مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

اقامت تمکن مالی به چه معناست ؟

اخذ اقامت تمکن مالی یکی از انواع روش هایی است که میتوان آن را در زمره بهترین و جذاب ترین نوع اقامت در کشور اسپانیا قرار داد.اگر بخواهیم اقامت تمکن مالی را به اختصار توضیح دهیم، کشور اسپانیا اقامت خود را به افرادی که بتوانند هزینه های زندگیشان را بدون نیاز به کسب درآمد در کشور اسپانیا بر پایه سرمایه و درآمدهای موجود خود تامین نمایند اعطا میکنند.
مهاجرت از طریق تمکن مالی در اسپانیا یکی از بهترین و موثر ترین روش های مهاجرتی میباشد که گزینه مناسبی برای طبقه متوسط محسوب میشود و مورد استقبال بیشماری از مردم قرار گرفته است.
اقامت تمکن مالی در حقیقت مخصوص افرادی میباشد که مایل به سرمایه گذاری در کشور اسپانیا نمی باشند. به زبان ساده اقامت تمکن مالی از طریق درآمد ها، اموال ملکی ، حساب های سپرده بانکی ، سهام های دولتی و ارزی شما در کشور ایران می باشد. شما میتوانید بدون سرمایه گذاری در اسپانیا اقامت این کشور را برای زندگی آرام و به دور از دغدغه دریافت کنید.
در حقیقت اگر شما در کشور ایران از وضعیت مالی مطلوبی برخوردار هستید می توانید بدون حتی یک یورو سرمایه اولیه و بدون نیاز به انتقال پولتان به کشور اسپانیا تنها به پشتوانه درآمد های ایران ، اقامت تمکن مالی را برای خود و خانواده تحت پوشش خود اخذ نمایید.

 

نحوه اخذ اقامت تمکن مالی

کشور اسپانیا برای فرد متقاضی با توجه به تعداد نفرات تحت پوشش در هر خانواده ،درآمدی را درنظر گرفته است که این درآمد میتواند از منابعی که مدارک آن موجود و قابل اثبات باشد تامین شود .
به طور مثال: شما می توانید درآمد ماهیانه را از اسناد مالکیت غیر منقول، اسناد سپرده بانک ها، فیش حقوقی بازنشستگی، سهام شرکتی ، سهام بانک، سهام بورس تامین نمایید .
در ادامه، این مطلب حائز اهمیت است که در اقامت تمکن مالی علاوه براثبات درآمد ماهیانه، متقاضی می بایست نامه تمکن بانکی خود را نیز به سفارت ارائه دهد.در حقیقت اقامت تمکن مالی اسپانیا (spanish non_lucrative residence visa) به کسانی اعطا میشود که قصد تغییر محل اقامت از کشور محل سکونت خود به اسپانیا را داشته باشند و برای تامین هزینه های زندگی نیاز به هیچ گونه فعالیت شغلی در کشور مقصد را نداشته باشند.

شرایط لازم برای دریافت اقامت تمکن مالی

درآمد ماهیانه مطلوب :

اولین شرط اخذ اقامت تمکن مالی ارائه درآمد مطلوب در کشور ایران میباشد.
ارائه مدارک معتبر که موید درآمد بالای متقلضی می باشد الزامی است.
سند ملکی در ایران:

برای اخذ اقامت تمکن مالی ارائه حداقل ۳ سند ملکی در کشور ایران الزامی لست.
برگه  عدم سوء پیشینه :

برای اخذ  اقامت کشور  اسپانیا ارائه عدم سابقه کیفری شخص متقاضی و خانواده ایشان  در کشور ایران و هر کشوری که در ۵ سال گذشته در آن اقامت داشته اند الزامی است

سوابق شغلی و رزومه کار

در این قسمت موضوعی که مهم  ارائه شغل و درآمد  متناسب و هماهنگ با یکدیگر می باشد. با عنایت به قوانین و مقررات سختگیرانه دولت اسپانیا در مبارزه با  پولشویی ، شفافیت منابع درآمد هر متقاضی بسیار حائز اهمیت میباشد.
مزایای اقامت اسپانیا:

 • امکان زندگی آرام و بدون هر گونه دغدغه و سکونت در کشور زیبا با مردمان خون گرم اسپانیا
 • امکان گرفتن اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • امکان سفر به ۲۷ کشور اروپائی بدون درخواست ویزا
 • امکان تحصیل و آموزش زبان رایگان برای فرزندان
 • امکان درخواست ویزای کانادا و انگلستان
 • امکان بازگشایی حساب بانکی و دریافت کارت اعتباری در حوزه اتحادیه اروپا
 • امکان دریافت اقامت دائم بعد از پایان دوره ۵ ساله اقامت موقت
 • امکان دریافت پاسپورت کشور اسپانیا با در نظر گرفتن قوانین و مقررات مربوطه آن کشور
 • معاف بودن از مالیات سالانه برای متقاضی و نفرات تحت پوشش
 • امکان راه اندازی کسب و کار در اسپانیا و تغییر اقامت
 • امکان دریافت اقامت دائم بدون آشنایی با زبان اسپانیایی
 • عدم وجود محدودیت سنی برای متقاضیان

فرآیند دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

برای دریافت اقامت تمکن مالی ،در ابتدا متقاضی مدارک خود را جهت بررسی در اختیار کارشناسان ما قرار می دهد ,پس از بررسی مدارک توسط تیم حقوقی ، در صورت واجد شرایط بودن نسبت به عقد قرارداد اقدام می نماید.

پس از عقد قرارداد،کارشناس ما کلیه هماهنگی های لازم را نسبت به جمع آوری مدارک و ترجمه آنها می نمایند.

مدارک لازم برای ارائه به سفارت اسپانیا:
۱: اعتبار حداقل یک ساله پاسپورت ایران

۲: گواهی سلامت جسمی

۳: گواهی سابقه کیفری

۴: یک قطعه عکس رنگی

۵: ارائه پرینت ۶ ماه اخیر

۶: ارائه نامه تمکن مالی

۷: مدارک شغل فعلی سرپرست خانواده در ایران

۸: سوابق بیمه (درصورت بیمه داشتن)

۹: اثبات درآمد ماهیانه

۱۰: آدرس محل سکونت در اسپانیا یا رزرو هتل

۱۱: مدارک هویتی (شناسنامه)

 

در صورت موافقت سفارت و امور خارجه اسپانیا نسبت به پرونده متقاضی ، شما میبایست حداکثر تا ۹۰ روز پس از دریافت ویزا اسپانیا به آنجا سفر کنید و پس از انجام مراحل انگشت نگاری در پلیس مهاجرت میتوانید ۳۰ روز بعد از تاریخ انگشت نگاری، به اداره پلیس مهاجرت مراجعه کرده و کارت اقامت  یک ساله خود را دریافت نمایید .دراین نوع از اقامت بعد از پایان  اقامت یک ساله اول، اقامت در دو دوره دو ساله متوالی تمدید میگردد و بعد از پایان دوره ۵ سال اول، اقامت دائم اسپانیا را دریافت خواهید کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *