مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده

یکی از روش‌های اقامت به کانادا مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده است. بیشتر افراد درمورد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده روش ازدواج را می‌شناسند اما ویزای تامین خانواده برای افراد دیگری به جز همسر نیز فراهم است. با ما همراه باشید تا در متن زیر شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده را بهتر بدانید چرا که این مورد در سیستم مهاجرتی کانادا یکی از راه‌های مهاجرت کانادا است:

مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده

ویزای تامین خانواده یا Family Class Sponsorship Program فرصتی برای به هم پیوستن خانواده‌هایی که یکی از اعضای آن‌ها اقامت دائم کانادا را دارد و شهروند آن است فراهم می‌کند. اما مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده برای افرادی است که نسبت فامیلی نزدیکی دارند. بنابراین افرادی که به دنبال اقامت به کانادا با ویزای تامین خانواده هستند باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • همسر
 • فرزند وابسته
 • والدین
 • مادربزرگ و پدربزرگ
 • خواهر و برادر، خواهرزاده، برادرزاده یا نوادهای که 18 سالش نشده ازدواج نکرده و والدینش را از دست داده.

فردی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده را دارد نباید ساکن کانادا باشد و خارج از مرزهای این کشور زندگی کند مگر اینکه به صورت قانونی و موقت ساکن کانادا باشد مثلا ویزای کاری یا تحصیلی داشته باشد.

شرایط اقامت کانادا از طریق ازدواج چیست؟

به شخصی که به صورت قانونی به عقد شخصی درآمده باشد و مدارک این ازدواج در کشور اصلی و طبق قوانین کانادا معتبر باشد همسر میگویند. بنابراین ثبت رسمی ازدواج از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده است.

اقامت کانادا برای فرزند وابسته

منظور از فرزند وابسته فرزند شخصی است که اقامت به کانادا را دارد یا همسر این فرد است. فرزند وابسته باید کمتر از 22 سال داشته باشند و خودشان هم ازدواج نکرده باشند. در صورتی که فرزند بیش از 22 سال داشته باشد و نتواند به دلایل فیزیکی یا روحی از نظر مالی خود را تامین کند فرزند وابسته محسوب میشود و واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده است.

در ویزای تامین خانواده اگر فرزند وابسته خود فرزندانی وابسته داشته باشد تامین کننده باید توانایی مالی برای حمایت از آنها را ثابت کند.

مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده

شرایط ویزای تامین خانواده چیست؟

تامین کننده یعنی فردی که برای تامین مالی اعلام آمادگی میکند باید بزرگسالی باشد که اقامت دائمی کانادا را داشته باشد یا شهروند کانادا بوده و بیش از 18 سال سن داشته باشد. همچنین تامین کننده برای ویزای تامین خانواده باید در کانادا زندگی کند مگر آنکه شهروندی باشد که در حال حاضر در کشوری دیگر زندگی میکند اما به محض رسیدن افرادی که بنا است آنها را تامین کند به کانادا بازگردد.

در شرایط زیر افراد نمیتوانند ویزای تامین خانواده برای دیگران تهیه کنند و واجد شرایط تامین نیستند:

 • زندانی باشند.
 • ورشکسته شده باشند.
 • کمکهای دولتی دریافت کنند. (به جز برای معلولیت)
 • متهم به تلاش برای اقدام خشن یا رساندن آزار جنسی به یکی از اعضای خانواده باشند یا به یکی از اعضای خانواده آسیب فیزیکی رسانده باشند.
 • قادر به تامین هزینههای کودک نباشند.
 • وامهایی با اقساط معوقه داشته باشند.
 • در گذشته ویزای تامین خانواده دریافت کرده باشند اما از پس انجام شرایط برنیامده باشند.
 • خودشان با ویزای تامین خانواده اقامت به کانادا را دریافت کرده باشند و کمتر از 5 سال از شهروندیشان زمان گذشته باشد.

 

هزینههای مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده

از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده پرداخت هزینه‌های تعیین شده برای ویزای تامین خانواده است. این هزینه‌ها در جدول زیر مشخص شده است:

 

عضو خانواده

هزینه

هزینه کل

همسر یا عضو خانواده زیر 22 سال

هزینه تامین 75$

هزینه فرآیند 475$

هزینه اقامت دائمی 490$

1040$

اعضای خانواده زیر 22 سال که فرزند وابسته شما نیستند

هزینه تامین 75$

هزینه فرآیند 75$

هزینه اقامت دائمی 490$

640$

فرزند وابسته، به فرزندی قبول شده یا وابسته یتیم

هزینه تامین 75$

هزینه فرآیند 75$

150$

توافقنامه ویزای تامین خانواده

از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده این است که تامین‌کننده باید از نظر مالی فرد مهاجر را در صورتی که توانایی هزینه کردن نداشته باشد حمایت کند. این کار برای این است که دولت کانادا مطمئن شود فردی که اقامت به کانادا را انتخاب کرده نیاز به کمک‌های دولتی نخواهد داشت. طول حمایت مالی بستگی به شخصی دارد که با ویزای تامین خانواده اقامت به کانادا را دریافت کرده:

همسر: 3 سال

فرزند وابسته: 10 سال یا تا زمانی که فرزند به 22 سالگی برسد، 3 سال برای فرزند بالای 22 سال

والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ: 20 سال

در شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده باید بدانید این اجبار تامین مالی در صورت گرفتن اقامت به کانادا و شهروندی این کشور، طلاق یا ترک کانادا از بین نمیرود.

تستهای پزشکی

افرادی که قصد اقامت به کانادا از روش مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده را دارند باید تعدادی آزمایشهای پزشکی انجام دهند و شرایط صحت و سلامت بدنی را مشخص کنند.

پروانه پلیس

از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده داشتن پروانه یا سندی از پلیس کشور محل زندگی و کشورهایی که بیش از 6 ماه در آن زندگی کردهاید است.

 • یکی از راههای اقامت به کانادا مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده است.
 • برای دریافت ویزای تامین خانواده داشتن نسبت سببی یا نسبی مانند همسر، والدین، فرزند ولازم است.
 • شخصی که تامین کننده و ساکن کانادا است و مهاجران ویزای تامین خانواده از طریق او اقدام میکنند باید بتواند از نظر مالی مهاجران را حمایت کند و خود نباید بدهی یا اقساط معوقه داشته باشد.
 • همچنین فرد تامینکننده نباید زندانی باشد.
 • انجام آزمایشات پزشکی و دریافت پروانهای از پلیس کشور محل اقامت برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق اعضای خانواده را دارند ضروری است
ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *