خواندن زبان در کانادا

خواندن زبان در کانادا

در این مقاله سعی شده هر آنچه را که برای خواندن زبان در کانادا نیاز دارید را به صورت کامل بررسی و پوشش بدهیم و در این بخش قصد داریم از شرایط و همچنین مزایا و معایب آن نیز اطلاع دهیم و اگر سوالی دارید در انتها مقاله سوال خود را ثبت کنید و سریعا پاسخ خواهیم داد

پس برای کسب اطلاعات لازم خواندن زبان در کانادا با ادامه‌ مقاله با ما همراه باشید.

مهاجرت به کانادا یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای بسیاری از ایرانیان است. این کشور دارای گسترده‌ترین و بهترین مراکز آموزشی در سطح دنیا است که تلاش برای نشستن روی صندلی یکی از آن‌ها، خواب را از چشمان دانشجویان زیادی ربوده است.همچنین موقعیت‌های کاری بسیار مناسب و با درآمد خوبی در این کشور صنعتی و پیشرفته وجود دارد که درصد بالایی از مهاجران را به سمت این مقصد روانه می‌کند. اما رسیدن به آرزوی مهاجرت به این کشور کار چندان ساده نیست.

شما برای اخذ ویزای کانادا و قدم گذاشتن در ابتدای راه مهاجرت به مدارک و شرایط زیادی نیاز دارید. یکی از این مدارک، مربوط به دانش شما از زبان انگلیسی و یا فرانسوی است.درست است که امروزه تبلیغات زیادی برای مهاجرت به کانادا بدون نیاز به مدرک زبان انجام شده است اما این کار ساده‌ای نیست.

زبان آموزی در کشوری که می‌خواهید به آن مهاجرت کنید، تنها در شرایطی که زمان کافی ندارید و یا پیشنهاد کاری مناسبی دریافت کرده‌اید مناسب خواهد بود. اما در مجموع احتمال دریافت ویزا توسط شما را با ریسک بالایی روبرو می‌کند.

خواندن کدام زبان‌ها برای زندگی و مهاجرت به کانادا لازم است؟

خواندن زبان در کانادا بدون داشتن مدرک آن، کاری سخت اما شدنی است و کاملا به ویزایی که اخذ می‌کنید بستگی دارد. در این مقاله ما به شما مواردی را که برای یادگیری زبان در کانادا باید به آن‌ها توجه کنید، معرفی می‌کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.خواندن زبان در کانادا تنها به انگلیسی ختم نمی‌شود. این کشور دو زبانه است و زبان فرانسه به همراه انگلیسی زبان اصلی این کشور به‌حساب می‌آید.

ممکن است شما مدرک انگلیسی لازم برای اخذ ویزا از بیشتر کشورهای اروپایی و حتی آمریکا را داشته باشید اما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا کافی نباشد.

تحصیل در تعدادی از دانشگاه‌های برتر کانادا به زبان فرانسوی است. برای مثال در ایالت کبک به جز دانشگاه‌‌های مک گیل، کنکوردیا و بیشاپ آموزش تحصیل در سایر دانشگاه‌ها به زبان فرانسوی است. برای همین ممکن است به مدرک این زبان برای تحصیل در کانادا نیاز داشته باشید.شما می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان، به دانشگاه‌هایی که تحصیل در آن‌ها به زبان انگلیسی و همچنین فرانسوی است، درخواست دهید.

اخذ ویزای کانادا بدون مدرک زبان برای چه کسانی امکان‌پذیر است؟

کانادا جزو معدود کشورهایی است که اخذ ویزای تحصیلی در آن‌ها بدون نیاز به مدرک زبان ممکن است. به جز کانادا چند کشور اروپایی دیگر نیز این امکان را فراهم کرده‌اند اما در مقایسه با این کشور در سطح پایین‌تری قرار دارند. اما گرفتن این نوع ویزای ریسکی از دولت کانادا برای تمام افراد ممکن نیست.

بهترین شانس برای گرفتن ویزا بدون مدرک زبان برای دانش‌آموزان زیر 17 یا 18 سال است. این دانش‌آموزان چون سن کمی دارند تربیت علمی آن‌ها به کانادا شانسی عالی برای پرورش نیروی کارآمد می‌دهد.

این افراد می‌توانند برای شرکت در دوره‌های یک ساله آمادگی برای ورود به دانشگاه، به اداره مهاجرت کانادا درخواست اخذ ویزای تحصیلی بفرستند. والدین می‌توانند با فرستادن فرزندانشان قبل از سن قانونی به این کشور، امکان درس خواندن آن‌ها را در یکی از بهترین کشورهای جهان مهیا کنند.

اما دانش‌آموزان زیر سن قانونی تنها کسانی نیستند که امکان خواندن زبان در کانادا برای آنان مهیا است. امکان اخذ ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان برای دانشجویان بسیاری از ملیت‌های مختلف امکان‌پذیر است اما متاسفانه این دسترسی به این امکان برای دانشجویان ایرانی چندان ساده نیست.

دولت کانادا با اصرار مهاجران ایرانی، هندی و چینی در سال‌های اخیر این شرایط را برای آنان فراهم کرده است تا با اخذ ویزای تحصیلی به خواندن زبان در کانادا مشغول شوند. اما این به آن معنا نیست گرفتن پذیرش دانشگاه‌ها بدون مدرک زبان برای آن‌ها کار ساده‌ای خواهد بود.شرط تحصیل در دانشگاه‌های کانادا داشتن مدرک تافل یا آیلتس با حداقل نمره به‌ترتیب 100 و 6.1 است. برای افرادی که یکی از این مدارک را داشته باشند، ویزای تحصیلی صادر می‌شود.

اما در صورت خواندن زبان در کانادا، برای شما ویزای تحصیلی در بدو ورود صادر نخواهد شد. پذیرش افرادی که مدرک زبان ندارند به صورت مشروط خواهد بود. در صورتی که در زمان تعیین شده نتوانید خودتان را به سطح دیگر دانشجویان بین الملل برسانید و حداقل نمره را در آزمون زبان کسب کنید، مجبور به ترک خاک کانادا خواهید بود.

بدون داشتن مدرک زبان، شما شانس تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کانادا را از دست می‌دهید اما هنوز هم دانشگاه‌ها و موسسات خوبی هستند که بتوانید در آن‌ها تحصیل کنید.اگر با وجود ریسک بالا موفق شوید ویزای تحصیلی خود را با این شرایط بگیرید، باید حداقل 6 ماه در دوره‌های زبان پیش از ورود به دانشگاه این کشور شرکت کنید و به خواندن زبان در کانادا بپردازید. اما این دوره‌های زبان، چندان ارزان نیستند. در ادامه به بررسی هزینه‌های خواندن زبان در کانادا می‌پردازیم.

هزینه خواندن زبان در کانادا

هزینه یادگیری زبان در کانادا با هزینه‌هایی که در ایران می‌توانید برای این کار بپردازید خیلی متفاوت است. مهم نیست واحد پول کشور مبدا شما چیست، در کانادا برای پرداخت تمام مخارجتان باید دلار پرداخت کنید و دوره‌های زبان نیز از این قائده مستثنی نیست.

هر دوره سه ماهه آموزش زبان انگلیسی بسته به ایالتی که در آن به تحصیل بپردازید، برای شما هزینه‌ای در حدود 3 تا 4 هزار دلار خواهد داشت. یعنی شما برای یک دوره شش ماهه باید چیزی در حدود 6 تا 8 هزار دلار کانادا پرداخت کنید.این مقدار شاید برای افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند و در این کشور درآمد دارند، مقدار زیادی نباشد اما برای فردی که به‌تازگی مهاجرت کرده است قطعا هزینه بالایی است.

در ماه‌های اول تا به برنامه‌ریزی مناسبی برای خرج و مخارجتان برسید ممکن است در شرایطی مالی سختی باشید و هزینه دوره زبان نیز مزید بر علت خواهد شد.بالا بودن این هزینه زمانی برای شما نمود بیشتری پیدا می‌کند که متوجه شوید بدون مدرک زبان نمی‌توانید کار مناسبی پیدا کنید تا مقداری از مخارجتان را به‌راحتی تامین کنید.

شما می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمتری در دوره‌های فشرده‌ای که در ایران برگزار می‌شود شرکت کنید تا به خواندن زبان در کانادا نیاز پیدا نکنید. اما اگر زمان کمی دارید و موفق شده‌اید تا ویزای کانادا را بدون نیاز به مدرک زبان اخذ کنید، حتما به فکر هزینه‌های یادگیری زبان در این کشور باشید.

ویزای زبان کانادا
کانادا برای شما این امکان را فراهم کرده است تا با اخذ ویزای اقامت کوتاه یا TRV به خواندن زبان در کانادا بپردازید. اما این ویزا برای شرکت در دوره‌‌هایی است که کمتر از 6 ماه به درازا بکشند.متاسفانه این نوع ویزا برای شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی به شما تعلق نخواهد گرفت و تنها برای دوره‌های زبان فرانسوی کاربرد دارد.

یک مشکل دیگری که وجود دارد این است که امکان تبدیل ویزای توریستی به دانشجویی وجود دارد اما این امکان برای تبدیل ویزای زبان به دانشجویی کمتر است.شما امکان کار کردن در خاک کشور کانادا را با اخذ ویزای تحصیلی خواهید داشت، در حالی‌که امکان کار با ویزای TRV وجود ندارد و شما باید هزینه‌های تحصیل و اقامتتان را از قبل تامین کرده باشید.

خواندن زبان در کانادا

خواندن زبان در کانادا با بودجه دولتی

اگر هزینه خواندن زبان در کانادا برای شما هزینه زیادی دارد نگران نباشید. هنوز گزینه‌های دیگری نیز در دست دارید.دوره‌های‌ LINC و CLIC که مخصوص تازه واردین و مهاجران به کانادا هستند، توسط دولت در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته برگزار می‌شوند.

برگزار کنندگان این دوره‌ها راحتی افرادی را که شاغل هستند و نمی‌توانند در روزهای هفته سر کلاس حضور داشته باشند نیز در نظر گرفتند. کلاس‌های پیشرفته و مخصوص مشاغل در آخر هفته‌ها و مکان‌هایی مشخص برگزار می‌شود.

 

هیچ‌کس نمی‌تواند به شما بگوید اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان غیرممکن است. اما اگر این راه را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید همیشه مدنظر داشته باشید که احتمال بالایی دارد توسط افسر پرونده ریجکت شوید.کانادا در مقایسه با کشورهای انگلیسی زبان دیگر مانند ایالات متحده آمریکا، استرالیا و یا انگلیس برای مهاجرت انتخاب ارزان‌تری است. اما این به آن معنی نیست که خواندن زبان در کانادا نیز انتخاب ارزانی خواهد بود.

اگر زمان و شرایط آن را دارید، مدرک زبان خود را قبل از اقدام به مهاجرت در ایران اخذ کنید. برای شما هزینه‌ها در کشوری پیشرفته که در آن درآمد اولیه‌تان از راه تبدیل ریال به دلار است، زیاد خواهد بود.به‌ویژه اگر دانشجو باشید و درآمد زیادی نداشته باشید. این همان دلیلی است که بیشتر افراد به دنبال اخذ پذیرش‌های تحصیلی فول فاند هستند.

اگر می‌توانید با داشتن مدرک زبان و با احتمال ریجکت شدن کمتر، برای دانشگاه‌های بهتری اپلای کنید. در غیر این ‌صورت مطمئن باشید ممکن است مسیر مهاجرت به کانادا برای شما سخت شود، اما نشدنی نخواهد بود.بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به این کار با یک وکیل یا مشاور مهاجرت کانادا مشورت کنید، چون چنین فردی با اطلاع از قوانین سختی این مسیر را برای شما کمتر خواهد کرد و شانس موفقیت پرونده مهاجرت شما را افزایش می‌دهد.

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *