معرفی شهر مونترآل کانادا

شهر مونترال کانادا بزرگ‌‌ترین شهر در ایالت کبک و دومین شهر بزرگ در کشور کانادا است. این شهر قبل از این‌که تورنتو با پیشرفت چشمگیر اقتصادی خود مواجه شود، به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین شهر بزرگ در کانادا شناخته می‌شد.با این‌حال باز هم مونترال از نظر اقتصادی، هنری و تجاری همواره در حال پیشرفت است. جالب است بدانید مونترال دومین شهر بزرگ فرانسوی در جهان بعد از شهر پاریس به‌شمار می‌رود.

مونترال یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب در بین افرادی است که قصد مهاجرت کانادا دارند، زیرا در این شهر امکانات تحصیلی، آموزشی و شغلی بسیار زیادی برای مهاجران در نظر گرفته‌ شده است و مهاجران نیز می‌توانند از این امکانات نهایت استفاده را ببرند.

شهر مونترال کانادا به شهر صد کلیسا نیز معروف است، زیرا در آن تعداد زیادی از معروف‌ترین کلیساهای جهان ساخته شده‌اند.در ابتدا این شهر را با نام Ville Marie می‌شناختند اما اسم آن با گذشت زمان تغییر پیدا کرد و به مونترال تبدیل شد. دلیل انتخاب اسم مونترال نیز مجاورت این شهر به کوه مونت رویال است.

کانادا شهرهای بزرگ و دیدنی بسیار زیادی دارد که مقاصد مهاجرتی بسیار خوبی به‌حساب می‌آیند. به‌همین دلیل تصمیم گرفتیم تا مونترال را نیز در این بین معرفی کنیم. برای آشنایی بیشتر با این شهر تا انتهای این مطلب با ما بمانید.

آب‌وهوای مونترال کانادا

مونترال یکی از شهرهای چهار فصل در کانادا است. فصل بهار در این شهر ماندگاری زیادی ندارد و خیلی زود جای خود را به تابستان می‌دهد. تابستان‌های مونترال گرم و مرطوب هستند و دما در این روزها معمولا به بیش از 20 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

مونترال در فصل پاییز بسیار زیبا و شگفت‌انگیز است، زیرا برگ‌های رنگین درختان سراسر شهر را مانند ورق‌های یک کتاب در بر می‌گیرند و می‌پوشانند. زمستان در مونترال از آذر شروع می‌شود و همزمان با آغاز آن شاهد بارش برف خواهید بود. معمولا هوای این شهر در این فصل به منفی 20 درجه نیز خواهد رسید.

موقعیت جغرافیایی شهر مونترال کانادا

این شهر در جنوب غربی ایالت کبک قرار دارد. در غرب مونترال با فاصله 70 کیلومتر(تقریبا یک ساعت رانندگی) در نزدیکی استان انتاریو، مرزهای ایالات متحده آمریکا به چشم می‌خورند.این شهر در محل برخورد اوتاوا و رودخانه سنت لارنس قرار گرفته است. افرادی که می‌خواهند به یک شهر چند زبانه با فرهنگ‌های مختلف بروند، می‌توانند مونترال را در اول فهرست خود قرار دهند، زیرا این شهر چند زبانه و با فرهنگ‌های بسیار متنوع است.

جمعیت شهر مونترال

همان‌طور که گفتیم مونترال شهری مهاجرپذیر به‌حساب می‌آید. بنابراین مهاجران از سراسر دنیا به این شهر مهاجرت می‌کنند. در نتیجه اقوام مختلفی را در آن مشاهده خواهید کرد.تمام افرادی که از کشورهای متفاوت به این شهر آمده‌اند، برای خود محله‌ای ویژه دارند. برای مثال در این شهر، محله‌هایی با نام‌های پرتغال کوچک، ایتالیای کوچک، محله چینی‌ها و غیره مشاهده می‌شوند.

در این شهر تقریبا بیش از 4 میلیون و دویست هزار نفر در حال زندگی هستند. البته باید بدانید این عدد شامل شهر مونترال و حومه آن است.بیشتر جمعیت شهر مونترال کانادا را در ابتدا فرانسوی‌ها، سپس ایتالیایی‌ها، ایرلندی‌ها، انگلیسی‌ها، اسکاتلندی‌ها و اسپانیایی‌ها تشکیل می‌دهند. تعداد ایرانی‌های مقیم شهر مونترال نیز حدود 24 هزار نفر است.

زبان شهر مونترال

زبان اصلی مردم این شهر فرانسوی است و افراد برای تحصیل و کار باید به این زبان تسلط پیدا کنند. در واقع 73 درصد از مردم این شهر فرانسوی زبان و مابقی به انگلیسی صحبت می‌کنند اما در مدارس و دانشگاه‌ها زبان تدریس، فرانسوی است.با این‌حال مردم از اقوام مختلف برای برقراری ارتباط با نزدیکان خود، به زبان‌های اصلی‌شان صحبت می‌کنند.

معرفی شهر مونترآل کانادا

شرایط تحصیل در دانشگاه های مونترال

اگر قصد دارید تا در این شهر به تحصیل مشغول شوید، یکی از پیش‌نیازهای آن یادگیری زبان فرانسوی است سیستم آموزشی این شهر با سیستم آموزشی سایر نقاط در کانادا فرق دارد.در شهر مونترال کانادا یک مقطع به نام کالج ادیشنال علاوه بر سایر مقاطع تحصیلی تا ورود به دانشگاه وجود دارد و دانش‌آموزان مستلزم هستند تا این دوره را قبل از ورود به دانشگاه، بگذرانند.

در منوترآل علاوه بر مدارس فرانسوی زبان، مدارس انگلیسی زبانی نیز فعالیت می‌کنند. بنابراین افرادی که می‌خواهند فرزند خود را به یک مدرسه انگلیسی زبان بفرستند، می‌توانند یکی از این مدارس را برگزینند.از لحاظ سطح آموزش عالی، مونترال یکی از شهرهای صاحب نام در کانادا است. علاوه بر این دانشگاه‌های این شهر رتبه‌های جهانی بسیار خوبی دارند و این موضوع باعث شده است تا دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا خواهان تحصیل در دانشگاه‌های این شهر شوند.

تنوع رشته‌های ارائه شده در دانشگاه‌های مونترال بسیار بالا است و افرادی که می‌خواهند در مقاطع تحصیلی بالاتر ادامه تحصیل دهند، می‌توانند این دانشگاه‌ها را انتخاب کنند.

از جمله بهترین دانشگاه‌های مونترال می‌توان موارد زیر را نام برد.

دانشگاه کنکوردیا: این دانشگاه دولتی است و دانشجویان در آن با زبان انگلیسی به تحصیل می‌پردازند.
دانشگاه مک گیل: دانشگاه مک گیل نیز از جمله دانشگاه‌های دولتی کبک است که بیش از 300 رشته برای پذیرش دانشجویان ارائه کرده است.
دانشگاه مونترال: از بهترین دانشگاه‌های کانادا می‌توان دانشگاه مونترال را نام برد. زبان تحصیل در این دانشگاه، فرانسوی است.
دانشگاه کبک مونترال: این دانشگاه نیز دولتی است و در آن برنامه‌های بسیار متفاوت و مفیدی در زمینه‌های مختلف علمی برای دانشجویان برگزار می‌شود.

اقتصاد در شهر مونترال کانادا

مونترال از جمله شهرهای کانادا است که از نظر اقتصادی پیشرفت بسیار خوبی دارد. رشد اقتصادی این شهر در سال تقریبا برابر با 2.9 درصد است.در این شهر در هر سال تعداد زیادی از کنفرانس‌های اقتصادی برگزار می‌شوند که در آن‌ها بیش از 500 نفر از فعالان اقتصادی دنیا شرکت می‌کنند. در این کنفرانس‌ها راهکارهایی برای ورود به بازارهای جهانی مطرح می‌شود.

به‌همین دلیل می‌توان گفت مونترال مقصد بسیار خوبی برای افرادی است که می‌خواهند با ویزای سرمایه‌گذاری به کانادا مهاجرت کنند. از جمله مواردی که باعث گردش و رونق اقتصادی در مونترال می‌شوند، می‌توان تکنولوژی‌های جدید، جذب توریست و مهندسی نرم‌افزار را نام برد.

کار در مونترال

از آن‌جایی که این شهر اقتصاد بسیار خوبی دارد، بنابراین اوضاع کاری نیز در آن بسیار خوب است. بیشتر مشاغل در شهر مونترال کانادا به‌صورت خدماتی هستند. به‌همین علت بسیاری از شرکت‌های در حال فعالیت در این شهر با وجود کوچک بودن، کارگران زیادی را به استخدام خود درمی‌آورند.

در این شهر افراد طبق قدرت اجرایی و مهارت‌شان انتخاب می‌شوند. برای پیدا کردن یک شغل در مونترال باید از روش‌های مختلف با کارفرماها ارتباط برقرار کنید، زیرا در روزنامه‌های این شهر هیچ آگهی شغلی به چاپ نمی‌رسد.افرادی هم که آمادگی حضور را در کار مشخصی ندارند می‌توانند در دوره‌های آموزشی شرکت کنند تا آمادگی لازم برای ورود به کار جدید را به‌دست آورند.

علاوه بر این اگر در زبان فرانسوی مهارت داشته باشید، شغل‌های بسیار خوب با درآمد بالا پیدا خواهید کرد. البته برخی از کارفرماها در مونترال برای استخدام افراد، تسلط به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی را لازم می‌دانند.

مزایای زندگی در مونترال

شهر مونترال کانادا را با عنوان پایتخت فرهنگی کانادا نیز می‌شناسند. دلیل این نام‌گذاری وجود ساختمان‌هایی با معماری‌های خاص است. این شهر برای افرادی است که علاقه زیادی به هنر دارند.
در این شهر فستیوال‌های مختلف، کنسرت‌های موسیقی، گالری‌های هنری و انواع رویدادهای دیگر دائما در حال برگزاری هستند. بنابراین افرادی که به آن مهاجرت می‌کنند، به‌هیچ عنوان از زندگی در این شهر خسته نخواهند شد.
مونترال مرکز انجام مبادلات کبک است. در نتیجه از نظر اقتصادی پیشرفت بسیار خوبی دارد.
سطح استاندارد زندگی در این شهر بالا است و با این که هزینه زندگی در مونترال تقریبا زیاد به نظر می‌رسد، اما افراد نیز درآمد بسیار بالایی دارند.

مونترال یکی از بهترین و بزرگ‌ترین شهرها در کانادا است که از لحاظ اقتصادی، تحصیلی، شغلی و زندگی بیشترین امکانات را به ساکنان خود ارائه می‌کند.افرادی که قصد مهاجرت را به ایالت کبک و شهر مونترال دارند در ابتدا باید تسلط کامل به زبان انگلیسی و به‌ویژه فرانسوی داشته باشند، زیرا لازمه دریافت هر یک از ویزاهای این شهر و اقامت در آن، تسلط به زبان فرانسوی است.قبل از هر اقدام برای مهاجرت کانادا و اقامت در مونترال توصیه می‌کنیم به‌طور کامل تحقیقات خود را انجام دهید و از یک وکیل مهاجرت کانادا نیز کمک بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *