معرفی استان نیوبرانزویک کانادا

اگر قصد دارید پس از مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت آن از طریق یکی از ویزاهای کاری، ویزا تحصیلی یا روش‌های دیگر در استانی جنگلی، دریایی و با پتانسیل‌های کاری بالا اقامت گزینید، یکی از بهترین انتخاب‌های پیش‌رو برای شما استان نیوبرانزویک کانادا است.

ما در این مطلب جزئیات همه‌جانبه و مفیدی را درباره شرایط کلی زندگی در این استان ذکر کرده‌ایم. پس اگر به‌زودی عازم یکی از شهرهای نیوبرانزویک خواهید شد و درباره زندگی در آن دچار شک و شبه هستید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

معرفی اجمالی استان نیوبرانزویک کانادا

کشور کانادا از نظر مساحت یکی از کشورهای وسیع جهان به‌شمار می‌آید که از چند استان مختلف تشکیل می‌شود. معمولا وسعت این استان‌ها نیز به‌ پیروی از وسعت کلی کشور بالا است،اما در این میان، استان‌هایی با مساحت کم نیز یافت می‌شوند.

استان نیوبرانزویک یکی از استان‌های کم وسعت و کم جمعیت کانادا است که درصد قابل توجهی از مرزهای آن را آب‌های آزاد اقیانوس اطلس پوشش می‌دهند. به‌همین دلیل جزو 4 استان آتلانتیک این کشور به‌حساب می‌آید.مرکز این استان شهر فردریکتون با جمعیتی نزدیک به 85 هزار نفر است، اما این شهر بزرگ‌ترین شهر نیوبرانزویک نیست. سنت جان را می‌توان بزرگت‌ترین شهر این استان دانست که 130 هزار نفر در آن سکونت دارند.

یکی از مسائلی که سبب شده است تا نیوبرانزویک برای زندگی مناسب باشد، داشتن جنگل‌های فراوان است که در کنار ساحلی بودن این استان، آن را به یک استان با پتانسیل‌های بالا تبدیل می‌کند.به‌عبارت دیگر می‌توان گفت که 75 درصد از کل خشکی این استان شامل جنگل‌های انبوه است که جاهای بکری در آن‌ها وجود دارد.

موقعیت جغرافیایی
این استان از نظر موقعیت جغرافیایی کلی، تقریبا در شرق کانادا قرار دارد. استان نیوبرانزویک کانادا در شمال به استان کبک می‌رسد. همچنین از سمت جنوب شرقی با نوا اسکوشیا، از شرق با خلیج لارنس و از سمت غرب نیز هم‌مزر با ایالت مین در ایالات متحده آمریکا است.

مساحت کلی کلی نیوبرانزویک 28159 مایل مربع یا 72908 کیلومتر مربع است که 27590 مایل مربع آن را خشکی و 563 مایل مربع باقیمانده شامل آب‌ها می‌شود.آب‌وهوای این استان کاملا به مناطق ساحلی شباهت دارد و از آب‌وهوای اقیانوس اطلس تاثیر می‌گیرد. از منظر کلی نیز نیوبرانزویک یک استان با چهار فصل متفاوت است تا هر شرایط آب‌وهوایی را بتوانید در آن تجربه کنید.

برخلاف استان‌های شمالی کانادا، نیوبرانزویک تقریبا آب‌وهوایی معتدل دارد. به‌شکلی که زمستان‌های آن معمولا برفی و پربارش هستند و میانگین دما در آن‌ها‌ 9- درجه سانتی‌گراد است.بهار و پاییز این استان در بیشتر نقاط معتدل و مرطوب هستند و میانگین دما در آن‌ها بین 7+ تا 10+ درجه سانتی‌گراد در نوسان است.

در بیشتر استان‌های کانادا تابستان‌ها بسیار گرم نخواهند شد. این موضوع در نیوبرانزویک نیز درست است. تابستان‌های این استان به‌طور عمومی بسیار گرم نیستند و در بیشتر موارد دمای هوا تنها به 26+ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

معرفی استان نیوبرانزویک کانادا

جمعیت
در سال 1534 اولین گروه از مردم انگلیسی به این استان وارد شدند و رفته رفته جمعیت بیشتری از کشور انگلیس راهی نیوبرانزویک کنونی شدند. به‌مرور زمان برخی از مردم ساکن ایالات متحده و همچنین کشور اسکاتلند در این استان سکنی گزیدند.امروزه می‌توان گفت بیشتر ساکنان این استان از اجداد انگلیسی هستند. جمعیت کلی استان نیوبرانزویک کانادا عددی نزدیک به 760 هزار نفر است که از این تعداد، 65 درصد با زبان انگلیسی و 35 درصد به زبان فرانسوی تکلم می‌کنند.

در مجموع هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی در این استان به رسمیت شناخته می‌شوند. آمار 35 درصد فرانسوی زبان‌ها نشان می‌دهد، درصد بالایی از جمعیت این استان از کشورهای فرانسه یا سایر کشورهای فرانسوی زبان به کانادا مهاجرت کرده‌اند.جمعیت 760 هزار نفری این استان نزدیک به 20 سال تغییر چندان زیادی نکرده است. به‌همین خاطر مقامات این استان امروزه سعی دارند با جذب نیروی متخصص از بین مهاجران، نقص‌های اقتصادی و جمعیتی احتمالی را جبران کنند.

تحصیل در استان نیوبرانزویک کانادا

شرایط تحصیل تقریبا در کل کشور کانادا یکسان است. شروع تحصیل در مدارس از 5 یا 6 سالگی برای هر کودک شروع می‌شود و تا سنین 17 یا 18 سالگی در پایان دوره متوسطه ادامه خواهد داشت. در تمام طول دوران تحصیل در مدرسه، دانش‌آموزان و والدین آن‌ها هیچ شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

رایگان بودن تحصیل در مدارس استان نیوبر انزویک نیز، از همین قاعده پیروی می‌کند. تحصیل رایگان در این استان شامل استثناهایی می‌شود که عبارت هستند از:

در شهرهای مختلف این استان مدارس خصوصی فراوانی وجود دارند که تحصیل در آن‌ها نیازمند پرداخت شهریه تعیین شده است.
فرزندان مهاجران، تا قبل از دریافت کارت اقامت دائم یا شهروندی این کشور، می‌توانند در کنار سایر کودکان در مدارس دولتی یا خصوصی به تحصیل بپردازند اما شرایط تحصیل برای آن‌ها رایگان نیست. آن‌ها باید در ازای هر سال تحصیلی مبلغ مشخصی به‌عنوان شهریه پرداخت کنند.
دانش‌آموزان پس از پایان دوره متوسطه می‌توانند در یکی از چهار دانشگاه دولتی این استان مشغول به تحصیلات عالی شوند. همچنین دانشگاه‌های استان نیوبرانزویک پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر دنیا نیز هستند.

اشتغال در استان نیوبرانزویک
شهرهای مختلف این استان زمینه اشتغال را در صنایع و عرصه‌های مختلف برای مقیمان خود فراهم می‌آورند. سه شهر مهم این استان یعنی سنت جان، فردریکتون و مونکتون هر یک در زمینه‌های متفاوتی فعالیت بیشتری دارند که از قرار زیر هستند:

نیروگاه هسته‌ای واقع در سنت جان آن را به یکی از مهم‌ترین شهرهای این استان تبدیل کرده و زمینه اشتغال را برای نیروی‌های متخصص در این باره فراهم کرده است.
مهم‌ترین دانشگاه‌های نیوبرانزویک در فردریکتون قرار دارند و آن را به قطب فرهنگی استان تبدیل کرده‌اند.
در شهر مونکتون بیش از سایر عرصه‌ها، اشتغال مردم به تجارت وابسته است.
از میان صنایع و زمینه‌های مختلف اشتغال در این استان می‌توان به صنعت چوب، خدمات مالی، کشاورزی، ماهیگیری، صنایع غذایی، کاغذسازی، صنعت توریسم و صنایع پر رونق دیگر اشاره کرد. جمعیت نسبتا کم و ثابت این استان و زمینه اشتغال فراوان، باعث شده‌اند نرخ بیکاری در استان نیوبرانزویک کانادا بسیار پایین باشد.

 

بهداشت و درمان
مراکز درمانی نیوبرانزویک از تمام شهرواندان و کسانی که کارت اقامت دائم دارند هزینه‌ای بابت درمان دریافت نمی‌کنند. کسانی که با مهاجرت به کانادا در این استان اقامت دارند تا قبل از دریافت بیمه سلامت، باید تمام هزینه‌های درمان را به‌صورت آزاد بپردازند.همچنین بهتر است بدانید که هزینه درمان شامل استفاده از خدمات پزشکی زیبایی، مانند انجام عمل‌های جراحی زیبایی نمی‌شود.

هزینه زندگی در استان نیوبرانزویک

میانگین حداقل درآمد ساکنین این استان از میانگین کلی کشور کانادا اندکی کمتر است. اما درعوض زندگی در این استان به‌حدی ارزان است که می‌توان تمام مخارج زندگی را با همین میزان دریافتی تامین کرد.هزینه‌هایی مانند هزینه مسکن در روستاها و حومه‌های شهر در نیوبرانزویک بسیار کمتر از هزینه‌های زندگی در شهر است، به‌همین دلیل برخی از مهاجران تازه وارد به این استان، تمایل دارند پس از ورود به نیوبرانزویک در حومه‌های شهر ساکن شوند.

مکان‌های تفریحی نیوبرانزویک
همان‌طور که گفتیم این منطقه ساحلی جنگل‌های انبوهی را نیز در خود جای داده است و این مساله استان نیوبرانزویک کانادا را به یکی از قطب‌های گردشگری در این کشور تبدیل کرده است. مناطق بکر جنگلی زمینه را برای سفرهای ماجراجویی فراهم می‌کنند و از سوی دیگر در سواحل این استان می‌توان به انواع تفریحات آبی پرداخت.

رستوان‌های زیادی در سطح این استان وجود دارند که شماری از آن‌ها تنها به سرو غذاهای دریایی می‌پردازند و بعضی نیز ماهی و دیگر آبزیان را در کنار سایر غذاها سرو می‌کنند. چند نمونه از مناطق گردشگری این استان به شرح زیر هستند:

  • روستای تاریخی آکادیان در شمال این استان با فرهنگی به‌ جای مانده از دهه 30 میلادی
  • منطقه گریسون در شهر فردریکتون
  • خیابان پرنسس ویلیام در سنت جان
  • خلیج فاندی واقع شده مابین استان نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا

نیوبرانزویک یکی از کوچک‌ترین و در عین حال مناسب‌ترین استان‌های کشور کانادا برای زندگی است که در آب‌های اقیانوس اطلس قرار داد.
با توجه به سیاست پذیرش مهاجر در این استان، پایین بودن هزینه‌های زندگی و مناسب بودن شرایط آب‌وهوایی، این استان یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت محسوب می‌شود. بنابراین می‌توانید با داشتن یک نقشه راه به کمک یک وکیل مهاجرت کانادا به آن‌جا مهاجرت کنید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *