زایمان در کانادا

زایمان در کانادا

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای زایمان در کانادا نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم زایمان در کانادا با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

موضوع زایمان در کانادا و تولد فرزند در این کشور مساله‌ای است که همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت کانادا است. با توجه به امتیازهای بسیار زیادی که فرد با زندگی در کانادا به‌دست می‌آورد، تمایل به تولد فرزند در این کشور بسیار بالا است.

در این مطلب قصد داریم به این موضوع بسیار مهم بپردازیم که زایمان در کانادا دربردارنده چه مزیت‌هایی برای افراد است و شرایط و هزینه‌های آن به چه شکلی خواهند بود. اگر شما نیز تمایل دارید با تولد فرزنداتان در کشور کانادا آینده او را تضمین کنید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تابعیت فرزند متولد شده در کانادا

احتمالا شما نیز اصطلاح تابعیت براساس خون یا براساس خاک را شنیده‌اید اما به‌درستی معنی آن دو را درک نکرده‌اید و با تفاوت این دو نوع تابعیت با یکدیگر آشنا نیستید. در کشورهای مختلف جهان تابعیت فرزند تازه متولد شده براساس دو معیار خون یا خاک در نظر گرفته می‌شود.

منظور از تابعیت براساس خون این است که هر نوزادی که متولد می‌شود صرف نظر از محل تولدش، تابعیت والدین خود را به‌دست خواهد آورد. به‌عنوان مثال اگر پدر یک نوزاد تازه متولد شده ایرانی و مادرش تبعه سوئد باشد، کودک تابعیت هر دو را خواهد داشت.

در تابعیت براساس خاک موضوع فرق دارد. در این نوع، تابعیت کودک تازه متولد شده را محل تولد او تعیین می‌کند، حتی اگر والدین طفل در آن کشور مقیم نباشند.این مساله در کشورهای مختلف متفاوت است. بعضی از کشورها اصل تابعیت براساس خون را معیار قرار می‌دهند و بعضی دیگر از جمله کانادا تابعیت کودک را براساس محل تولدش تعیین می‌کنند.

زایمان در کانادا با ویزای توریستی

با توجه به این مساله که تابعیت کانادا براساس محل تولد تعیین می‌شود بسیاری از افرادی که حتی اقامت کانادا را ندارند، ترجیح می‌دهند با زایمان در این کشور امتیازات بسیار زیادی برای فرزند خود به ارمغان آورند.

کانادا یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیای امروز به‌شمار می‌آید که مساعد بودن شرایط تحصیل، کار یا سایر شرایط زندگی در آن موجب شده است تا هدف نهایی بسیاری از مردم برای زندگی باشد. این کشور از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های بسیار معتبری برخوردار است به‌ همین دلیل بیشتر افراد به دنبال این هدف هستند که آینده شغلی خود را با تحصیل در این مراکز تضمین کنند.

همچنین پاسپورت کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است که با داشتن آن می‌توان بدون نیاز به ویزا، به لیست طولانی از کشورها سفر کرد. کانادا یکی از کشورهای عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع بریتانیایی است، به‌همین دلیل رابطه مثبت این کشور با کشورهایی مانند بریتانیا و استرالیا می‌تواند پلی به موفقیت‌های بیشتر فرد در آینده باشد.

از سوی دیگر وجود داشتن مرز مشترک بین کانادا و آمریکا سبب شده است تا سفر به ایالات متحده راحت‌تر باشد و شهروندان کانادایی برای عبور و مرور از مرزهای این دو کشور با محدودیت‌های سختی مواجه نباشند.با توجه به اصل تابعیت براساس خاک در کشور کانادا بسیاری از افرادی که از توانایی مالی برخوردار هستند، اما اقامت کانادا را ندارند، ترجیح می‌دهند با گرفتن ویزای توریستی و سفر به این کشور، تابعیت کانادا را به فرزند خود هدیه دهند و برای این کار با محدودیت خاصی روبرو نباشند.

بهترین زمان برای ورود به کانادا برای زایمان

کسانی که قصد دارند با ویزای توریستی و زایمان در کانادا تابعیت این کشور را برای فرزند خود تضمین کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که در کشور ایران سفارت کانادا وجود ندارد و لازم است مادر برای اخذ ویزا توریستی به یکی از کشورهای همسایه از جمله ترکیه یا پاکستان مراجعه کند.

معمولا پروسه درخواست ویزا و موافقت با آن زمان مشخصی ندارد و ممکن است از چند هفته تا 6 ماه نیز به‌طول بیانجامد. به‌همین دلیل به کسانی که قصد دارند با زایمان در کانادا فرزند خود را تبعه این کشور کنند توصیه می‌شود کارهای لازم برای اخذ ویزا را بسته به نوع ویزای توریستی، از چند ماه قبل از بارداری انجام دهند.

بهتر است بدانید ویزای توریستی کانادا در دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت صادر می‌شود که زمان انقضای کوتاه مدت از تاریخ صدور آن 90 روز است و با ویزای توریستی بلند مدت می‌توان تا 5 سال، هر 6 ماه یک مرتبه بدون نیاز به تمدید ویزا به کانادا سفر کرد.

همچنین این نکته نیز حائز اهمیت است که فرودگاه‌های ایرانی پرواز مستقیم به مقصد کانادا ندارند و برای سفر به این کشور باید ابتدا به یک کشور دیگر سفر کرد و از آن جا با پرواز مستقیم خود را به یکی از فرودگاه‌های کانادا رساند.

با توجه به خطرات احتمالی این پرواز طولانی مدت به‌ویژه در هفته‌های آخر بارداری، معمولا مادران باردار با ویزای توریستی نمی‌توانند بعد از هفته 28 بارداری خود به کانادا سفر کنند. به‌همین خاطر بهترین زمان سفر برای زایمان در کانادا، هفته  28بارداری یا یک الی دو هفته قبل از آن است.

زایمان در کانادا

روند و مراحل زایمان در کانادا

مادر باردار پس از سفر از طریق پروازهای غیرمستقیم به کشور کانادا و استقرار در این کشور باید در سریع‌ترین زمان ممکن به یک پزشک متخصص زنان مراجعه کند و با توجه به توصیه‌های وی یکی از مراکز و بیمارستان‌های کشور را برای زایمان برگزیند.

بهتر است مادر باردار به‌محض ورود به کانادا به سایت sante.gouv.qc.ca/repertoire-ressources/votre-cisss-ciusss مراجعه کرده و از آموزش‌ها و دوره‌های رایگان بارداری در این سایت استفاده کند. معمولا مشاوره‌های زایمان تا 10 روز پس از تولد نوزاد نیز ادامه دارند.
این دوره‌ها ضمن کمک به زایمان آسان‌تر، راهکارهایی را برای نگهداری درست و اصولی از کودک تازه متولد شده ارائه می‌دهند که بسیار کارآمد هستند.

برای زایمان در کانادا بدون مراجعه به پزشک و داشتن معرفی‌نامه از سوی او نمی‌توان به بیمارستان مراجعه کرد‌. به همین علت قرار گرفتن تحت نظر یک پزشک متخصص یکی از مراحل ضروری برای زایمان در این کشور محسوب می‌شود.

بهترین بیمارستان‌های کانادا برای زایمان

کسانی که با مهاجرت کانادا قصد دارند در این کشور فرزند خود را به دنیا آورند، می‌توانند برای وضع حمل به یکی از بیمارستان‌های کانادا که توسط پزشک زنان معرفی می‌شوند مراجعه کنند. تمامی مراکز درمانی کشور کانادا از خدمات یکسانی برخوردار نیستند و سطح خدمات در بعضی از آن‎‌ها بهتر از سایر مراکز معمولی است.

معمولا در هر استان حداقل یک بیمارستان با سطح خدمات عالی وجود دارد اما سه مورد از بهترین بیمارستان‌های کل کشور کانادا برای زایمان را در زیر نام بردیم:

Toronto General Hospital
Rockyview General Hospital
North York General Hospital

مدارک لازم برای زایمان در کانادا

زایمان در کانادا و مراجعه به بیمارستان‌های این کشور مانند سایر کشورها نیازمند ارائه مدارک مشخصی است که برای پذیرش بیمار لازم و ضروری هستند. این مدارک عبارت هستند از:

تاریخ پیش‌بینی شده برای زایمان
سابقه سلامت و پزشکی مادر
ویزا و پاسپورت برای مسافران این کشور
ارائه بیمه بین‌المللی برای مسافران در صورت وجود
ارائه دفترچه و خدمات بیمه برای کسانی که اقامت کانادا را دارند و مقیمان این کشور

مدت زمان بستری بعد از زایمان در کانادا

مادرانی که برای زایمان در کانادا به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده‌اند، با توجه به نوع زایمانی که انجام می‌دهند پس از وضع حمل مدتی در بیمارستان بستری خواهند بود. این دوره در هر دو نوع زایمان یعنی طبیعی و سزارین مدت زیادی طول نمی‌کشد.

بستری شدن مادر و فرزند در بیمارستان پس از تولد نوزاد به‌منظور مراقبت‌های اولیه از وضعیت سلامت جسمی آن‌ها انجام می‌شود. این دوره در زایمان طبیعی 2 الی3 روز به‌طول می‌انجامد، اما در مورد سزارین ممکن است تا 4 روز طول کشد.

مرخصی بعد از زایمان در کانادا
والدینی که با مهاجرت کانادا و گرفتن اقامت این کشور مشغول به‌کار هستند، می‌توانند از امتیاز مرخصی بعد از زایمان استفاده کنند. جالب است بدانید در کانادا مرخصی بعد از زایمان علاوه بر مادر، به پدر نیز تعلق می‌گیرد تا در امور رسیدگی به نوزاد، به مادر کمک کند.

پدران می‌توانند برای تولد فرزندان خود درخواست 5 هفته مرخصی بدون حقوق دهند. این زمان برای مادر طولانی‌تر است و شامل یکی از مورد زیر می‌شود:

مرخصی 18 ماهه با دریافت 33 درصد از مقدار هزینه دریافتی در هفته
مرخصی 12 ماهه با دریافت 55درصد از مقدار هزینه دریافتی در هفته

لقاح مصنوعی در کانادا
لقاح مصنوعی یا IVF یکی از روش‌های درمان ناباروری است که در کشور کانادا با میزان موفقیت بسیار بالایی انجام می‌شود. دولت کانادا براساس صلاحدید خود برای برخی از زوجینی که نمی‌توانند به روش طبیعی بچه‌دار شوند، تسهیلات کمکی در نظر می‌گیرد که شامل همه افراد نمی‌شود. به کمک این تسهیلات هزینه‌های بالای لقاح مصنوعی تا حدی کاهش می‌یابند.

همچنین افرادی که بدون داشتن اقامت کانادا و با داشتن ویزای توریستی مایل به زایمان در کانادا هستند، می‌توانند از خدمات ناباروری در این کشور استفاده کنند، اما هزینه آن کاملا بر عهده خود بیمار خواهد بود.

هزینه زایمان در کانادا

هزینه زایمان در کانادا برای کسانی که اقامت این کشور را دارند کاملا رایگان است مگر این‌که بخواهند از خدمات فوق ویژه بیمارستان‌ها استفاده کنند. اما هزینه زایمان در کانادا برای توریست‌های این کشور ممکن است متحمل هزینه‌های زیادی باشد.

زایمان در کانادا می‌تواند امتیازهای مختلفی را برای فرزند و حتی والدین او به همراه داشته باشد. یکی از این امتیازها، اعطای تابعیت به نوزاد تازه متولد شده و تعلق گرفتن تابعیت به والدین فرزند بعد از رسیدن به سن  18سالگی است.
در این مطلب سعی کردیم تمام جزئیات زایمان در کانادا را برای شما شرح دهیم. با به دنیا آوردن فرزند خود در این کشور آینده روشنی برای او رقم بزنید.

4.2/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *