آشنایی با استان نیوفاندلند و لابرادور

آشنایی با استان نیوفاندلند و لابرادور

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای آشنایی با استان نیوفاندلند و لابرادور نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم آشنایی با استان نیوفاندلند و لابرادور با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

افرادی که برای مهاجرت کانادا برنامه‌ریزی می‌کنند ابتدا باید درباره شهرها و استان‌های این کشور اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنند. برای گرفتن اقامت کانادا لازم است تا با شهری که مد نظر دارید آشنا شوید، سپس برای کارهای اقامت اقدام کنید.

در ادامه قصد داریم تا اطلاعات کاملی درباره استان نیوفاندلند و لابرادور به شما بدهیم. بنابراین اگر قصد آشنایی با این ایالت را دارید تا انتهای متن با ما همراه باشید.

 

معرفی استان نیوفاندلند و لابرادور در نگاه اول

استان نیوفاندلند و لابرادور از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول جزیره نیوفاندلند و بخش دوم منطقه لابرادور است که در شمال غربی جزیره قرار دارد.این ایالت در شرق کانادا است و به عنوان شرقی‌ترین استان این کشور به حساب می‌آید. بزرگ‌ترین شهر ایالت نیوفاندلند و لابرادور و همچنین مرکز این استان شهر سینت جانز است.

شهر سینت جانز که بزرگ‌ترین شهر در ایالت نیوفاندلند و لابرادور است، در رتبه بیستمین شهر بزرگ کشور کانادا نیز قرار دارد.استان نیوفاندلند و لابرادور در شمال شرق آمریکای شمالی قرار دارد که در مجاورت آن اقیانوس اطلس است. این استان با اقیانوس اطلس مرز ساحلی دارد.

مساحت این ایالت 405.212 کیلومتر مربع است و جمعیتی نزدیک به 514000 نفر دارد. بیش از 90 درصد از جمعیت این ایالت در جزیره نیوفاندلند در شهر سینت جانز و همچنین در شبه جزیره آوالون ساکن هستند.زبان مادری بیش از 95 درصد از افرادی که در این استان زندگی می‌کنند انگلیسی است. البته زبان انگلیسی این افراد لهجه نیوفاندلندی دارد و به آن انگلیسی نیوفاندلندی می‌گویند.

این استان در زمان‌های گذشته مستعمره بریتانیا بوده است، ولی در سال 1949 میلادی این ایالت به عنوان دهمین استان کنفدراسیون کانادا شناخته شد که نام نیوفاندلند و لابرادور را روی آن گذاشتند. از آن زمان به بعد نام نیوفاندلند و لابرادور روی این استان باقی مانده است.

آشنایی با استان نیوفاندلند و لابرادور

هزینه‌های زندگی در ایالت نیوفاندلند و لابرادور

هزینه زندگی یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید برای گرفتن اقامت کانادا مورد بررسی قرار بگیرد. در ادامه شما را با هزینه‌های زندگی در استان نیوفاندلند و لابرادور آشنا می‌کنیم تا برای مهاجرت کانادا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید.

درآمد ساکنان ایالت نیوفاندلند و لابرادور نسبت به سایر ایالت‌های کانادا کمتر است که افزایش نرخ بیکاری یکی از دلایل آن به حساب می‌آید. به دلیل درآمد کم افراد، زندگی در این ایالت ارزان است. در واقع مردم با همان درآمد کم نیز توانایی خرید دارند و می‌توانند به امورات زندگی خود برسند.

اکثر شهروندان این ایالت در روستاها زندگی می‌کنند. بسیاری از آن‌ها ترجیح می‌دهند برای کاهش هزینه‌های خود در اطراف شهر زندگی کنند و فقط برای موارد ضروری مانند اشتغال و خرید به شهر بروند.هزینه خرید مسکن در ایالت نیوفاندلند و لابرادور نیز نسبت به سایر ایالت‌های کانادا کمتر است و افراد راحت‌تر می‌توانند در این ایالت صاحب خانه شوند.

در صورتی که افراد ساکن در این استان بتوانند در یکی از مراکز صنعتی مشغول به کار شوند، می‌توانند زندگی بسیار راحتی در نیوفاندلند و لابرادور داشته باشند.

 

آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور
آب و هوا یکی از مهم‌ترین عواملی است که افراد به خاطر آن تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. برای اقامت کانادا لازم است تا با آب و هوای ایالت نیوفاندلند و لابرادور آشنا شوید.آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور معتدل است و مانند سایر استان‌های کانادا سرد و خشک نیست. دمای این استان در تابستان‌ها به ندرت از 21 درجه سانتی‌گراد بیشتر می‌شود. با این حال نسبت به سایر نقاط دیگر در کانادا گرم‌تر به حساب می‌آید.

در زمستان‌ها نیز دمای این استان از منفی 10 درجه کمتر نمی‌شود. به همین دلیل در این استان یخ بندان‌های سخت و شدید به چشم نمی‌خورد.در تمام فصول سال در این ایالت باران می‌بارد و میزان این بارندگی زیاد است. به دلیل موقعیت جغرافیایی، این استان طبیعت بی‌نظیری دارد که از کوه، اقیانوس و جنگل تشکیل می‌شود.

آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور برای افرادی مناسب است که تصمیم به گرفتن اقامت کانادا گرفته‌اند و می‌خواهند در شهری زندگی کنند که نه سرد باشد و نه گرم.

 

شرایط تحصیل در استان نیوفاندلند و لابرادور

بسیاری از افرادی که قصد دارند برای تحصیل به خارج از کشور بروند، می‌توانند با استفاده از مهاجرت تحصیلی به استان نیوفاندلند و لابرادور سفر کنند.موضوع تحصیل و آموزش یکی از موضوعات مهمی است که افرادی در زمان تصمیم‌گیری به مهاجرت کانادا باید به آن توجه کنند. در کانادا آموزش از سنین کودکی آغاز می‌شود و تا مدارک بالاتر مانند دکتری در دانشگاه‌ها ادامه می‌یابد.

دانش‌آموزان و شهروندان خارجی نیز می‌توانند در مدارس این استان درس بخوانند. برای پذیرفته شدن در مدرسه ابتدا باید مدرسه مد نظر خود را مشخص کنید. سپس به‌صورت مستقیم با همان مدرسه در ارتباط باشید تا بتوانید پذیرش تحصیلی فرزند خود را بگیرید.دریافت اجازه تحصیل برای افرادی ضروری است که قصد دارند به مدت 6 ماه در یکی از مدارس استان نیوفاندلند و لابرادور تحصیل کنند. سایر مهاجرین نیازی به دریافت چنین اجازه‌ای ندارند.

دوران تحصیل در کانادا و در این ایالت 12 سال است. البته کودکان از سن 4 سالگی می‌توانند به مهدکودک یا همان کودکستان بروند تا برای ورود به مدرسه آماده شوند.تحصیل تا اتمام دوره دبیرستان در این استان رایگان است اما والدین باید وسایل مورد نیاز برای دانش‌آموز از جمله وسایل نوشتن، کتاب‌های کمک آموزشی، کاغذ و امکانات دیگر را تهیه کنند. هزینه اردو، لباس، استفاده از آلات موسیقی و موارد مشابه نیز به عهده دانش‌آموز است.

تحصیل در دانشگاه‌های این استان مانند خرید خانه ارزان است و از نظر ارزان بودن در کشور کانادا رتبه دوم را دارد.از جمله دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی این استان که برای مهاجرت تحصیلی کانادا مناسب هستند، می‌توان به نام‌هایی مانند College of the North Atlantic و Memorial University of Newfoundland اشاره کرد.

این دو مرکز آموزشی از مراکز دولتی این استان به حساب می‌آیند. البته به غیر از این دو دانشگاه 27 دانشگاه خصوصی نیز در این استان وجود دارد که مطابق با استانداردهای آموزشی فعالیت می‌کنند.

شرایط و وضعیت کار در استان نیوفاندلند و لابرادور

وضعیت و شرایط کاری برای افرادی که می‌خواهند اقامت کانادا را دریافت کنند بسیار مهم است. این افراد برای مهاجرت کانادا باید شغلی برای خود فراهم کنند تا به وسیله آن نیاز روزانه‌شان تامین شود.طبق تحقیقات انجام شده و اطلاعات به دست آمده، مشخص شده است که اقتصاد این استان به صنعت ماهی‌گیری وابستگی زیادی دارد. البته این وابستگی به دلیل موقعیت جغرافیای نیوفاندلند است که در نزدیکی دریا قرار دارد.

علاوه بر ماهی‌گیری بخش‌های صنعتی زیادی در این استان فعالیت می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به معادنی اشاره کرد که در آن‌جا وجود دارند. این معادن به دلیل صادرات کانی آهن از لابرادور در درآمدزایی استان موثر هستند.در این استان منابع گاز و نفت نیز وجود دارد و استخراج از این منابع نیز باعث اشتغال و درآمدزایی می‌شود. به دلیل موقعیت جغرافیایی، این استان از هیدروالکتریک نیز استفاده می‌کند که از جمله انرژی‌های مرتبط به آب است. درآمد حاصل از هیدروالکتریک نیز نقش زیادی در اقتصاد استان نیوفاندلند و لابرادور دارد.

امروزه با توجه به کم شدن ماهی‌های دریا، تعداد زیادی از ماهی‌گیران شغل خود را از دست داده‌اند. دولت کانادا نیز برای حل این مشکل سعی می‌کند تا دیگر حرفه‌ها را به ماهی‌گیران آموزش دهد. ماهی‌گیران از طریق این آموزش‌ها می‌توانند در سایر نقاط صنعتی استان نیز مشغول به کار شوند.برای دریافت اقامت کانادا داشتن رزومه قوی در زمینه کار بسیار مهم است، زیرا افراد زیادی برای چنین هدفی در حال رقابت هستند. این افراد علاوه بر رزومه قوی کاری باید در آزمون‌های زبان نیز نمره بالایی کسب کنند.

 

خدمات درمانی در استان نیوفاندلند و لابرادور
تمامی خدمات درمانی برای شهروندان کانادایی و شهروندان نیوفاندلند به‌صورت رایگان است. در واقع می‌توان گفت که بیشتر هزینه‌های درمان و بهداشت مستقیما از شهروندان گرفته نمی‌شود.با این حال یک سری از خدمات پزشکی از جمله خدمات زیبایی و مراقبت از دندان و جراحی‌های غیر ضروری مانند جراحی‌های زیبایی رایگان نیست و هزینه آن‌ها از شهروندان گرفته خواهد شد.

افرادی مایل به مهاجرت کانادا در ماه‌های اول ورود به این کشور نمی‌توانند از خدمات پزشکی رایگان استفاده کنند. این افراد بعد از اقامت، بیمه درمانی ندارند. به همین دلیل باید بعد از رسیدن به خاک این کشور، اقدامات لازم برای دریافت کارت درمان را انجام دهند.معمولا حدود 4 الی 5 ماه طول می‌کشد تا کارت درمان به دست مهاجران برسد. به همین دلیل لازم است تا در این مدت زمان با شرکت‌های بیمه قرارداد ببندید تا هزینه‌های درمانی شما را تحت پوشش قرار دهند.

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است و سالانه تعداد زیادی از افراد به این کشور مهاجرت می‌کنند. استان نیوفاندلند و لابرادور نیز یکی از شهرهای مهاجرپذیر کانادا است، زیرا طبق سرشماری‌های انجام شده میزان رشد جمعیت در این استان منفی بوده است.با توجه به نکات گفته شده و همچنین کم هزینه بودن خانه، رایگان بودن تحصیل و خدمات بهداشتی بسیاری از افراد سعی می‌کنند تا برای اقامت کانادا، استان نیوفاندلند و لابرادور را انتخاب کنند.ما در این مطلب قصد داشتیم تا شما را با این ایالت آشنا کنیم تا افرادی که قصد مهاجرت کانادا را دارند، بتوانند به درستی شهر مورد نظر خود را انتخاب کنند.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *