انتخاب از بین اتریش یا کانادا برای مهاجرت

دیر زمانی است انگیزه مهاجرت به کانادا یا سایر کشورهای پیشرفته جهان از جمله اتریش، در بین ایرانیان و ساکنان سایر کشورهای خاورمیانه وجود دارد. بسیاری از افراد ساکن خاورمیانه تمایل دارند با مهاجرت به یک کشور پیشرفته، آینده خود و افراد خانواده را تضمین کنند.

یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین نکات در هنگام تصمیم به مهاجرت، انتخاب مقصد نهایی و کشوری است که قصد دارید اقامت آن را با گرفتن ویزای مناسب به‎‌دست آورید. از میان کشورهای پیشرفته و جهان اولی دنیا، انتخاب از بین اتریش یا کانادا برای مهاجرت یکی از گزینه‌های پیش‌ روی مهاجران است.

شرایط مناسب کار، زندگی و تحصیل در کانادا و اتریش، باعث شده است تا بسیاری از افراد نتوانند از میان آن دو، گزینه‌ای را که با ملاک‌های آن‌ها هم‌خوانی بیشتری دارد، انتخاب کنند.به‌همین دلیل ما قصد داریم در این مطلب با معرفی این دو کشور از جنبه‌های مختلف، انتخاب از بین اتریش یا کانادا را برای مهاجرت آسان‌تر کنیم. با ما همراه باشید.

 

اتریش یا کانادا برای مهاجرت

به‌طور قاطعانه نمی‌توان درباره بهتر بودن یکی از این دو کشور با هدف مهاجرت اظهار نظر کرد، زیرا معیارهای هر فرد برای زندگی ایده‌آل متفاوت از دیگری است. اما با بررسی و مقایسه معیارهای زیر انتخاب از بین اتریش یا کانادا برای مهاجرت ساده‌تر می‌شود و شما با دید بازتری به‌ تصمیم‌گیری در مورد آن اقدام خواهید کرد.

 

ویزا اتریش یا کانادا کدام بهتر است؟

داشتن پاسپورت ایرانی به‌تنهایی برای سفر و مهاجرت به اتریش و کانادا کفایت نمی‌کند. به‌همین دلیل افرادی که قصد مهاجرت کانادا یا اتریش را دارند، باید قبل از هر کاری درخواست خود را برای دریافت ویزا ثبت کنند.

کشور کانادا در ایران سفارتخانه ندارد و مهاجران راهی این کشور، باید برای دریافت ویزای مورد نظر خود از طریق کنسولگری کانادا در یکی از کشورهای همسایه از جمله ترکیه یا امارات متحده عربی اقدام کنند.
سفر به یکی از این کشورهای همسایه ممکن است برای همه افراد میسر نباشد و روند درخواست ویزا را با سختی مواجه کند.

در مقابل علی‌رغم استقرار سفارتخانه اتریش در خیابان نیاوران تهران، به‌دلیل تقاضای بالا و سایر دلایل موجود، گرفتن وقت قبلی از این سفارت کار آسانی نیست و ممکن است سختی آن با سفر به کشورهای همسایه برای دریافت ویزای کانادا برابری کند.از سوی دیگر کشور کانادا دومین کشور وسیع دنیا است که کمبود جمعیت دارد. از این رو مقامات این کشور سعی دارند برای جبران نیروی کار فعال، مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت این کشور را از طریق اعمال برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس اینتری آسان‌تر کنند.

 

موقعیت جغرافیایی اتریش و کانادا
از دیگر مسائلی که باید در هنگام انتخاب از بین اتریش یا کانادا برای مهاجرت در نظر داشته باشید، موقعیت جغرافیایی این دو کشور است.

اتریش که در قلب اروپا قرار دارد با مساحت 83.855 کیلومتر مربع، یک کشور کوچک محسوب می‎شود. این کشور از سمت شمال با آلمان و جمهوری چک، از غرب با لیخن اشتاین و سویس، از سمت جنوب با اسلوونی و ایتالیا و از طرف شرق با مجارستان و اسلواکی مرز مشترک دارد.

کانادا با مساحتی نزدیک به 9.984.670 کیلومتر مربع، کشور بسیار پهناوری است که در شمال قاره آمریکای شمالی قرار دارد.مرزهای این کشور از سمت شما با اقیانوس منجمد شمالی، از سمت غرب با اقیانوس آرام، از جنوب با ایالات متحده آمریکا و از سمت شرق با اقیانوس اطلس مشترک هستند.

مهاجرت به یکی از این دو کشور برای بسیاری از مهاجران، به ‌معنی دل کندن از ایران و ترک همیشگی آن نیست. بلکه بسیاری از مهاجران مقیم این کشورها تمایل دارند ب ه‌مناسب‌های مختلف و در فواصل زمانی ویژه‌ای به ایران سفری داشته باشند.

در این هنگام فاصله و مسافت این کشورها با ایران اهمیت می‌یابد. کشور اتریش با قرار گرفتن در مرکز اروپا فاصله هوایی کمتری با ایران دارد اما قرارگیری کانادا در قاره آمریکا، فاصله هوایی آن را با ایران بسیار زیاد کرده است.

 

مردم و جمعیت
از دیگر نکات مهم درباره انتخاب از بین اتریش یا کانادا برای مهاجرت، مردم ساکن این کشورها و فرهنگ غالب بر آن‌ها است. جمعیت اتریش تقریبا 9 میلیون نفر برآورد می‌شود اما کانادا جمعیتی نزدیک به 37 میلیون نفر را در خود اسکان داده است.

زبان رسمی و رایج در کشور اتریش آلمانی است اما در مقابل مردم کانادا بیشتر به زبان‌های انگلیسی و چند درصدی فرانسوی صحبت می‌کنند و این دو زبان به‌عنوان زبان رسمی کانادا اعلام شده‌اند.

اتریشی‌ها مردمانی به‌دور از تعصب نژادی و با فرهنگ بالایی هستند که در بیشتر آن‌ها، تمایلات هنری وجود دارد. همچنین حدود یک ششم جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل می‌دهند و مردم آن از این نظر افرادی مهمان‌پذیر محسوب می‌شوند.

دین اکثریت مردم اتریش مسیحی کاتولیک است که در کنار آن‌ها جمعیتی ارتدکس یا آنجلیست نیز دیده می‌شوند. اما کانادایی‌ها بیشتر تابع کلیسای کاتولیک یا پروتستان هستند.

 

آب‌وهوا اتریش نسبت به کانادا

از دیگر شاخصه‌های بسیار مهم در انتخاب از بین اتریش یا کانادا برای مهاجرت، آب‌وهوای این دو کشور است. اتریش آب‌وهوایی معتدل دارد. به‌طوی که بیشتر روزهای پاییز و بهار در این کشور باران می‌بارد و زمستان‌ها برفی و سرد هستند.
تابستان‌های اتریش تقریبا جزو تابستان‌های گرم محسوب می‌شوند که دمای هوای در بعضی از روزهای آن‌ها تا 35 درجه سانتی‌گراد نیز خواهد رسید.

موقعیت قرارگیری کانادا آن را به یک کشور تقریبا سرد با زمستان‌های طولانی تبدیل کرده است. البته به ‌علت وسعت زیاد، شرایط جوی در همه نقاط این کشور یکسان نیست و در مناطق جنوبی یا جنوب شرقی کانادا آب‌وهوای معتدل نیز دیده می‌شود.

انتخاب از بین اتریش یا کانادا برای مهاجرت

اقتصاد و هزینه‌های زندگی کانادا و اتریش

هزینه زندگی در بخش‌های مختلف در این دو کشور متفاوت است اما در حالت کلی هزینه‌های زندگی در اتریش بالاتر از کانادا برآورد می‌شوند. در مقابل درصد فقر در اتریش تقریبا 5/1 درصد است، در حالی که این رقم در کانادا تا 3 درصد نیز خواهد رسید.

کشورهای اتریش و کانادا اقتصادی پویا دارند و جزو کشورهای صنعتی جهان محسوب می‌شوند. در کنار صنایعی مانند کشاورزی و ماشین‌سازی که در هر دو کشور مشترک است، صنعت توریسم در اتریش یکی از صنایع درآمدزای اصلی این کشور به‌شمار می‌آید و بخش بزرگی از درآمد کانادا به صنعت شیلات وابسته است.

 

تحصیل
یکی از اصلی‌ترین معیارهای انتخاب از بین اتریش یا کانادا برای مهاجرت، شرایط تحصیلی است. کشور اتریش را یک کشور تاریخی، فرهنگی و پیشرفته می‌دانند که تمام توان خود را در رابطه با فراهم کردن بستر تحصیلی مناسب برای مقیمان خود به‌کار بسته است.

شرایط مساعد تحصیل در این دو کشور، شامل دوران پیش از دبستان تا مقاطع بالای تحصیلی می‌شود. بعضی از دانشگاه‌های این کشور در رتبه‌بندی جهانی جایگاه قابل قبولی را به خود اختصاص داده‌اند و مدارک معتبری دارند.

تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور برای شهروندان اروپا رایگان است اما دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه‌های اتریش، ملزم به پرداخت شهریه هستند.کانادا نیز شرایط و سیستم آموزشی بسیار مناسبی دارد و بعضی از دانشگاه‌های آن جزو برترین دانشگاه‌های سراسر دنیا هستند. تحصیل در دانشگاه‌های کانادایی و دریافت مدرک از آن‌ها می‌تواند تاثیر مستقیم و بسیار مثبتی در آینده فرد داشته باشد.

 

کار در اتریش یا کانادا

کسانی که با هدف به‌دست آوردن شغل مناسب و با داشتن ویزای کاری به یکی از این دو کشور مهاجرت می‌کنند، از شرایط مطلوبی بهره‌مند خواهند شد. زیرا همان‌طور که در بالا ذکر کردیم نرخ بیکاری در کشورهای اتریش و کانادا بسیار پایین و نزدیک به صفر است و شرایط اشتغال برای اکثر مقیمان آن‌ها وجود دارد.

زمینه‌های کاری مختلف با درآمدهای متفاوت در این دو کشور سبب شده‌اند تا مهاجران شغل مناسب خود را براساس علایق و مهارت‌های شخصی انتخاب کنند.

 

انتخاب از بین اتریش یا کانادا برای مهاجرت همواره یکی از تصمیم‌های سخت و دشوار است که با آینده فرد و خانواده او رابطه مستقیمی دارد. انتخاب یکی از این دو کشور به معیارهای مختلفی و اولویت آن‌ها برای شما بستگی دارد. ما در این مطلب چند مورد از مهم‌ترین ملاک‌هایی را که ممکن است به شما در انتخاب درست محل اقامت خود کمک کنند، بررسی کردیم.

علاوه‌ بر این موارد نکات دیگری مانند علایق و سرگرمی‌های شما، وضعیت بهداشت و درمان در این کشورها، بیمه‌های مختلف و مسائل دیگر نیز می‌توانند در انتخاب نهایی مقصد مهاجرتی تاثیرگذار باشند.در پایان اگر کانادا را به دلیل ویژگی‌های برتری که دارد به‌عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کردید، با مشورت با یک وکیل کانادا می‌توانید از قوانین این کشور مطلع شوید و این مسیر را بدون مشکل طی کنید.

5/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *