معرفی جزیره پرنس ادوارد کانادا

جزیره پرنس ادوارد یکی از چهار استان حاضر در منطقه آتلانتیک کانادا است. این جزیره به‌عنوان کم جمعیت‌ترین و کوچک‌ترین استان در این کشور شناخته می‌شود و حدود 140 هزار نفر جمعیت دارد.مرکز این جزیره شهر شارلوت است که بیش از 40 هزار نفر از جمعیت این استان را در خود جای می‌دهد. با این که پرنس ادوارد بزرگ‌ترین جزیره در این استان است، اما حدود 231 جزیره کوچک‌تر نیز در این ایالت وجود دارند.

این جزیره بیست و سومین جزیره از نظر بزرگی در کانادا به‌شمار می‌رود. علاوه بر این پرنس ادوارد از لحاظ بزرگی صدوچهارمین جزیره بزرگ در دنیا به‌حساب می‌آید.جزیره پرنس ادوارد کانادا به دلیل داشتن خط ساحلی بسیار طولانی و مناظر طبیعی بسیار زیبا شهرت پیدا کرده است.

در ادامه به‌صورت کامل درباره این استان زیبا صحبت می‌کنیم تا افرادی که قصد مهاجرت کانادا دارند، با آن بیشتر آشنا شوند. بنابراین تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

 

موقعیت جغرافیایی پرنس ادوارد

این جزیره و دیگر جزایر کوچک نزدیک به آن که استان پرنس ادوارد را تشکیل می‌دهند در فاصله 600 کیلومتری از ایالت کبک در شرق کانادا و فاصله 200 کیلومتری شمال نواسکوشیا قرار دارند.این استان 4 فصل است، ولی فصل بهار در آن کمی دیرتر فرا می‌رسد و تقریبا سرد خواهد بود. در تابستان‌های جزیره نیز هوا بسیار مطبوع و خنک است. با این حال آب اقیانوس تقریبا سرد است و دمای آن به بیشتر از 20 درجه نمی‌رسد.

زمستان‌های جزیره سرد و طولانی هستند و برف زیادی در آن می‌بارد، به‌طوری که سرتاسر پرنس ادوارد سفید است. بارش برف به‌نحوی است که بعضی مواقع مدارس به خاطر آن تعطیل می‌شوند.جزیره پرنس ادوارد یکی از مناطق بادخیز در کانادا به‌شمار می‌رود و چنین ویژگی باعث سردتر به نظر رسیدن هوا می‌شود. علاوه بر این بادهای تابستانی نیز از گرمای هوای تابستان می‌کاهند و هوا را خنک‌تر می‌کنند.

خاک این جزیره را ماسه سنگ‌های نرم و قرمز تشکیل می‌دهد. دلیل قرمز بودن این خاک وجود اکسید آهن در آن است. تعداد زیادی از ساحل‌های شنی در پرنس ادوارد دیده می‌شوند که تعدادی از آن‌ها تپه‌های شنی دارند.

تاریخچه استان جزیره پرنس ادوارد کانادا

این جزیره که با نام‌های محل تولد کنفدراسیون و باغی در خلیج نیز شناخته می‌شود، در سال 1534 به وسیله ژاک کارتیه کشف شد.نام امروزی جزیره نیز از پرنس ادوارد فرزند چهارم جورج سوم بریتانیا و پدر ملکه ویکتوریا گرفته شده است. قبل از کشف این جزیره توسط ژاک، پرنس ادوارد در اختیار بومیان کانادا از جمله اقوام میکماک بود. این بومیان جزیره را با نام اپک ویتک صدا می‌کردند که به مفهوم گهواره خاکی روی امواج است.

در ابتدا جزیره پرنس ادوارد کانادا مستعمره کشور فرانسه بود. فرانسوی‌ها نیز نام ایل سینت جان را روی این جزیره گذاشته بودند. در سال 1700 میلادی بریتانیا موفق به بیرون راندن فرانسوی‌ها از پرنس ادوارد شد و نام آن را به سینت جان تغییر داد و در سال 1799 نیز نام پدر ملکه ویکتوریا روی جزیره قرار گرفت.بیشتر سکنه جزیره را اسکاتلندی‌ها، ایرلندی‌ها و انگلیسی‌ها تشکیل می‌دهند. البته تعداد کمی از فرانسوی‌های فرزندان آکادایا نیز در این جزیره سکونت دارند. این مردمان به مذاهب پروتستان و کاتولیک اعتقاد دارند و به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

سیستم آموزشی در جزیره پرنس ادوارد

افرادی که ویزای دائم دارند یا شهروند کانادا هستند، می‌توانند تا مقطع دوازدهم یا دیپلم به‌صورت رایگان درس بخوانند. افرادی نیز که تمایل دارند حرفه و فنون خاصی یاد بگیرند، می‌توانند به برنامه‌های کارآموزی و کارورزی بپیوندند.

در این ایالت بیش از 56 مدرسه دولتی وجود دارد که کودکان از سن 6 سالگی وارد آن‌ها می‌شوند و درس خود را در مقاطع ابتدایی و دبیرستان تا سن 18 سالگی ادامه می‌دهند.بعد از اتمام دوره دبیرستان، دوره‌ای یک یا دو ساله برگزار می‌شود که دانش‌آموزان در آن برای رفتن به دانشگاه آماده خواهند شد.

در پرنس ادوارد دانشگاهی با همین نام وجود دارد که 8 دانشکده را شامل می‌شود. افرادی که اقامت دائم این استان را دارند باید برای تحصیل در این دانشگاه حدود 5900 دلار کانادا بپردازند. دانشجویانی که ویزای تحصیلی دارند و دانشجوی بین‌المللی به‌حساب می‌آیند نیز باید حدود 6900 دلار کانادا برای هر ترم تحصیلی پرداخت کنند.

علاوه بر دانشگاه جزیره پرنس ادوارد، در شهر شارلوت کالج‌هایی وجود دارند که برای ثبت نام در آن‌ها باید یک دوره آموزشی را بگذرانید. با این که مدارکی که از جانب کالج‌ها به دانشجویان اهدا می‌شوند، مدارک دانشگاهی به‌حساب نمی‌آیند، اما این مدرک‌ها مورد تایید سازمان استخدام کانادا هستند و فرد با داشتن چنین مدرکی می‌تواند در کانادا استخدام شود.از جمله این کالج‌ها می‌توان کالج جامعه ایالتی و کالج هلند را نام برد.

 

اقتصاد پرنس ادوارد آیلند
از جمله بزرگ‌ترین صنایع این استان می‌توان گردشگری، کشاورزی، تولیدات صنعتی و ماهیگیری را نام برد. البته ماهیگیری در سال‌های اخیر رونق خود را از دست داده است، زیرا تعداد ماهی‌های اقیانوس کاهش پیدا کرده‌اند.تعداد 2000 کشتزار در این جزیره وجود دارند که تقریبا بیش از 30 درصد از محصول سیب‌زمینی کل کشور کانادا را تامین می‌کنند. دیگر محصولات کشاورزی این استان عبارت هستند از: حبوبات، گوجه فرنگی، هویج، پیاز، توت فرنگی، سیب و زغال اخته.

از آن‌جایی که استان جزیره پرنس ادوارد کانادا در موقعیت مکانی بسیار خوبی قرار دارد، در نتیجه زیبایی‌های طبیعی آن نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند. علاوه بر این لوکیشن فیلم دختری از گرین گیبلز و مسابقات گلف نیز از دیگر دلایلی هستند که هر ساله هزاران گردشگر و توریست را از همه جای دنیا متوجه این جزیره می‌کنند.

معرفی جزیره پرنس ادوارد کانادا

برنامه مهاجرتی جزیره پرنس ادوارد کانادا

برنامه مهاجرتی پرنس ادوارد آیلند Prince Edward Provincial Nominee Program نام دارد. افراد با استفاده از این برنامه مهاجرتی براساس میزان نیاز استان در ناک‌های مختلف شغلی می‌توانند اقامت این جزیره را دریافت کنند.

البته در این برنامه نیاز به تاییدیه از جاب آفر دارید. بنابراین بدون داشتن پیشنهاد کاری از کارفرما نمی‌توانید مراحل دریافت اقامت خود را انجام دهید. در این استان هدف از جذب نیروی کار افزایش نیروی ماهر و کاهش نرخ بیکاری است و همین موضوع داشتن جاب آفر را الزامی می‌کند.علاوه بر داشتن پیشنهاد کاری از کارفرما، فرد متقاضی باید امتیازاتی را کسب کند که از جمله این امتیازات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

سطح زبان: نمره آیلتس 5، صحبت 5، خواندن 4، نوشتن 5 و گوش دادن 5
سن
سابقه کاری
سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری در این استان را دارند و می‌خواهند از این روش اقامت بگیرند نیز می‌توانند با داشتن حداقل سرمایه 600 هزار دلاری و نمره آیلتس 5، ویزای استان پرنس ادوارد را بگیرند.

این افراد باید در طی یک سال یک بیزینس 200 هزار دلاری درجزیره راه بیاندازند.

مزایای زندگی در پرنس ادوارد آیلند

زندگی در جزیره پرنس ادوارد مزایای بسیار زیادی دارد که به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

میزان ارتکاب جرم در این جزیره بسیار پایین است. در نتیجه ساکنان آن از آرامش بیشتری برخوردار هستند.
سیستم آموزشی در این ایالت کیفیت بسیار بالایی دارد و پیشرفته است. البته این ویژگی در سایر نقاط کشور کانادا نیز به چشم می‌خورد.
این جزیره از نظر استانداردهای زندگی وضعیت بسیار خوبی دارد.
بیشتر ساکنان این جزیره مشغول به کار هستند. علاوه بر این صنایع ماهیگیری و کشاورزی نیز مشاغل بسیار زیادی را برای ساکنان فراهم می‌کنند.
جزیره پرنس ادوارد کانادا به دلیل هم جوار بودن با اقیانوس اطلس از آب‌وهوای بسیار خوبی برخوردار است.

جزیره پرنس ادوارد کانادا یکی از ایالت‌های خوش آب‌وهوا این کشور است. این جزیره از نظر اقتصادی در جایگاه خوبی قرار دارد و اقتصاد آن با کمک صنعت توریست، کشاورزی و فعالیت‌های مشابه دیگر روزبه‌روز پیشرفته‌تر می‌شود.

در این استان هزینه خرید خانه نسبت به دیگر نقاط کانادا و استان‌هایش به‌صرفه‌تر است. به‌همین علت بسیاری از مهاجران پرنس ادوارد آیلند را به‌عنوان مقصد مهاجرتی خود برمی‌گزینند.در صورتی که می‌خواهید اقامت این ایالت را دریافت کنید، می‌توانید از طریق دریافت ویزای تحصیلی ، ویزای کاری و ویزای سرمایه‌گذاری اقدامات لازم را انجام دهید.

با این‌حال قبل از انجام هر عملی بهتر است ابتدا به‌صورت کامل با این جزیره آشنا شوید و از یک وکیل مهاجرتی نیز کمک بگیرید. زیرا در صورت به‌وجود آمدن کوچک‌ترین مشکل ممکن است مراحل دریافت ویزای شما به تعویق بیافتد.

1/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *