ویزای توریستی کانادا

خلاصه ای از ویزای توریستی کانادا: 

 • مدت این نوع ویزا حداکثر ۵ سال می باشد.
 • صدور این نوع ویزا به دو‌گونه می باشد مولتیپل (۵ ساله) یا سینگل
 • صدور و‌ امکان اخذ ویزا برای همراهان ( که باید در یک پروسه جداگانه اقدام شود)
 • این امکان را دارد که تبدیل به ویزای تحصیلی شود.
 • هزینه ویزای توریستی ۱۰۰ دلار برای صدور ویزا می‌باشد و ۸۵ دلار هم برای انجام دادن انگشت نگاری
 • مدت زمان صدور این نوع ویزا به طور میانگین ۹۰ روز می‌باشد.

 

از نظر اداره مهاجرت کانادا توریست به چه کسی اطلاق می شود؟

توریست به کسی اطلاق می‌شود که تابعیت کشور کانادا را دارا نیست و به صورت ویزیتور و به طور قانونی از کشور کانادا دیدن می‌کند. سالانه به طور میانگین در حدود ۳۶ میلیون نفر از کشور کانادا بازدید می‌کنند و با این دسته از ویزاها که معروف به ویزاهای غیر اقامتی هستند، وارد کشور کانادا می‌شوند.
افرادی که قصد سفر به کشور کانادا را دارند نیاز به مجوز ورود به کانادا را دارند.
افرادی که قصد بازدید ار کانادا دارند و یا افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند یا قصد کار در کانادا دارند باید از این نوع ویزاها استفاده کنند. البته کشور‌هایی هم هستند که برای ورود به کشور کانادا نیاز به ویزا ندارند. به ویزاهای که در بالا توضیح داده Temporary Resident Visa گفته می‌شود.

چرا ویزای توریستی کانادا را می‌گیریم؟

 • بازدید از اقوام و دوستان
 • سیاحت کردن
 • بررسی موقعیت‌های شغلی

چند نکته درباره ویزای مولتیپل

داشتن ویزای شینگن برای ویزای توریستی کانادا الزامی نیست ولی کمک زیادی می‌کند که شما این ویزا را اخذ کنید چون به افیسر کمک می کند که تشخیص دهد هدف شما ماندن در کشور کانادا نیست.
با ویزای توریستی کانادا به هیچ‌ عنوان حق کار کردن ندارید ولی می‌توانید در دوره هایی که کمتر از ۶ ماه است تحصیل کنید. ولی در مواقعی قابلیت تبدیل به ویزای تحصیلی را دارا می‌باشد.
تمامی اعضای یک خانواده می‌توانند به طور جداگانه فرمهای مریوط به ویزا را پر کنند و هزینه های قانونی آن را پرداخت کنند که هزینه آن ۱۸۰ دلار کانادا برای تمامی اعضای خانواده می‌باشد.
دلایل رد شدن ویزای توریستی شما معمولا بدین منوال است که یا درخواست و‌اطلاعات پرونده شما به درستی انجام نشده است و یا افیسر پرونده شما قانع نشده که شما قصد بازگشت از کشور کانادا پس از پایان سفر را دارید و یا اینکه ساپورت مالی خوبی و یا تمکن مناسب را ارائه نکرده باشید.
پس از مردودی ویزا این امکان وجود دارد که دوباره درخواست دهید آن هم در مواقعی که در پرونده ویزایی خود دچار اشتباه شده باشید و بتوانید آن نقص را رفع کنید ولی اگر با همان شرایط دوباره اقدام کنید نتیجه باز هم دوباره مردودی می‌باشد.
با ویزا توریستی طبق قوانین کشور کانادا فرد دارای ویزا می‌تواند حداکثر در هر بار ورود به کشور کانادا ۶ ماه اجازه اقامت کانادا را خواهد داشت.
این نکته را باید توجه داشت که افسر این قدرت را دارد که در فرودگاه این زمان را بسیار کمتر کند.
به همین دلیل فردی که دارای ویزای موقت است نباید قصد خود را تحصیل، کار، و‌ دوره های کوتاه مدت آموزشی که بیشتر از شش ماه است اعلام کند.

 

هزینه‌های گرفتن ویزا توریستی

 • پرداخت کردن کلیه هزینه‌های مربوط به اداره مهاجرت و دفاتر انگشت نگاری
 • هزینه‌های سفر به کشور ثالث برای انجام انگشت نگاری در دفاتر  VAC
 • معمولا این سفر در کشورهای اطراف ایران مانند امارات و ترکیه و ارمنستان انجام می شود.
 • هزینه‌های تهیه بلیط به کشور کانادا و‌ داشتن شرایط مالی مناسب در طول سفری که خواهید داشت.

ویزای توریستی کانادا

قوانین ورود و خروج ویزای توریستی کشور کانادا

ویزا توریستی کانادا به دو شکل می‌باشد ویزای یک بار ورود Single entry و‌ ویزای چند بار ورود که به پنج ساله و یا مولتیپل معروف است Multiple Entry

این نوع از ویزاها برای هموطنان ما به صورت یکبار ورود و مولتیپل صادر می شود.بر طبق قوانین کشور کانادا حداکثر تایمی که دارنده ویزا توریستی می‌تواند در کشور کانادا باشد، ۶ ماه می باشد و نکته ای که باید به آن بسیار توجه کرد این است که دارنده این نوع ویزا فقط به معنی بازدید از کانادا است و اقامتی به هیچ عنوان نمی‌باشد

حتی دارنده این ویزا نباید این فکر را کند که چون این ویزا را دارد می تواند وارد کشور کانادا شود و این افیسر است که تصمیم نهایی را در فرودگاه می‌گیرد که به شخص اجازه ورود بدهد یا خیر! در چندین سال پیش کشور کانادا خصوصا برای هموطنان ایرانی ویزای یکبار ورود صادر میکرده و با توجه به تغییر و‌ تحولات سیاسی در کانادا و آمدن لیبرال‌ها، سیاست ویزا‌های توریستی برای ایرانیان تغییر کرد و به ویزای مولتیپل تغییر کرد.

نکته: با توجه به اینکه متاسفانه یکسری از آژانس‌های هواپیمایی و شرکت‌های غیر مجاز و افراد سود‌جو با جعل اسناد و مدارک‌ تخلفات گسترده‌ای انجام دادند، روند اخذ این نوع ویزاها و پروسه رسیدگی به آنها بسیار سخت شده است.

 

مراحل انجام و اخذ ویزای توریستی

 1. تکمیل فرم ویزا توریستی
 2. ترجمه کردن مدارک مورد نیاز
 3. اقدام کردن برای اخذ ویزا و انجام مراحل انگشت نگاری
 4. دریافت و نتیجه نهایی ویزا

در زیر شما را با مدارکی که برای صدور این نوع ویزا لازم می‌باشد آشنا می‌کنیم:

 • فرد باید دارای پاسپورت معتبر باشد
 • ترجمه رسمی شناسنامه فرد و‌ ترجمه تمامی صفحات شناسنامه فرد متقاضی‌
 • ترجمه رسمی سندهای مالکیتی مانند: خانه، زمین، فروشگاه
 • پرینت و تمکن مالی حساب‌های بانکی خود و گزارش ۶ ماه عملکرد آن
 • داشتن و دارا بودن دعوت‌نامه از شخص کانادایی و یا شرکت‌ها و موسسات کانادایی
 • ارائه اظهار نامه و تعهد‌نامه شخصی که هدف شما از شخص کانادایی و یا شرکتها و‌ موسسات کانادایی
 • سابقه ویزا‌هایی که از گذشته داشته اید مانند سفر به کشور‌های اروپایی و غیره….
 • ارسال مدارک به صورت اسکن شده در وب سایت اداره مهاجرت و یا تحویل ان به صورت فیزیکی به یکی از دفاتر وک‌
 • رفتن به یکی از دفاتر وک به کشورهای همسایه و انجام انگشت نگاری

سراب ویزای توریستی کانادا (مولتیپل) و پناهندگی
در ابتدا باید این توضیح را داد که پناهنده با مهاجر تفاوت دارد، مهاجر کسی‌ است که به دنبال اقامت دائم در کشوری دیگر است اما پناهنده مجبور به فرار شده است.کانادا به این گونه افراد که از ترس آزار و اذیت در حال فرار هستند و امیدی به نجات ندارند، پناه می‌دهد که به این کار برنامه اسکان مجدد کانادا می‌گویند.

جامعه بین‌الملل برای این اقدام احترام زیادی قائل است به این دلیل که آنها اقامت دائم را به عنوان یک راه حل بلند مدت را ارائه می‌دهند.در حال حاظر دولت کانادا پناهجویان سوری را واجد شرایط پناهندگی می‌داند آن هم به خاطر شرایط جنگی وخیم که در این کشور در این چندین سال پیش آمده و هزاران نفر یا آواره هستند و یا جانشان در خطر است.

اما متاسفانه یکسری از افراد سودجو و کلاهبردار که اکثرا از آژانس‌های هواپیمایی و یا دفاتر غیر قانونی هستند این القا را به افراد می‌کنند که در قبال ویزای توریستی (که همگی هم با جعل مدارک است) با قیمت‌های کذایی که ارائه می‌دهند می‌گویند این ویزا را بگیرید و به محض ورود درخواست پناهندگی دهید.

در صورتی که با قوانین جدید دیگر چنین چیزی وجود ندارد و به محض ورود شما بازداشت و دادگاهی می‌شوید، دادگاه تصمیم می‌گیرد که شما واجد شرایط هستید یا خیر و چون با ویزای توریستی وارد شده‌اید یعنی شرایط خوبی دارید که این ویزا به شما تعلق گرفته است.الان با پناهنده اعلام کردن خود یعنی افسر سفارت را برای اخذ ویزای توریستی فریب داده اید و نتیجه دادگاه دیپورت است.اگر اعتراض کنید شاید فقط یک مقدار زمان خریده باشید و بازهم دیپورت؛ دوستان دقت داشته باشید، شرایط کانادا با اروپا فرق می‌کند.

4.9/5 - (16 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *