استان مانیتوبا کانادا

معرفی استان مانیتوبا کانادا

مانیتوبا یکی از استان‌های کانادا است و در مرکز این کشور قرار دارد. این استان از لحاظ جمعیتی تراکم کمی دارد و به ‌همین علت به یکی از مقاصد مهاجرتی تبدیل شده است.مرکز استان مانیتوبا کانادا شهر وینیپگ نام دارد. این ایالت از غرب با استان ساسکاچوان و از شرق با ایالت انتاریو مجاور است. این ایالت از سمت شمال شرق نیز به خلیج هادسون وصل می‌شود.

مانیتوبا از سمت جنوب با ایالت‌های آمریکا مانند مینه سوتا و داکوتای شمالی مرز مشترک دارد و دریای قطبی و مرزهای نوناووت نیز در شمال آن هستند.این استان مساحت بسیار زیادی دارد و از این نظر به‌عنوان هشتمین استان بزرگ کانادا شناخته می‌شود. مساحت مانیتوبا 649950 کیلومتر مربع است. بیش از 15 درصد از مساحت ذکر شده مانیتوبا را آب‌ها و به‌ویژه آب‌های شور تشکیل می‌دهند.

این استان حدود 1.38 میلیون نفر جمعیت دارد و به‌همین علت پنجمین استان پرجمعیت کانادا به‌شمار می‌رود.همان‌طور که می‌دانید بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می‌خواهند در ابتدا با استان‌ها و شهرهای کانادا آشنا شوند. بنابراین تصمیم گرفتیم تا اطلاعات کاملی را درباره استان مانیتوبا کانادا در اختیار شما قرار دهیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

آب و هوای مانیتوبا
این استان در منطقه‌ای از کشور کانادا قرار دارد که تابستان‌های آن معتدل و زمستان‌های آن سرد است. کمترین میزان بارش در این استان به شهر وینیپگ و بیشترین میزان بارش در این استان به شهر تامپسون تعلق دارد که در شمال مانیتوبا قرار گرفتند.

متوسط دما در این ایالت در فصل گرما 25 درجه است که در کمترین حالت خود به 9 درجه نیز می‌رسد. با این‌حال اوضاع در زمستان کمی فرق می‌کند و کمترین دمای ثبت شده در این استان منفی 31 درجه بوده است.البته این دما در همه جای ایالت مانیتوبا یکسان نیست و در شهر وینیپگ دما بین منفی 20 تا منفی 13 تغییر می‌کند.

از آن‌جایی که زمستان‌های مانیتوبا بسیار سرد است، برف زیادی در آن می‌بارد و تقریبا 4 ماه از سال این استان پوشیده از برف خواهد بود. بادهای سالانه‌ای نیز وجود دارند که در استان مانیتوبا کانادا می‌وزند.

زندگی در مانیتوبا چه مزایایی دارد؟

زندگی در هر نقطه از دنیا می‌تواند مزایای منحصر به‌فرد خود را داشته باشد. بنابراین زندگی در این ایالت نیز مزایایی دارد که توانسته است نظر مهاجران زیادی را برای دریافت اقامت کانادا به خود جلب کند.

بیشتر جمعیت این استان را جوانان تشکیل می‌دهند. این جمعیت جوان توانسته‌اند تا رونق اقتصادی زیادی را برای استان خود به ارمغان بیاورند. این استان در سال 2019 به‌عنوان دومین استان جوان در کانادا برگزیده شد.
در این استان فرودگاه‌های باکیفیتی وجود دارد که افراد با استفاده از آن‌ها می‌توانند به‌راحتی به سفر بپردازند و به هر نقطه‌ای بروند که می‌خواهند.
استان مانیتوبا کانادا یکی از ایالت‌های ارزان این کشور به‌شمار می‌رود. در نتیجه افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند، می‌توانند کسب‌وکار خود را در این شهر راه بیاندازند. در این صورت در طی مدت زمان کم به درآمد بالا دست پیدا خواهند کرد.
شرایط اقتصادی مانیتوبا بسیار با ثبات بوده و این ثبات برای افرادی مناسب است که قصد دارند ویزای این کشور را بگیرند. از طرفی تقریبا تمام ساکنین مانیتوبا توانایی خرید مسکن دارند و می‌توانند برای خود خانه بخرند.
زبان رسمی مردم استان مانیتوبا
زبان رسمی این استان انگلیسی و فرانسوی است. گرچه بیش از 98 درصد از مردم در این ایالت به زبان انگلیسی و تنها 2 درصد به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. علاوه بر این بسیاری از مهاجران به زبان‌های خود با یکدیگر حرف می‌زنند.

استان مانیتوبا کانادا

تحصیل در استان مانیتوبا کانادا
مدارس موجود در این استان در دو سطح دولتی و خصوصی در حال فعالیت هستند. مهاجران نیز می‌توانند فرزندان خود را در هر دو سطح ثبت نام کنند. مدارس نیز موظف هستند تا 20 درصد از ظرفیت مدرسه را به ثبت نام دانش آموزان بین‌المللی اختصاص دهند.

در این استان کودکان از سن 7 تا 18 سالگی باید به تحصیل بپردازند و مدرسه بر اساس نزدیک بودن به محل سکونت دانش‌ آموز طبق نظر مدیر انتخاب می‌شود. البته والدین کودک می‌توانند با ارائه دلیل موجه فرزند خود را در هر مدرسه‌ای که می‌خواهند ثبت نام کنند.

در مانیتوبا بیش از 110 مدرسه وجود دارد که 66 تا از این مدارس دولتی و مابقی آن خصوصی هستند. علاوه بر این دانشگاه‌های معتبری نیز در مانیتوبا وجود دارند که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای تحصیل خود در آن‌ها اقدام کنند. از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه‌های وینیپگ، مانیتوبا و برادن اشاره کرد.

کار در استان مانیتوبا کانادا
میزان بیکاری در این استان 1.5 درصد از کل کشور کانادا کمتر است. در این استان بیش از 95 درصد از افراد استخدام می‌شوند و می‌توانند کار کنند.کارفرماها در استان مانیتوبا دوست دارند تا افرادی برایشان کار کنند که از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار هستند.

بنابراین افرادی که در زمینه کار خود تخصص دارند، می‌توانند به‌راحتی به شغل مورد علاقه خود با درآمد بالا دست پیدا کنند. این امر در صورتی امکان‌پذیر است که این افراد مهارت و تخصص خود را به کارفرما به اثبات برسانند.

 

اقتصاد ایالت مانیتوبا
این استان به‌سرعت در حال توسعه دادن اقتصاد خود است. به‌طوری که از نظر سرعت توسعه اقتصادی توانسته است رتبه سوم در بین سایر استان‌های کانادا را به خود اختصاص دهد.در چند سال گذشته تولید در این استان رشد بسیار زیادی داشته است. از طرفی میزان سرمایه‌گذاری‌های خارجی در مانیتوبا نیز افزایش چشمگیری دارد. به‌همین علت ساکنان این استان از لحاظ اقتصادی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارند.

از جمله مواردی که باعث شده‌اند تا مهاجران دارایی‌های خود را در این استان سرمایه‌گذاری کنند، می‌‌توان به ارائه خدمات و پررونق بودن بازار مسکن اشاره کرد. در نتیجه سرمایه‌های خارجی باعث بهتر شدن رتبه اقتصادی این استان می‌شوند.در استان مانیتوبا کانادا معادن و منابع طبیعی زیادی وجود دارد که اقتصاد این استان به این منابع وابسته است. به‌عنوان مثال استفاده از فلزات و به‌وجود آمدن کارخانه‌های مرتبط با آن توانسته‌اند تا در بخش صادرات کمک بزرگی به اقتصاد این ایالت کنند.

کشاورزی نیز یکی دیگر از پایه‌های اقتصادی مانیتوبا را تشکیل می‌دهد. محصولات تولید شده توسط کشاورزان مانیتوبایی به دیگر کشورها صادر می‌شوند.گردشگری و توریست نیز از دیگر مواردی است که افزایش رونق اقتصادی در استان مانیتوبا کانادا را به ‌همراه دارد. سالانه تعداد بسیاری از توریست‌ها برای دیدن مناظر دیدنی مانیتوبا به این استان سفر می‌کنند.

چگونه در مانیتوبا گواهینامه بگیریم؟

در ابتدا باید بدانید افرادی که گواهینامه ندارند، نمی‌توانند در این استان برای خود خودرو بخرند. علاوه بر این هیچ خودرویی نیز به این افراد اجاره داده نمی‌شود.در استان مانیتوبا کانادا برای گرفتن گواهینامه و بیمه ماشین ابتدا باید به سازمان بیمه عمومی این استان بروید. البته زمانی بیمه خودرو برای شما فعال می‌شود که با یک شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه‌ای قرارداد ببندید.

غذاهای مورد علاقه مردم مانیتوبا
مردم این استان ذائقه غذایی شبیه به فرانسوی‌ها دارند. بنابراین با رفتن به رستوران‌های این شهر تصور خواهید کرد که در فرانسه مشغول غذا خوردن هستید.غذاهای دریایی نیز از قدیم‌الایام در برنامه غذایی مردم این استان وجود داشتند و آن‌ها علاقه زیادی به مصرف این غذاها از خود نشان می‌دهند. غذاهای فست فود و انواع ساندویچ‌ها در ایالت مانیتوبا نیز طرفداران خاص خود را دارند.

در این استان رستوران‌های بسیار باکیفیتی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان رستوران‌های رستوگر، پیسانت کوکری و برنستینز دیلی را نام برد.

 

استان مانیتوبا کانادا یکی از ایالت‌های بزرگ این کشور به‌شمار می‌رود که آمار افرادی که به آن مهاجرت می‌کنند بسیار بالا است. در این استان مردم در رفاه اقتصادی خوبی قرار دارند. علاوه بر این شرایط اقتصادی مانیتوبا نیز پایداری زیادی دارد.

بیشتر اهالی این استان می‌توانند برای خود خانه بخرند. از طرفی آمار افراد استخدام شده در این ایالت نیز بالا است و تقریبا بیشتر مردم می‌توانند در شغل مورد نظر خود استخدام شوند. ایالت مانیتوبا به دلیل داشتن شرایط ویژه و مطلوب توانسته است تا تعداد زیادی از مهاجران کانادا را به خود جذب کند. شما نیز اگر قصد دارید تا به این کشور مهاجرت کنید، می‌توانید با مشورت با یک وکیل مهاجرتی از قوانین آن مطلع شوید و این مسیر را بدون دردسر طی کنید.

5/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *