معرفی استان نوا اسکوشیا کانادا

هنگام مهاجرت به کانادا و تصمیم به ادامه زندگی در این کشور، انتخاب استان محل زندگی اهمیت بسیار بالایی دارد. وسعت ارضی این کشور دلیلی برای آب‌وهوای متنوع در کانادا است.همچنین با توجه به قوانین استانی که به صورت مستقل از قانون فدرال در هر استان وجود دارد، شرایط زندگی و گرفتن اقامت هر یک از استان‌ها ممکن است متفاوت از دیگری باشد.

اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید و در هنگام گرفتن ویزا یا پس از آن، استان نوا اسکوشیا کانادا را برای زندگی برگزیده‌اید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا از جزئیات زندگی در این استان باخبر شوید.

 

معرفی اجمالی استان نوا اسکوشیا

استان نوا اسکوشیا کانادا با آن‌که در مقایسه با سایر استان‌ها جزو استان‌هایی با مساحت کم به‌شمار می‌آید، اما جزو اولین استان‌هایی است که به کنفدراسیون کانادا پیوست. مرکز این استان، شهر هالیفکس است که جمعیتی بالغ بر 400000 نفر دارد و به‌عنوان قطب اصلی سیاسی نوا اسکوشیا شناخته می‌شود.

3800 جزیره ساحلی این استان به‌علاوه خاک اصلی آن، نوا اسکوشیا را به یکی از بهترین استان‌ها برای تفریحات دریایی در کانادا تبدیل کرده است.وجه تسمیه نوا اسکوشیا به یک واژه یونانی به‌معنی اسکاتلند جدید برمی‌گردد. اجداد حدود 30 درصد از ساکنین این استان، اسکاتلندی هستند که بعدها به کانادا مهاجرت کرده‌اند.

بهتر است بدانید اولین قوم اروپایی که وارد خاک نوا اسکوشیا شدند، وایکینگ‌ها بودند. همچنین می‌توان قدیمی‌ترین طایفه سیاه پوست ساکن کانادا را در این استان یافت.نگاهی به پیشنه تاریخی این استان از گذشته‌های دور تاکنون نشان می‌دهد که نوا اسکوشیا یکی از مهاجرپذیرترین استان‌های کانادا است و مردم آن به‌راحتی با این مساله کنار آمده‌اند.

موقعیت جغرافیایی استان نوا اسکوشیا کانادا
از نظر جغرافیایی نوا اسکوشیا را مجموع یک شبه جزیره متصل به خاک اصلی کانادا و چندین جزیره دیگر تشکیل می‌دهد. این استان از نظر مساحت دوازدهمین استان کشور کانادا بوده که بخواهیم مقایسه کنیم مساحت آن تنها از جزیره پرنس ادوارد بزرگ‌تر است.

نوا اسکوشیا در اقیانوس اطلس قرار گرفته است، به‌همین خاطر یکی از 4 استان آتلانتیکی این کشور به‌شمار می‌رود. مساحت کلی این استان را تقریبا 21345 مایل مربع محاسبه کرده‌اند که از این مقدار 20594مایل مربع را خشکی‌ها و 751 مایل مربع باقی‌مانده را آب‌ها تشکیل می‌دهند.

قرار گرفتن خلیج لارنس در شمال، خلیج ماین در جنوب غربی، خلیج فاندی در غرب و اقیانوس اطلس از سمت شرق این استان را در محاصره آب قرار داده است.کوچک بودن نوا اسکوشیا و از سوی دیگر قرار گرفتن در اقیانوس اطلس موجب شده است تا هیچ مکانی در این استان بیش از 67 کیلومتر از آب فاصله نداشته باشد.

برخلاف اقلیم غالب در جزیره‌های سراسر دنیا، آب‌وهوای نوا اسکوشیا به مناطق محاصره شده در خشکی شباهت بیشتری دارد. می‌توان این استان را یک استان چهار فصل با زمستان‌هایی تقریبا سرد و برفی و تابستان‌هایی نسبتا معتدل معرفی کرد.

 

جمعیت استان نوا اسکوشیا کانادا
نوا اسکوشیا جزو کم جمعیت‌ترین و در عین حال متراکم‌ترین استان‌های کشور کانادا به‌شمار می‌آید. علاوه‌بر جمعیت غالب اسکاتلندی این استان 930 هزار نفری، فرانسوی‌ها، ایرلندی‌ها، آلمانی‌ها، هلندی‌ها، چینی‌ها، سیاه پوستان و اعراب قومیت‌های مختلف ساکن در این استان هستند.

مهاجرپذیر بودن این استان نشان از مهمان‌نوازی مردم آن است. این مردم در طول تاریخ مهان‌نوازی خود را با کمک کردن به نجات یافته‌گان حادثه تایتانیک ثابت کردند.همچنین در سال 2001 و پس از رخ دادن حادثه 11 سپتامبر، بعضی از هواپیماهایی که نمی‌توانستند در فرودگاه‌های آمریکا به‌ زمین بنشینند، فرودگاه نوا اسکوشیا را برای فرود خود انتخاب ‌کردند و مسافران این پروازها مورد لطف شهروندان این استان قرار گرفتند.

930 هزار نفر جمعیت این استان در 8 منطقه و 18 شهر آن پراکنده‌اند. اسامی شهرهای نوا اسکوشیا از قرار زیر است:

 • آنتیگونیش
 • آناپولیس
 • اینورنس
 • پیکتو
 • دیگی
 • ریچموند
 • شلبرن
 • کامبرلند
 • کالچستر
 • کیپ برتون
 • کینگز
 • کویینز
 • گایزبورو
 • لاننبورگ
 • ویکتوریا
 • هانتس
 • هالیفاکس
 • یارموت

لازم به ذکر است جمعیت ساکن در این استان به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند و هر دو زبان نام‌برده زبان رسمی آن شناخته می‌شوند.

تحصیل در استان نوا اسکوشیا کانادا

شرایط مناسب تحصیل در کانادا شامل استان نوا اسکوشیا کانادا نیز می‌شود. تمام افراد دارنده کارت اقامت دائم و همچنین امتیاز شهروندی کانادا می‌توانند، از ابتدای تحصیل تا پایان دوره متوسطه یعنی از مهدکودک تا زمان گرفتن دیپلم، به‌طور رایگان در مدارس دولتی این استان به تحصیل بپردازند.

البته در کنار مدارس دولتی که تحصیل در آن‌ها رایگان است، مدارس خصوصی نیز وجود دارند که تحصیل در آن‌ها نیازمند پرداخت شهریه‌ای مشخص خواهد بود.تحصیل در مدارس این استان به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان‌پذیر است.دانش‌آموزان بعد از اتمام دوره متوسطه می‌توانند پذیرش یکی از 13 دانشگاه این استان را به‌دست آورند یا برای ادامه دادن تحصیلات عالی، به استان‌های دیگر کانادا مهاجرت کنند. در دانشگاه‌های نوا اسکوشیا به‌غیر از دانشجویان بومی، درصد بالایی دانشجوهای خارجی نیز وجود دارند.

معرفی استان نوا اسکوشیا کانادا

اشتغال در نوا اسکوشیا
شرایط کار تقریبا در کل کشور کانادا مناسب است و استان نوا اسکوشیا کانادا نیز به‌عنوان منطقه تحت قلمرو کانادا، از این امر مستثنا نیست. درصد قابل توجهی از ساکنین این استان به کار ماهیگیری و عناوین شغلی مرتبط با شیلات اشتغال دارند.همچنین وجود صنایع مختلف در این استان از جمله صنعت زغال سنگ امکان اشتغال را برای سایر افراد فراهم می‌آورد. کشاورزی، جنگل‌داری، کارهای اداری و صنعت توریسم از دیگر زمینه‌های اشتغال در این استان هستند.

طبق قوانین کار استان نوا اسکوشیا کانادا، هر نیروی کار فعال باید حداقل یک روز در یک هفته استراحت کند که این بازه استراحت در بعضی از مشاغل نیز دو روز یعنی 48 ساعت است. کارفرمایان باید به افرادی که تمام طول هفته را کار می‌کنند، دستمزد یک روز را ساعتی 5/1 برابر روزهای عادی حساب کنند.

بهداشت
استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان در این استان سبب آسان شدن زندگی برای شهروندان ساکن در نوا اسکوشیا شده است. تمام افرادی که کارت اقامت دائم را بعد از مهاجرت کانادا به‌دست آورده‌اند یا به شهروند این کشور تبدیل شده‌اند، می‌توانند از خدمات درمانی رایگان بهره‌مند شوند.

البته باید توجه داشت درمان رایگان تنها به خدمات ضروری پزشکی مانند درمان بیماری‌ها تعلق می‌گیرد و افرادی که برای دریافت خدمات پزشکی زیبایی به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، موظف به پرداخت مبلغ درخواست شده هستند.

هزینه زندگی در نوا اسکوشیا

در شهرهای مختلف این استان هزینه‌های زندگی متفاوت است. به‌طور کلی طبق آمارهای به‌دست آمده از این استان، افراد فعال در زمینه‌های کاری مختلف در نوا اسکوشیا به‌خوبی از پس هزینه‌های زندگی خود برمی‌آیند.هزینه تامین مسکن در این استان تقریبا پایین است و این نکته یکی از دلایل اصلی ارزان دانستن زندگی در این استان است.

مکان‌های تفریحی
همان‌طور که گفتیم نوا اسکوشیا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای انجام دادن تفریحات آبی است. در سواحل این استان شرایط امتحان کردن انواع تفریحات آبی وجود دارد.
همچنین داشتن باغ‌ها فراوان در این استان نیز، از دیگر مکان‌های تفریحی استان آتلانتیکی کانادا به‌حساب می‌آید.
فهرست بعضی از مکان‌های دیدنی این استان از قرار زیر است:

 • مجموعه باغ‌های آناپولیس
 • پارک آپر کلمنتس
 • مرکز تاریخی الکساندر گراهام بل
 • موزه دریایی آتلانتیک
 • پارک پوینت پیلزنت
 • دهکده هایلند
 • بازار ویل فرامر

استان نوا اسکوشیا کانادا یکی از استان‌های کشور کانادا است که مانند سایر استان‌ها در کنار قوانین فدرال، از قانون محلی نیز برخوردار است. این استان که تقریبا در شرق یا جنوب شرقی کانادا قرار دارد، از نظر مساحت دومین استان کوچک این کشور محسوب می‌شود.شرایط آب‌‎وهوایی مناسب، درمان و تحصیل رایگان، هزینه زندگی نسبتا پایین و اشتغال مناسب دلایلی هستند که نوا اسکوشیا را به یکی از مهاجرپذیرترین استان‌های کانادا تبدیل کرده‌اند.اگر این استان زیبا را برای مهاجرت کانادا انتخاب کردید، باید بدانید ملزم به پیروی از قوانین خاصی هستند که تنها زمان مشورت با یک تحصیل در کانادا مجرب می‌توانید از آن‌ها آگاهی پیدا کنید و به‌خوبی این مسیر را پشت سر بگذارید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *