت زبان به صورت رایگان را برای مهاجران به خوبی ایجاد کرده است.

با یک خانواده بومی زندگی کنید
شکی نیست که زندگی کردن با یک خانواده محلی می‌تواند در تقویت و یادگیری زبان بسیار مفید باشد، چون مطمئن هستید که مدام به آن زبان صحبت می‌کنند. این خانواده‌ها به‌طور رسمی ثبت شده‌اند و معمولا برای دانش‌آموزان در دسترس خواهند بود نه برای مسافران معمولی.

به گروه‌ها بپیوندید
یک روش بسیار جالب برای تقویت زبان پیوستن به گروه‌ها است. می‌توانید برای خوردن قهوه یا بازی با آن‌ها بیرون بروید و تمرکزتان روی یادگیری و تمرین زبان باشد.

 

به کتابخانه بروید
عضویت در کتابخانه نیز بسیار موثر است، می‌توانید به کتاب‌های زیادی به این زبان‌ها دسترسی پیدا کنید و منابع جدیدی بیابید.

 

با افراد بومی صحبت کنید
صحبت کردن با افراد بومی سبب تقویت زبان می‌شود. هر جایی که ممکن بود با آنها وارد صحبت کردن شوید، چون این موقعیت‌ها بسیار واقعی هستند و کمک زیادی به یادگیری می‌کنند.

برای مثال می‌توانید به فروشگاه بروید و با فروشنده‌ها حرف بزنید، در کافه نوشیدنی سفارش دهید، به رستوران بروید و در مورد وسایل حمل‌و‌نقل عمومی راهنمایی بخواهید. هر چه بیشتر چنین کاری انجام دهید، اعتماد به نفستان بیشتر می‌شود.

 

از برنامه‌های حمایتی دولت بهره‌مند شوید
اگر به کانادا مهاجرت کرده‌اید، احتمالا واجد شرایط تقویت زبان به صورت رایگان هستید و می‌توانید به اشکال مختلف در این کلاس‌های رایگان شرکت کنید. قبل از شرکت در کلاس‌ها حتما از لحاظ دانش زبانی ارزیابی می‌شوید.

 

به شکل آنلاین تمرین کنید
حتی اگر تمام کارهایی را که گفته شد انجام دهید، در کلاس‌ها شرکت کنید و به گروه‌ها بپیوندید، باز هم نیاز به تمرین دارید. به هر حال همیشه نمی‌توانید در این گروه‌ها بمانید. خانواده‌ بومی که در کنار آن‌ها زندگی می‌کنید همیشه برای تمرین در دسترستان نیستند، به همین خاطر آموزش آنلاین زبان مفید خواهد بود.

 

مشاهده کردید که یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی در کانادا به صورت رایگان امکان‌پذیر است. در واقع دولت کانادا با این تفکر که آموزش برای همه افراد باید رایگان و در دسترس باشد توانسته است سیستم آموزشی با کیفیتی برای افراد فراهم ببیند.اگر زبانتان قوی نیست و قصد مهاجرت دارید اصلا نگران نباشید، همانطور که دیدید راه‌های زیادی برای تقویت زبان به صورت رایگان در این کشور وجود دارد. فقط باید تمرین کنید تا به آن‌چه می‌خواهید دست یابید.

4.7/5 - (10 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *