لیست بانک های کانادا

لیست بانک های کانادا

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای لیست بانک های کانادا نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم لیست بانک های کانادا با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

کشور کانادا یکی از بزرگ‌ترین کشورهای دنیا است و به دلیل موقعیت جغرافیایی و مساحت زیاد، شرایط آب و هوایی بسیار خوبی دارد. به همین علت این کشور به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز مهاجرتی شناخته می‌شود.افراد بسیار زیادی برای مهاجرت کانادا از سراسر دنیا درخواست می‌دهند و سعی می‌کنند تا با گرفتن یکی از ویزاهای این کشور بتوانند اقامت آن را به‌دست آورند.

یکی از لازمه‌های مهاجرت کانادا دانستن اطلاعات کافی از این کشور است. به‌عنوان مثال افراد باید با بانک‌های موجود در این کشور آشنا باشند و بدانند کدام یک از بانک‌ها داخلی و کدام بانک‌ها خارجی هستند.

در این مطلب قصد داریم تا به‌صورت کامل درباره لیست بانک های کانادا و مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در این بانک‌ها صحبت کنیم. برای دریافت اطلاعات کامل درباره این موضوع تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

 

سیستم بانک‌داری کانادا

سیستم بانک‌داری کانادا به‌عنوان یکی از بهترین‌ها در دنیا به‌شمار می‌رود، به‌طوری که این سیستم باعث شد تا تمام بانک‌های کانادا در سال 2008 به‌بهترین نحو نسبت به سایر کشورها از پس بحران مالی آن سال‌ها بربیایند.تمام بانک‌های این کشور برای افرادی که به‌تازگی اقامت کانادا را دریافت کرده‌اند پیشنهادات مخصوصی را ارائه می‌دهند. مهاجران نیز با توجه به شرایط خود می‌توانند از این پیشنهادات نهایت استفاده را ببرند.

از آن‌جایی که بسیاری از مهاجران کانادا، ایرانی هستند، به همین علت در بسیاری از شعبه‌های بانک ‌های کانادا یک کارمند وجود دارد که به زبان فارسی مسلط است. دلیل این کار وجود مهاجرانی است که هنوز به‌طور کامل به زبان انگلیسی تسلط ندارند و نمی‌توانند کارهای بانکی خود را انجام دهند.

این کارمند معمولا از بین مهاجران ایرانی انتخاب می‌شود و مانند تمام کارمندان دیگر در بانک مشغول به کار است.

 

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در بانک‌های کانادا

برای افتتاح حساب در هر یک از بانک‌های این کشور به دو کارت شناسایی عکس‌دار نیاز دارید. هر یک از این کارت‌های شناسایی می‌تواند یکی از گزینه‌های زیر باشند.

 • کارت SIN
 • پاسپورت
 • کارت بیمه
 • گواهینامه رانندگی
 • کارت اقامت
 • اجازه تحصیلی

انواع حساب در بانک های کانادا

افراد برای باز کردن حساب در هر یک از بانک‌های این کشور گزینه‌های مختلفی برای انتخاب دارند و می‌توانند با توجه به موجودی، شرایط و نیازهای مالی خود یکی از این حساب‌ها را برگزینند.با این حال بهتر است قبل از افتتاح حساب در این باره به‌صورت کامل تحقیق کنید و بعد از آن برای افتتاح حساب اقدامات لازم را انجام دهید.

 • حساب‌هایی که سود آن‌ها تضمین شده است و به آن GIC می‌گویند.
 • حساب‌های پس‌اندازی که از مالیات معاف هستند. به این حساب‌ها TFSA گفته می‌شود.
 • حساب‌های دلار آمریکایی
 • حساب‌های پس‌اندازی که سود آن‌ها زیاد است و با نام High interest Saving Account شناخته می‌شوند.
 • حساب‌های پس‌انداز با سود کم یا Low Interest Saving Account
 • حساب‌های در گردش یا Chequing Account

مزیت‌های افتتاح حساب در بانک های کانادا

افتتاح حساب برای تمام مهاجرانی که اقامت دائم دارند، الزامی است. علاوه بر این، افتتاح حساب در این بانک‌ها مزیت‌های زیادی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

در صورت داشتن یک حساب بانکی می‌توانید به‌صورت رایگان از کارمندان بانک مشاوره مالی بگیرید.
وقتی حساب بانکی داشته باشید، امکان دریافت کردیت کارت یا کارت اعتباری را دارید.
افراد با داشتن یک حساب بانکی می‌توانند به‌طور دقیق‌تر و بهتری موجودی خود را مدیریت کنند.
داشتن حساب برای افرادی اجباری است که در کانادا مشغول به‌ کار هستند.
افرادی که در کانادا خانه اجاره کرده‌اند باید حساب بانکی داشته باشند.
انتقال پول از طریق حساب در بانک‌های کانادا با ایمیل انجام می‌شود.
تمام بانک های کانادایی از اینترنت بانک استفاده می‌کنند.
در زمان افتتاح حساب می‌توانید برای دریافت چک‌های شخصی درخواست بفرستید تا برای شما صادر شوند.

لیست بانک های کانادا

در کانادا بانک‌های زیادی مشغول به کار هستند که از جمله بزرگ‌ترین و بهترین آن‌ها می‌توان بانک‌های زیر را نام برد.

بانک اسکوشیا
ScotiaBank یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور کانادا است و در رتبه سومین بانک بزرگ کشور کانادا قرار دارد. دارایی‌های این بانک بیش از 754 میلیارد دلار است. پایه کار این بانک میزان ارزش بازار سرمایه و مجموعه دارایی‌ها به‌حساب می‌آید و بر همین اساس شناخته می‌شود.

اسکوشیا بانک در رتبه 92 بزرگ‌ترین بانک‌های دنیا قرار دارد و بیش از 19 میلیون مشتری از 55 کشور در دنیا از خدمات بانک‌داری آن استفاده می‌کنند.این بانک در سال 1832 تاسیس شد و هم‌اکنون توسط آقای ریچارد ای واگ مدیریت می‌شود. دفتر مرکزی اسکوشیا در ایالت هلیفکس و در شهر نوا اسکوشیا قرار دارد.

 

رویال بانک
Royal bank of Canada از دیگر بانک های کشور کانادا است و بزرگ‌ترین بانک براساس مقدار ارزش بازار سرمایه به‌حساب می‌آید. تا این لحظه بیش از 80 هزار نفر برای این بانک مشغول به کار هستند.رویال بانک خدمات خود را به افراد غیر کانادایی نیز ارائه می‌دهد و تقریبا 18 میلیون نفر از سراسر دنیا از خدمات این بانک استفاده می‌کنند.

در حال حاضر 127 شعبه در کشورهای حوزه دریای کارائیب، 439 شعبه در آمریکا و 1209 شعبه در دیگر نقاط جهان از این بانک در حال فعالیت هستند.رویال بانک در سال 1864 و در شهر نوا اسکوشیا تاسیس شد. هم‌اکنون شعبه مرکزی این بانک در استان کبک شهر مونترآل قرار دارد و دفتر عملیاتی این بانک نیز در اونتاریو، تورنتو مستقر است.

براساس آخرین رتبه‌بندی که توسط مجله فوربز انجام شد، رویال بانک در رتبه 68 برترین بانک‌های جهان قرار گرفت این در حالی است که درآمد این بانک در یک سال مالی بیش از 7/29 میلیارد دلار کانادا است و بر همین اساس بزرگ‌ترین شرکت مالی این کشور به‌شمار می‌رود.

سهام رویال بانک در بازارهای بورس شهرهایی از جمله سیکس سوئد، تورنتو و نیویورک معامله می‌شوند.

لیست بانک های کانادا

بانک مونترآل
Montreal of Bank از دیگر بانک های بزرگ کانادا است. این بانک بیش از 900 شعبه دارد و تعداد مشتریان آن نیز به بیش از 7 میلیون می‌رسند. به همین علت بانک مونترآل یکی از 5 بانک بزرگ کشور کانادا به حساب می‌آید.این بانک در سال 1817 تاسیس شد و فعالیت خود را به‌صورت رسمی و به‌عنوان اولین بانک کشور کانادا در تاریخ 3 نوامبر آغاز کرد. موسس بانک مونترآل آقای جان ریچاردسون است. ایشان برای تاسیس بانک از 8 نفر از بازرگانان بزرگ کانادایی کمک گرفت.

در حال حاضر شعبه مرکزی بانک مونترآل در استان کبک در شهر مونترآل و شعبه بین‌المللی آن در کشور ایالات متحده در شیکاگو قرار دارد.بانک مونترآل در رتبه 150 بزرگ‌ترین بانک‌های دنیا است. سهام این بانک نیز در بازار بورس‌های نیویورک و تورنتو قابل داد و ستد هستند.

 

بانک تورنتو-دومینوین
Toronto-dominion Bank دومین موسسه مالی بزرگ از لیست بانک های کانادا است. این موسسه چند ملیتی ششمین بانک بزرگ براساس میزان ارزش دارایی‌ها در آمریکای شمالی به‌حساب می‌آید.بانک تورنتو-دومینیون از به هم پیوستن دو بانک تورنتو و دومینیون در سال 1955 تشکیل شد. این بانک در حال حاضر بیش از 1150 شعبه در کانادا دارد و تعداد شعبات ایالات متحده آن نیز بیش از 1300 است. این بانک 19 میلیون مشتری از سراسر دنیا نیز دارد.

دفتر مرکزی بانک تورنتو-دومینیون در شهر تورنتو، انتاریو است. این بانک در رتبه 86 بزرگ‌ترین بانک‌های دنیا قرار دارد و سهام آن نیز در بازار بورس شهرهای تورنتو و نیویورک داد و ستد می‌شود.

بانک کانیدین امپریال بنک آو کامرس
Canadian Imperial Bank of Commerce پنجمین بانک از بانک های بزرگ کانادا است. این بانک از به هم پیوستن دو بانک امپریال و تجارت کانادا تشکیل شد.شعبات کانیدین امپریال در آسیا، بریتانیا، کشورهای حوزه کارائیب و ایالات متحده آمریکا قرار دارند. شعبه مرکزی این بانک نیز در شهر تورنتو، انتاریو است.

کانیدین امپریال بنک آو کامرس در رتبه 172 بزرگ‌ترین بانک‌های دنیا جای دارد و سهام آن در بازار بورس شهرهای نیویورک و تورنتو قابل معامله است.در حال حاضر مدیر عامل این بانک آقای جرارد تی مک کوی است و رئیس هیئت مدیره آن نیز آقای چارلز سایروس نام دارد.

 

بانک ملی
بانک ملی اولین بانک کانادایی است که کارت اعتباری را به مشتریان خود ارائه کرد. این بانک روی بیمه، سرمایه‌گذاری و مدیریت آن تمرکز دارد و در این راستا خدمات مختلفی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است.بانک ملی کانادا در سال 1859 توسط تعدادی از بازرگانان فرانسوی در استان کبک شهر منترال تاسیس شد. مدیر عامل کنونی بانک ملی کانادا آقای لوئیس واشون نام دارد.

این بانک در سال 2011 به‌عنوان قوی‌ترین سیستم بانک‌داری در آمریکای شمالی انتخاب شد. تعداد مشتریان بانک ملی کانادا بیش از 2 میلیون و پانصد هزار نفر هستند.بانک ملی برای ارائه خدمات خود تعداد 448 شعبه در سراسر کانادا تاسیس کرد تا مشتریان بتوانند از این خدمات نهایت استفاده را ببرند.

در این مطلب سعی کردیم تا به‌صورت کامل لیست بانک های کانادا را معرفی کنیم. همان‌طور که متوجه شدید بسیاری از بانک‌های این کشور به‌صورت بین‌المللی نیز فعالیت می‌کنند و رتبه بالایی در بین بانک‌های بزرگ سراسر دنیا دارند.در کانادا به غیر از بانک‌ها موسسات مالی دیگری نیز فعالیت می‌کنند. با این حال بانک های کانادا از اعتبار بیشتری برخوردار هستند.

افرادی که قصد مهاجرت کانادا را دارند و می‌خواهند اقامت این کشور را بگیرند باید با توجه به موجودی مالی خود حسابی در یکی از این بانک‌ها باز کنند و از خدمات آن بهره ببرند.

4.8/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *