هزینه های جانبی مهاجرت کانادا

افرادی که تصمیم می‌گیرند به کشور خاصی مهاجرت کنند، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌هایی که در ذهن آن‌ها به وجود می‌آید این است که به‌طور کلی چه مقدار باید هزینه کنند و انتظار چه نوع مخارجی را طی اقدام به مهاجرت و پس از رسیدن به کشور مقصد داشته باشند.

می‌دانید که یکی از کشورهای پر طرفدار در زمینه مهاجرت کانادا است. این کشور با ارائه خدمات مزایای بی‌نظیر به مهاجران خود، هر سال تعداد بیشتری از افراد را جذب به زندگی در این کشور می‌کند.اما این سوال شکل می‌گیرد که آیا کانادا با وجود پر طرفدار بودن، هزینه‌های پایینی دارد یا خیر و چه مقدار باید برای مهاجرت کانادا هزینه کنیم؟

در این مطلب به تمام هزینه‌هایی که باید برای اقامت کانادا در نظر داشته باشیم اشاره خواهیم کرد تا شما عزیزان بتوانید به‌راحتی بودجه خود را تنظیم کنید.

توزیع هزینه‌های زندگی در کانادا

در این قسمت ابتدا نگاهی به چگونگی توزیع کلی هزینه‌های زندگی در کانادا می‌اندازیم، سپس مهم‌ترین موارد هزینه‌های جانبی را جداگانه توضیح خواهیم داد. توزیع هزینه‌های زندگی در کانادا به این شکل است:

 • هزینه بازارها: 33 درصد
 • هزینه اجاره خانه: 30 درصد
 • هزینه رستوران: 13 درصد
 • هزینه حمل و نقل: 10 درصد
 • هزینه اشتراک: 7 درصد
 • هزینه تفریح: 5 درصد
 • هزینه پوشاک: 2 درصد

 

هزینه فرآیند مهاجرت

در قسمت قبل با چگونگی توزیع هزینه‌های مختلف اقامت کانادا آشنا شدیم. در این بخش قصد داریم هزینه‌های مهم‌ترین قسمت مهاجرت کانادا را به‌طور جداگانه بررسی کنیم.

 

هزینه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

تمام افرادی که قصد دارند از طریق سرمایه‌گذاری، کارآفرینی یا برنامه‌های خود اشتغالی وارد خاک کانادا شوند، باید هزینه‌های زیر را بپردازند:

متقاضی هزینه به دلار کانادا
متقاضی اصلی 1575 دلار
همسر هزینه متقاضی اصلی به علاوه 825 دلار
فرزند غیر مستقل زیر 22 سال یا فرزند غیر مستقل بالای 22 سال که به دلیل شرایط خاص جسمی یا ذهنی، توانایی حمایت مالی از خانواده خود را ندارد. برای هر فرزند، هزینه متقاضی اصلی علاوه بر 225 دلار

متقاضیان اقامت کانادا دقت داشته باشند اگر قصد دارند برای برنامه مهاجرتی ایالتی خاصی درخواست دهند، ممکن است مجبور باشند هزینه‌های دیگری را که توسط آن ایالت خاص برای مهاجرت کانادا در نظر گرفته شده‌اند، بپردازند.

هزینه مهاجرت از طریق اسکیل ورکر

همان‌طور که می‌دانید اسکیل ورکر یکی از روش‌های مهاجرتی است که از زیرگروه‌های مهاجرت کاری به حساب می‌آید. شما برای درخواست ویزا از این طریق، باید هزینه‌های زیر را در نظر داشته باشید:

متقاضی هزینه به دلار کانادا
متقاضی اصلی (هزینه فرآیند اخذ ویزا علاوه بر هزینه حق اقامت دائم) 1035 دلار
همسر قانونی (علاوه بر هزینه حق اقامت دائم) 1325 دلار
فرزند غیر مستقل زیر 22 سال یا فرزند غیر مستقل بالای 22 سال که به دلیل شرایط خاص جسمی یا ذهنی، توانایی حمایت مالی از خانواده خود را ندارد. 225 دلار به ازای هر فرزند

مجددا باید بگوییم ممکن است هر ایالت ممکن است هزینه‌های متفاوتی را دریافت کند که برای برنامه مهاجرتی ایالت خود در نظر گرفته است.

 

هزینه مهاجرت از طریق خانواده

در این نوع مهاجرت، افراد مقیم کانادا می‌توانند اسپانسر یا حامی اعضای خانواده خود در خارج از این کشور شوند و اعضای خانواده آن‌ها از این طریق ویزای کانادا را کسب کنند.

افراد مقیم کانادا که قصد دارند اسپانسر اعضای خانواده خود شوند، باید هزینه‌های زیر را بپردازند:

متقاضی هزینه به دلار
همسر قانونی (علاوه بر هزینه اسپانسر شدن، هزینه متقاضی اصلی و حق اقامت دائم) 1050 دلار
فرزند غیر مستقل 150 دلار به ازای هر فرزند
والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ (علاوه بر هزینه اسپانسر شدن، هزینه متقاضی اصلی و حق اقامت دائم) 1050 دلار
همسر قانونی والدین یا پدربزرگ یا مادربزرگ شما 150 دلار

مانند دو مورد قبل فراموش نکنید در کنار هزینه های جانبی مهاجرت به کانادا، هزینه‌های جدول بالا تحت تاثیر برنامه مهاجرتی ایالت مورد نظر قرار خواهند گرفت.

 

هزینه دریافت حق اقامت دائم

هزینه‌هایی که در ادامه مشاهده می‌کنید، شامل 500 دلار کانادا هزینه اقامت دائم کانادا که باید بلافاصله بعد از پذیرش درخواست اقامت دائم متقاضی پرداخت شوند نیستند.این هزینه‌ها شامل تمام متقاضیانی می‌شوند که جزو فرزندان مستقل یا افراد تحت حمایت قرار نمی‌گیرند. هزینه دریافت حق اقامت دائم می‌تواند در طول فرآیند اخذ ویزا پرداخت شود تا از بروز هر مشکل یا تاخیر جلوگیری شود.

توجه داشته باشید در صورتی که درخواست اخذ اقامت دائم متقاضی رد شد و متقاضی از قبل هزینه را پرداخت کرده بود، هزینه پرداخت شده بازگردانده خواهد شد. البته دقت کنید که هیچ کدام از هزینه‌های فرآیندهای دیگر، قابل بازگشت نیستند.

اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده‌تان آماده به تکمیل آخرین مرحله مهاجرت به کانادا، یعنی دریافت اقامت دائم یا حق شهروندی هستید، مشمول هزینه‌های زیر خواهید شد:

متقاضی هزینه به دلار کانادا
بزرگسال بالای 18 سال و بیشتر 630 دلار
کودک خردسال فرزند خوانده (زیر 18 سال) 100 دلار
کودک خردسال (زیر 18 سال) 100 دلار
گواهی شهروندی 75 دلار علاوه بر هزینه قانونی هر فرد که بالا اشاره شد
درخواست رزومه شهروندی 530 دلار
درخواست رزومه شهروندی (زیر 18 سال) 100 دلار
هزینه دریافت حق شهروندی 100 دلار

افراد مقیم دائم کانادا که با موفقیت حق شهروندی خود را دریافت کرده‌اند، باید 100 دلار کانادا دیگر برای هزینه حق شهروندی و 75 دلار کانادا دیگر برای دریافت گواهی شهروندی خود پرداخت کنند.

 

هزینه دریافت اقامت موقت

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت کانادا، اخذ ویزای اقامت موقت است. در اقامت موقت همان‌طور که از اسمش مشخص است، افراد می‌توانند در بازه‌های مشخصی به‌صورت موقت در کشور کانادا اقامت داشته باشند.

البته دقت داشته باشید که مهاجرت کانادا از طریق دریافت اقامت موقت، بسته به نوع ویزا متفاوت است. در ادامه هزینه‌های دریافت ویزای گردشگری را بررسی خواهیم کرد.

 

درخواست هزینه به دلار
سوپر ویزا یا ویزای گردشگری برای یک ورود یا ورودهای متعدد به کانادا 100 دلار به ازای هر فرد
ویزای گردشگری برای یک ورود یا ورودهای متعدد به کانادا برای یک خانواده 5 نفره یا بیشتر (تمام اعضای خانواده باید همزمان درخواست اخذ ویزا دهند.) 500 دلار
تمدید ویزای گردشگری 100 دلار به ازای هر فرد

هزینه فرآیند تایید هویت

یکی از مراحل مهم دریافت اقامت کانادا، احراز هویت است. افرادی که قصد مهاجرت کانادا دارند یا می‌خواهند اقامت دائم آن را دریافت کنند، حتما باید ابتدا احراز هویت شوند.

هر فردی که قصد دارد برای درخواست‌های زیر ثبت نام کند، مشمول هزینه‌های احراز هویت (انگشت نگاری و عکس گرفتن) می‌شوند:

 • ویزای گردشگری
 • ویزای کاری یا تحصیلی (به جز افراد مقیم ایالات متحده)
 • اقامت دائم
 • پناهندگی
نوع درخواست هزینه به دلار کانادا
متقاضیان تنها 85 دلار
خانواده‌هایی که با یکدیگر درخواست می‌دهند حداکثر 170 دلار

این نکته دقت کنید که متقاضیان در خصوص اقامت‌های موقت (ویزای گردشگری، کاری و تحصیلی) باید هر 10 سال فقط یک مرتبه روند احراز هویت را طی کنند.افراد مقیم دائم کانادا نیز صرف نظر از این که چه زمانی اقدامات احراز هویت خود را انجام داده‌اند، باید مدارک آن را همراه با درخواست خود ارائه دهند.

هزینه های جانبی مهاجرت کانادا

سایر هزینه ‌های جانبی مهاجرت کانادا

در بخش‌های قبل هزینه اقامت کانادا را برای انواع ویزا و درخواست بررسی کردیم. در ادامه قصد داریم سایر هزینه ‌های جانبی زندگی در کانادا را که ممکن است در وهله اول به چشم نیایند، بررسی کنیم.

 • هزینه بنزین: به عنوان مثال هر لیتر بنزین در شهر تورنتو 1.12 دلار کانادا است.
 • هزینه بیمه درمانی: بسته به محل زندگی شما در کانادا، هزینه بیمه درمانی متفاوت است. به عنوان مثال بیمه درمانی همگانی در شهر تورنتو رایگان است، اما در صورت زندگی در ونکوور باید برای یک خانواده چهار نفره حدود 150 دلار کانادا ماهیانه صرف بیمه درمانی کنید.
 • هزینه استفاده از تلفن ثابت: 30 دلار کانادا
 • هزینه اینترنت: 30 دلار کانادا
 • هزینه برق مصرفی تلویزیون: حدود 40 دلار کانادا
 • هزینه شارژ موبایل: حدود 35 دلار به بالا

هزینه مالیات در اقامت کانادا

در زمینه مهاجرت کانادا، پرداخت مالیات به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • افرادی که خودشان کارفرما هستند و باید مبلغی را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند.
 • افرادی که کارمند هستند و مقدار مالیات از حقوق آن‌ها کسر خواهد شد.

مقدار هزینه‌های مالیات بستگی به میزان درآمد فرد دارد. به‌عنوان مثال افرادی که سالانه 100.000 دلار کانادا درآمد دارند، تقریبا 40 درصد درآمد خود را مالیات می‌دهند.

هزینه خوراک در کانادا

اگر به مهاجرت کانادا فکر می‌کنید، حتما باید از متوسط هزینه‌های خوراک و مواد غذایی این کشور نیز مطلع باشید. در ادامه به هزینه مهم‌ترین مواد غذایی مورد نیاز در اقامت کانادا اشاره کرده‌ایم.

مواد غذایی هزینه به دلار کانادا
1.5 لیتر آب معدنی 1.21 دلار
1 لیتر شیر 2.5 دلار
1 کیلو برنج 3.77 دلار
12 عدد تخم مرغ 1.47 دلار
1 کیلو گوشت گوساله 15.16 دلار
1 کیلو گوجه 4.23 دلار
1 کیلو پیاز 2.46 دلار
انواع میوه حدود 3 دلار
یک وعده غذا در رستوران ارزان 17 دلار
سه وعده غذا در رستوران معمولی برای دو نفر 70 دلار

هزینه‌های جدول بالا ممکن است بسته به شرایط اقتصادی تغییر کنند، گرچه به دلیل ثبات اقتصادی و نبود تورم در کانادا به‌خوبی به کمک این ارقام می‌توانید هزینه های جانبی مهاجرت به کانادا خود را حساب کنید.

 

هزینه ‌های جانبی مهاجرت کانادا بسته به نوع ویزا، اقامت و هدف شما از مهاجرت کانادا متفاوت هستند. افرادی که قصد دارند اقامت کانادا را کسب کنند، به دلیل مدت زمان بیشتر اقامت خود در این کشور، باید انتظار هزینه‌های بیشتری را داشته باشند.شما عزیزان می‌توانید بسته هدف، تعداد افراد متقاضی و بودجه خود، این مطلب را مطالعه کنید و یک دید کلی نسبت به هزینه‌های مهاجرت کانادا به دست آورید.

ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *