تعطیلات مهم کانادا

تعطیلات مهم کانادا

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای تعطیلات مهم کانادا نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم تعطیلات مهم کانادا با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

یکی از موضوعاتی که هنگام مهاجرت کانادا به آشنا شدن شما با فرهنگ و ارزش‌های کانادایی کمک می‌کند، آگاهی از تعطیلات مهم کانادا است.همچنین آشنایی با رویدادهای مهم و تعطیلات رسمی در این کشور کمک می‌کند تا برای سفر، کار، تحصیل و زندگی خود برنامه‌ریزی کنید.

با توجه به این‌که ایرانیان زیادی کانادا را به‌عنوان مقصد مهاجرتی خود برای اقامت کانادا انتخاب می‌کنند، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب فهرستی از مراسمات و تعطیلات رسمی این کشور را معرفی کنیم.پس اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید یا ویزای این کشور را دریافت کردید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تعطیلات مهم در کانادا

همان‌طور که می‌دانید کشور کانادا 10 استان مختلف دارد که هر یک از آن‌ها قوانین ویژه‌ای دارند اما در نهایت از قانون ملی یا فدرال این کشور نیز تبعیت می‌کنند. معمولا مناسبت‌های مختلف در این کشور در همه استان‌ها مشترک است و دلیلی برای تعطیلی رسمی کشور محسوب می‌شود.

مهم‌ترین تعطیلات کشور کانادا عبارت هستند از:

کریسمس در کانادا

اکثر مردم کانادا پیروی دین مسیحیت هستند و تقویم رسمی این کشور براساس تولد میلاد مسیح تنظیم شده یا به ‌‌عبارت دیگر میلادی است. به ‌همین خاطر روز کریسمس یکی از بزرگترین اعیاد ملی و مذهبی در کانادا به‌شمار می‌آید.

بسیاری از مردم کانادا این روز را جشن می‌گیرند و معمولا عید خود را کنار عزیزان به‌ سر می‌برند. یکم ژانویه یعنی روز اول سال جدید یکی از تعطیلات مهم کانادا است که در آن روز تمام ادارات دولتی و غیردولتی تعطیل رسمی هستند.

همچنین بسیاری از فروشگاه‌ها فعالیت خود را در این روز محدود یا متوقف می‌کنند. حمل‌ونقل عمومی نیز در یکم ژانویه با محدودیت بسیار زیادی به کار خود ادامه می‌دهد.
در بعضی از استان‌های کانادا روز دوم ژانویه نیز جزو تعطیلات رسمی محسوب می‌شود اما بعضی از بانک‌ها در این روز فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

تعطیلات مهم کانادا

روز کانادا

در روز یکم جولای سال 1867 کانادا به‌عنوان یک کشور مستقل با چهار استان کبک، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا و انتاریو رسمیت یافت. به ‌همین دلیل کانادایی‌ها هر ساله این روز را جشن می‌گیرند و عشق خود را به وطن ابراز می‌کنند.

برای بسیاری از مردم، این تاریخ علاوه بر یک روز در تعطیلات مهم کانادا، بزرگ‌ترین رویداد سالانه کشور نیز شناخته می‌شود که نشان‌دهنده هویت و فرهنگ آن‌ها است. یکم جولای در سراسر کانادا تعطیل رسمی است و مردم به جشن، پایکوبی، رژه و برگزاری سایر برنامه‌های ملی می‌پردازند.
بهتر است بدانید اگر روز کانادا مصادف با یکشنبه باشد، دولت دوم جولای یعنی دوشنبه را نیز تعطیل رسمی اعلام می‌کند.

روز ویکتوریا

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، قدمت تاسیس کشور کانادا به سال 1867 بازمی‌گردد. تا قبل از این اتفاق سرزمین کنونی کانادا، مستعمره دولت بریتانیا بود. این موضوع دلیلی بر اهمیت ملکه ویکتوریا برای مردم کانادا است.

روز ویکتوریا را در آخرین دوشنبه رسمی، قبل از تاریخ 25 مه جشن می‌گیرند که با تولد ملکه ویکتوریا نیز مصادف است.
این روز یکی از تعطیلات مهم کانادا است که در آن تمام ارگان‌های دولتی و مدارس و دانشگاه‌ها به‌طور سراسری تعطیل خواهند شد.

همچنین در تاریخ غیررسمی کانادا، روز ویکتوریا با آغاز فصل تابستان نیز همزمان شده است. از سوی دیگر این روز به‌نوعی تولد کانادا نیز شناخته می‌شود، زیرا ملکه ویکتوریا کسی بود که با تشکیل کنفدراسیون کانادا موافقت کرد.
در روز ویکتوریا در همه استان‌ها و شهرهای کشور به‌ویژه شهر ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا، رژه ملی برگزار خواهد شد.

روز کارگر در کانادا

از دیگر تعطیلات مهم کانادا، روز کارگر است که هر سال در اولین دوشنبه ماه سپتامبر جشن گرفته می‌شود. این روز به مناسبت احترام به حقوق کارگرانی که در سال 1872 علیه ساعات کاری طولانی خود دست به اعتراض زدند، برگزار می‌شود.

در سال‌های اولیه از بزرگداشت کارگر، یک روز از فصل بهار به این یادبود اختصاص پیدا کرده بود که در چندین سال اخیر به پاییز تغییر یافت. در این تعطیلی که در ادامه تعطیلات آخر هفته است، مردم به تفریح و سفر می‌پردازند و در شماری از شهرهای بزرگ رژه‌هایی در یادبود کارگران سال 1872 برگزار می‌شود.

برخلاف روز کارگری که در ایران به رسمیت شناخته می‌شود، در کشور کانادا همه مشاغل و ادارات از تعطیلی روز کارگر بهره خواهند برد و حتی حمل‌ونقل عمومی و فعالیت فروشگاه‌ها نیز محدود می‌شود.

جمعه خوب در کشور کانادا

جمعه خوب یک عید مذهبی مسیحی است و با توجه به این نکته که بیشتر مردم این کشور را مسیحیان تشکیل می‌دهند، جمعه خوب در همه استان‌های کانادا به‌غیر از استان کبک یکی از تعطیلات مهم به‌حساب می‌آید.

مسیحیان معتقد هستند که در این روز حضرت عیسی مسیح به صلیب آویخته می‌شود، به‌ این دلیل بسیاری از شهروندانی که در طول سال به کلیسا نمی‌روند، در جمعه خوب در کلیسا حاضر می‌شوند و مراسم‌های مذهبی را به‌جای می‌آورند.
در این روز مقدس به نشانه عزاداری برای حضرت عیسی شمع‌های کلیسا را خاموش می‌کنند و روی مجسمه‌های مقدس پارچه سیاه می‌کشند.

روز عید پاک کانادا

در اعتقاد مسیحیان، حضرت عیسی دو روز بعد از به صلیب کشیدن دوباره زنده می‌شود و به آسمان عروج می‌کند. این عید در نزد مسیحیان اهمیت بسیار زیادی دارد و از تعطیلات مهم کانادا شناخته می‌شود.

البته بهتر است بدانید با وجود مقدس دانستن عید پاک در سراسر کانادا و تعطیل بودن مدارس، ادارات و سایر مشاغل در 6 استان این کشور، بعضی از استان‌ها روز عید پاک را یک تعطیل رسمی نمی‌شناسند و در این روز نیز به فعالیت کاری خود ادامه می‌دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید. (تاریخ های مهم کانادا)

باکسینگ دی کانادا

بیشتر تعطیلات مهم کانادا به‌نحوی با دین و مناسبت‌های مذهبی ارتباط دارند. باکسینگ دی نیز یکی از روزهای مهم در کشور کانادا است که یک روز پس از کریسمس یعنی در تاریخ 26 دسامبر برگزار می‌شود.

این روز معادل جمعه سیاه در بسیاری از کشورهای دیگر از جمله آمریکا است که در آن فروشندگان کالاهای مختلف، روی اجناس خود تخفیف‌های بالایی می‌گذارند.دلیل به‌ وجود آمدن این روز به زمان حکومت فئودال‌ها برمی‌گردد. در آن زمان فئودال‌ها معمولا یک روز پس از کریسمس به افرادی که در املاک آن‌ها کار کرده بودند، جعبه‌هایی حاوی لباس، مواد خوراکی یا آلات کشاورزی هدیه می‌دادند.

امروزه نیز مردم کانادا در روز پس از کریسمس، به خود هدیه می‌دهند و در حراج‌های بسیار بزرگ آخر فصل شرکت می‌کنند. باکسینگ دی در حکومت فدرال کانادا یک روز تعطیل است اما قوانین محلی بعضی از استان‌ها مانند کبک، این روز را تعطیل اعلام نمی‌کند.

روز شکرگزاری در کشور کانادا

روز شکرگزاری نیز از دیگر تعطیلات مهم کانادا است که در بسیاری از استان‌های این کشور تعطیل رسمی اعلام می‌شود و در آن مردم به انجام کارهای خاصی می‌پردازند.

در این روز که در دومین دوشنبه ماه اکتبر برگزار خواهد شد، مردم کانادا به نشانه سپاس‌گذاری از نعمت‌های مختلفی که به‌دست آورده‌اند و محصولات کشاورزی که درو کرده‌اند، دور یکدیگر جمع می‌شوند و به ستایش خدا و تشکر از او می‌پردازند.
در بیشتر مناطقی که این روز را جشن می‌گیرند، وجود بوقلمون بر میزهای غذا یک سنت مقدس و قدیمی دانسته می‌شود.

 روز خانواده در کانادا

شاید جالب باشد که بدانید در بسیاری از استان‌های کانادا از جمله بریتیش کلمبیا، آلبرتا، نیوبرانزویک، ساسکاچوان و انتاریو یک روز با نام روز خانواده نام‌گذاری شده است و جزو تعطیلات مهم کانادا به‌شمار می‌آید.
در سومین دوشنبه از ماه فوریه، مردم ساکن استان‌های نام برده، فعالیت‌های کاری و تحصیلی خود را متوقف می‌کنند و با رفتن به پیک نیک، نمایشگاه‌ها و گالری‌های هنری، سینما، شهربازی و کارهای سرگرم‌کننده دیگر وقت بیشتری را با خانواده خود می‌گذرانند.

روز یادبود در کانادا

کشور کانادا پس از تشکیل، دو جنگ جهانی اول و دوم را تجربه کرده است و سربازان زیادی در این جنگ‌ها کشته شده‌اند. دولت فدرال کانادا این روز را یکی از تعطیلات مهم کانادا معرفی می‌کند و طبق این قانون، تمام مشاغل و مدارس برای ادای احترام به قربانیان جنگ دست از کار می‌کشند.

برخلاف قانون فدرال، استان‌هایی مانند استان کبک، مانیتوبا، انتاریوو نوا اسکوشیا روز یادبود را تعطیل نمی‌دانند.
جنگ جهانی اول در روز 11 نوامبر پایان یافت به این خاطر مردم کانادا راس ساعت 11 در روز 11 نوامبر، هر نوع کاری را که مشغول آن باشند متوقف می‌کنند و به احترام درگذشتگان جنگ یک دقیقه سکوت اختیار می‌کنند.

سایر تعطیلات مهم کانادا

تعطیلاتی که در قسمت بالا نام بردیم جزو تعطیلات رسمی فدرال هستند. هرچند که بعضی از استان‌ها با توجه به پیروی از قوانین خود آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسند. از سوی دیگر، هر یک از استان‌ها علاوه بر تعطیلات فدرال، می‌توانند از تعطیلات محلی نیز برخوردار باشند.

چند نمونه از تعطیلات مهم کانادا که تنها در بعضی از استان‌ها به رسمیت شناخته می‌شوند به شرح زیر هستند:

روز سنت پاتریک، مبلغی که در مسیحی کردن مردم ایرلند نقش داشت.
روز جزیره‌نشین که در جزیره پرنس ادوارد جشن گرفته می‌شود.
روز مردم بومی که در قلمروهای شمال غربی کانادا جشن گرفته می‌شود و چند جشن مهم دیگر این کشور که اهمیت کمتری در مقایسه با موارد بالا داشتند.

درصد بالایی از مردم دنیا با برگزیدن مهاجرت کانادا ، مسیر زندگی خود را عوض می‌کنند. آشنا بودن با جشن‌ها و مراسمات ملی و مذهبی این کشور که جزو تعطیلات مهم کانادا هستند، در کنار وفق با فرهنگ کانادایی و همچنین برنامه‌ریزی برای تعطیلات پیش رو به شما اجازه می‌دهد در این کشور زندگی شبیه به شهروندان آن داشته باشید.بنابراین در این مطلب مهم‌ترین رویدادهای کانادایی را که منجر به تعطیلی در این کشور می‌شوند به علاقه‌مندان مهاجرت کانادا معرفی کردیم.

5/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *