جغرافیای انسانی کشور کانادا

جغرافیای انسانی کشور کانادا

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای جغرافیای انسانی کشور کانادا نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم جغرافیای انسانی کشور کانادا با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله قصد داریم درباره جغرافیای انسانی کشور کانادا با شما صحبت کنیم.بر اساس سرشماری که در سال ۲۰۱۳ میلادی در کشور کانادا انجام شد کشور کانادا چیزی در حدود ۳۵ میلیون نفر جمعیت دارد و از این بود در رتبه سی و هفتم کشورهای جهان قرار دارد ۱۶ درصد از جمعیت کشور کانادا را افراد زیر ۱۴ سال تشکیل داده اند و بیشتر از ۶۸% را افرادی با سنین ۱۵ تا ۶۴ سال تشکیل داده‌اند و الباقی افراد بالای ۶۵ سال می‌باشند.

از نظر سواد می‌توان گفت که کشور کانادا ۹۹ درصد از افراد این کشور با سواد هستند. روند کاهش رشد جمعیت در سال های ۱۹۶۰ میلادی بسیار مشهود بود و در فاصله سالهای ۱۹۸۶ میلادی که تا سال ۱۹۹۶ میلادی هم ادامه داشت به دلیل وجود برنامه های جدید مهاجرتی و اقامت کانادا به افراد داده می‌شد موجب شد که مهاجران بسیار زیادی وارد کشور کانادا شده و بتوانند مهاجرت به کانادا کرده و از این طریق اقامت دائم کانادا را کسب کنند همین امر باعث شد آمار جمعیت و تعداد زاد و ولد بیشتر شود.

 

نژاد مردم

بیشتر از ۷۳ درصد از مردم کشور کانادا یک ریشه نژادی دارند که بیشتر آنها انگلیسی تبار و یا فرانسوی تبار هستند.افرادی که تبار انگلیسی دارند عمدتاً از چهار نژاد مختلف می باشند که شامل انگلیسی ها ایرلندی ها و اسکاتلندی ها و ولزی ها هستند و اما افراد فرانسوی که عمدتا بیشتر آنها ساکنان استان کبک می‌باشند سایر نژادهای کشور کانادا را تشکیل دادند.

الباقی این افراد هم از سایر کشورهای اروپایی وارد خاک کانادا شدند و به کانادا مهاجرت کردند بومیان که همان سرخپوستان آمریکای شمالی می‌باشند هم از سایر نژادهای کشور کانادا می باشد.استان نیوبرانزویک با استان‌های نوا اسکوشیا استان کبک و ایالت مین و در جنوب با کشور امریکا مرز مشترک دارد.

از لحاظ پوشش جغرافیایی بیشتر از ۸۵ درصد این منطقه را جنگل تشکیل داده است در قسمت شمالی این استان تشکیل شده از کوه های بسیار بلند و مناطق کوهستانی که بسیار با پستی ها و بلندی های تشکیل شده است اما در قسمت شرق این استان بسیاری از مناطق هموار می باشد.در فصل زمستان این منطقه دارای آب و هوای سردی می باشد آن هم به خاطر مناطق شمالی این استان می باشد در فصل تابستان به خاطر نزدیکی با اقیانوس اطلس آب و هوای بسیار معتدل و لطیفی دارد.

سرخپوستان اولین ساکنان این سرزمین بوده اند و در سال ۱۶۰۵ میلادی بود که فرانسوی ها هم در این سرزمین سکنی گزیدند و در سال ۱۷۵۶ میلادی بود که پس از جنگ هایی که بین فرانسه و انگلستان بر سر این سرزمین رخ داد این کشور انگلستان بود که این منطقه را تحت نفوذ خود گرفت در قلمرو مستعمره خود افزود.طبق آخرین سرشماری که در کشور کانادا انجام شد جمعیت این استان در حدود هفتصد و پنجاه و دو هزار نفر گزارش شده است.

از مهم‌ترین صنعت های این استان می توان از صنعت مواد غذایی خمیر کاغذ ساخت صنایع چوبی و تولید مبلمان نام برد و همچنین می توان از صنایع چوب فلزات و معادن سنگ فلزات هم نام برد.از نظر تولید کشاورزی این استان بعد از استان پرنس ادوارد بیشترین تولید سیب زمینی را دارد و یکی از مهمترین درآمد کشاورزان و دامپروران در این منطقه تولید لبنیات می باشد.

این منطقه دارای جنگل های بسیار فراوان می باشد که به طوری که در هر۶ شغل یک نفر مشغول به جنگلداری و خدمات آن می باشد از استخراج معادن هم می توان یکی از منابع بزرگ درآمد این استان نام برد.

جغرافیای انسانی کشور کانادا

استان کبک

استان کبک از لحاظ مساحت بزرگترین استان کانادا است. استان های آنتاریو، نیوبرانزویک، لابرادور و ایالات متحده امریکا از همسایگان استان کبک هستند.بیش از ۸۰ درصد از جمعیت استان کبک در شهرها زندگی می‌کنند و بیشتر این جمعیت در حاشیه رود سنت لارنس می‌باشند.

افراد بومی در این سرزمین از قدیم الایام در قسمت شمالی این استان سکنی گزیده بودند و هنوز هم می‌توان گفت در این بخش ها زندگی می کنند و به خاطر بزرگی این منطقه از لحاظ جغرافیایی این استان دارای آب و هوای متفاوتی می باشد.شرایط آب و هوایی مناطق شمالی استان کبک بسیار به قطب نزدیکی دارد.

از خصوصیات آب و هوای مناطق شمالی آن می‌توان به زمستان های سرد و بسیار طولانی و به تابستان های کوتاه و خنک نام برد اما در نواحی جنوبی همیشه زمستان ها برف می‌بارد و پوشیده از برف است و در تابستان قضیه فرق می‌کند و دارای تابستان گرم و مرطوب می باشد.استان کبک در آخرین سرشماری که در کشور کانادا انجام شد چیزی در حدود ۸ میلیون نفر جمعیت دارد که بیشتر از ۵ میلیون این افراد را فرانسوی زبان ها تشکیل می‌دهند و زبان فرانسوی را می‌توان به زبان مادری ۸۵ درصد از افراد این استان نام برد.

مرکز شهر این استان شهر کبک سیتی می باشد ولی معروف ترین شهر این استان شهر مونترال می‌باشد و از این شهر می‌توان به مهد تمدن فرانسه در امریکای شمالی نام برد که در سال ۱۹۸۶ میلادی توسط یونسکو به شهر میراث جهانی نامیده شد.بین سال‌های ۱۹۲۱ میلادی و تا ۱۹۴۱ میلادی شهرسازی و استانداردهای بسیار بالای زندگی در این استان رونق تازه به استان کبک بخشید.

در سال ۱۹۸۱ میلادی بود که یک همه پرسی مقدماتی برای استقلال این استان از کشور کانادا برگزار شد که این همه پرسی توسط اکثریت ساکنان این منطقه رد شد.و در سال ۱۹۹۵ بود که دومین همه پرسی در این استان برگزار شد و باز هم بیشتر مردم این استان استقلال آن رأی ندادند.

استان کبک دارای منابع طبیعی بسیار فراوان و دارای انرژی بسیار فراوانی را در اختیار دارد . این استان از لحاظ صنعت بسیار قوی است که می توان از تولید تجهیزات کنترل ترافیک هوایی تولید مترو و بالگرد و همچنین لوح فشرده اسباب بازی نام برد.شهر مونترال که مرکز تجارت استان کبک می‌باشد در صنعت هوافضا و تولید دارو و همچنین ارتباط و حمل و نقل بین جاده ای بازار رقابت بسیار سختی را ایجاد کرده است.

یکی دیگر از صنایع این استان مربوط به صنعت جنگلداری هفت معادن و تولید وسایل حمل و نقل می‌باشدکه از طریق صادرات به سایر کشورهای دنیا درآمد هنگفتی را نصیب این استان می کند.استان کبک و به خصوص شهر مونترال دارای دانشگاه های زیادی می باشد که دانشجویان زیادی همه ساله از سرتاسر دنیا به این شهر می‌آیند.

یکی از دلایلی که دانشجویان زیادی کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند شرایط آسان اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد.

چون دانشجویان می‌توانند بعد از فارغ تحصیل شدن اقامت دائم کانادا را اخذ کنند و زمینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل کردن را برای خودشان فراهم سازند.یکی از روشهای پر طرفدار سرمایه‌گذاری کانادا، سرمایه‌گذاری کبک می باشد که افراد می‌توانند شرایط مهاجرت به کانادا را برای خود فراهم سازند که در نهایت منجر به اقامت دائم کانادا شود.

 

استان انتاریو

استان آنتاریو از لحاظ پوشش تشکیل شده از رودخانه ها و دریاچه ها که بسیار زیبا و مناظر چشم انگیزی می باشد.

طبق آخرین سرشماری که در کشور کانادا در سال ٢٠١٣ انجام شد جمعیت این استان چیزی در حدود ۱۳ میلیون نفر را تشکیل می دهد که می توان از پرجمعیت ترین استان کانادا نام برد.از لحاظ صنایع این استان مهمترین مرکز صنعتی کشور کانادا می‌باشد. شهر اتاوا مرکز سیاسی این استان و کشور کانادا می باشد.

از مهمترین شهر این استان می توان از شهر تورنتو نام برد. شهر تورنتو بیشتر از ۵ میلیون نفر ساکن دارد و می توان از پرجمعیت ترین شهر این کشور نام برد.جنوب استان آنتاریو در همسایگی کشور آمریکا قرار دارد و از منطقه جغرافیایی شمال به خلیج هادسون و خلیج جیمز دارای همسایگی می باشد.

این استان از لحاظ شرایط اقلیمی دارای آب و هوای متغیر می باشد و در کل می توان از آب و هوای استان انتاریو از یک آب و هوای معتدل نام برد.شرایط آب و هوایی هیچ کدام از شهرهای کشور کانادا مشابه با استان آنتاریو نمی باشد. زمستان های استان آنتالیا و سرد می‌باشد و تابستان های این منطقه بسیار گرم می‌باشد.

وجود چهار فصل در این استان از مسائل بسیار در خور اهمیت می باشد که چهار فصل را در این استان می توان مشاهده کرد.بیشتر نوسانات دمایی در این استان در فصل زمستان می باشد سرما و بارش برف از شاخصه های آب و هوایی در این استان می باشد.بنا بر شواهد باستان شناسان و مورخان اولین ساکنان این منطقه چیزی در حدود ده هزار سال قبل و در عصر یخبندان وارد این منطقه شده اند. ساکنان اصلی این منطقه سرخپوستان بوده اند.

در سال ۱۷۷۵ میلادی بود که دولت انگلیس قسمت بخش های جنوبی این استان را در دست خود گرفت. قبل از این دوران بخشی از این استان در استعمار، استان کبک بود.در سال ۱۷۸۰ میلادی بود مهاجرت به کانادا بسیاری از مهاجران که از کشورهای انگلستان اسکاتلند و ایرلند بودند وارد سرزمین کانادا شدند. اغلب این افراد در این استان زندگی کردند و شرایط اقامت خود را فراهم کردند.زبان رسمی در استان انتاریو زبان انگلیسی می باشد.

استان انتاریو یکی از مهم ترین تولید کنندگان میوه در کشور کانادا می باشد. از لحاظ تولید مواد لبنی هم بعد از استان کبک دومین استان تولید کننده لبنیات می باشد.شهر تورنتو بزرگترین مرکز مالی کشور کانادا می‌باشد. بیشتر دفاتر اصلی بانک های بزرگ دنیا و شرکت های معتبر بیمه در این شهر قرار دارد.

صنعت توریسم و جهانگردی یکی از منابع اقتصادی بسیار بزرگ این استان می‌باشد. به طوری که بیشتر از یک سوم توریستها این استان را برای دیدن انتخاب می‌کنند. آبشارهای زیبای نیاگارا در جنوب شهر تورنتو واقع شده است و هم مرز کشور آمریکا می باشد.

از ویژگی های دیگر اقتصادی استان آنتاریو را می‌توان به وجود مواد خام طبیعی و سیستم حمل و نقل مدرن و نیروی برق بسیار ارزان و همچنین نیروی کار متخصص و نزدیکی به بازارهای یالات متحده امریکا را نام برد.بازار کار بزرگ تورنتو موجب شده همه ساله تعداد زیادی از طریق ویزای کار کانادا وارد این استان شوند و مهاجرت به کانادا کنند و شرایط اقامت کانادا را برای خود فراهم سازند.

یکی دیگر از روش‌هایی که بسیار پر طرفدار برای اخذ اقامت کانادا در استان انتاریو می باشد اقامت به کانادا از طریق روش سرمایه‌گذاری در کانادا می باشد.سرمایه‌گذاری در کانادا یکی از روش‌هایی است که منجر به اقامت دائم کانادا می شود و شهر تورنتو از این نظر در رده نخست قرار دارد.در شهر تورنتو دانشگاه های زیادی وجود دارد و انتخاب بیشتر از ۴۶٪‏ افراد برای تحصیل در کانادا شهر تورنتو است.

کشور کانادا ویزای تحصیلی را با شرایط راحت تری نسبت به سایر کشورها صادر می‌کند و از همه مهمتر دانشجویان می‌توانند بعد از فارغ تحصیل شدن اقامت کانادا را اخذ کنند.در استان انتاریو قبل از اقامت دائم کانادا به افراد متقاضی ویزای کار کانادا را می‌دهند و بعد از یک سال تجربه کار در کانادا به افراد اقامت کانادا داده می شود.شرایط کاری و در آمد بالای تورنتو باعث شده همه ساله تعداد زیادی ویزای تحصیلی در کانادا و ویزا کار در کانادا صادر شود.

 

استان مانیتوبا

مساحت استان منیتوبا بیشتر از ۷۰۰ هزار کیلومتر مربع می باشد. که چیزی در حدود یک ششم این مساحت را آب ها قرار دارند
در این استان بیشترین ظرفیت تولید از طریق نیروی برق آبی در کشور کانادا می باشد.

از لحاظ همسایگی با دیگر استان ها می توان اینطور مطرح کرد که مانیتوبا یکی از سه استان مرکزی کشور کانادا می‌باشد و از لحاظ همسایگی استان آنتاریو در شرق این استان و استان های ساسکاچوان و خلیج هادسون در شمال این استان و ایالات متحده آمریکا در جنوب این استان واقع شده‌اند.

در سال های اخیر بیشتر افرادی که در این استان سکنی گزیده اند انگلیسی تبار هستند. چیزی در حدود یک میلیون نفر در این استان زندگی می‌کنند.نکته جالب این می‌باشد بیشتر از ۶۰ درصد افراد که در این استان زندگی می‌کنند در شهر وینیپگ زندگی می کنند شهر وینیپگ بزرگترین شهر این استان می باشد. مرکز استان منیتوبا هم شهر وینیپگ می‌باشد

یک ششم از مساحت استان منیتوبا تشکیل شده از دریاچه ها و رودخانه های عظیم

به خاطر اینکه این استان به دریا نزدیکی ندارند و عدم دسترسی به آبهای آزاد دارد آب و هوای این منطقه بسیار خشک می‌باشد و از مشخصه های آب و هوای این استان می توان زمستان های بسیار سخت و طولانی و تابستان های گرم و کوتاه نام برد.آب و هوای این استان به خاطر نزدیکی با آب و هوای قطبی در آمریکای شمالی بسیار سرد می باشد اما میزان بارش برف در مقایسه با سایر مناطق کانادا کمتر از حد طبیعی می باشد. این استان دارای بادهای بسیار سرد و تندی می باشد.

از صنایع غذایی صنعت توریسم و شیلات و همچنین تجهیزات حمل و نقل و همچنین کالاهای الکترونیکی و حفر معادن از منابعی است که دولت مانیتوبا کسب درآمد می‌کند.و همچنین این استان دارای معادن نیکل می باشد که در جهان دارای رنکینگ می باشد هم اکنون این استان به جذب سرمایه در صنایع مختلف پرداخته است و از این طریق به پیشرفت در استان و خصوصاً شهر وینیپگ پرداخته است.

استان مانیتوبا از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا به افراد متقاضی مهاجرت به کانادا اقامت دائم کانادا می دهد و برنامه سرمایه‌گذاری کانادا و مانیتوبا دارای متقاضیان زیادی می باشد.

 

استان ساسکاچوان

بیشتر پوشش گیاهی استان ساسکاچوان جنگل می باشد. آب و هوای این استان هم در زمستان ها بسیار سرد و مدت زمان زمستان بسیار طولانی می‌باشد و در عوض تابستان کوتاه و گرم از مشخصات ویژه این استان می باشد. از لحاظ بارندگی یکی از مناطق خشک کانادا محسوب می شود.

اولین ساکنان این منطقه را سرخپوستان تشکیل می‌دادند که در مناطق شمالی سکنی گزیده بودند.مرکز استان ساسکاچوان شهر رجینا می باشد.طبق آخرین سرشماری که در کانادا انجام شد جمعیت این استان چیزی در حدود یک میلیون و پنجاه هزار نفر می باشد.

بیشتر ساکنان این استان را انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها و مهاجرانی از سایر کشورها مانند اوکراین آلمان هلند و روسیه و حتی کشورهایی به جز اروپا تشکیل داده اند.در سال ۱۹۹۰ میلادی بود که این استان بزرگترین تولید کننده گندم در کشور کانادا بوده و همه ساله چیزی در حدود بیشتر از ۱۰ میلیون هکتار به کشت گندم اختصاص داده می شود.

استان ساسکاچوان عمده ترین تولید از تولید پتاسیم و اورانیوم در جهان است این استان بعد از استان آلبرتا بزرگترین تولید کننده نفت و حتی گاز طبیعی در کشور کانادا می‌باشد.استان ساسکاچوان هم دارای برنامه مهاجرتی کانادا می باشد که افراد از این طریق می توانند شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا را برای خود فراهم سازند.

 

استان آلبرتا

استان البرتا از لحاظ وسعت تقریبا معادل ایالت تگزاس در کشور امریکا می‌باشد. از زمستان های طولانی و سرد و تابستان های معتدل و تقریبا گرم می توان از مشخصات هوایی این استان نام برد.اولین کسانی که در این استان زندگی کردند در مناطق شمالی و مرکزی بودند در سال ۱۸۸۴ میلادی بود که پس از اینکه شبکه راه‌آهن در این استان احداث شد جمعیت این منطقه به طور ناگهانی بسیار افزایش یافت.

مرکز استان آلبرتا شهر ادمونتون می‌باشد.

طبق آخرین سرشماری که در کشور کانادا انجام شد این استان در حدود ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تعداد ساکنین استان می باشد. چیزی در حدود ۴۵ درصد از مردمان این استان نژاد انگلیسی دارد.استان آلبرتا در زمینه کشاورزی دارای فعالیت‌های بسیار زیادی می‌باشد به طوری که ۲۰ درصد از درآمد سالیانه این استان از صنعت کشاورزی می باشد.

اما مهم‌ترین صنعت این کشور صنعت نفت و گاز می باشد و آن هم به خاطر وجود منابع بسیار فراوان گاز طبیعی و نفت می باشد که باعث شده رونق بسیار بالای اقتصادی در این استان وجود داشته باشد.استان آلبرتا دارای برنامه مهاجرتی می باشد که منجر به اقامت کانادا می شود و حتی دارای برنامه ای است که می توان ویزا کار کانادا را دریافت کرد و بعد از اخذ ویزای کار در کانادا ، با کار کردن در کانادا اقامت کانادا گرفته شود.

این استان دارای دانشگاه های زیادی می باشد و دانشجویان زیادی با ویزا تحصیلی کانادا وارد دانشگاه های کانادا شده و امکان دریافت ویزا کار کانادا و اقامت کانادا را برای خود فراهم می سازند.

 

استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کشور کانادا می‌باشد. از لحاظ موقعیت جغرافیایی در سواحل شرقی اقیانوس آرام واقع شده است.

یکی از مناطق کوهستانی قاره امریکای شمالی می باشد. از همسایگان این استان می‌توان از استان‌های آلبرتا و یک آن و همچنین سرزمین آلاسکا نام برد.

بیشتر مناطق استان بریتیش کلمبیا در کرانه های اقیانوس آرام و به شکل جزیره های کوچک و بزرگ می باشد که همانند یک زنجیر از شمال تا جنوب گستردگی دارد.

تنوع آب و هوایی در استان بریتیش کلمبیا بسیار مناسب است. این منطقه دارای آب و هوای نسبتا معتدلی دارد و به دلیل تنوع بسیار زیاد در مناطق ساحلی دارای فرهنگ ها و زبان های گوناگون می باشد.

اولین گروهی از اروپاییان که وارد استان بریتیش کلمبیا شدند در سال ۱۷۷۵ میلادی بود که با پرچم کشور اسپانیا به این سرزمین وارد شدند.

تقریباً می‌توان گفت در قرن هجدهم میلادی بود که اسپانیایی‌ها سواحل غربی این استان را از مکزیکو تا جزیره ونکوور جزو قلمرو خود اعلام کردند.

بیشتر ساکنان استان بریتیش کلمبیا انگلیسی ها تشکیل می دهد.

بر اساس آخرین سرشماری که در کشور کانادا انجام شد این استان در حدود ۵ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است که در حدود ۱۴ درصد از کل جمعیت کشور کانادا می‌باشد.

نکته جالب این جاست که بیشتر از ۶۰ درصد از این افراد در شهر زیبای ونکوور و همچنین ویکتوریا که پایتخت استان بریتیش کلمبیا می باشد زندگی می کند.

اقتصاد استان بریتیش کلمبیا بر مبنای مواد خام طبیعی می‌باشد.

بیشتر از ۵۶ درصد از مساحت این استان را جنگل ها در بر گرفته اند از معادن طلا مس روی زغال سنگ و همچنین نفت خام و گاز می توان از معادن ارزشمند این سرزمین نام برد و به علاوه این موارد از کشاورزی و صنعت شیلات می‌توان از بخش های دیگر اقتصادی استان بریتیش کلمبیا نام برد.

صادرات استان بریتیش کلمبیا بیشتر به کشورهای آمریکا ژاپن و همچنین اتحادیه اروپا و کشورهای حاشیه اقیانوس آرام می باشد که نسبت به سایر استانهای کانادا بسیار فعال تر در این زمینه می باشد.

یکی از درآمدهای بسیار زیاد استان بریتیش کلمبیا صنعت توریسم و جهانگردی می باشد که همه سال نزدیک به ۲۰ میلیون نفر از این استان دیدن می‌کنند.

استان بریتیش کلمبیا دارای برنامه های سرمایه‌گذاری در کانادا می باشد که مانند سایر استانها می‌توان اقامت کانادا را فراهم کرد.

سرمایه‌گذاری در کانادا خصوصا ونکوور دارای طرفداران خاص خود می باشد که افراد می‌توانند از این طریق شرایط مهاجرت به کانادا را برای خود فراهم سازند.

این استان دارای دانشگاه های زیادی می باشد که افراد متقاضی می توانند با گرفتن ویزای تحصیلی کانادا امکان تحصیل و بعد از آن ویزای کار کانادا و در آخر اقامت کانادا را برای خود فراهم سازند.

 

استان پرنس ادوارد آیلند

این جزیره را می توان کوچکترین استان کانادا نام برد. از لحاظ موقعیت جغرافیایی پرنسس ادوارد واقع شده است میان خلیج سنت لورنس که در شرق قرار دارد و استان نیوبرانزویک و استان نوا اسکوشیا از همسایگان این جزیره می باشد.

جزیره پرنسس آیلند یکی از چهار استان می باشد که در حاشیه اقیانوس اطلس قرار دارد و می‌توان گفت این استان از نظر جمعیت کم جمعیت ترین استان کانادا می باشد.

از نظر شکل ظاهری پرنسس ها به صورت حلال شکل می باشد. آب و هوای این استان در فصل تابستان بسیار مناسب و عالی می‌باشد به طوری که توریست های زیادی سالیانه از این استان بازدید می کنند و یکی از منبع درآمد های بزرگ این استان صنعت توریست می باشد.

اما در فصل زمستان بسیار سرد می باشد. این استان به علت دارا بودن از خاک حاصلخیز برای کشاورزی بسیار مناسب می باشد.

در سال ۱۷۲۰ میلادی بود که این جزیره به استعمار کشور فرانسه درآمد و این مدت که تحت استعمار بودن زمان و مدت آن به مدت ۳۰ سال ادامه داشت و در سال ۱۷۹۹ میلادی این جزیره مستقل شد.

نام این جزیره را پرنسس ادوارد نامیدند و آن هم به خاطر شاهزاده انگلستان پرنسس ادوارد بود.

جمعیت این جزیره تنها ۱۴۱ هزار نفر می باشد نکته جالبی می باشد که ۶۵ درصد این افراد در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و مابقی در شهر زندگی می‌کنند.

از نظر درآمد می توان گفت که که کشاورزی ماهیگیری و شیلات و توریسم مهمترین منابع درآمد این استان می باشد.

یکی از مهم‌ترین محصولات کشاورزی این استان کاشت سیب زمینی می باشد آن هم به خاطر خاک بسیار حاصلخیز این استان می باشد این استان از نظر تولید سیب زمینی در منطقه مقام اول را به خود اختصاص داده است.

استان پرنسس ادوارد دارای برنامه سرمایه‌گذاری در کانادا می‌باشد که افراد با سرمایه گذاری در کانادا و این استان می توانند اقامت دائم کانادا را برای خود فراهم سازند.

 

استان نیوبرانزویک

کشور کانادا در شمالی ترین نقطه قاره امریکای شمالی واقع شده است. این کشور از لحاظ مساحت دومین کشور بزرگ جهان می‌باشد

کانادا از سمت شمال به اقیانوس منجمد شمالی و از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با اقیانوس آرام همسایه می باشد و از سمت جنوب کشور کانادا با کشور امریکا همسایه می باشد از این مرز به عنوان بزرگترین مرز خاکی دنیا می توان نام برد.

کشور کانادا تقریبا می‌توان گفت که ۶ برابر کشور ایران است و ۴۰ برابر کشور انگلستان می‌باشد. جنبه زیبایی و محیط زیست یکی از زیباترین کشورهای دنیا می‌باشد.

کانادا از لحاظ سیاسی دارای نظام پادشاهی مشروطه می باشد که دارای دموکراسی پارلمانی می باشد. عملاً در کشور کانادا مقام تشریفاتی می‌باشد.

نخست وزیر بالاترین مقام رسمی در کشور کانادا می باشد

کانادا از ۱۰ استان و ناحیه تشکیل شده است که هر کدام از این استان ها دارای دولت های محلی می‌باشد که تحت حاکمیت مرکزی دولت فدرال کانادا مشغول به فعالیت می باشند.

پایتخت سیاسی کشور کانادا شهر اتاوا می‌باشدو بزرگترین شهرهای کشور کانادا به ترتیب می‌توان از تورنتو مونترال و ونکوور نام برد.

تورنتو بیشترین جمعیت را در خود جای داده است و نسبت به شهرهای دیگر کانادا از همه پر جمعیت تر می‌باشد.

شهر مونترال که واقع در ایالت کبک است می‌توان بزرگترین شهر فرانسوی زبان جهان بعد از پاریس نام برد شهر زیبای ونکوور در غربی ترین کشور کانادا واقع شده است و لحاظ زیبایی یکی از بهترین شهرهای جهان به شمار می آید که معروف به بهشت دنیا می باشد.

کانادا کشوری بسیار ثروتمند می باشد که دارای بالاترین نرخ رشد اقتصادی در بین کشورهای صنعتی جهان هم می‌باشد.

از معادن بسیار پر اهمیت کشور کانادا می توان از معادن اورانیوم روی نیکل تیتانیوم امینیم مس و طلا نام برد. کشور کانادا دارای منابع بسیار وسیع نفت و گاز می باشد.

کانادا در زمینه کشاورزی به خاطر اینکه دارای یک پنجم آب های شیرین جهان است و نیز همچنین دارای دشت های وسیع و حاصلخیز می باشد بزرگترین تولید کننده مواد غذایی در منطقه می باشد سبزیجات و حتی فراورده های دامی و لبنی هم می توان آنها یاد کرد.

در این چند سال اخیر از طرف مجامع جهانی همیشه به عنوان بهترین کشور دنیا انتخاب می شود.

آمار بسیار بالای زندگی افراد آمار بسیار پایین جرم و جنایت و امنیت بسیار بالای کانادا و همچنین از آموزش رایگان از دبستان تا دبیرستان و همچنین هزینه های بسیار پایین دانشگاه ها در کانادا و همچنین از بیمه درمانی رایگان کانادا در کنار طبیعت بسیار زیبا و ترکیب چند فرهنگی کانادا زمینه مناسبی را برای شروع یک زندگی جدید برای افرادی که قصد اقامت به کانادا را دارند مهاجرت به کانادا را فراهم می‌کنند یاد کرد و هرگونه تبعیض از نظر مذهبی ملیتی نژادی و جنسیتی وجود ندارد.

از لحاظ اینکه کشور کانادا و کشورها هم مرز هستند و بزرگترین مرز جغرافیایی در تمام دنیا را با هم دارا هستند از نظر روابط اقتصادی این دو کشور بسیار رابطه های اقتصادی به هم پیچیده با هم دارند معاملات دو کشور کانادا و امریکا بیشتر از تمام معاملات کشورهای همسایه دیگر جهان است.

کانادا دارای منابع بسیار طبیعی فراوان می‌باشد. هوای این کشور بیشتر مواقع سرد می باشد و خصوصاً نقاط شمالی که نزدیک به قطب می‌باشد دارای زمستان سخت و خشن می‌باشد.در بخش غربی کشور کانادا جایی که شهر ونکوور واقع شدن شرایط فرق دارد و دارای آب و هوای معتدل می‌باشد.

نیاگارا زیبا ترین و عریض ترین آبشار جهان می‌باشد در کشور کانادا و در مرز با امریکا واقع شده است. کانادا تا سال ۱۷۱۴ مستعمره کشور فرانسه بوده که در این سال انگلستان کنترل آن را به عهده گرفت.کانادا در قرن نوزدهم استقلال یافت . این کشور عضو کشورهای مشترک‌المنافع می‌باشد.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *