دعوت به مصاحبه سفارت کانادا

دعوت به مصاحبه سفارت کانادا یکی از اصلی‌ترین و البته مهم‌ترین مراحل برای دریافت ویزای کانادا است. این موضوع بیشترِ متقاضیان ورود به کانادا را در بر می‌گیرد. به همین جهت است که باید آشنایی کاملی با آن داشته باشید. البته باید این موضوع را عنوان کنیم که متأسفانه تعداد زیادی از افراد اطلاعی از جزئیاتی این کار ندارند.

همین مورد هم باعث می‌شود تا در طول این پروسه دچار سردرگمی و بی‌برنامگی‌های مختلفی شوند که گاه منجر به ریجکت درخواست آن‌ها می‌شود. متقاضیان باید با تمام جنبه‌های مختلفی این موضوع آشنا باشند تا در صورت دعوت به مصاحبه سفارت کانادا، بتوانند به‌خوبی از عهده آن بر آیند. این همان هدفی است که ما در این مقاله دنبال می‌کنیم.

 

مصاحبه سفارت کانادا

در واقع ما بر اساس تجربه خود و مشتریانمان سعی کرده‌ایم تا جنبه‌های مختلف این موضوع را برای شما عزیزان موشکافی کرده و از این طریق نقش کوچکی در افزایش موفقیت شما در طی این مسیر داشته باشیم. پس اگر شما هم اخیراً برای مصاحبه به سفارت کانادا دعوت شده‌اید، حتماً ما را تا انتهای این متن همراهی کنید.

 

دعوت به مصاحبه سفارت کانادا چگونه صورت می‌گیرد؟

در حقیقت تمامی افرادی که قصد ورود به کانادا را دارند، باید ابتدا ویزای این کشور را دریافت کنند. تقریباً ۹۰ درصد این متقاضیان باید قبل صدور ویزا، مصاحبه‌ای کوتاه در سفارتخانه داشته باشند.

زمانی که شما به‌صورت آنلاین یا از طریق شیوه‌های دیگر برای صدور ویزا کانادا درخواست می‌دهید، درخواست شما در صف پذیرش قرار می‌گیرد. بعد از اینکه مدارک شما به طور کامل بررسی شد، توسط سفارت کانادا برای انجام مصاحبه حضوری دعوت می‌شود.

این دعوت دو هدف مختلف دارد. اول انگشت‌نگاری و دریافت اطلاعات بیومتریک است. دومین مورد هم ارزیابی شرایط شما طی یک مصاحبه حضوری می‌باشد. لازم به ذکر است که اگر قبلاً اطلاعات بیومتریک خود را در سفارت کانادا ثبت کرده باشید، می‌بایستی این مراحل را حتماً طی کنید.

اغلب ایرانیان از طریق شیوه‌های آنلاین مدارک خود را در سایت سفارت ثبت می‌کنند به همین جهت است که دعوت‌نامه آن‌ها هم از طریق ایمیل ارسال می‌شود. چنانچه دعوت‌نامه خود را دریافت کردید، تنها ۳۰ روز فرصت دارید تا به سفارتخانه کانادا و مرکز VAC آن مراجعه نمایید تا امور اداری شما انجام شود.

همان گونه می‌دانید در ایران سفارت کانادا وجود ندارد. لذا باید به یکی از کشورهای همسایه مراجعه نمایید. به همین جهت باید از قبل کشور موردنظر را انتخاب و فرایند کاری خود را از طریق آنها پیگیری کنید. بعد از ورود به این کشور، شما باید نسبت به انگشت‌نگاری و البته مصاحبه حضوری اقدام نمایید. در صورت قبولی در آن‌ها، ویزای شما صادر می‌شود.

 

بهترین کشورها برای مصاحبه سفارت کانادا

همان گونه که می‌دانید، سفارت کانادا در ایران طی سال‌های اخیر بسته شده است. همین مورد هم سبب شده تا فرایند اخذ ویزا و البته انجام مصاحبه حضوری برای ایرانیان اندکی دشوار باشد. نکته قابل‌توجه این است که سفارت کانادا در اغلب همسایه‌های ایران فعال بوده و ایرانیان می‌توانند به آنها مراجعه نمایند.

از جمله این کشورها می‌توان به ترکیه، امارات، ارمنستان، آذربایجان، پاکستان، گرجستان و.. اشاره نمود. البته باید بدانید که هر یک از این مراکز خود دارای مزایا و معایب مختص به خود هستند. ما در مقاله ” بهترین کشورها برای انگشت‌نگاری سفارت کانادا” این موضوع را به‌تفصیل برای شما عزیزان شرح داده‌ایم. لذا دراین‌رابطه وارد جزئیات نمی‌شویم. اما بهتر است بدانید که دراین‌بین، سفارت‌های موجود در استانبول، آنکارا، ایروان و باکو  به‌عنوان بهترین گزینه‌های ممکن قلمداد می‌شوند.

ورود به این کشورها نیاز به اخذ ویزا ندارد. به همین جهت است که افراد می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به سفارت خانه کانادا برساند. از طرفی دیگر هزینه‌های ورود و اقامت در این کشورها به‌مراتب پایین‌تر است. همین مورد هم سبب شده تا به‌عنوان یک انتخاب بسیار مناسب برای ایرانیان تلقی شوند. لذا باید قبل از هرگونه اقدام، ابتدا سفارتخانه موردنظر را انتخاب کنید.

 

نحوه مصاحبه حضوری در سفارت خانه کانادا

بعد از اینکه ایمیل دعوت به مصاحبه سفارت کانادا را دریافت کردید، شما تنها ۳۰ روز فرصت دارید تا به سفارتخانه کانادا مراجعه نمایید. شما باید در این مدت‌زمان مدارک مربوطه را آماده کرده و خود را به سفارت این کشور برسانید.

اما مهم‌ترین موضوعی که دراین‌رابطه وجود دارد، ماهیت مصاحبه است. در واقع همین مورد سبب شده است تا بسیاری از متقاضیان نسبت به این موضوع سردرگم باشند. آنها هیچ تصوری ندارند که این مصاحبه قرار است به چه صورت انجام شود.

در واقع باید عنوان کنیم که در طی این مصاحبه سؤالاتی دررابطه‌با بک‌گراند شما، شرایط روحی و جسمی، هدفتان از ورود به کانادا، برنامه‌هایتان برای بعد از ورود و… پرسیده می‌شود. پاسخگویی دقیق به این سؤالات می‌تواند تأثیر زیادی در موفقیت شما داشته باشد.

عموماً این سؤالات متناسب با هر نوع ویزا فرق می‌کند. بر فرض مثال از متقاضیان ویزای تحصیلی عموماً سؤالاتی دررابطه‌با سوابق تحصیلی و البته هدف آنها از انتخاب دانشگاه و رشته موردنظر در کانادا پرسیده می‌شود. این در حالی است که برای متقاضیان ویزای کار سؤالاتی در مورد شرکت انتخاب شده یا سطح مهارت و توانایی‌هایشان پرسیده می‌شود.

به همین جهت است که ویزای شما نقش تعیین‌کننده در این سؤالات دارد. البته باید بدانید که هیچ‌کدام از سؤالاتی که پرسیده می‌شود، سخت یا دشوار نیست. این سؤال صرفاً دررابطه‌با درخواست شما هستند. در این سؤالات جزئیات بیشتری نسبت به مدارک ارائه شده شما، درخواست می‌شود. از طرفی دیگر شرایط روحی و البته تسلط شما بر زبان انگلیسی هم تا حدی محک زده می‌شود.

متأسفانه بسیاری از متقاضیان توجه چندانی به این مصاحبه ندارند و یا خود را برای آن آماده نمی‌کنند. این در حالی است که این سؤالات همگی توسط افس‍ر مهاجرت کانادا پرسیده می‌شود. این شخص اختیار تام در پرونده شما دارد. او می‌تواند به‌سادگی شما را رد کرده و یا نوع ویزای شما را تغییر دهد.

از طرفی دیگر این افسر می‌تواند حتی در صورت وجود برخی محدودیت‌ها، بازهم اجازه ورود شما به کانادا را صادر نماید. به همین جهت است که متقاعدکردن او و پاسخگویی دقیق به سؤالاتش می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر موفقیت شما داشته باشد.

دعوت به مصاحبه سفارت کانادا

ناکامی در مصاحبه سفارت کانادا
یکی سؤالات رایجی که برای متقاضیان ایجاد می‌شود، عاقبت پرونده آنها در صورت ناکامی در مصاحبه مذکور است. در حقیقت بعد از دعوت به مصاحبه سفارت کانادا، بیشتر افراد تا حدودی مضطرب می‌شوند. به همین جهت نگران ناکامی در این مصاحبه هستند. در قدم اول باید عنوان کنیم که تمام سعی خود را به کار گیرید تا در این مصاحبه موفق شوید.

اما در صورت ناکامی، شما یک شانس دیگر هم خواهید داشت. این شانس یک مصاحبه مجدد است که حدود ۶۰ تالی ۹۰ روز بعد از مصاحبه اول برگزار می‌شود. شما بهتر است در این مدت‌زمان نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و با بهبود آن‌ها، احتمال موفقیت خود را افزایش دهید. درصورتی‌که در مصاحبه دوم هم ناکام شوید، عملاً پرونده شما رد می‌شود .

البته دراین‌بین لازم است بدانید که در مصاحبه سفارت کانادا، هیچ سؤال سخت یا خواسته غیرمعقولی وجود ندارد. به همین جهت به استرس چندانی هم نیاز نیست. تقریباً بیشتر افراد به‌سادگی از این مرحله عبور می‌کنند. اما آن دسته از افرادی که مدارک جعلی را ارائه داده‌اند یا مشکلات پزشکی خود را کتمان کرده‌اند، به‌احتمال زیاد در این مرحله دچار مشکل می‌شوند.

به همین جهت است که اکیداً توصیه می‌شود تا در زمان ثبت و تشکیل پرونده، از مدارک جعلی استفاده نکنید. این خطا عموماً در مدارک مرتبط با تمکن مالی رخ می‌دهد. حال اینکه افسر مهاجرتی در طی مصاحبه، حتماً یک یا چند سؤال در رابطه تمکن مالی می‌پرسد و مدرک مرتبط با آن را هم به شیوه‌ای دقیق بررسی می‌کند. این سؤال از متقاضیان تمام ویزاها پرسیده می‌شود که این مورد خود نشان‌دهنده اهمیت آن برای دولت کانادا است .

 

دعوت به مصاحبه سفارت کانادا یکی از مراحل اصلی برای دریافت ویزای کانادا است. تقریباً تمام متقاضیان سفر یا مهاجرت به کانادا باید این مرحله را طی نمایند. به همین جهت است که باید از قبل اطلاعات لازم را پیرامون آن کسب کرده باشید. ما در این مقاله سعی کردیم تا به شیوه‌ای دقیق این موضوع را برای شما عزیزان موشکافی کنیم.

البته باید بدانید که باتوجه‌به نوع ویزای شما، ممکن است سؤالات یا شرایط خاصی برایتان به وجود آید. پیرو این شرایط ممکن است سفارت خانه، مدارک دیگری را از شما درخواست کند. در چنینی شرایطی، حضور یک وکیل مهاجرت Canada می‌تواند برای شما بسیار سودمند باشد. کارشناسان ما باتکیه‌بر تجربه چندین‌ساله خود می‌توانند شما را در این مسیر همراهی نمایند.

4.9/5 - (9 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *