شرایط خرید ملک در اسپانیا

همه افراد به دنبال یافتن بهترین مکان‌های جذاب و پر رونق، برای خرید ملک در اسپانیا میباشند. اکنون زمان بسیارمناسب و خوبی برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات اسپانیا است. بعضی از مناطق برای خرید ملک در اسپانیا شرایط بهترو سود آورتری نسبت به سایر مناطق دارند . یکی از دلایلی که افراد برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسپانیا اقدام می کنند اخذ اقامت گلدن ویزا درکشور اسپانیا می باشد. برای بررسی این موضوع ابتدا باید اشاره کنیم که هر نوع خرید ملک در اسپانیا موجب اخذ اقامت اسپانیا نمی شود، بلکه برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق این نوع سرمایه گذاری ،فرد باید شرایطی را در چهار چوب قوانین خرید ملک در اسپانیا ارائه نماید.

یکی ازروش هایی که می توان از طریق آن برای خرید ملک و اخذ اقامت کشور اسپانیا اقدام نمود از طریق خرید ملک با ارزش 500 هزار یورو به بالا می باشد. به طور کلی به ایرانیایی که تصمیم دارند با خرید ملک، اقامت کشور اسپانیا را نیز بدست آورند پیشنهاد می شود که مبلغ سرمایه گذاری آن ها در خرید ملک حداقل 500 هزار یورو باشد. به افرادی که از این طریق برای خرید ملک اقدام می کنند ابتدا یک اقامت دو ساله اعطا می گردد. پس از سپری شدن آن دو سال ، متقاضی می تواند اقامت کشور اسپانیا را به مدت دو سال دیگر تمدید نماید و پس از گذشت 4 سال متقاضی می تواند برای اقامت دائم کشور اسپانیا درخواست خود را مستند با داشتن ملک موجود، مطرح نماید و اقامت 5 ساله خود را اخذ کند و درنهایت بعد از گذشت 9 سال پاسپورت کشور اسپانیا را دریافت کند.

نحوه خرید ملک در اسپانیا

دریافت مجوز اقامت اسپانیا در خرید املاک به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو این امکان را به افراد میدهد که شرایط حضورماندن در اسپانیا برایشان الزامی نیست. در این روش متقاضی باید بدون بهره‌گیری از وام بانکی‌ در بخش املاک اسپانیا سرمایه‌گذاری کند، این خرید می تواند‎هیچگونه سرعت‌ بالا بردن اخذ اقامت را در ( ۳ هفته) عملی کند و عدم شرط حضور شش‌ ماهه در اسپانیا را منتفی کند. اقامت اخذ شده درکشور اسپانیا ، اقامت اتحادیه اروپا است که باکارت اقامت دریافت شده ، امکان سفر به‌تمامی کشورهای عضو شینگن را خواهید داشت. لازم به توضیح میباشد که اخذ این اقامت ،بدون نیاز به گذراندن مدت‌زمان مشخص در خاک اسپانیا منجر به اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا خواهد شد؛ لازم به ذکر است که از ابتدا شخص متقاضی و اعضای درجه یک خانواده اش از تمامی حقوق اجتماعی و تکالیف یک شهروند اسپانیایی برخوردار خواهند بود . متقاضی و خانواده درجه یک نیز می‌توانند از تمامی امکانات موجود همچون تحصیل، راه‌اندازی کار شخصی و استخدام در همه ارگان های دولتی و خصوصی کشوراسپانیا، بدون کوچک‌ترین محدودیت نسبت به شهروندان اسپانیایی بهره‌مند می شوند.علاوه بر این اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری بیش از پانصد هزار یورویی، اینکه متقاضی با اخذ اقامت (گلدن ویزا) می‌تواند به‌راحتی وارد کشورهای حوزه اتحادیه اروپا گردیده و از امکانات موجود در خاک دیگر کشورهای حوزه شینگن بهره مند شود.

 

خرید ملک در اسپانیا و مشاور امور ملکی

خرید ملک در اسپانیا موضوع مهم و پیچیده ای میباشد که افراد نمی توانند بدون داشتن تجربه و دانش کافی در این مسیر گام بردارند. افراد بارها بدون داشتن مشاور معتبر اقدام به سرمایه گذاری در کشور اسپانیا ازطریق خرید ملک در اسپانیا کرده اند اما موفق نشده اند پرونده خود را به موفقیت برسانند و البته با از دست دادن زمان خود و هزینه های انجام شده برای اخذ اقامت اسپانیا ، باعث سابقه ای منفی در پرونده سرمایه گذاری در خرید ملک و مهاجرت خود به اسپانیا شده اند. لازم به ذکر است که عدم آشنایی افراد با اصطلاحات حقوقی در اسپانیا و یا نداشتن آگاهی و تسلط کافی به زبان اسپانیایی موجب شده است ، تا افراد فرصت طلب با کلاهبرداری و فریب ، از شما سود به دست آورند به همین جهت از همه افردای که میخواهند در مسیر سرمایه گذاری خرید ملک در اسپانیا گام بردارند پیشنهاد میشود ، قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری در اسپانیا با مشاور ملکی، درخصوص چگونگی سرمایه گذاری در ملک و نحوه اخذ اقامت اسپانیا مشورت نمایید تا سرمایه گذاری مطمعن و بدون ضرر مالی داشته باشید.

 

بررسی قیمت خرید ملک در اسپانیا و تبدیل به ریال در ایران
همان طورکه در مباحث بالا عنوان شده ،برای اخذ اقامت اسپانیا وبه دنبال آن برای دریافت پاسپورت اسپانیا از طریق خرید ملک، متقاضی می بایست ملکی را که خریداری می کند حداقل 500 هزار یورو قیمت ملک باشد. متقاضیان برای دریافت اقامت گلدن ویزا این سوال را به طور مکرر عنوان میکنند که قیمت خانه در اسپانیا به پول ایران به چه میزان است. در پاسخ به این سوال باید این گونه جواب داد که با توجه به نوسان در تغییرات قیمت یورو در ایران نمی توان به طور ثابت و دقیق قیمت خانه در اسپانیا را با واحد پول ایران مورد ارزیابی قرار داد و بیان کرد. اما می توان قیمت خرید ملک در اسپانیا را با واحد پول ایران را به طور تقریبی مورد بررسی قرار داد وتخمین زد.اگردر نظر بگیریم که قیمت هر یورو در ایران حدود 34 هزار تومان است و قیمت خرید یک آپارتمان مسکونی یا تجاری ، هر مترمربع در مرکز شهر مادرید یا بارسلونا در اسپانیا 2،440.35 یورو است پس قیمت هر مترمربع ملک در شهر مادرید یا بارسلونا اسپانیا به واحد پول ایران 82,971,900 هزار تومان می شود .لازم به توضیح است که برای اخذ اقامت طلایی اسپانیا از طریق این نوع سرمایه گذاری مبلغ 500 هزار یورو الزامی است .

 

مناسب ترین و ارزان ترین شهرهای خرید ملک در اسپانیا

*خرید ملک در شهر Jaen بیش از 42 درصد زیر میانگین قیمت خرید مسکن در کشور اسپانیا است که متوسط قیمت خرید یک آپارتمان 80 متری تقریبا هر متر مربع 86.304 یورو میباشد.
*خرید ملک در شهر Avilaبیش از 37 درصد زیر میانگین قیمت خرید ملک در اسپانیا است که قیمت متوسط یک آپارتمان 80 متری تقریبا هر متر مربع 91.360 یورو میباشد.

شرایط خرید ملک در اسپانیا

فرآیند خرید در اسپانیا

این فرآیند دشوارتر یا آسان ترازدیگرکشورهای اروپا نیست. زمانی که متقاضی ملک ایده ال خود را انتخاب کرد ، اولین مرحله این است که حق رزرو به مبلغ حدود 6,000 پرداخت گردد، این هزینه ها عموماً توسط بخش فروش شرکت سازنده نگه داشته می‌شود و به شما مدت تقریبی 35 تا 50 روز مهلت برای برنامه ریزی مالی مرحله پرداخت های بعدی ، انجام کارهای اموراداری، در صورت لزوم، می‌دهد. درپایان از متقاضی خواسته می‌شود که یک قرارداد خرید خصوصی، در حضور سردفتر اسناد رسمی ) تنظیم شود ، بنا به قانون لازم است که یک مسئول دولتی اسپانیایی شاهد امضاء متقاضی باشد و در نهایت کلیه مدارک به اداره ثبت املاک در اسپانیا ارسال می‌شود تا نام شما را به‌عنوان مالک قانونی سند مالکیت و دفتر ثبت نمایند. هزینه‌های متعددی در این راه در اسپانیا وجود دارد که باید اطلاع پیدا کنید. متقاضی باید 11درصد الی 13 درصد قیمت خرید برای پوشش دادن این هزینه های متفرقه در نظر داشته باشد. لازم به ذکر است که هر گونه تغییرات قانون در خرید املاک در اسپانیا ممکن است بر کلیه قیمت ها تأثیر بگذارد. نکته جالب درخرید ملک دراسپانیا این است که هزینه‌ها در شهرهای مختلف اسپانیا همسان نیست. متقاضی باید به این امرتوجه داشته باشد که مالیات و دیگر عوارض باید در نظر گرفته شود. مالیات خرید در آپارتمان نوساز یا به عبارتی سند دست اول باشد 10درصد و در حالت سند دست‌دوم 8درصد است. هزینه‌های دیگری نیز وجود دارد مانند : هزینه حقوقی که 1 درصد میباشد و هزینه دفتر اسناد رسمی تقریبا 1 درصد ارزش اعلام شده ملک است که در قانون اسپانیا مورد تایید است.

 

بررسی و استعلام موارد ذکر شده قبل از خرید ملک در اسپانیا:

 • اعتبار نماینده املاک یا شرکت جهت خرید ملک
 • (Regro de la Propriedad) استعلام ثبت زمین؛
 • مجوزهای قانونی بدست آمده
 • استعلام بدهی‌های معوق به ملک، مانند وام، مالیات
 • طمینان حاصل کنید که پروژه در ثبت زمین ثبت‌شده است
 • بررسی کنید که مجوز برنامه‌ریزی با استعلام پرداخت شده است
 • قراردادی را آگاهی کامل در مورد مفاد آن ندارید امضا نشود
 • رسیدهای واریزی را نزد خود نگه‌دارید.

مزایای خرید ملک در کشور اسپانیا

 • حفظ سرمایه ارزی خود در کشور اسپانیا
 • داشت مجوز کار دولتی / خصوصی
 • افتتاح حساب بانکی و دریافت کارت های اعتباری
 • مالکیت کامل ملک به نام خریدار (عرصه و اعیان)
 • امکان اخذ ویزا آمریکا و انگلستان از طریق سفارت های مذکور
 • استفاده رایگان از خدمات تحصیلی، درمانی، اجتماعی برای همه اعضا خانواده
 • اخذ پاسپورت اسپانیا
 • پس از گذشت 4 سال دریافت اقامت دائم اسپانیا
 • امکان سفر به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به اخذ ویزا
 • اماکن زندگی در کشوری امن دارای استاندارهای سطح یک اتحادیه اروپا

مدارک لازم برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری خرید ملک:

 • تمکن موجودی بانکی معادل5000 یورو
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • ویزای توریستی 3 ماهه اسپانیا
 • سند ملک خریداری‌شده
 • گواهی آزمایش‌های پزشکی
ثبت امتیاز یادتون نره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *