داشتن یک حساب بانکی در کشور مقصد را می‌توان به‌عنوان یک مزیت بی‌نظیر برای سفرهای توریستی قلمداد کرد. افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی برای کشورهایی همچون کانادا اهمیت بیشتری به خود می‌گیرد. به همین جهت است که طیف زیادی از متقاضیان به دنبال افتتاح حساب بانکی با ویزای توریستی در کانادا هستند.

در حقیقت بیشتر افراد امکان حمل پول نقد را با خود ندارند. از طرفی دیگر باتوجه‌به تحریم‌ها نمی‌توانند از حساب‌های بانکی ایرانی خود در کانادا استفاده نمایند. همین مورد هم سبب می‌شود تا نیاز به افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی به‌وضوح احساس شود. دولت کانادا چنین موقعیت‌هایی را پیش‌بینی کرده و به همین جهت راهکاری را هم برای آن تعبیه کرده است.

با این اوصاف بسیاری از متقاضیان از این روش اطلاعات چندانی ندارند. همین مورد باعث می‌شود تا در سفرهای خود دچار مشکلات مختلفی شده یا نتوانند به شیوه‌ای صحیح مبادلات پولی خود را انجام دهند. ما در ادامه این مطلب مروری بر افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی خواهیم داشت و تمام جنبه‌های مختلف آن را خدمت شما عزیزان بیان می‌کنیم. لذا بهتر است با ما همراه شوید.

 

چرا افتتاح حساب با ویزای توریستی؟

قبل از اینکه بخواهیم  افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی  را شرح دهیم، بهتر است ابتدا دلیل انجام چنین کاری را برای شما بیان کنیم. در قدم اول باید بدانید که بیشتر ویزاهای توریستی کانادا به‌صورت مولتیپل صادر می‌شود که اجازه ۶ ماه حضور در خاک کانادا را در هر بار ورود می‌دهد. بدون شک متقاضیان در این مدت‌زمان احتیاجات مختلفی خواهند داشت که صرفاً با پول برآورده می‌شود. از طرفی دیگر آن‌ها نمی‌توانند بیش از ۱۰ هزار دلار وجه نقد را با خود وارد خاک کانادا کنند. این میزان وجه نقد نه‌تنها خطرات مختلفی دارد، بلکه برای پوشش هزینه‌های شما هم در این مدت‌زمان کافی نیست.

مازاد بر این کشور ما در شرایط تحریم به سر می‌برد و به همین جهت است که حساب‌های شما در بانک‌های ایران، عملاً کاربردی در خاک کانادا نخواهند داشت چراکه بین‌المللی نیستند. همین مورد لزوم افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی را به‌وضوح نشان می‌دهد.

خود دولت کانادا به‌ صراحت در وب‌سایت رسمی‌اش عنوان کرده که امکان افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی وجود دارد. البته این کار شرایط و قوانین مختص به خود را دارد که متأسفانه بسیاری از افراد اطلاعی از آن ندارند. ما در ادامه این شرایط را خدمت شما بیان کرده‌ایم.

 

چگونگی افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

بسیاری از افراد زمانی که به یک حساب بانکی در کانادا احتیاج پیدا می‌کنند، به نخستین شعبه بانکی در نزدیک هتل یا محل اقامتشان می‌روند. عموماً این شعبه‌ها به دلیل دانش و تجربه اندک، عنوان می‌کنند که امکان ایجاد حساب بانکی با ویزای توریستی وجود ندارد.

این در حالیست که در قانون کانادا به‌صراحت اجازه افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی صادر شده است. برای ایجاد چنین حسابی باید شما به شعبه‌های مرکزی بانک‌ها در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید. بدون شک این مراکز قادر به افتتاح حساب بانکی با ویزای توریستی برای شما هستند.

البته باید بدانید که در رابطه با ایرانیان عموماً سخت‌گیری‌های بیشتری انجام می‌شود و لذا ممکن است محدودیت‌های بیشتر اعمال شود. با این اوصاف این امکان هم برای ایرانیان فراهم است. برای افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی باید اول نوع حساب خود را تعیین کرده و سپس مدارک لازم برای آن را ارائه دهید.

متأسفانه بسیاری از متقاضیان با انواع حساب موجود در کانادا و البته شرایط آن‌ها اطلاعاتی ندارند. همین مورد هم باعث می‌شود تا در زمان افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی دچار مشکلات مختلفی شوند. ما در ادامه هر دو فاکتور را برای شما عزیزان شرح داده‌ایم.

 

انواع حساب بانکی در کانادا

در کانادا حساب‌های بانکی مختلفی وجود دارد که هرکدام از آنها شرایط و البته ویژگی‌های مختص به خود را دارند. بدیهی است که آگاهی از این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری‌های دقیق‌تری در زمان افتتاح حساب با ویزای توریستی داشته باشید.

حساب Chequing account

این حساب را می توان معمول ترین و البته رایج ترین نوع حساب در بین کانادایی ها دانست. از این حساب صرفا برای واریز و برداشت های معمولی استفاده می‌شود. از طرفی دیگر این حساب بهترین گزینه برای خرید های روزانه و پرداخت قبوض مختلف است. عموما در زمان افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی، ایجاد چنین حسابی به شما پیشنهاد می‌شود. شما می‌توانید برای این حساب، دبیت کارت دریافت کنید.

در واقع دبیت کارت معادل همان کارت بانکی در ایران است که می‌توانید با استفاده از آن از دستگاه‌های POS و باجه‌های مختلف خرید انجام دهید. از طرفی می‌توانید به کمک آن خریدهای اینترنتی هم انجام دهید چرا که دارای رمز دوم است. لذا می‌توان گفت که این حساب‌ها بهترین انتخاب ممکن برای شما است.

حساب Credit Card account

این حساب به‌عنوان یک حساب اعتباری شناخته می‌شود. عموماً از این حساب‌ها برای خریدهای اقساطی و اعتباری استفاده می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این حساب و بر اساس سقف اعتباری که بانک برای شما تعیین کرده، به‌صورت ماهیانه خرید کنید. شما می‌بایست مبلغ خریدهای خود را تا تاریخی که بانک تعیین کرده، بدان‌ها بپردازید. این تاریخ توسط بانک تعیین می‌شود و غالباً یک ساله است. عموماً نمی‌توان از این طریق برای افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی اقدام کرد.

حساب بانکی CDN Saving account

این حساب در واقع یک نوع حساب سپرده‌گذاری با سود اندک است. شما تنها می توانید دلار کانادا را وارد این حساب کنید. به‌ ازای پول شما مبلغی به‌عنوان سود به شما تعلق می‌گیرد که البته چندان زیاد نیست. در نظر داشته باشید که افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی با این روش مناسب نیست چرا که برداشت از آن مشمول کارمزد می‌شود.

حساب بانکی USD Saving account

این حساب هم دقیقاً مشابه مورد قبلی است. با این تفاوت که تنها می‌توان دلار آمریکا را در آن قرارداد. لازم به ذکر است که این حساب هم سود دارد که در مقایسه با سود بانک‌های ایرانی بسیار ناچیز است.

افتتاح حساب بانکی با ویزای توریستی

مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

برای اینکه بتوانید با استفاده از ویزای توریستی خود، یک حساب بانکی افتتاح نمایید، می‌بایست مدارک مختلفی را ارائه نمایید. این مدارک گاهاً متناسب با شرایط افراد و البته نوع بانک تغییر می‌کند. اما چنانچه قصد افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی را داشته باشید، مدارک زیر را از شما درخواست می‌کنند.

پاسپورت
ترجمه شناسنامه یا یک مدرک شناسایی عکس‌دار مانند گواهینامه (باید حتماً به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشد)

ارائه ویزیتور رکورد کانادا 

لازم به ذکر است که برخی از بانک‌ها یا شعبات، ممکن است برای ایجاد حساب مدارک دیگری را هم درخواست نمایند که این موضوع بسته به نوع بانک و البته شرایط موجود متفاوت خواهد بود. بهتر است قبل از مراجعه به بانک، ابتدا این موضوعات را جویا شوید.

 

افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی از راه دور
جالب است بدانید که شما می‌توانید قبل از رسیدن به خاک کانادا و از راه دور هم اقدام به افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی کنید.این حساب بانکی می‌تواند برای انتقال پول و هزینه‌های لازم برای سفر مورد استفاده قرار گیرد. برای این منظور باید با بانک یا شعبه موردنظر از طریق ایمیل یا به‌صورت تلفنی صحبت نمایید تا شرایط و مدارک لازم را به شما اعلام نمایند.

در نظر داشته باشید که این روش به‌ویژه برای ما ایرانیان اندکی دشوار و زمان بر است. از طرفی دیگر ممکن است مدارک و مستندات بیشتری از شما درخواست شود که باید آن‌ها را تأمین نمایید.

 

نکات مهم در رابطه با افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی می‌تواند یک مزیت بی‌نظیر برای افرادی باشد که وارد خاک این کشور می‌شوند. اما متأسفانه طیف زیادی از افراد، با نکات حیاتی در رابطه با این موضوع آشنایی ندارند. همین مورد باعث می‌شود تا نتوانند به شیوه‌ای صحیح نسبت به افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی اقدام نمایند.

ما در ادامه برخی از این نکات را خدمت شما عزیزان بیان کرده‌ایم که رعایت کردن و پایبندی به آن‌ها می‌تواند راه را برای شما هموارتر سازد.

  • چنانچه قرار است که از داخل یا خارج کانادا مبلغی برای شما واریز شود، حتماً منبع یا سورس آن را برای بانک شرح دهید. این کار باعث می‌شود تا خطر بلوکه شدن حسابتان به حداقل برسد.
  • گاهاً برخی از شعبات بانک‌ها عنوان می‌کنند که امکان بازکردن حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی را ندارند. بدین منظور باید به قانون ارائه شده در سایت رسمی دولت کانادا اشاره نمایید و یا به شعبه‌های مرکزی مراجعه کنید. در شعبه‌های مرکزی عمومی کارمندان باتجربه‌تری وجود دارند که می‌توانند کار شما را انجام دهند.
  • در بانک‌های کانادا بسته به میزان مبلغی که به حسابتان واریز می‌شود، بین ۳ تا ۱۰ دلار کارمزد دریافت می‌شود. بهتر است قبل از ایجاد حساب این مقدار را از کارمندان جویا شوید.
  • برخی از حساب‌های بانکی در کانادا به‌صورت سپرده‌گذاری هستند که ممکن است تا یک سال قابلیت برداشت از آن را نداشته باشید و یا در صورت برداشت مشمول کارمزد بالایی شوید. لذا حتماً در حین بازکردن حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی از نوع آن و اطلاعات مهم در رابطه با حساب اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.
  • برخی از بانک‌ها به دلیل شرایط تحریم، تمایلی به ایجاد حساب برای ایرانیان ندارند. در چنین حالتی می‌توان به یک بانک دیگر یا حتی مؤسسات مالی معتبر مراجعه نمایید.
  • اگر یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما دارای اقامت دائم کانادا است، می‌توانید در زمان افتتاح حساب او را هم با خود ببرید. بدون شک تجربه و البته تسلط بیشتر او بر زبان انگلیسی و امورات رایج بانکی و افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی ، می‌تواند برایتان مفید باشد.

این موارد مشروحی از نکات مهم برای افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی بود. با این اوصاف هنوز هم طیف زیادی از متقاضیان در رابطه با کاربردهای این حساب‌ها و محدودیت‌های آن ابهاماتی دارند. این موضوع می‌تواند متناسب با شرایط افراد تغییر کند.بدین جهت بهتر است قبل از هرگونه اقدام، با یک وکیل مهاجرت کانادا مشورت نمایید. کارشناسان ما می‌توانند در این زمینه اطلاعات تکمیلی را خدمت شما عزیزان ارائه نمایند.

4.2/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *