تاریخ های مهم کانادا

یکی از اولین مواردی که در طول طی کردن پروسه مهاجرت کانادا و اخذ اقامت کانادا از ابتدا تا انتها باید به آن توجه کنید، تقویم است. در ایران ما از تقویم شمسی استفاده می‌کنیم در حالی که Calendar رسمی اکثر کشورهای جهان به غیر از کشورهای عرب‌زبان، میلادی است.
تقویم رسمی کشور کانادا نیز میلادی است و شما برای سفر و یا مهاجرت به این کشور باید به تاریخ ‌های مهم کانادا توجه کنید.

یکی از مشکلات بزرگ افرادی که درگیر پروسه مهاجرت هستند این است که در ایران روزهای تعطیل پنج‌شنبه و جمعه است در حالی که در دیگر کشورها شنبه و یک‌شنبه روز تعطیلی به‌شمار می‌روند.به‌‌عبارت دیگر در صورتی که کاری اداری مرتبط با ایران و همچنین کانادا داشته باشید، حدودا 4 روز از هفته را به‌خاطر تعطیلات از دست می‌دهید.
اگر شما در حال مهاجرت به کانادا هستید پیشنهاد می‌کنیم تا انتها این مقاله را دنبال کنید. در ادامه سعی کرده‌ایم تا تاریخ ‌های مهم کانادا را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به‌راحتی برنامه‌ریزی کنید. پس تا انتها همراه ما باشید.

تعطیلات عمومی کانادا

در کانادا نیز مانند هر کشور دیگری علاوه بر آخر هفته‌ها، تعطیلات عمومی دیگری نیز وجود دارد. در این روزها مدارس، دانشگاه‌ها و اکثر ادارات و مشاغل تعطیل هستند و اگر کار اداری داشته باشید به احتمال زیادی کسی پاسخگوی شما نخواهد بود.
تقویم این کشور ترکیبی از کنوانسیون‌های پادشاهی انگلستان، فرانسه و ایالات متحده است. به همین علت شاید بسیاری از تاریخ ‌های مهم کانادا و تعطیلاتش با این کشورها یکسان باشد.

سال نو در کانادا

اول ژانویه در کانادا مانند هر کشور دیگری با تقویم میلادی، روز اول سال نو است. اول ژانویه یکی از رایج‌ترین تعطیلات جهان است.
تعطیلی روز اول سال نو برای کانادایی‌ها ارزش زیادی دارد و آن را با برگزاری مهمانی‌ها و مراسم‌های آتش بازی متنوع جشن می‌گیرند.
اهمیت تعطیلی این روز به‌طوری است که اگر با تعطیلات آخر هفته یعنی شنبه و یا یک‌شنبه همزمان شود، این تعطیلی به روز دوشنبه منتقل می‌شود.

در این روز مدارس، دانشگاه‌ها و اکثر مشاغل و فروشگاه‌ها تعطیل هستند و خدمات حمل و نقل عمومی نیز کمتر به مردم ارائه می‌شود.

آشنایی با روز جمعه خوب

در تقویم رسمی کانادا به جمعه قبل از عید پاک، جمعه خوب گفته می‌شود. مردم کانادا به همراه دیگر مسیحیان جهان در این روز یاد مصلوب شدن حضرت مسیح را گرامی می‌دارند.
این روز تنها یکی از تاریخ ‌های مهم کانادا نیست، بلکه یکی از مهم‌ترین روزها برای معتقدان به مسیح است. در این روز مسیحیان در کلیسا جمع می‌شوند و حتی برخی از معتقدان در این روز روزه نیز می‌گیرند.

14 آوریل در تمام شهرها و استان‌های کانادا به جز کبک، یک روز تعطیل است. در این روز تمام مدارس، دانشگاه‌ها و اکثر مشاغل و فروشگاه‌ها تعطیل هستند.

روز عید پاک در کانادا

عید پاک یا Easter اولین دوشنبه بعد از جمعه خوب است. در این روز مسیحیان اعتقاد دارند که حضرت مسیح از قبر برخواسته و به آسمان و نزد خداوند عروج کرده است.
عید پاک یکی از اعیاد مذهبی مسیحیان است و این روز را با تهیه غذاهای ویژه در کنار هم جشن می‌گیرند. 17 آوریل در تقویم کانادا به جز بریتیش کلمبیا یک روز تعطیل است. اگرچه بسیاری از شرکت‌های کانادایی نیز در این روز تعطیل نیستند.

پیشنهاد سردبیر  غذاهای محلی کانادا

تاریخ های مهم کانادا

روز ویکتوریا در کشور کانادا

22 می روز ویکتوریا است. همان‌طور که از اسمش پیدا است، این روز برای بزرگداشت ملکه بریتانیا بوده و در همه ایالت‌های کانادا رسمیت ندارد. ملکه ویکتوریا اولین فردی بود که استقلال کانادا را به رسمیت شناخت. به همین علت کانادایی‌ها روز تولد ملکه بریتانیا را جشن می‌گیرند.
در این روز مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات دولتی تعطیل هستند اما بسیاری از ادارات در ایالت‌هایی مانند نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا و نیوفاند لند به فعالیت خود ادامه می‌دهند. در ایالت‌هایی مانند بریتیش کلمبیا نیز این روز با برگزاری رژه‌های متنوع و آتش‌بازی گرامی داشته می‌شود.

آشنایی با روز کانادا

یکی از میهن‌پرستانه‌ترین تاریخ ‌های مهم کانادا، روز کانادا و اول ژوئن است.
در اول ژوئن سال 1867 روز استقلال کانادا است که در آن به کشوری متشکل از چهار ایالت نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، انتاریو و کبک تبدیل شد.این روز در سرتاسر کانادا تعطیل است. شما روز اول ژوئن رژه‌ها، کنسرت‌ها، کارناوال‌ها، جشن‌ها و آتش‌بازی‌های زیادی به‌ویژه در فضاهای باز خواهید دید.

فکر نکنید این روز تنها برای افرادی که در کانادا به دنیا آمده‌اند یک روز خاطره‌انگیز و غرور آفرین است. شما اگر موفق شوید شهروندی این کشور را به‌دست بیاورید در این روز برای شما در کنار دیگر شهروندان جدید مراسم شهروندی برگزار خواهد شد، به‌طوری که هرگز این روز را فراموش نخواهید کرد.
تنها رنگ‌هایی که در روز کانادا می‌بینید قرمز و سفید است که رنگ پرچم کانادا را تشکیل می‌دهند.

روز کارگر در کشور کانادا

اهمیت به حق و حقوق کارگران در کانادا تنها در حد حرف نیست. یکی از تاریخ ‌های مهم کانادا روز چهارم سپتامبر است که در آن کارگران می‌توانند حقوق خود را مطالبه کنند.
روز کارگر جزو تعطیلات رسمی این کشور است و تمام مدارس، دانشگاه‌ها و اکثر سازمان‌ها، ادارات و مشاغل نیز تعطیل هستند. اکثر کانادایی‌ها از این روز برای رفتن به تعطیلات استفاده می‌کنند.

عید شکرگزاری کانادا

دومین دوشنبه ماه اکتبر، روزی است که در تقویم کانادایی روز شکرگزاری نام‌گذاری شده است. در این روز مردم برای برداشت محصول خوب و دیگر نعمت‌هایی که نصیبشان شده است به شکرگزاری می‌پردازند. این روز بی‌ربط با جشنواره‌های برداشت محصول در اروپا نیست.
در روز شکرگزاری خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند و به جشن و بازدید می‌پردازند. از غذاهای ثابت در این روز می‌توان به بوقلمون سر میز شام یا ناهار اشاره کرد.
در این روز مدارس، دانشگاه‌ها و اکثر ادارات و مشاغل تعطیل هستند یا فعالیت‌های محدودتری دارند. میزان خدمات وسایل حمل و نقل عمومی نیز در این تاریخ کمتر می‌شود.

روز یادبود در کانادا

روز یازدهم نوامبر برای یادبود فداکاری تمام سربازان کانادایی است که در جنگ جهانی اول شرکت کردند. کانادا نقش مهمی را در پیروزی نیروهای متفقین در جنگ جهانی اول داشت.

پیشنهاد سردبیر  سیستم های بانکی کانادا

به همین علت در این روز فداکاری سربازان و ارتشی‌ها را گرامی می‌دارند و روی مقبره‌های آنان عکس، گل و شمع می‌گذارند.
روز یادبود یکی از تعطیلی‌های رسمی دولت فدرال است اما در ایالت‌هایی مانند انتاریو، مانیتوبا و نوا اسکوشیا این روز تعطیل نیست.
به جز در ایالت‌هایی که گفته شد، بسیاری از مدارس و مشاغل در این روز تعطیل هستند. ممکن است بعضی از مدارس در این روز تعطیل نباشند تا این روز را با برگزاری سخنرانی‌ها گرامی بدارند.

روز کریسمس در کانادا

روز کریسمس حتی برای بسیاری از ایرانی‌های مسلمانی که در ایران زندگی می‌کنند روز جذابی است، چه برسد به مردم کانادا. در روز بیست و پنجم دسامبر مسیحیان تولد حضرت مسیح را جشن می‌گیرند.

روز کریسمس از جمله تعطیلات هیجان‌انگیزی است که مردم از مدت‌ها قبل از رسیدن آن برایش برنامه‌ریزی می‌کنند.
این روز یکی از مهم‌ترین تاریخ‌های کانادا است که در آن مردم با برپایی درخت کریسمس و بازدید از اقوام و آشنایان نزدیک جشن می‌گیرند. روز کریسمس یکی از معدود روزهایی است که در آن کمتر جایی باز است و وسیله حمل و نقل عمومی به‌سختی گیرتان می‌آید.

روز باکسینگ کانادا

فردای روز کریسمس روز بوکس است و مردم 8 ایالت کانادا در این روز از تعطیلاتشان لذت می‌برند. اگرچه این روز در ایالت‌های بریتیش کلمبیا و کبک تعطیل نیست اما بسیاری از کارکنان فدرالی و بانک‌ها در تمام کانادا در این روز به تماشای هاکی می‌نشینند.

تاریخ‌های مهم ایالتی

بعضی روزها به جای آن‌که جزو تاریخ ‌های مهم کانادا باشند تنها در بعضی از ایالت‌ها اهمیت دارند. در ادامه بعضی از این روزها را به شما معرفی می‌کنیم.

انتاريو
• روز خانواده، سومين دوشنبه فوريه
• سیویک دی، اولين دوشنبه آگوست

کبک
• روز ملی، بيست و چهارم ژوئن

نوا اسکوشيا
• ناتال دی، اولين دوشنبه آگوست (بجز شهر هليفکس که متغير است.)

نيوبرانزويک
• روز نیوبرانزویک، اولين دوشنبه آگوست

مانيتوبا
• سیویک دی، اولين دوشنبه آگوست
• لوئیس ری دل، سومين دوشنبه فوريه

بريتيش کلمبيا
• روز بریتیش کلمبیا، اولين دوشنبه آگوست

جزيره پرنس ادوارد
• روز ملی، معمولا اولين دوشنبه آگوست

سسکچوان
• روز خانواده، سومين دوشنبه فوريه
• سیویک دی، اولين دوشنبه آگوست

آلبرتا
• روز خانواده آلبرتا، سومين دوشنبه فوريه
• روز میراث، اولين دوشنبه آگوست

کانادا کشوری است که شما در آن برای شاد بودن نیازی نخواهید داشت تا به تاریخ ‌های مهم کانادا توجه کنید. ایالت‌ها و شهرداری‌ها همیشه جشن‌ها و کارناوال‌های خیابانی را برای جذب توریست و شادابی مردمشان برگزار می‌کنند.
توجه به این تاریخ‌ها و روزهای تعطیلی زمانی که در کانادا هستید به شما این فرصت را می‌دهد تا برای سفر به ایران و یا دیگر نقاط دنیا برنامه‌ریزی کنید.
اما اگر هنوز به این کشور مهاجرت نکرده‌اید، توجه به تعطیلات ملی و ایالتی به این علت حائز اهمیت است که بتوانید برنامه‌ریزی درستی برای انجام کارهای اداری خود داشته باشید.شما با از دست دادن یک ددلاین ممکن است برای همیشه شانس خود را برای مهاجرت به این کشور از دست بدهید. پس همیشه تقویم میلادی را در نظر داشته باشید و تعطیلاتی را که در تقویم رسمی کانادا وجود دارد به خاطر بسپارید.

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *